PDA

View Full Version : тренировка , трупане на маса



ro6lio
07-01-2010, 19:36
Здр,
първо искам да попитам от кои тренировки може да се достигнат по добри резултати
от тези на лостовете или от тежести
забелязал съм че мн хора които ходят на лостове са по гъфкави и за 4-5 месеца с постоянство става съпер нацепени особено в гърба .. добиват \/ форма
на какво се дължи това на постоянството им ? на храненето?

гледaм по малките 14-15 г. земат "супер мас" щото гледам ги са супер хилави дали ще им помогне някак ?чудя се и аз дали да си взема ...

по принцип имам маса (повечето искам да изчистя и да превърна в мусколи)затова питам

някой беше ми казал веднъж.. тия които са хилави мн по тръдно ще добият маса от тия които вече имат такава изградена от ядене (телесна)

да им вярвам ли ?
ходя на лостове от скоро но ми е тръдно искам да се оформя особено коремната част и бицепс...
но се чудя дали да вземам супер масс или др добавки
Храня се правилно от скоро !
вашето мнение?

yakuza_
07-01-2010, 19:43
А ти ръст кг. години имаш ли ?

vaseto0o
07-01-2010, 19:44
Супер масс е БГ добавка и е само захар 8)
Ходи на фитнес по-добре, може и на лостове ще ти трябва постоянство, но не претренирвай-честа грешка която правят занимаващите се със стрийтфитнес, мислят си че като правят само набирания и кофи могат през ден или всеки ден да го правят, но уви не е така 8)
Храни се правилно...
По-лесно ще стане с фитнес ;)

ro6lio
07-02-2010, 07:55
ами кг 70 ръст 177 години 17 =)

CCCPSambo
07-02-2010, 14:39
според мене ако се хванеш накое бойно изкуство ще се позмъчиш поечко ама пък ще ти е супер btw aз съм 180 70 кила 17 год като теб и само от тренировките(самбо) се оформих и стегнах бая за 1 година на вс отгоре и се научих да се бия кат хорята ко ти треа поече

Mitkoni
07-03-2010, 09:12
Пич нищо не ти пречи да се набираш на лост и да ходиш на фитнес.И двете са полезни няма да ти навредят :) От фитнеса идва масата,а лоста го правиш за гръб(трудничко е ако сега започваш ама всичко става с постоянство)След фитнеса може да взимаш протеин(протеина не е вреден съдържа се в храната.По принцип се взема ако нямаш възможност да хапнеш след тренировката.)За корем мога да ти дам една програма която преди правех.Пиши лично ако си заинтересован.

LuxurySk0B
07-03-2010, 10:07
фитнес вдигане на тежести е по-добре от лостове на лостове може само гръб да правиш ,а голям с гръб с малки ръце не е добре. За качване може да взимаш анимал пак и анимал стак мн са добри

ZipFail
07-03-2010, 10:46
С лостове всичко може да се направи, само дето става по-бавно..но пък ще си много по-силен ;)
За маса и обем фитнеса е по-дъбър избор, но пък лостовете са безплатни и доста по-полезни..
С правилно хранене и постоянство се постига всичко в спорта, така че продължавай да тренираш и се храниш правилно и 100% ще се получи :)

kadishona
07-03-2010, 16:39
С 1 дума
ЛОСТОВЕ > ФИТНЕС

не ти трябва стриктна диета, просто не яж боклуци и си ходи постоянно. Има такива теми хиляди, но не и желание за трениране. Еби му майката къде отиваме.

Чакам следващата тема "коремни преси" в която има "момчета аз тежа 105 и съм висок 1.66 и искам да се 5тегна многу б1рзо. Имам гирички 2 кила ама не ги ползвам и правя по 5 коремни преси сутрин ако е било пълнолуние, датата е четна и няма ток"

vaseto0o
07-03-2010, 16:43
Лостове < Фитнес , на фитнеса би трябвало да има успоредка и лост за набиране ама и има и други кирийки :smt033
http://img715.imageshack.us/img715/489/epicfacepalmwhenyoujust.jpg

d3d0ks7eR
07-03-2010, 17:09
Разделяй фитнеса на 4 дневен сплит , после събота и неделя ходи на лостове , наблягай на бяло месо , ориз ,бобови култури ,картофи ,белтъчни храни , спи минимум по 8-9 часа и гледай какво става ..Ако си редовен получаваш сила , мускулна маса и издържливост .. :) :)

Valento
07-04-2010, 10:31
Преди ходех на фитнес .. но залата беше много подтискаща и реших да ходя на лостове ... вече от 1 месец и половина,ходя на лостове през ден и съм се орелефил много повече от колкото от фитнеса ... в залата на някои упражнения ти се прецакват няокои стави .. докато на лостовете вдигаш собствените и килограми което по-препоръчително ако си начинаещ! :)

fr33runner
07-04-2010, 10:45
Егати малоумните мнения.Нищо против лостовете,даже въобще не визирам тях,просто мненията са малоумни.

