PDA

View Full Version : Кое училище в София бихте избрали при тази ситуация?



LikeAStone
07-01-2010, 12:20
Здравейте!
След 2 години обучение в чужбина ( в Европейско Училище) реших да се върна, за да уча и живея в България. :)
Но имам проблем - сега трябва да се запиша в 9-ти клас. Мога да се запиша в което и да е училище, в което се изучава английски или немски (тези два езика съм учила). Няма да имам приравнитвелни или каквито и да е изпити, защото съм била в Европейско Училище, което се смята като един вид предимство (там съм учила почти всички предмети на английски).
Сега трябва да си избера гимназия. С немския не се чувствам достъчно сигурна и не искам да съм най-назад с езика, който уча в целия ми бъдещ клас. Затова реших да продължа с английския -> първо: защото може би от седмица не го говоря активно и ми липсва страшно много :D, второ: след като завърша средно обраование имам мечтата да уча в англоезична държава. Но ако това стане един ден - разбира се, ще се върна в България! :-)
Та, насочихая ме към Първа и Втора АЕГ... Ще съм ви благодарна, ако изкажете мнение за някоя от двете или предложите трети вариант.
Блгодаря!

SmilezZz
07-01-2010, 12:23
За Първа и Втора АЕГ се чуват само хубави неща..
Но естествено,повече наплив има за І АЕГ..
За третия вариант не мога да помогне,не съм от София..

elnino
07-01-2010, 12:50
И аз мисля, че 1 АЕГ е по-добрият вариант.За трети вариант ти казвам 91 НЕГ (първа немска).Но щом искаш английски си запиши 1 АЕГ. :D

brutaLxxbunny
07-01-2010, 12:55
Има причина да се казват Първа АЕГ и Втора АЕГ .. Първа е по-добрата.Макар,че аз съм леко пристрасна,защото съм чувала много лоши неща за 2ра и не бях влязла там.А мисля,че ти ще имаш огромно предимство в 1 АЕГ.И според мен там е най-добрият избор,който можеш да направиш.