PDA

View Full Version : Депресия



uffffffff
07-01-2010, 11:30
Изпадали ли сте в депресия? Как се справихте с нея и как точно протече периода? Имам нужда от съвет защото вече от месец се чувствам ужасно. Всичко е мрачно тъжно, нямам желание за нищо, чувствам постоянно някаква вина и напрежение, загубих апетит. :(

SmilezZz
07-01-2010, 12:20
Защо не поговориш с психолог ?
Сподели проблема си,това,което те мъчи със специалист,който ще ти даде
най-добрия съвет..

Иначе не знам друго какво да кажа..

Опитай се да не мислиш за това..Слушай музика,излизай с приятели..
И СПРИ да се затваряш в себе си

KumchoValcho
07-01-2010, 13:25
Утвържденията много ми помагат :)

uffffffff
07-01-2010, 15:48
Утвържденията много ми помагат :) Смисъл? Аз много се наплаших като се начетох в интернет за депресии и едва ли не си втълпих че съм супер болен и само трябва да пия лекарства за да си помогна. Та някой ако сам се е преборил нека сподели би било полезно.

ImmortalSportFreak
07-01-2010, 20:37
Мисли за хубави неща-лято е;почиваш си.. Срещай се по-често с приятелчета и бъди във весела компания! Спортувай!!! Това е мн полезно средство което те освобождава от мисли за проблеми и т.н. .. Айде успех... дано съм помогнала. :)

jubbacca
07-01-2010, 23:55
Депресия - е малко силно казано ... има ли причина да изпаднеш в такава "дупка" ? Случка/приживяване? Лично аз като съм имал такива периоди музиката ми е помагала...също и футболът. За други знам, че писането на дневник до някаква степен им е помогнало... Относително е всичко, няма такова лекарство, което като го глътнеш и щрак ще ти оправи проблеми и т.н. (ех, де да имаше)

KumchoValcho
07-02-2010, 13:18
Утвържденията много ми помагат :) Смисъл? Аз много се наплаших като се начетох в интернет за депресии и едва ли не си втълпих че съм супер болен и само трябва да пия лекарства за да си помогна. Та някой ако сам се е преборил нека сподели би било полезно.Проблемът е толкова проблем, колкото го приемаш
Като за начало спри да си втълпяваш такива глупости
И аз бях изпаднал по едно време в такава дупка, от която успях донякъде да излезна сравнително бързо
Не съм психолог, но това, което аз направих е просто да сменя гледната точка. Промених начина, по който гледам на нещата.

И утвържденията са фрази, които си повтаряш по много пъти и впоследствие ако всеки ден в продължение на няколко месеца ги правиш си ги внушаваш и почваш да вярваш в тях. (Потърси повече инфо)

Предлагам ти да прочетеш някои книги на духовни учители като Луиз Хей, Естер и Джери Хикс, Джон Кехоу :)
Тяхната философия за живота като цяло ми помага, как начина на мислене оформя живот.. Потърси инфо.

Също, можеш да потърсиш инфо за техниката EFT(Emotional Freedom Technique)/ТЕС (Техника за емоционална свобода)


И СПРИ да се приемаш като жертва на всичко и всеки. Ти си си отговорен за всичко и си способен на много неща.
Обичай себе си, бъди смел.