PDA

View Full Version : Униформи



viqnkababyy
07-01-2010, 21:30
Та повечето вече знаем кой къде ще учи.
Нека, който знае какви са униформите на дадените училища да казва.
Аз ще ги слагам тук в началото на темата.Сигурна съм, че на повечето им е интересно как ще сме облечени идната година. :)
Моля всеки, който знае да пише едно кратко описание, дори и 1 ред да е.

Варна

1. ПГТ "Професор д-р Асен Златаров
-ризи с къс и дълуг ракав светло сини с бели раета..
-жълта вратовръска..
-тъмно синьо елече..
2. 1ЕГ
-риза (бяла, с емблемата)
-тениска (бяла или синя)
-шал (син)
-значка (черна, няква кожена)
-вратовръзка (не е задължителна май..)

Русе

1.ПГИУ "Елиас Канети"
- за момчетата:
червен пуловер
синя риза
вратовръзка на златисти и червени раета
- за момичетата:
бяла риза
вратовръзка на златисти и червени раета
2.СОУ "Васил Левски"
- Сако
- Блуза..
- Риза
- вратовръзка
- пола/панталон
3.МГ "Баба Тонка"
- червен пуловер /зимата/
- риза
- вратовръзка /червен цвят мисля,че беше/
- Пола/панталон
4.СОУЕЕ "К-К Философ"
- Синя риза
- Вратовръзка - /жълт+син цвят/..
- Панталон/дънки - мисля,че е пожелание на ученика

София

1.НФСГ
Тънка риза - през лятото
Пуловер - през зимата
С тъмни или черни панталони/дънки
2.НФСГ
-риза с дълъг ръкав ( синя или сива )
-пуловер без ръкави (керемидов цвят)
-дънки или черен панталон..
3.НТБГ
ризи з пуловери - зимни униформа
сини тениски с къс ръкав - лятна униформа

[b]Стара Загора

1.ГПЧЕ "Ромен Ролан"
- бяла риза
- пуловер на карета
- черен панталон

Пловдив

1.ОМГ Акад.Кирил Попов
за момиче : черна пола до коляното, бяла риза и червена вратовръза с логото на училището.
за момче: черен дълъг панталон, була риза и червена врътовръзка с логото на училищено.
2.Eзикова гимназия "Пловдив
само вратовръзка или фишу
Вратовръзка за момчетата, бадж /нещо като значка/ за момичетата.
3.Езикова гимназия "Иван Вазов"
за момчетата: сини плетени пуловери, сини ризи и вратовръзка на жълто сини райета
за момичетата: жълти плетени пуловери, жълти ризи и вратовръзка на жълто сини райета
4.ПГТ. "Проф. Д-р. Асен Златаров"
плесирани поли
панталони (за момчета)
бяла риза с дълъг ръкав
червена вратовръзка
карирани сако

Благоевград

1.СОУИЧЕ „Св. Св. Климент Охридски”
Къси плисирани поли за момичетата или тъмни на цвят панталони за момчетата, бели ризи, гарнирани с вратовръзки или пуловери, подходящо съчетани и задължително с емблеми, за да се знае точно от кое училище са възпитаниците.
2.ПМГ 'Акад С.П. Корольов'
за момичетата: тъмна средно дълга пола или тъмни дънки/панталон , бяла блуза/риза/тениска,син шал/вратовръзка с емблемата на училището в специфичен тъмносин цвят + значка с емблемата на училището
за момчетата:тъмни дънки или панталон,бяла риза/блуза/тениска,син шал/вратовръзка с емблемата на училището в специфичен тъмносин цвят+значка с емблемата на училището


Пазарджик

1.СОУ Г.Бенковски
- Риза (розова-момичета/сива-момчета);
- Сако (лилаво-момичета/сиво-момчета);
- Пола/Панталон по избор за момичета;
- Панталон за момчета.
2.ОУ "Проф. Иван Батаклиев"
За момчетата: блуза/тениска (светлосини) панталон и сако (тъмносини)
За момичетата:тениска (светлосиня) пола (карирана) / сако (тъмносиньо) / За учениците от 1-4 клас - суитшърти (тъмносини)

Бургас

1.Руската гимназия
За момчетата: Сив или син панталон, Светло Синя риза, Тъмно син елек със златисти копчета и за зимата пожелание шал цвят бордо
За момичета: Сив панталон или светло синя пола, Розова риза, Тъмно син елек със златисти копчета, шал бордо пожелание

Ssimonka
07-01-2010, 21:46
ПГТ "Професор д-р Асен Златаров", Варна
-ризи с къс и дълуг ракав светло сини с бели раета..
-жълта вратовръска..
-тъмно синьо елече.. :-)

Forester
07-01-2010, 22:41
ГПЧЕ "Ромен Ролан" - Стара Загора

http://www.romainrolland.org/school/images/stories/Postijenia/shampioni.jpg

Риза, пуловер като на третото момче отляво надясно на снимката, черен панталон (пола).

viqnkababyy
07-02-2010, 04:31
Казвайте в кое училище учите, за да го отбелязваме

mincheto
07-02-2010, 07:26
Аз завърших,но според мен е безмислено учениците,да носят униформи.Винаги съм била против това,и сега съм ,и може да се направи подписка против униформите.

jo0zy
07-02-2010, 07:32
НФСГ - София
доколкото разбах

Тънка риза - през лятото
Пуловер - през зимата
С тъмни или черни панталони/дънки

qg0dkata
07-02-2010, 08:41
Съжалявам, че не отговарям точно по темата, но да питам .. Не може ли направо снимки да слагаме.. Не на всеки ш' му се чете едно и също. :D

EsteticLoff
07-02-2010, 08:47
EГ "Пловдив" -само вратовръзка или фишу май :-o

SmilezZz
07-02-2010, 09:26
Да,наистина със снимки е най-добре..
Аз ще кажа за училищата в Русе..Защото доколкото виждам - темата е обща (Т.е. за всичките градове)..

