PDA

View Full Version : Корейски филми



PocuTy
07-02-2010, 09:11
Хей,здравейте!Искам да ви попитам за хубави корейски сериали...казаха ми,че били с много разтърсващи сюжети ;)

December
07-02-2010, 13:09
Хъм за разтърстващи не знам.Тепърва започвам да гледам азиатски неща.
Първото което си изтеглех е Вещицата Ю Хии.Още от седмица-две съм го изтеглела и се каня да го гледам.Като видях твоята тема най-накрая се наканих :-D
Приятно сериалче.Не е фантастично(аз така си помислех заради името).Комедия/романтиче.Не е така лигаво скучен като американските романтични филмчета.А и актьорите в сериала са много приятни <33 Вещицата - наричат я така защото е вечно недоволна ледена кралица която се мъчи да си намери мъж.
Непременно го гледай. Ето линк със подробности за сериала и линк в замунда - http://www.tvnovellas.info/forum/index.php?topic=27910.0
Сега открих и това - http://easternspirit.forumandco.com/forum-f14/ .има разни сериали и филми,но са много не знам кой да си избера...
Нека и другите да предложат нещо.

Et4etoo
07-02-2010, 17:40
Boys before flowers, The snow queen, You are beautiful..Coffee prince, Iris , Chuno :D

December
07-02-2010, 18:35
^ Коя е тоя на аватара ти 8-) Доста радва 8-)
М както и да е...От тези по име ми се стори интересно Boys before flowers.М драма...ще си го изтегля утре.
Като добавяте сериал поне пишете дали сте го гледали,дали струва,какви са ви впечатленията от него,до кой сезон/епизод сте стигнали и т.н.,иначе става доста неясно.

Et4etoo
07-02-2010, 19:26
xD Kurt Cobain се казва :D От тези , които изброих съм гледала всички без THe snow queen .Както и да е - за него знам , че е голяма драма и без голям рев няма да се мине.Аа.. Boys before flowers е адски интересна teen драма - 25 епизода е - те корейските много рядко им правят повече от един сезон :) Във форума на eastern spirit има резюмета на всичките :Д Иначе на мен ми хареса - не е много тежко , има и забавни и тъжни неща. You are beautiful също е много готино сериалче - яд ме беше ,че е само 16 епизода и края не ме кефи , ноо..:Д . Chuno e историческа драма - в буквален превоз значи " Ловци на роби" таа..радваше се на доста висок рейтинг ;) . Iris е повече екшън - там също има драматични моменти ..сега ще започват да му снимат и втори сезон ;)

December
07-02-2010, 19:43
Пхах Кърт :D Много му е червена косата ;д и аз такъв цвят се бях боядисала и много ми харесват такива коси <33
А вещицата не си ли я гледала :-D Много приятно и смешно сериалче :-D
От тези които си изброила само Chuno не ми се вижда интересен.Просто като си представя разни походи и стари корейци ужс :lol:
Сега си тегля Boys before flowers.Интересно изглежда с тая великолтна "четворка" :lol: Д/г изглежда като корейска версия на Клюкарката.Но да не казвам отсега...утре ще видим.

Et4etoo
07-02-2010, 20:23
xD дамм и мен мн ме кефи такова червено има и едно много яко тъмно червено , ама засега не се престрашавам да се боядисам :D . Вещицата не съм я гледала..ама и се каня , щото е с актрисата от Coffee prince :D - там ме кефеше , сиг и тука ще е яко.:D :D тва с походите ме уби :D не е мн далече от истината + напомпани корейски мъжаги с препаски :D :D . А за Boys before flowers wait and see :D

moonche
07-12-2010, 20:27
само да доуточня, че Boys before flowers има и 2ри сезон !!! казва се boys after flowers и в замунда може да го откриете под името Hana yori dango
ПРИЯТНО ГЛЕДАНЕ :))))
филма е ПРЕКРАСЕН

Et4etoo
07-13-2010, 11:49
О за бога ..Hana Yori Dango не е втори сезон , а японска версия на същия сериал .Има още тайванска и китайска версия. :-D
И да страхотно е сериалчето.

popimur
07-13-2010, 13:23
Dragon zakura е интересн ..ученически.Още един корейски гледах ама забравих как се казва :D

divaneee
07-23-2010, 20:53
Миналата година се зарибих и засега не съм гледала много, защото нямам време, а като започна един корейски сериал ми става мания и макс за 3 дни трябва да съм го изгледала.
Princess Hours/ Goong - първия сериал, който гледах. Имаше драма, интриги, романтика, смешки ;д ... тотално откачена работа. Главната героиня участва в Coffee Prince, но не съм го гледала. 24 епизода са, любим ми е 16, най-вече заради началото, където са на плажа. Просто е страхотен момент! И песента, която е там, е любимата ми от целия саундтрак.
Full House - мнооого обичам главния актьор (Би Рейн). Той участва в Ninja Assassin, незнам дали някой го е гледал този филм. Това отново е една страхотна комедийка. Честно казано не помня много от нея и имам намерение скоро да преустановя гледането.
You're beautiful - Обичамобичамобичамобичамо бичамобичам! Горещо я препоръчвам на тези, които харесват музика, смях, любов.
Ииии Personal Taste - в момента го гледам. Дори сега чакам да се изтеглят 8 и 9 епизод. Засега имам добри впечатления. Забавен е. В началото главната героиня ми беше леко противна, но с всеки епизод се оправя все повече.
Накрая искам да кажа, че на всеки сериал съм се смяла адски много! Не блестят с невероятни житейски уроци или нещо подобно. Много хора биха ги сметнали за бози, но според мен са доста добър начин за разсейване и отмора.

