PDA

View Full Version : Малко съвети за англиския :P



ilko0214
07-01-2010, 15:22
В бъдещето ми у-ще, се учи доста английски, особено първата година ( 8 кл. ). Така тук идва и моят проблем, аз не владея много добре английския, 5 кл. завърших с 3-ка, 6-ти с 4-ка и 7-ми с 4-ка, също си признавам и че не съм отварял учебник, но за това си имам леко неоснователна причина :D - дори и да го отворя не разбирам нищо за да уча, не като българския да го разбирам и да си го преговарям.., та молбата ми е следната.. ако може ми каже какво да направя за да го науча тоя език, имам предвид като отида в новото си у-ще да съм подготвен и на ниво.., какви техники използвате за научаването и тн., аз що годе на едно ниво за общуване го знам, но пак имам нужда от още учено, например често се бъркам с изречения от рода на "dream with you", "мечта с теб".. така се бъркам и го превеждам грешно, а то е "сън с теб".. нещо се отклонявам от темата.. та разбрахте ме, затова ви моля да ми помогнете, и моля не ме плюйте, аз си знам и го признавам, че езика ми не е на нивото, на което сте вие, и затова се опитвам да направя нещо, за да наваксвам.. :)

ameli
07-01-2010, 15:27
dream

съществително
мечта
сън
съновидение
блян
фантазия
идеал
илюзия
халюцинация

глагол
мечтая
сънувам
фантазирам
представям си


използваш синоними, това не е грешно :D

ilko0214
07-01-2010, 15:30
Добре де, и все пак "сън с теб" е по - правилно :D

P.S Още преди да е започнал спора, кое е по - правилно, НЕ СПОРЕТЕ, а давайте по същество със проблема ми.. :)

Abbey
07-01-2010, 15:30
Ами ако не знаеш граматиката- купуваш си една граматика с упражнения и лятото като попишеш ще се подобриш,а ако не знаеш думи почваш от старите си учебници да ги вадиш,превеждаш и пишеш по няколко реда :wink:

ameli
07-01-2010, 15:33
ок, не споря, просто казвам, че не е грешно :D

а и в не всички училище се учи АЕ, тоест в гимназията се почва от 0та.. изкарай си старите учебници, вземи си речник и разговорник.. много варианти има :D :D

ilko0214
07-01-2010, 15:34
Ами ако не знаеш граматиката- купуваш си една граматика с упражнения и лятото като попишеш ще се подобриш,а ако не знаеш думи почваш от старите си учебници да ги вадиш,превеждаш и пишеш по няколко реда :wink: Ами за граматиката.. - не я знам много добре, но там ми трябва още съвети :D, пък до думите, мисля, че знам доста, но колкото повече, толкова по - добре.. нали? НО, нямам учебници, всичките ги върнах в даскало.. жалко.. :o

Abbey
07-01-2010, 15:38
Ами ако не знаеш граматиката- купуваш си една граматика с упражнения и лятото като попишеш ще се подобриш,а ако не знаеш думи почваш от старите си учебници да ги вадиш,превеждаш и пишеш по няколко реда :wink: Ами за граматиката.. - не я знам много добре, но там ми трябва още съвети :D, пък до думите, мисля, че знам доста, но колкото повече, толкова по - добре.. нали? НО, нямам учебници, всичките ги върнах в даскало.. жалко.. :o
Важното е да се упражняваш :wink: Трансформациите са доста полезни защото като цяло обединяват доста граматика

ilko0214
07-01-2010, 15:39
ок, не споря, просто казвам, че не е грешно :D

а и в не всички училище се учи АЕ, тоест в гимназията се почва от 0та.. изкарай си старите учебници, вземи си речник и разговорник.. много варианти има :D :D Ами, варианти има, но аз не се сещам, нали затова пуснах темата.. :D , ако не ви свиди ми ги кажете :D..

P.S Да ми е честито - 200 мнения. :lol:

elito0o0o0
07-01-2010, 15:58
И как искаш да научиш език без да си отвориш учебника?! Няма не мога и не разбирам.. боже.. като не можеш и не разбираш - учителки има колкото искаш... Отиваш, питаш, обясняват ти и продължаваш. Не че не можеш - не искаш. ;) Не мога та не мога.. Боже, ние ли трябва да ти даваме акъл? Като си решил да не учиш - език няма да научиш НЕВЪЪР! ;)

ameli
07-01-2010, 16:01
ок, не споря, просто казвам, че не е грешно :D

а и в не всички училище се учи АЕ, тоест в гимназията се почва от 0та.. изкарай си старите учебници, вземи си речник и разговорник.. много варианти има :D :D Ами, варианти има, но аз не се сещам, нали затова пуснах темата.. :D , ако не ви свиди ми ги кажете :D..