ПГИУ "Елиас Канети" Русе
http://pgiu.rousse.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D1%81%D0%B8-%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D 0%BA%D0%B8-%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8 /За да уголемите снимката,натиснете върху нея..Съжалявам,че стана така,но не можах да намеря друга снимка..Освен тази - http://gal3.ineogen.ro/galleries/socialbg/ea/b3/11d1aca2_0040020642823_00_600.jpg /
- пуловер
- риза
- вратовръзка
- Пола/панталон

МГ "Баба Тонка" Русе
http://gal.ineogen.ro/galleries/socialbg/dc/e4/cd5ebe68_0070019582922_00_600.jpg :D /друга снимка не можах да намеря../..
Също така имат един червен пуловер..
- червен пуловер /зимата/
- риза
- вратовръзка /червен цвят мисля,че беше/
- Пола/панталон
Но доколкото бях разбрала,щели да ги променят униформите

СОУ "Васил Левски" Русе
http://www.rusenci.com/images/cache/3/groupPhoto57833_0_0.jpg /може да се облече риза,вместо суитшърт.. :D /
- Сако
- Блуза..
- Риза
- вратовръзка
- пола/панталон
Едит - Ето по-добра снимка - http://prikachi.com/images/651/2305651E.png

Засега толкова 8-)

ameli
07-02-2010, 11:00
Варна - 1ЕГ
-риза (бяла, с емблемата)
-шал (син)
-значка (черна, няква кожена :D )
-тениска (бяла или синя)

-вратовръзка (не е задължителна май..)

ако съм пропуснала нещо да добавят другите :D

Едит: снимки http://www.1eg-varna.eu/gallery/Dynamic8/index.html

sasheto0o
07-02-2010, 12:20
НФСГ - София
1.риза с дълъг ръкав ( синя или сива )
2.пуловер без ръкави (керемидов цвят)
3.дънки или черен панталон..

П.П.-Засега само това знам.Ако има нещо друго след 07.07.2010г. , когато ходя за мерките ,ще допълня :)

qg0dkata
07-02-2010, 18:08
ОМГ "Академик Кирил Попов", Пловдив

(ще използвам себе си за модел (дано не е проблем..) :D )

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs035.snc4/34100_1146301393797_1715424259_287034_795224_n.jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs107.snc4/35712_1146140189767_1715424259_286831_1796112_n.jp g

sladuranata1112
07-02-2010, 18:58
НТБГ София


http://school.ntbg.bg/e107_plugins/autogallery/autogallery.php?show=%D0%A3%D0%BD%D0%B8%D1%84%D0%B E%D1%80%D0%BC%D0%B8 <---и зимните и летните :D :D :D

viqnkababyy
07-04-2010, 13:55
Други мнения ?

JUSTniki
07-04-2010, 14:12
СОУИЧЕ „Св. Св. Климент Охридски” в Благоевград

Къси плисирани поли за момичетата или тъмни на цвят панталони за момчетата, бели ризи, гарнирани с вратовръзки или пуловери, подходящо съчетани и задължително с емблеми, за да се знае точно от кое училище са възпитаниците.

SmilezZz
07-04-2010, 14:42
4.СОУЕЕ "К-К Философ" Русе
- Синя риза
- Вратовръзка - /жълт+син цвят/..
- Панталон/дънки - мисля,че е пожелание на ученика..Както е и в останалиге училища..
Снимка - http://www.souee-ruse-bg.net/uniformi/images/galeriq/big/IMG_0595.jpg
Едит - Влюбена съм в униформите на СОУЕЕ :smt007

alex4ety95
07-04-2010, 16:00
4.СОУЕЕ "К-К Философ" Русе
- Синя риза
- Вратовръзка - /жълт+син цвят/..
- Панталон/дънки - мисля,че е пожелание на ученика..Както е и в останалиге училища..
Снимка - http://www.souee-ruse-bg.net/uniformi/images/galeriq/big/IMG_0595.jpg

я, нашите вратовръзки са същите (ЕГ"Иван Вазов" Пловдив) :P

SmilezZz
07-04-2010, 16:03
4.СОУЕЕ "К-К Философ" Русе
- Синя риза
- Вратовръзка - /жълт+син цвят/..
- Панталон/дънки - мисля,че е пожелание на ученика..Както е и в останалиге училища..
Снимка - http://www.souee-ruse-bg.net/uniformi/images/galeriq/big/IMG_0595.jpg
я, нашите вратовръзки са същите (ЕГ"Иван Вазов" Пловдив) :P Може,може :D

anitapz93
07-04-2010, 16:49
Тъй като сега не мога да снимам униформата (някой друг път като се сетя ще кача сними), в СОУ Г.Бенковски-Пазарджик униформите са:
- Риза (розова-момичета/сива-момчета);
- Сако (лилаво-момичета/сиво-момчета);
- Пола/Панталон по избор за момичета;
- Панталон за момчета.

anitapz93
07-04-2010, 16:55
http://prikachi.com/images/483/2293483t.jpg Намерих в Нета снимка от някакво тържество на малките. Това са ни униформите. Ризите не могат да се видят....ама няма значение

viqnkababyy
07-04-2010, 20:29
Благодаря ви много ! :-)

Unendlich
07-04-2010, 23:45
Тъй като сега не мога да снимам униформата (някой друг път като се сетя ще кача сними), в СОУ Г.Бенковски-Пазарджик униформите са:
- Риза (розова-момичета/сива-момчета);
- Сако (лилаво-момичета/сиво-момчета);
- Пола/Панталон по избор за момичета;
- Панталон за момчета.


Ауу, е от кога спортното пък имат униформи ? Т'ва само за малките ли ?


ОУ "Проф. Иван Батаклиев" - гр. Пазарджик

За момчетата:
блуза/тениска (светлосини)
панталон и сако (тъмносини)

За момичетата:
тениска (светлосиня)
пола (карирана) / сако (тъмносиньо)

За учениците от 1-4 клас - суитшърти (тъмносини)

anitapz93
07-05-2010, 06:21
^ Не само за малките, а за всички, но просто нямах възможност да снимам мойта униформа и затова потърсих в нета снимка на униформата и намерих само тази снимка. А униформите ги въведоха в края на учебната 2008/2009.

darkPaladin
07-05-2010, 11:14
жените си падат по мъже в униформи

Alex4o0o
07-05-2010, 11:24
Против,против,против!Не мога да понасям униформи,само като ги видя и имам чуството че ще се задуша :shock: най много ме е страх от униформи,и да уча в най престижното училище на света,има ли униформа,ще избягам с 200....как всички ще са облечени ЕДНАКВО...гледаш еднакви лица,дрехи,все едно си в някакъв затвор!
:shock:

viqnkababyy
07-05-2010, 11:29
Не си права .. Униформата е начин човек да изпъкне не само с дрехите си, тоест с паричното състояние на семейството си, а с лични качества, които дори и един просяк може да притежава. :)

Alex4o0o
07-05-2010, 11:33
не говоря за това,нямам нищо против срещу хората които нямат скъпи дрехи,не ги избирам по това...просто полудявам,като видя толкова много хора,облечени еднакво!А и с какво ще ти помогне една униформа,да изпъкнеш с лични качества?

viqnkababyy
07-05-2010, 11:38
не говоря за това,нямам нищо против срещу хората които нямат скъпи дрехи,не ги избирам по това...просто полудявам,като видя толкова много хора,облечени еднакво!А и с какво ще ти помогне една униформа,да изпъкнеш с лични качества?

