PDA

View Full Version : Лято в Германия



JustMakeMeBelieveAgainN
07-02-2010, 08:42
Здравейте!Това лято съм на езиково обучение в Германия!Досега никога не съм посещавала тази страна,затова искам да ви попитам за около 12 дни колко пари горе-долу ще са ми нужни.Можете ли да ме ориентирате за цените на хранителни продукти,козметика и дрехи(не прекалено скъпи марки..например Zara и H&M),за да мога да пресметна колко евро да си взема?Аз ще се намирам в лагер в източна Германия около Берлин (предполагам има разлика в цените в различните части на Германия).Благодаря Ви предварително!

Sarge
07-16-2010, 07:59
Дрехите и козметиката в Германия не са скъпи изобщо. Дрехите специално, ако хванеш намаление са брутално ефтини. Препоръчвам ти Tk maxx, ако има такъв в Берлин-това е аутлет в истинския смисъл на думата, можеш да си намериш маркови дрехи на наистина изгодни цени. Е, само ще трябва малко да се поразровиш. Но като цяло дрехите там са изгодни. Техниката понякога също е по-изгодна, но трябва да се гледа. Козметиката-в дрогериите Schenker, Rossmann, DM итн има много често промоции. Абе за всеки джоб има общо взето. Храната в магазините или е по-ефтина или е като тука. Но в заведенията си е скъпо, като изключвам тези за бързо хранене. Един дюнер там е около 3,50 евро, като в повечето случай е ОГРОМЕН. по тия imbiss-ите за вурстове цените също се движат в този диапазон. Макдоналдс и Събуей са горе долу колкото тука, само че в евро. Надявам се че ти обясних горе долу, ако имаш допълнителни въпроси, питай.

LipSy
08-22-2010, 17:11
Ами като цяло цените на дрехите, козметиката и храната в Германия въобще не са скъпи. Все пак си има разлика от магазин до магазин. Като цяло няма постоянно увеличение на цените както у нас!

geni20
08-24-2010, 21:49
ами намаленията са мн големи ма трябва да се следи секи ден гледай да купуваш от кика за дрехи лиддле или penny хранителни стоки но за парфюми нз вече в кауфланда е мн мн скъпо ако няма намаление а колкото до козметиката в кауфланда ами шампоан на адидас хаир and body е 2,14 дездорантите на адидас са 1 ,45 еуро нз не мога да кажа дали са скъпи иначе за боя за коса мисля че в алдито има моя съвет е да пазаруваш в алдито за сичко!