P.S Да ми е честито - 200 мнения. :lol:

*по АЕ само тази година ги връщахме, пък и нямаш ли някой познат да е 6 клас, който има вече учебници за 7ми..

*частни уроци, консултации при стария ти учител, нищо че годината е свършила

*четене и превод на книги (с помощта на речник, ест)..

винаги при желание има и начин ;)

п.с: честито 8-)

SmilezZz
07-01-2010, 16:04
Ти не,че не можеш,а просто не искаш да научиш..Въобще как може да искаш да учиш език,а да не отваряш учебник ? То това е първата стъпка за изучаване на ЧЕ (Чужд език)..

Както и да е..
Може да си вземеш някакви разговорници по езика..Много помагат (личен опит),стига да имаш желание да го научиш..

xWandereRx
07-01-2010, 16:19
еми слушаш в час, учиш думи
вие ще почнете предполагам още от основите на езика, така че, ако внимаваш в час и започнеш да си отваряш учебника, да прочиташ някой друг текст ще се оправиш

Colouring
07-01-2010, 16:25
През лятото нищо не можеш да направиш,а и няма нужда.А английския така или иначе ще си започнеш от нулата в новото училище.Аз също не знаех много английски преди да стана заек,защото все не попадах на добри учители до 8ми клас и,общо взето,не съм отваряла учебника.Но това не ми попречи да си завърша оми клас с 6 просто защото научих всичко необходимо точно тогава.Осми клас е годината,когато човек учи най-много език-граматика,думи..абе,всичко. е се притеснявай.Само да не ти стане навик и като заек да не отваряш учебника и всичко ще е ОК. :)

CreamCookie
07-01-2010, 16:30
Е през лятото можеш да тръгнеш на уроци примерно или някакви школи .. Както казаха по-нагоре - има ли желание, има и начин. ;)

Colouring
07-01-2010, 16:43
Е,хора,защо препоръчвате школи и/или уроци?В осми клас се започва от нулата и това просто е излишно.Спокойно!Ще наваксаш,стига да учиш.

NnIkITYy
07-01-2010, 17:59
Е,хора,защо препоръчвате школи и/или уроци?В осми клас се започва от нулата и това просто е излишно.Спокойно!Ще наваксаш,стига да учиш.
така е. дори в новия клас всички да сте учили английски пак ще започнете от а,б. просто започни да учиш от началото на годината и така :)

ilko0214
07-01-2010, 18:02
Ехх как някой не е прочел темата, помолих да не ме плюете, и без това ми е тъпо.. :? Мерси на другите, които се изказа компетентно, колкото да школи и учители хич лятото нямам излишни пари.. :)

WaterLilly
07-01-2010, 18:56
Учи от някой стар учебник, гледай много филми на английски (може отначало с английски субтитри, а после без), чети книги на английски. Стига да имаш желанието и да предприемеш нещо, няма да е толкова трудно. Все пак се почва от азбуката в 8 клас.

anonymous708973
07-01-2010, 19:08
Спокойно! Идеята на 8. клас е да научиш езика, започвайки от нулата. Не ти трябва да отваряш учебник лятото. Аз съм с немски и имаше хора, които не знаеха как да кажат "Аз се казвам еди-как-си", а сега бъбрят като разпрани.
Важното е да учиш всеки ден новите думи и граматиката и да си правиш упражненията. :)

BlackRose7
07-02-2010, 20:40
Успокой се. Аз също незнаех нищо. Обаче в 8 клас имах по 13 часа седмично. Беше ми много трудно защото до сега нямах свестни учители, от които да разбера нещо. Опитвах се но не вървеше (въпреки че имах добри оценки). В 8 клас всичко се промени. Започнах да уча от началото английския от азбуката. Учех редовно думи, граматика.. И така постепенно научих доста неща. Така че няма страшно не се притеснявай и аз си мислех че ще съм единствената която незнае, но имаше бая като мене.

princesss8
07-04-2010, 20:21
Ехх как някой не е прочел темата, помолих да не ме плюете, и без това ми е тъпо.. :? Мерси на другите, които се изказа компетентно, колкото да школи и учители хич лятото нямам излишни пари.. :)

Е, да не те плюят .. ами ти и с претененции.. Просто ти казаха, че ако не отвориш учебника няма да стане нищо.. Все ще си намериш от някъде .. Ще започнеш думи да преговаряш, граматика и прочие .. ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН... НЯМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ .. просто седиш и търпиш!

krokkrok
07-04-2010, 21:13
Аз го научих от филми...Пък и произношението е от човек,който знае английски като първи език.Не може език да се научи напълно от учебник и има толкова правила и глупости,а така е все едно ти говорят на български...как да го кажа автоматично си го превеждаш :D Става бавно,но ако наистина искаш да го научиш,не просто да наизустиш учебника...Пък и има неща като "In love" и "In Bulgaria" примерно,които започват по същия начин,но се превеждат съвсем различно