Имам предвид, че всички външно ще са еднакви и ще изпъкват само с лични качества - доброта, честност и т.н

whitebunny
07-05-2010, 12:39
ПГТ. "Проф. Д-р. Асен Златаров"
плесирани поли
панталони (за момчета)
бяла риза с дълъг ръкав
червена вратовръзка
карирани сако
http://prikachi.com/images/722/2295722p.jpg

SmilezZz
07-05-2010, 14:23
А по-добре ли е да се обиждат тези,които не могат да си позволят скъпи маркови дрешки,бе Alex4o0o..Колко пъти съм ставала свидетел на това - някакви си хора,които се опитват да изпъкват с парите на семейството си пред тези,които не могат да си позволят скъпи неща..
А и какво като всички ще са еднакви..Да не би да имаш някакви фобии ? Мисли реалистично..
А и както каза viqnkababyy - униформата "спомага" за "изпъкването" на личните качества на даден човек.. /Характер/..

Ryapoff
07-05-2010, 15:24
'Ми не всички могат да си позволят да са "маркови". Затова са униформите. И не само. Униформата е нещо хубаво, показва някаква принадлежност. Масоните също имат униформи, някой ако ми каже, че би избягал от тяхната организация заради униформите, не бих му повярвал. Аз съм съгласен с носенето на униформа - няма да гласувам, защото хем съм за, хем съм против.

BebYlzZz
07-05-2010, 16:23
за ЕГ''Иван Вазов'' има и жълта тениска за физическото... аз си я купих още като се записвах, но аз отидох още пъвия ден. Вероятно после са свършили и затова останалите ще си ги купят на 15-ти :)

JustaLittleKid
07-05-2010, 17:30
В 1 АЕГ - София има униформи- само сако. Доста приятен тъмносин цвят, симпатично е, но на мен особено не ми стои добре. Пък и се носи само на официални поводи като концерт, годишнина или нещо такова. В началото на мин. година (бях заек, мин. година) директорката беше пуснала заповед да се ходи със сако, в началото доста зайци ги носехме, после един по един спряхме да ги обличаме... Никой нищо не ни каза 8-)

schhhhhhh
07-05-2010, 18:53
за ЕГ''Иван Вазов'' има и жълта тениска за физическото... аз си я купих още като се записвах, но аз отидох още пъвия ден. Вероятно после са свършили и затова останалите ще си ги купят на 15-ти :)

Предполагам тази година ще си 8ми клас?
Относно тениските, г/д всяка година им сменят цвета :D , така за разнообразие.. Не че това е накарало някой от моя клас специално да си ги купи :D

bloodyF
07-05-2010, 18:55
ПМГ 'Акад С.П. Корольов' - Благоевград

за момичетата: тъмна средно дълга пола или тъмни дънки/панталон , бяла блуза/риза/тениска,син шал/вратовръзка с емблемата на училището в специфичен тъмносин цвят + значка с емблемата на училището

за момчетата:тъмни дънки или панталон,бяла риза/блуза/тениска,син шал/вратовръзка с емблемата на училището в специфичен тъмносин цвят+значка с емблемата на училището

п.п. освен шаловете и вратовръзките и значките останалото се купува от ученика

cveteto64
07-05-2010, 19:46
Когато бях ученичка, бях много против, днес вече не съм… Мисля, че повечето ученици отдавна са преминали всякакви граници в поведението и начина си на обличането си. Съответно трябва да се направи нещо рязко. Освен това, ако има униформи, богатите деца по-трудно ще могат да се фукат и да изпъкват над децата с по-ограничени възможности.
Има много плюсове, но има и много възможности идеята да се издъни. Например в руската гимназия в Бургас имаше страхотен скандал. Защото налагайки униформи, идеята на директорката беше да възложи поръчката на фирмата на дъщеря си. Такива работи…
Но като цяло – да! В България има огромна нужда да се възпитава на ред и отговорност.
Руската гимназия гр. Бургас
За момчетата: Сив или син панталон, Светло Синя риза, Тъмно син елек със златисти копчета и за зимата пожелание шал цвят бордо
За момичета: Сив панталон или светло синя пола, Розова риза, Тъмно син елек със златисти копчета, шал бордо пожелание
http://store.picbg.net/pubpic/17/47/b161f5782bcd1747.jpg

viqnkababyy
07-05-2010, 20:52
SmilezZz - почваш да ме радваш, за това ще ти пиша още резюмета в темата ти :-D :-)

Exidee
07-06-2010, 09:19
ФСГ "Васил Левски" гр. Добрич

-бяла риза
-вратовръзка
-червен елек
-панталон/пола

снимки не можах да намеря :?

Sisi7u
07-06-2010, 10:07
Ъъ .. аз съм против униформите . .
в нашето даскало няма, но смятат да въведат ..
от Русе съм .. : ))

SmilezZz
07-06-2010, 14:22
SmilezZz - почваш да ме радваш, за това ще ти пиша още резюмета в темата ти :-D :-)Радвам се,че те радвам - макар,че не знам как го правя 8-)

viqnkababyy
07-06-2010, 20:15
SmilezZz - почваш да ме радваш, за това ще ти пиша още резюмета в темата ти :-D :-)Радвам се,че те радвам - макар,че не знам как го правя 8-)


Харесва ми начина ти на разсъждаване :-)

GD
07-07-2010, 03:50
Аз съм за униформите, когато завърших таман навлизаха вече.Защо немога да разбера сте против, всички трябва да сме равни и извън даскало си носете каквито дрехи вие искате. :|

vesito13
07-07-2010, 07:01
Твърдо против униформите съм. Толкова неудобно нещо няма. В жегите ризи, сака вариш се. Всеки ден да ходиш с официална обувка. Щом имаш физкултура трябва да носиш още една чанта с маратонки, анцук, тениска. Освен това половината носят униформите, другата половина никой не ги закача. Разбирам да се сложат някакви ограничения за деколтета, разголени дрехи и т.н. А пък който иска да изпъква може да го направи и без униформа. :?