Valento
07-04-2010, 12:52
Егати малоумните мнения.Нищо против лостовете,даже въобще не визирам тях,просто мненията са малоумни.

Малоумния си ти...мненията са от макар и минимален опит,а ти имаш ли такъв?Не мисля !

lubomirky
07-04-2010, 15:53
^ а при твоето невероятно тяло се вижда, че ти си човек, който трябва да дава съвети =;

Myrth
07-04-2010, 16:51
На лостове съм се контузвал не по-малко от в залата, там е доста по-екстремно.
Разликата е, че на лостове има мн мн упражнения, които са страшно ефективни и също толкова непопулярни (защото са трудни) и повечето хора остават с впечатлението, че лостовете = кофи и набирания. На лоста търпението и усърдието се възнаграждават, което важи и за фитнеса. Не е добре да се отрича единият начин и да се хвали другият.

ro6lio
07-04-2010, 17:15
а относно супер мас и креатин(монохидрат) да си давам ли парите за тях като се има в предвид че искам по бързи резултати ?

Doomcryer
07-04-2010, 19:37
а относно супер мас и креатин(монохидрат) да си давам ли парите за тях като се има в предвид че искам по бързи резултати ?

1.Ако не разполагаш с доста пари,въобще не си купувай протеини и креатини,защото те струват повече пари дори от стероидите.

2.Виж първо дали ти действат за да не се тровиш излишно,защото имам приятели,които от 4г. ходят на фитнес и са пили много тежка химия(метан,стромба,анавар, инжекции и куп други.) и нямат кой знае къв резултат.Примерно ако някой друг на който му действат ,изпие толкова химия, колкото и те ,ще е 2 пъти по-як от тях.

3.Ако мислиш да не пазиш диети,просто забрави.

4.А и да с протеините и креатините,ще имаш по-бърз резултат.

Лично аз с 2кг. протейн съм качвал около 5кг.

ro6lio
07-04-2010, 21:24
чак толкова пари ... нз
гледам креатина 100грама е 14 лева а супер мас 500г е 20 лева (на аптеката)някакви син вид не ки знам марката каква е
за креатина зимата бях земал и мн се надух ,(дигна сиг 4 кг)мн тежък се чувствах изглежда е зареди водата,която съм задържал,но това е нормално като се има в предвид, че не тренирах усилено..

ZipFail
07-04-2010, 23:59
В аптеките парите са супер завишени...
А и да, ти не гониш някви огромни резулати, така че тея пари вместо да ги вкараш в креатин и протеин, по-добре да ги вкараш в качествено ядене - резутатът ще е доста по-добър ;)
Естествено ако комбинираш добро хранене с добавки е най-добрия избор, ама зависи кви пари си готов да дадеш..
А за бързи резултати по-добре забрави, което се качва бързо се и сваля бързо при несериозен режим :)

Doomcryer
07-05-2010, 06:55
чак толкова пари ... нз
гледам креатина 100грама е 14 лева а супер мас 500г е 20 лева (на аптеката)някакви син вид не ки знам марката каква е
за креатина зимата бях земал и мн се надух ,(дигна сиг 4 кг)мн тежък се чувствах изглежда е зареди водата,която съм задържал,но това е нормално като се има в предвид, че не тренирах усилено..

Кажи марки ?
А и не си взимай от аптеките,по-добре разгледай в някоя фитнес зала. :) (Ако си от София в Студенски намери залата
bobi's gym и те ще те упътят.)

