PDA

View Full Version : Доверието ли е в основата?



epicfailbg
07-01-2010, 20:02
Здравейте ,

Първо да започна с едно послание от мен : Харесвам този форум и най-вероятно ще започна да го посещавам често в бъдеще. Така , сега към въпросът : "Доверието ли е всичко?"

Задавам го по една проста причина : Наскоро зарязах едно момиче точно поради тази причина : Когато я помолих да споделя нещата , които я вълнуват свързани с мен (и с нас) тя се съгласяваше , но всичко , което тя искаше да ми сподели беше "доставяно" на мен от един от нашите общи приятели , а когато аз споделях нещо искрено и лично за мен , моят живот или моите желания те веднага се разгласяха "на ляво и на дясно".

Та , мисълта ми е следната : Аз вече взех решение и отдавна въобще не и говоря , но според вашето мнение правилно ли постъпих? Аз просто реших , че щом няма доверие между нас , то тогава няма как да и вярвам и следователно няма какво да правя с нея. Правилно ли постъпих според вас?

Благодаря на всеки един , който чете това и се надявам , че ще получа поне един отговор. Мерси!

anonymous708973
07-01-2010, 20:08
Според мен щеше да е по-добре да й беше казал, че ти е неприятно и тогава да прекъсваш всякакви контакти с нея.

BgHtH
07-01-2010, 20:10
^^ +1
И така да я напсуваш че да я засърби на някои места! 8-)

valdesbg
07-01-2010, 20:13
Абе.. правилно си постъпил.

Иска ми се дискусия.. ама.. няма с кого. Иначе хубава темичка :)

epicfailbg
07-01-2010, 20:15
Според мен щеше да е по-добре да й беше казал, че ти е неприятно и тогава да прекъсваш всякакви контакти с нея.

Казах и : 2 пъти (1 път Skype и 1 път докато се разхождахме заедно) На 3тата интервенция "изгорях" :booooomb:

epicfailbg
07-01-2010, 20:20
^^ +1
И така да я напсуваш че да я засърби на някои места! 8-)

Като я гледах губих ума си. Въобще не съм си представял някога да я напсувам. Е да , сега нещата са по-различни , но през периода , в който бях с нея не съм си помислял за такава интервенция.

bobito_th
07-01-2010, 20:26
Правилно си постъпил. Щом й нямаш доверие не можете да продължите. И да, доверието е в основата.

BgHtH
07-01-2010, 20:29
^^ +1
И така да я напсуваш че да я засърби на някои места! 8-)

Като я гледах губих ума си. Въобще не съм си представял някога да я напсувам. Е да , сега нещата са по-различни , но през периода , в който бях с нея не съм си помислял за такава интервенция.
Говорех образно,иначе си постъпил абсолютно правилно-дори и само за секс да е няма какво да търсиш с момиче което те разнася насам-натам.

epicfailbg
07-01-2010, 20:35
Благодаря за мнението на bobito_th. Сега се чувствам малко по спокоен.

Нека сега да вкарам още малко интересни факти относно моята ситуация :
Да кажеме , че имам друга приятелка , с която се закачам съвсем приятелски. Това е човек , с който аз обичам да споделям и да говоря : нещо като дружка. Мислите ли , че точно тази дружка я е накарала да се държи така и да не споделя нищо с мен (лично). И ще кажа още нещо : Аз съм и казал , че между мен и другото момиче няма абсолютно нищо и отношенията ни са напълно приятелски и тя пак я е питала 4 пъти "Дали имала чувства към мен?".
Ако се чудите какво беше 3тото нещо , което направи зад гърба ми без да ме пита беше точно това :
"...и тя пак я е питала 4 пъти "Дали имала чувства към мен?".

BiGBaDWolF
07-01-2010, 20:44
Верно е по-добре да си поговориш първо с нея но вече късно...Но не си постъпил и зле .. :)

SunShinePearl
07-01-2010, 20:49
Ами според мен си посръпил правилно но първо е трябвало да си поговорите както и да е,и доверието за мен е едно от най-важните неща в една връзка,защото ако няма доверие идва ревността а ревността убива в повечето случеи любовта.

justonegirlwithonehope
07-01-2010, 20:50
Правилно си постъпил. Щом й нямаш доверие не можете да продължите. И да, доверието е в основата.

Съгласна ! Уважението също. ;)

epicfailbg
07-01-2010, 21:04
Съгласна ! Уважението също. ;)[/quote]

Лично мнение : Тя не ме уважаваше , тя искаше да е щастлива. Искаше човек , който е с нея 24/7 - човек , който няма личен живот и е само с нея , който не говори с други момичета и мисли само за нея , а аз исках образно казано да дишам. Но тези думи , пак повтарям , са лично мнение. Не мога да съм на 100 процента сигурен , че точно така си е мислила тя , но поне така излизаше в моите очи.

SunShinePearl 2 Пъти й обяснявам , че не обичам онова момиче , а обичам нея и тя пак я е питала. За всичко , за което мога да се сетя съм говорил с нея , но уви...

Обръщение към всичко отоговорили : Радвам се , че ме подкрепяте и се радрвам , че съм постъпил правилно!

GregoryHouse
07-01-2010, 21:07
Yeep.

candy_girl4e
07-01-2010, 21:18
И аз съм съгласна, че си постъпил правилно.. ако си нямате доверие един на друг тогава защо сте заедно.. няма смисъл. Не от това, че се чудиш дали си постъпил правилно разбирам, че може би от части съжаляваш, но недей :)

eclipse06
07-01-2010, 22:27
Правилно си постъпил. Щом й нямаш доверие не можете да продължите. И да, доверието е в основата.

Съгласна ! Уважението също. ;)

Браво, рядко виждам някой да взима под внимание уважението като важен елемент от човешките взаимоотношения. Според мен то липсва ли, винаги ще се появи дребен на пръв поглед незначителен пробллем, който с времето ще прерастне в нещо далеч по-сериозно. Обичайте се, уважавайте се и ако тези две неща са на лице, няма да имате пробеми с доверието помежду ви.

ivcheto0o
07-02-2010, 05:22
Правилно си постъпил.

mincheto
07-02-2010, 06:06
Правилно си постъпил. Щом й нямаш доверие не можете да продължите. И да, доверието е в основата.

Съгласна съм с този пост.
И да, основата е точно в доверието,главно.След,като има доверие,идва любовта,уважението и всичко останало.

MaLkaTa_LaDy
07-02-2010, 07:28
Ето ти възможно най-простото обяснение - правилно си постъпил, щом сега се чувстваш по-добре. Между хората трябва да има взаимоотношения, които да са приятни и на двете страни.

Беше попитал дали доверието е най-важно. Аз винаги съм казвала, че личната свобода е най-важна. Просто защото обичам да чувствам този свят без ограничения. И когато партньорът ти не те ограничава, то би следвало да ти има доверие. Ако и ти му имаш доверие, няма да го ограничаваш, напротив - ще ограничаваш сам себе си. Но това вече е различно, защото е породено от собствените ти желания. [Които също са вид ограничение, но неизбежно.]