BebYlzZz
07-07-2010, 13:46
за ЕГ''Иван Вазов'' има и жълта тениска за физическото... аз си я купих още като се записвах, но аз отидох още пъвия ден. Вероятно после са свършили и затова останалите ще си ги купят на 15-ти :)

Предполагам тази година ще си 8ми клас?
Относно тениските, г/д всяка година им сменят цвета :D , така за разнообразие.. Не че това е накарало някой от моя клас специално да си ги купи :D

да, заек ще съм :-D ...относно тениските, мен ме задължиха да си я купя :(

CreamCookie
07-07-2010, 14:01
за ЕГ''Иван Вазов'' има и жълта тениска за физическото... аз си я купих още като се записвах, но аз отидох още пъвия ден. Вероятно после са свършили и затова останалите ще си ги купят на 15-ти :)

Предполагам тази година ще си 8ми клас?
Относно тениските, г/д всяка година им сменят цвета :D , така за разнообразие.. Не че това е накарало някой от моя клас специално да си ги купи :D

да, заек ще съм :-D ...относно тениските, мен ме задължиха да си я купя :(

Ммм тениските можеше да се вземат и на 15ти.. вратовръзките бяха по -задължителни, защото на 15ти ни искат с пълни униформи уж ..:x А ии не са сврършили, аз отидох в последния ден и още имаше.. :)

BebYlzZz
07-07-2010, 14:59
за ЕГ''Иван Вазов'' има и жълта тениска за физическото... аз си я купих още като се записвах, но аз отидох още пъвия ден. Вероятно после са свършили и затова останалите ще си ги купят на 15-ти :)

Предполагам тази година ще си 8ми клас?
Относно тениските, г/д всяка година им сменят цвета :D , така за разнообразие.. Не че това е накарало някой от моя клас специално да си ги купи :D

да, заек ще съм :-D ...относно тениските, мен ме задължиха да си я купя :(

Ммм тениските можеше да се вземат и на 15ти.. вратовръзките бяха по -задължителни, защото на 15ти ни искат с пълни униформи уж ..:x А ии не са сврършили, аз отидох в последния ден и още имаше.. :)

бе как с пълни униформи бе яяяя да си гледат работата...пуловера посмъртно няма да го облека :-x

SmilezZz
07-07-2010, 15:16
vesito13
1.Повечето от училищата предлагат удобни униформи и за през лятото..В Русе мисля,че има и училища,в които към коплект униформи се добавя и тениска за през лятото
2.Това,че в твоето училище повечето не носят униформите си - не означава,че трябва да се спре тази "инициатива" /Или и аз не знам как да го нарека/..
В повечето училища в Русе - всяка сутрин учениците се проверяват от охраната дали са с униформи и ако не са - не ги допускат в училище..
3.Преди да въведат униформите имаше ограничения за деколтетата и като цяло за приличния външен вид на ученика - но никой не ги спазваше..
4.Не знам по колко часа имате ФВС,но не ми се вярва да е всеки ден..Най-много два,три пъти..И какво като си го носиш..Да не би да те е убило това досега..Пък според мен може и да си ги оставиш в училище..

rozovka
07-07-2010, 17:19
еми не мисля,че униформите ще предадат някакво "измислено равенство" така или иначе повечето никой не ги носят..лично според мене не си заслужава толкова пари да се пръскат на вятъра.. :o :o :o :o :(

SmilezZz
07-07-2010, 17:21
Лол,хора учудвате ме..Как така имате униформи и не си ги носите..Нали бяха задължителни ? :?

CreamCookie
07-07-2010, 19:29
за ЕГ''Иван Вазов'' има и жълта тениска за физическото... аз си я купих още като се записвах, но аз отидох още пъвия ден. Вероятно после са свършили и затова останалите ще си ги купят на 15-ти :)

Предполагам тази година ще си 8ми клас?
Относно тениските, г/д всяка година им сменят цвета :D , така за разнообразие.. Не че това е накарало някой от моя клас специално да си ги купи :D

да, заек ще съм :-D ...относно тениските, мен ме задължиха да си я купя :(

Ммм тениските можеше да се вземат и на 15ти.. вратовръзките бяха по -задължителни, защото на 15ти ни искат с пълни униформи уж ..:x А ии не са сврършили, аз отидох в последния ден и още имаше.. :)

бе как с пълни униформи бе яяяя да си гледат работата...пуловера посмъртно няма да го облека :-x


Ами казаха, че ако е студено трябвало и с пуловера да сме .. Аз мисля просто да си взема ризата и вратовръзката в няква чанта, колкото ако ми направят проблем да си я сложа, иначе ще си идвам с мои дрехи.. :oops:

viqnkababyy
07-07-2010, 20:47
за ЕГ''Иван Вазов'' има и жълта тениска за физическото... аз си я купих още като се записвах, но аз отидох още пъвия ден. Вероятно после са свършили и затова останалите ще си ги купят на 15-ти :)

Предполагам тази година ще си 8ми клас?
Относно тениските, г/д всяка година им сменят цвета :D , така за разнообразие.. Не че това е накарало някой от моя клас специално да си ги купи :D

да, заек ще съм :-D ...относно тениските, мен ме задължиха да си я купя :(

Ммм тениските можеше да се вземат и на 15ти.. вратовръзките бяха по -задължителни, защото на 15ти ни искат с пълни униформи уж ..:x А ии не са сврършили, аз отидох в последния ден и още имаше.. :)

бе как с пълни униформи бе яяяя да си гледат работата...пуловера посмъртно няма да го облека :-x


Ами казаха, че ако е студено трябвало и с пуловера да сме .. Аз мисля просто да си взема ризата и вратовръзката в няква чанта, колкото ако ми направят проблем да си я сложа, иначе ще си идвам с мои дрехи.. :oops:

И аз съм в руската ,с испанкси .. И аз си мисля на първия учебен ден само ризата и вратовръзката ..