Nebezizvestniq
07-05-2010, 10:26
аз ти препоръчвам лостове... както вече казаха наи добре тия пари ги даваи за ядене(не каквото и да е вафли тем подобни, а вече ти написаха какво трябва да се яде).Както каза Myrth има многоооо упражанения за лостове(в youtube има клипчета и преди в този форум имаше теми за това, където са постнати и клипчетата).Абе с писане в форума няма да имаш завидни резултати...яж тренирай яж почиваи яж тренирай и тн ако си редовен ще имаш резултати.Вместо да създаваш нови теми се разрови из форума и чети... и накрая препоръчвам ти някакво бойно изкуство или спорт да се запишеш и да тренираш ... успех

ro6lio
07-05-2010, 14:17
днес си взех супер масс и креатин монохидрат но нз как да ги приемам смисъл двете заедно или потделно (за ден-дозировки...)
ще гледам и по стриктна диета без сладки, тестено ,газирано пържено похапвам някой път щот то повечето готвено в нас е пържено и няма как..

та кажете как да съчетая двете добавки?

ZipFail
07-05-2010, 14:28
Ебахти тъпака..
Хем всички му казаха да не си взима, ама сега и пита как да го пие :lol:
Докато не се научиш да слушаш и четеш, нищо няма направиш с тея добавки ;)

LuxurySk0B
07-05-2010, 18:49
ти ако искаше бързи и големи резултати щеше да си вземеш плазма джет

FlipY
07-05-2010, 18:54
Doomcryer къв протеин взема , че за 80-100 лв( 2кг) си качил 5кила ? Аз лично от монохидрат 150 хапчета по 1400мг качих 3кила ( докато ги приемах ) и ся даже съм пак един кг назад ( от 4 седмици не пия ) .Протеин също пих 2-3 седмици като пих над оказания на опаковката минимум ( просто нямам маса и не мисля ,че трябва да гоня максимум дозите). Един познат пи монохидрати , наду се , качи 6-7кила ама ги изпика и ся пак е на същия хал

ibojilow
07-05-2010, 20:08
От там от където си ги купил трябва да са ти казали как да ги приемаш, затова не се взимат от аптеки, а от специални магазини в който да ти обяснят кога, как и какво!

Тренирай си на всякъде, нали знаеш " КОЛКОТО ПОВЕЧЕ - ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ " където и да тренираш и в фитнес и на лоста по един или друг начин се заяква. Но недей си дава парите за да се надуваш с вода .. Има много начини да качиш маса, едно сигурно упражнение е МЪРТВАТА ТЯГА (http://www.bb-team.org/exercise/1197/#axzz0su0Bh4gf) ... Яж риба, чисто пилешко месо, ядки, варени картофи, а не пържени, ориз и изделия като Макарони, спагети и тн.

Помни, че има разлика да си надут с вода и да приличаш на ХЪЛК и да си с малко маса, но да си бърз и силен.. Всеки може да се напълни с вода, но тогава е кофти като те набие някой 30 кила под тебе и те изложи пред всички, защото от тия големи ръце ще си по-бавен.

ro6lio
07-05-2010, 21:22
мерси за хубавото мнение божилов :grin:
но от тези тестени изделия като макарони,спагети не се ли нагаждат излишни мазнини около кръстА?

ibojilow
07-05-2010, 21:38
Приятел не съм от най-големите разбирачи, но ще те посъветвам да се регистрираш тук и да попиташ хора който имат дълги години в залите и имат много повече опит от мен! :) ЦЪК ТУК (http://www.bb-team.org/forums/) :)

ro6lio
07-07-2010, 10:31
ето как изглеждам

http://img268.imageshack.us/img268/4873/mov01724.mp4

и искам да се оформя особено долната част на корема и около него както и бицепса
лостовите и добавките + хранителния режим дали ще са достатъчни?

ibojilow
07-07-2010, 10:47
Значи за корема прави тези упражнения
--> http://vbox7.com/play:a0e0923c - Правят се в реално време, тоест гледаш го какво прави - повтаряш и почиваш колкото него, в началото ще ти е трудно да правиш толкова повторения, но с времето ще започнеш!
Имай в предвид, че за корема не е хубаво да се работи повече от 2 пъти в седмицата, например си работи Понеделник и Петък нещо такова, ето ти една статия за корема - http://www.bb-team.org/articles/3734/ - Много е добра, затова я прочети за да разбереш какво и как !
За бицепса ще ти дам тези упражнения тук погледни - http://www.bb-team.org/fitness/exercises/#biceps
.. Така и последно да минем към лоста:
Ако искаш да правиш набирания за бицепс и за гръб прочети тук - http://www.fitnes-bg.com/%D4%E8%F2%ED%E5%F1/_%D3%EF%F0%E0%E6%ED%E5%ED%E8%FF/%CD%E0%E1%E8%F0%E0%ED%E5_-_Latissimus_20070424244/, не съм чел, но виждам, че е описано това онова, а и от картинките ще ти стане ясно с какъв захват да се набираш за бицепс .
Знам, че е доста играчка докато прочетеш ама ще си прочел всичко за 30 минути максимум.
Ако има още нещо питай! :)