vesito13
07-07-2010, 21:03
vesito13
1.Повечето от училищата предлагат удобни униформи и за през лятото..В Русе мисля,че има и училища,в които към коплект униформи се добавя и тениска за през лятото
2.Това,че в твоето училище повечето не носят униформите си - не означава,че трябва да се спре тази "инициатива" /Или и аз не знам как да го нарека/..
В повечето училища в Русе - всяка сутрин учениците се проверяват от охраната дали са с униформи и ако не са - не ги допускат в училище..
3.Преди да въведат униформите имаше ограничения за деколтетата и като цяло за приличния външен вид на ученика - но никой не ги спазваше..
4.Не знам по колко часа имате ФВС,но не ми се вярва да е всеки ден..Най-много два,три пъти..И какво като си го носиш..Да не би да те е убило това досега..Пък според мен може и да си ги оставиш в училище..1. Аз нямам униформа за лятото. Следователно мен не ме устройва. И това е причина да не харесвам униформите.
2. Когато повечето не ги носят, не знаеш какво е само ти да си ходиш с униформа, като пълния простак. Егати сензацията си. И щом носиш униформата излизаш задръстен. Ето колко ни развнопоставят тези униформи.
3. Ами и за униформите на много места не се спазва. Разликата дали заради деколтето ще те върнат на вратата или заради униформата не е много голяма, само дето ще се чувстваш удобно. А 6 часа и отгоре да стоя в нещо, което ме стяга, опъва и не знам какво още, акъла ми е само кога ще се прибера за да се отърва.
4. Може да не са много часовете, но когато живееш на другия край на града, трябва да носиш обувка на висок ток, което лично моя крак го изморява и да нося и още чанти, защото на някой нещо си му прищракало. Целият гардероб да си влача след мен. Пък и поне да имаше относително добро място за преобличане. Когато трябва да се завираш някъде си за да се преоблечеш, ами разбира се, че не умирам от желание да го правя.
Против униформите съм и никой не може да ме убеди в противното. :?

bloodyred
07-07-2010, 21:44
Мм в ПГИ Иван Илиев, Благоевград .. давам това, с което разполагам, когато си ги взема, ще ги видя по-добре какви са, но от това, което съм видяла на живо така да се каже, не са лоши.. даже има едни части, които ми харесват хД

http://pgiblg.com/images/momicheta.gif

а и да кажа, че от ръководството за позволили да се носят само горната част, може и без надолу, и по-добре, че панталоните кофти доста ми изглеждааат..

darkPaladin
07-08-2010, 04:36
2. Когато повечето не ги носят, не знаеш какво е само ти да си ходиш с униформа, като пълния простак. Егати сензацията си. И щом носиш униформата излизаш задръстен. Ето колко ни развнопоставят тези униформи.



Простак е невъзпитан човек.

Само тук виждам твоята липса на,самочувствие и индивидуализъм.

В моето училище също имаше униформи,бяха задължителни слагах я когато поисках пишеха ми заблежека,но ми беше все тая.Но на дипломирането много добре знаех,че никой няма да е с униформа и я облякох бях единствен,но никой не ме помисли за задръстен.
А сега познай,защо не са ме помислили за задръстен!

пп

прави секс всеки ден по 2 3 пъти на ден такава е модата иначе си задръстена

rozovka
07-08-2010, 05:11
Лол,хора учудвате ме..Как така имате униформи и не си ги носите..Нали бяха задължителни ? :?

примерно в нащо дскл не.. носихме ги само за да влезем /И ТО МНГ РЯДКО ЩОТО НЯМАШЕ ДЕЖУРНИ/ :)

vesito13
07-08-2010, 06:59
2. Когато повечето не ги носят, не знаеш какво е само ти да си ходиш с униформа, като пълния простак. Егати сензацията си. И щом носиш униформата излизаш задръстен. Ето колко ни развнопоставят тези униформи.



Простак е невъзпитан човек.

Само тук виждам твоята липса на,самочувствие и индивидуализъм.

В моето училище също имаше униформи,бяха задължителни слагах я когато поисках пишеха ми заблежека,но ми беше все тая.Но на дипломирането много добре знаех,че никой няма да е с униформа и я облякох бях единствен,но никой не ме помисли за задръстен.
А сега познай,защо не са ме помислили за задръстен!

пп

прави секс всеки ден по 2 3 пъти на ден такава е модата иначе си задръстенаНе се смятам за простачка, защото нося униформата. Но повечето са с разбирането, че човек, който я носи, е простак. Не ми пука какво смятат за мен. Просто самата аз не се чувствам комфортно в тази униформа. Разбира се, че няма да искам да я нося. Въпреки това съм я носила всеки божи ден. Хората, които ме познават, много добре знаят каква съм и че не съм простачка. Тези, които не ме познават, съдят по облеклото ми, сам се сети какво мислят.

П.П. По-добре да не беше писал това на края. Въобще не ме познаваш за да съдиш за мен само по едно мнение за някакви си униформи. Все едно аз сега да ти кажа, защото не те мислят за задръстен, правиш секс всеки ден по 2 3 пъти на ден. Я стига... :?

BebYlzZz
07-08-2010, 15:41
Лол,хора учудвате ме..Как така имате униформи и не си ги носите..Нали бяха задължителни ? :?

примерно в нащо дскл не.. носихме ги само за да влезем /И ТО МНГ РЯДКО ЩОТО НЯМАШЕ ДЕЖУРНИ/ :)

и при мен беше горе-долу така, особено към края на годината 8-)

darkPaladin
07-08-2010, 15:56
2. Когато повечето не ги носят, не знаеш какво е само ти да си ходиш с униформа, като пълния простак. Егати сензацията си. И щом носиш униформата излизаш задръстен. Ето колко ни развнопоставят тези униформи.



Простак е невъзпитан човек.

Само тук виждам твоята липса на,самочувствие и индивидуализъм.

В моето училище също имаше униформи,бяха задължителни слагах я когато поисках пишеха ми заблежека,но ми беше все тая.Но на дипломирането много добре знаех,че никой няма да е с униформа и я облякох бях единствен,но никой не ме помисли за задръстен.
А сега познай,защо не са ме помислили за задръстен!

пп

прави секс всеки ден по 2 3 пъти на ден такава е модата иначе си задръстенаНе се смятам за простачка, защото нося униформата. Но повечето са с разбирането, че човек, който я носи, е простак. Не ми пука какво смятат за мен. Просто самата аз не се чувствам комфортно в тази униформа. Разбира се, че няма да искам да я нося. Въпреки това съм я носила всеки божи ден. Хората, които ме познават, много добре знаят каква съм и че не съм простачка. Тези, които не ме познават, съдят по облеклото ми, сам се сети какво мислят.

П.П. По-добре да не беше писал това на края. Въобще не ме познаваш за да съдиш за мен само по едно мнение за някакви си униформи. Все едно аз сега да ти кажа, защото не те мислят за задръстен, правиш секс всеки ден по 2 3 пъти на ден. Я стига... :?

Казах ти съвсем друго,но нека да го изясня отново.

Казах,че не си индивидуална щом гледаш какво другите носят,на мен не ми се смее никой,защото това е моя стил,може да слушам тъпа музика,но на мен ми харесва,може да разсъждавам тъпо,но на мен ми харесва.

Когато повечето не ги носят, не знаеш какво е само ти да си ходиш с униформа,

сега разбра ли накъде бия или да го казвам още по-опростено?

BabyBluee
07-08-2010, 16:08
Аз съм във ветеринарния в Стара 3агора .. не знам какви са ама май има :lol:

SmilezZz
07-08-2010, 16:12
Лол,хора учудвате ме..Как така имате униформи и не си ги носите..Нали бяха задължителни ? :? примерно в нащо дскл не.. носихме ги само за да влезем /И ТО МНГ РЯДКО ЩОТО НЯМАШЕ ДЕЖУРНИ/ :)
И при мен беше горе-долу така, особено към края на годината 8-)Е,щом не са задължителни,защо ли ви карат да ги купувате..Тъпа работа.. :? :?

SmilezZz
07-08-2010, 16:15
И защо,когато носиш униформа си задръстен vesito13..Може ти да мислиш така,но всъщност трябва да осъзнаеш,че униформата спомага за изпъкването на личните качества на хората...От които най-важното е характера..Няма да се впускам в подробности - макар,че 100% съм сигурна,че не разбра за какво точно ти говоря.. :wink:

friedpotato
07-08-2010, 16:17
ее като гледам снимките :oops: бати яките униформи :D и аз искам:lol: , а ние от мойто новото даскало на есен ще си ходим с наште дрехи :(

BabyBluee
07-08-2010, 16:21
ее като гледам снимките :oops: бати яките униформи :D и аз искам:lol: , а ние от мойто новото даскало на есен ще си ходим с наште дрехи :(
И кво супер. Ти да не би да искаш униформи .. :-o

friedpotato
07-08-2010, 16:26
ее като гледам снимките :oops: бати яките униформи :D и аз искам:lol: , а ние от мойто новото даскало на есен ще си ходим с наште дрехи :(
И кво супер. Ти да не би да искаш униформи .. :-o

искам :D смятам, че вратовръзка много ще ми отива :grin:

BabyBluee
07-08-2010, 16:27
ее като гледам снимките :oops: бати яките униформи :D и аз искам:lol: , а ние от мойто новото даскало на есен ще си ходим с наште дрехи :(
И кво супер. Ти да не би да искаш униформи .. :-o

искам :D смятам, че вратовръзка много ще ми отива :grin:
ами купи си една .. 8-)

SmilezZz
07-08-2010, 16:32
ПГСАГ Шумен..
http://grada.bg/wp-content/uploads/2010/01/IMG_3605111.jpg
Един комплект включва черен панталон или пола, суичер и блуза с къс и дълъг ръкав. Блузите и суичерите са със син цвят, като на тях е сложена емблемата на училището
Надявам се да не съм объркала нещо с униформите :-D

vesito13
07-08-2010, 17:04
Казах ти съвсем друго,но нека да го изясня отново.

Казах,че не си индивидуална щом гледаш какво другите носят,на мен не ми се смее никой,защото това е моя стил,може да слушам тъпа музика,но на мен ми харесва,може да разсъждавам тъпо,но на мен ми харесва.

Когато повечето не ги носят, не знаеш какво е само ти да си ходиш с униформа,

сега разбра ли накъде бия или да го казвам още по-опростено?

Ами явно не се разбираме особено. Не искам да нося униформа, защото на самата мен не ми е удобно. И не ми е удобно не защото ще ме помислят за задръстена, а защото ръцете свободно не можеш да си дигнеш, клякането е цяла мъка и движенията ти се свеждат до минимум. Това е главната причина да не харесвам униформите. И когато ти си от малкото прецакани, които трябва да носят такава неудобна униформа е още по-гадно. Когато има нещо наложено нека е за всички, а не за някои да има компромиси само, защото са деца на тоя и оня. От тази гледна точка ме дразни, че не всички са задължени да ги носят.

И да повторя, основната причина аз да не харесвам униформите е това, че за мен те са нещо наистина некомфортно за носене.


SmilezZz при нещата, които изредих по-горе, може и сама да видиш, че не изпъкват никакви лични качества. Е освен, ако не приемаш за качество, че мама и тате имат парички и са хора с връзки. Или наща класна е яка нищо няма да ни каже, вие сте прецаканите.
И не казвам, че човек, който носи униформа е задръстен. За такъв го смятат останалите, тези, които са големите гъзари и е под нивото им да носят униформа.
Ако човек, който носи униформа е задръстен, то и аз съм задръстена...

ilko0214
07-08-2010, 17:56
Аз съм напълно ЗА униформите, и тази година съм заек.. не знам колко трябва да си прос, за да не носиш уж "задължителните" униформи, защото ще те помислят за "задръстен", лично аз ще си нося униформата, макар, че съм от по "пеканите" ( които не учат много и си понякога си правят гаргара с учителите ) и съм 100%, че няма да се намери личност, която да ме нарече "загубеняк" или пък някой друг да нарекат така!Много пъти съм виждал от езиковата гимназия кифлите с потник, който едва ли не е пощи с големина на сотиен.. и с ясна съвест съм казвал "виж я тая па*ча как се е облякла", а тя сигурно си е викала "Малии глей ко стаа как ме зяпат, сигурно съм ебати яката..", и също съм сигурн, че ако беше с униформа, нямаше да изрека това. :D
В старото ми даскало имаше един богаташ, който ходеше само с адидас, и понякога някой като дойдеше с "фалшив" адидас, тоя същия простак не спря една седмица да му се подиграва с думите "Бедняк, селянин, нищожество, вземи се обеси с тоя фалшикат, за такива като тебе няма място на света, и тн." и всички негови приятели, които му ближеха гъза - също, а ако всички имахме униформи?Нямше да има възможност..
БТВ. Тая весника некфа си :D, не знам колко трябва да си заблудена, значи не носиш униформите щото са неудобни, а обувките на висок ток, които също са ти неудобни обаче носиш.. :?