Пропуснах да ти кажа, еми да хапвай си нещата който ти казах по-горе, не пий газирано, защото само подува корема, а няма нищо полезно в него, само оцветители.. Избягвай да ядеш пици и общо взето мазни неща, ако искаш да очертаеш по-добре корема! :)

redbul2
07-07-2010, 20:44
ето как изглеждам

Пропуснал си да покажеш и гърба. Можеше леко да се завъртиш. Имаш здраво телосложение ми се струва.Обаче ръцете са като че ли тънки. Трябва дори и на лостове да караш, да им отделиш специално 1 ден във фитнеса. Само за ръцете. Зверско натоварване :) Гарантирам ти, че до 1/2 година ще направиш големи баници :) . Купил си креатин. Но креатинът предполага тренировки в зала. И основно за това се взема. При посещение в зала. За лостовете само, едва ли ти трябва.

ro6lio
07-08-2010, 17:03
а за съпер масса и той ли няма ефект ако съм на лостове?или това въжи само за креатина?
щото повечто имам възможност на лсотове да ходя
а в нас имам само щанга 45 кг ...което е малко мисля

ibojilow
07-08-2010, 17:52
Не е много малко, помпай с нея за бицепс, за гърди..
Докато си на лоста ти тренираш, няма значение коя група дефакто има ефект . Това е моето мнение! :)

redbul2
07-08-2010, 20:28
а за съпер масса..?

Еми със супер маса ще правиш по-лесно маса :D Най-малкото, за възстановяване ще ти дойде много добре. Въглехидратите са безвреден източник на енергия,а протеина ще помага мускулния растеж. Пий го обезателно след по-сериозна тренировка.
Щанга 45 кг. Зависи за какво я използваш. За лег може вече да ти е лека,а за бицепса и трицепса да е тежка. Обаче ако имаш тая щанга у дома е супер. За някои упражнения трябват и лежанки и стойки. Зависи какво искаш да правиш с нея.

ibojilow
07-08-2010, 20:46
Пич ходи на фитнес, с лостовете почти нищо няма да направиш освен релеф.А ако искаш качествен гейнър вземи на АВВ ХХL Gainer, и няма да съжаляваш
Абе пич ти сериозно ли ми говориш за лостовете? Един пич от тия на лостовете ако ти набие един шамар ще ти стопи бицепсите : ((
Чакам те да ми дадеш как Coleman прави 10 набирания, нали целия пращи от мускули?? :?

Казвам те, че ако един от тия 2мата му набият един шамар ще го насерат, пък ти ако искаш ми избивай комплекси ..
За тия говора -- > http://vbox7.com/play:eecc4817

Мога да ти кажа, че тия хора който тренират с собствено тегло, кофички, лицеви, коремни и тн .. Добиват много голяма бързина в ръцете! А и от лостове се прави най-хубавия гръб! Поздрави!! :smt001

lubomirky
07-08-2010, 21:06
^ не се прави на разбирач и на човек, който може да предвиди к'во ще стане, тъп си. аре накарай някой от тия да дигне за бицепс дъмбел 60 кила да го видим как ще го направи. поне като пишете мислете малко, няма да е лошо.

ibojilow
07-08-2010, 21:29
^ Виш сега фитнеса си дава бонуси, но лоста не отстъпва, OKEY ?
И пак ти казвам, че не е важно колко си напомпан! :?
И нямаш право да ми казваш дали съм тъп или съм остър, комплексарче 13 годишно, защото явно си и ти форумен бияч, аз си говора моето мнение, той ми се надъхва, я се укроти . :-D
Като си много ОСТЪР хвани прочети правилата : 2. Да уважават мнението на останалите потребители, модератори и администратори. Коментари, които са обидни и накърняващи доброто име на потребители или сайта ще бъдат премахвани.

lubomirky
07-08-2010, 22:16
к'во е важно тогава за теб, колко пъти ще се превъртиш около лоста? тогава за теб гимнастиците са няк'ви роботи, няма на къде повече..

а какво ще ти казвам си зависи от мен, ако имаш някакви претенции, можеш да се обърнеш към модераторите ;>

за форумния бияч.. ще ти го пусна тоя път да мине, да се порадваш малко и ти