krokkrok
07-08-2010, 18:37
vesito13
1.Повечето от училищата предлагат удобни униформи и за през лятото..В Русе мисля,че има и училища,в които към коплект униформи се добавя и тениска за през лятото
2.Това,че в твоето училище повечето не носят униформите си - не означава,че трябва да се спре тази "инициатива" /Или и аз не знам как да го нарека/..
В повечето училища в Русе - всяка сутрин учениците се проверяват от охраната дали са с униформи и ако не са - не ги допускат в училище..
3.Преди да въведат униформите имаше ограничения за деколтетата и като цяло за приличния външен вид на ученика - но никой не ги спазваше..
4.Не знам по колко часа имате ФВС,но не ми се вярва да е всеки ден..Най-много два,три пъти..И какво като си го носиш..Да не би да те е убило това досега..Пък според мен може и да си ги оставиш в училище..1. Аз нямам униформа за лятото. Следователно мен не ме устройва. И това е причина да не харесвам униформите.
2. Когато повечето не ги носят, не знаеш какво е само ти да си ходиш с униформа, като пълния простак. Егати сензацията си. И щом носиш униформата излизаш задръстен. Ето колко ни развнопоставят тези униформи.
3. Ами и за униформите на много места не се спазва. Разликата дали заради деколтето ще те върнат на вратата или заради униформата не е много голяма, само дето ще се чувстваш удобно. А 6 часа и отгоре да стоя в нещо, което ме стяга, опъва и не знам какво още, акъла ми е само кога ще се прибера за да се отърва.
4. Може да не са много часовете, но когато живееш на другия край на града, трябва да носиш обувка на висок ток, което лично моя крак го изморява и да нося и още чанти, защото на някой нещо си му прищракало. Целият гардероб да си влача след мен. Пък и поне да имаше относително добро място за преобличане. Когато трябва да се завираш някъде си за да се преоблечеш, ами разбира се, че не умирам от желание да го правя.
Против униформите съм и никой не може да ме убеди в противното. :?

+
SmilezZz , ти може да не разбираш какво има в предвид , но защо реши , че и vesito13 е толкова...е,няма по-добра дума...зле

ilko...между "па" и "ча" няма друга буквичка...спокоен бъди,не трябва да ни съобщаваш,че си "пекан" и не учиш много... :-D

ilko0214
07-08-2010, 19:40
vesito13
1.Повечето от училищата предлагат удобни униформи и за през лятото..В Русе мисля,че има и училища,в които към коплект униформи се добавя и тениска за през лятото
2.Това,че в твоето училище повечето не носят униформите си - не означава,че трябва да се спре тази "инициатива" /Или и аз не знам как да го нарека/..
В повечето училища в Русе - всяка сутрин учениците се проверяват от охраната дали са с униформи и ако не са - не ги допускат в училище..
3.Преди да въведат униформите имаше ограничения за деколтетата и като цяло за приличния външен вид на ученика - но никой не ги спазваше..
4.Не знам по колко часа имате ФВС,но не ми се вярва да е всеки ден..Най-много два,три пъти..И какво като си го носиш..Да не би да те е убило това досега..Пък според мен може и да си ги оставиш в училище..1. Аз нямам униформа за лятото. Следователно мен не ме устройва. И това е причина да не харесвам униформите.
2. Когато повечето не ги носят, не знаеш какво е само ти да си ходиш с униформа, като пълния простак. Егати сензацията си. И щом носиш униформата излизаш задръстен. Ето колко ни развнопоставят тези униформи.
3. Ами и за униформите на много места не се спазва. Разликата дали заради деколтето ще те върнат на вратата или заради униформата не е много голяма, само дето ще се чувстваш удобно. А 6 часа и отгоре да стоя в нещо, което ме стяга, опъва и не знам какво още, акъла ми е само кога ще се прибера за да се отърва.
4. Може да не са много часовете, но когато живееш на другия край на града, трябва да носиш обувка на висок ток, което лично моя крак го изморява и да нося и още чанти, защото на някой нещо си му прищракало. Целият гардероб да си влача след мен. Пък и поне да имаше относително добро място за преобличане. Когато трябва да се завираш някъде си за да се преоблечеш, ами разбира се, че не умирам от желание да го правя.
Против униформите съм и никой не може да ме убеди в противното. :?

+
SmilezZz , ти може да не разбираш какво има в предвид , но защо реши , че и vesito13 е толкова...е,няма по-добра дума...зле

ilko...между "па" и "ча" няма друга буквичка...спокоен бъди,не трябва да ни съобщаваш,че си "пекан" и не учиш много... :-DНарочно съм го написал така,, иии явно не си ми разбрала поста, нищо, напомни ми утре да го напиша по опростено :)

vesito13
07-08-2010, 19:43
БТВ. Тая весника некфа си :D, не знам колко трябва да си заблудена, значи не носиш униформите щото са неудобни, а обувките на висок ток, които също са ти неудобни обаче носиш.. :?
Айде пак да обясня. Униформата е такава, че на друга обувка освен на такава с висок ток не отива. Съжалявам, но не смятам да нося черен официален панталон на кецове и т.н. Самата униформа изисква такава обувка. Не мисли, че си умирам да минавам целия град на такава обувка, след това в училище пак да съм с нея. Крака ми се изморява и не, защото обувката не ми е удобна, а защото ходенето и времето, през които съм с нея са много. И за пореден аз нося униформа! Не ми е приятно, но я нося.

ilko0214
07-08-2010, 20:25
БТВ. Тая весника некфа си :D, не знам колко трябва да си заблудена, значи не носиш униформите щото са неудобни, а обувките на висок ток, които също са ти неудобни обаче носиш.. :?
Айде пак да обясня. Униформата е такава, че на друга обувка освен на такава с висок ток не отива. Съжалявам, но не смятам да нося черен официален панталон на кецове и т.н. Самата униформа изисква такава обувка. Не мисли, че си умирам да минавам целия град на такава обувка, след това в училище пак да съм с нея. Крака ми се изморява и не, защото обувката не ми е удобна, а защото ходенето и времето, през които съм с нея са много. И за пореден аз нося униформа! Не ми е приятно, но я нося. Ако не е нахално, може ли една снимка с унформата? :o

chemist9009
07-08-2010, 20:45
Аз съм ЗА! Вече не съм ученик :D :D :D :lol: :lol: :lol:

vesito13
07-09-2010, 06:31
Ако не е нахално, може ли една снимка с унформата? :o
-

stupidxdoll
07-09-2010, 10:31
СОУПНЕ "Фридрих Шилер"-Русе

-риза
-пуловер
-сако
-пола и панталон
-шалче (момичета)
-вратовръзка (момчета)

aLLeyes0nME
07-15-2010, 16:45
ГПЧЕ Проф. д-р "Асен Златаров" - Хасково

1. Сако с лого
2.Панталон / Пола-каре
3.Риза (дълъг ръкав с лого)
4.Вратовръзка

sian4eto
07-15-2010, 17:28
фсг-монтана
за момичета
http://fsg-montana.com/images/gallery/uniforma/Aleksandrina.jpg



за момчета
http://fsg-montana.com/images/gallery/uniforma/Georgi.jpg

tonkata123
07-15-2010, 17:35
2.Eзикова гимназия "Пловдив
само вратовръзка или фишу
Вратовръзка за момчетата, бадж /нещо като значка/ за момичетата.


...Като че ли това е прилична униформа,макар че никой не я носи освен на училищен празник...

Sunshineeee
07-15-2010, 19:02
Лол,хора учудвате ме..Как така имате униформи и не си ги носите..Нали бяха задължителни ? :?
Зависи в кое училище си и каква е дисциплината там.Лично аз не съм против униформите , даже е много по-добре с тях..Сега в училището ,в което съм приета са задължителни и така трябва да е според мен :)

Sunshineeee
07-15-2010, 19:06
БТВ. Тая весника некфа си :D, не знам колко трябва да си заблудена, значи не носиш униформите щото са неудобни, а обувките на висок ток, които също са ти неудобни обаче носиш.. :?
Айде пак да обясня. Униформата е такава, че на друга обувка освен на такава с висок ток не отива. Съжалявам, но не смятам да нося черен официален панталон на кецове и т.н. Самата униформа изисква такава обувка. Не мисли, че си умирам да минавам целия град на такава обувка, след това в училище пак да съм с нея. Крака ми се изморява и не, защото обувката не ми е удобна, а защото ходенето и времето, през които съм с нея са много. И за пореден аз нося униформа! Не ми е приятно, но я нося.
Не знам дали си запозната , ама има и обувки , който са официални и не са на ток..

SmilezZz
07-16-2010, 16:22
Лол,хора учудвате ме..Как така имате униформи и не си ги носите..Нали бяха задължителни ? :?
Зависи в кое училище си и каква е дисциплината там.Лично аз не съм против униформите , даже е много по-добре с тях..Сега в училището ,в което съм приета са задължителни и така трябва да е според мен :) Мхм..Така е

krokkrok
07-16-2010, 16:26
БТВ. Тая весника некфа си :D, не знам колко трябва да си заблудена, значи не носиш униформите щото са неудобни, а обувките на висок ток, които също са ти неудобни обаче носиш.. :?
Айде пак да обясня. Униформата е такава, че на друга обувка освен на такава с висок ток не отива. Съжалявам, но не смятам да нося черен официален панталон на кецове и т.н. Самата униформа изисква такава обувка. Не мисли, че си умирам да минавам целия град на такава обувка, след това в училище пак да съм с нея. Крака ми се изморява и не, защото обувката не ми е удобна, а защото ходенето и времето, през които съм с нея са много. И за пореден аз нося униформа! Не ми е приятно, но я нося.
Не знам дали си запозната , ама има и обувки , който са официални и не са на ток..

Ще ми дадеш ли пример? :)

schhhhhhh
07-16-2010, 18:57
Ами казаха, че ако е студено трябвало и с пуловера да сме .. Аз мисля просто да си взема ризата и вратовръзката в няква чанта, колкото ако ми направят проблем да си я сложа, иначе ще си идвам с мои дрехи.. :oops:

И аз съм в руската ,с испанкси .. И аз си мисля на първия учебен ден само ризата и вратовръзката ..

Какво представляват униформите? Снимка, нещо..? И като си ги купувахте / поръчвахте ( не знам каква е процедурата с тях ) какво ви казаха - всеки ден ли ще се носят? Ако трябва сега всички да ги купуваме ще стане голямо мазало.. :D :D

Ryapoff
07-16-2010, 20:41
Чекай бре, к'во стана тука, сите тЕрикати се събраха?!? Единия не носел, другия само връзката, мен като ми кажат, че нещо е задължително, го изпълнявам. С униформите е по-добре(повтарям си мнението), УНИ - унифициране, така поне няма да има разделение по дрехи! Верно, не могат да кажат на сина на кмета примерно, да не си носи чЕсовника за амнайси хилки, но униформата могат! Трябва да има контрол и наказания, иначе българина тарикатее. Задължен си да носиш униформа, обаче се прайш на отворен - айде писмо до родител. Втори път - предупреждение. Трети - бегай ми от училището, носи си скъпите дрехи другаде. Немало да ги носят. Като си постъпвал в гимназията, да си се информирал! Ако пък всички гимназии те задължават да носиш униформа, обаче ти си над тея глупости - мотиката осми номер и у село да си изкарваш хляба.

ReaDy
07-16-2010, 22:26
ПТГ - Варна
Некфа ризка и дънки.

EnglishMan
07-17-2010, 11:37
1 АЕГ София сако и то само 3 месеца трябваше да се носи но на 2-я ден никои не носеше сака :) :)

SmilezZz
07-18-2010, 15:25
EnglishMan - То според мен е нормално саката да се носят само през зимата..Иначе в тези горещини едва ли някой ще издържи със сако

Подкрепям мнението ти Ryapoff..Напълно си прав/а..
Така хем всички ще са равни (няма да има "дразги" заради нещата,които обличаш),хем с помощта на униформата ще изпъкнат личните качества на учениците..

Но всъщност авторката къде изчезна ? Гледам,че някои неща не са добавени..

monttitty
07-18-2010, 15:45
51 СОУ "Елисавета Багряна" Софиа
-Карирана червена поличка(за момичетата)
-Тъмно син панталон (за момчетата)
-Бяла блуза с къс ръкав
-Тъмно синыо елече
-Червена вративръзка...
http://51sou.info/images/uni2.JPG

vesito13
07-19-2010, 06:09
Не знам дали си запозната , ама има и обувки , който са официални и не са на ток..
Ами представи си бална рокля с маратонки и ще добиеш представа как бих изглеждала с панталона и ниската обувка. Пробвала съм и съм се плашела от себе си. :D

SomethingWild
07-19-2010, 07:54
Пуснато на: Чет Юли 08, 2010 7:32 pm Заглавие:
ПГСАГ Шумен..
http://grada.bg/wp-content/uploads/2010/01/IMG_3605111.jpg
Един комплект включва черен панталон или пола, суичер и блуза с къс и дълъг ръкав. Блузите и суичерите са със син цвят, като на тях е сложена емблемата на училището
Надявам се да не съм объркала нещо с униформите
Точно това са униформите на ПГСАГ :)

elc
07-19-2010, 10:14
ШУМЕН !
ПГИ

Бели ризи с черна вратовръзка :)
Но не се носят постоянно ,
ами само по празниците !
:-P

SmilezZz
07-19-2010, 11:04
Точно това са униформите на ПГСАГ :) Е,значи не съм объркала.. :-D
Между другото - много са яки :-)