Едит: Забравих да спомена оше един сериал. Той не е корейски, а тайвански, но също си заслужава. Devil beside you се казва. Няма го с бг превод, но толкова исках да го гледам, че реших от youtube с английски субтитри. После не съжалявах, че съм го гледала. Той е от същия вид - простички, забавни сериалчета.

vaniliika
07-23-2010, 23:46
ммм това е мойта тема... :D ...такам от къде да почна..
the woman who still wnats to marry-ами не се сещам много за него но помня че останах доволна от него..
goong s-това е римейк на goong..не продължение :)
the world within -голяма доза романтика бих казала :D... тука за разлика от другите сериали играта на акт. е по-разчупена... от този сериал поне схванах как ги правят тея сапунки :D ... абе просто перфектен ! :)
You're beautifull-ммм само мога да ти кажа,че ако не си го гледала изпускаш много...аз лично рядко ми се случва да се смея на тяхното кино тъй като корейците има странно разбиране за "комедия" :D ...но на тази много съм се смяла..
beethoven virus
coffee prince
Hero-различен като сюжет, много зарибява ... аз лично за 2 дена го изгледах...
A love to kill-ами не знам какво да кажа за него.. просто филма е тежък, перфектен е от всякъде... ако ти са гледа нещо сълзливо ;D то е сериала... е само края нещо според мене куца ама...
Take care of the young lady
Hello miss-еми оформило се е доста забавно сериалче.. трябва да се гледа
Hello my teacher- и това ко слагам към романти1ните комедии..гледа се на един дъх...
My girl-мисля че от него започна всичко... той беше първият ми кор. сериал :D.. страхотен е .. и към акт. игра и като сюжет е интересен... трябва да се гледа ! :)
Personal Taste-ами него го гледах заради главния герой :D... интересен и забавен... ама не мисля,че бих го повторила... :)
The snow queen-много силен и запомнящ се сериал :)... задължително трябва да се гледа..
Oh! My lady-много интересен особенно с малката... просто няма такова лапе :D
ммм за сега за тея се сещам :D
толкова съм минала,че имам чувството че всичко тяхно съм изгледала :lol:

само те предупреждавам,че след 4-5-я сериал няма да искаш да погледнеш нещо друго... много зарибяват :D

между другото трябва да видиш азиатското кино като цяло .... смисъл и в японското има доста какво да се гледа.. тайванското също е интересно.... за китайските сериалчета още нищо не знам ... :P
Абе ако излгедаш тези които съм изброила..предполагам ще останеш доволна.. :)

zzqqto
07-24-2010, 15:52
азиатското кино 4ever провери следните филми:

My sassy girl (2001)
Go (2001)

Et4etoo
07-24-2010, 16:10
My sassy girl e ебаси якия филм :grin:

Force_bladeR
07-24-2010, 16:54
Летящите дръпнати хора.. :?

December
07-24-2010, 17:01
Летящите дръпнати хора.. :?Kво каза :-o ???

m1nik
07-24-2010, 22:30
Призрачна бленда - мн добър!!
My sassy girl - незнаех, че е корейски, иначе също мн хубав :)

AudreyHepburn
09-03-2010, 21:17
Азиатските сериали са върха на сладоледа хора.Естествено ще препоръчам огромния хит Boys before flowers ,но препоръчвам и Coffee Prince,Liar Game,Snow Queen,Sorry I love you,Hanazakari no kimitachie ,Coffee House,Prosecutor Princess,The Devil,A love to kill,Full House,You're beautiful,Devil beside you,Gokusen,Kurosagi....тези са ми допаднали адски много и мисля,че ще се харесат на голяма част от хората 8-)

Monnie
09-04-2010, 07:51
Boys Befor Flowers :smt049
Тази главната героиня много ми е смешно как говори :D Иначе сериала е много интересен!Заслужава си да се гледа!

gabriela georgieva
01-03-2012, 21:56
1) oh my lady
2) boys befor flowers
3) personal taste
4) you're Beautiful
5) City Hunter
6) You're Beautifu
7) Heartstrings
8) dream high
9) Flower Boy Ramyun Shop
10) Playful Kiss
11) protect the boss

tezi filmi sam izgledala ot nikoi nesam razo4arovana .... a nai mnogo mi haresvat bbf (Boys Befor Flowers) i city hunter .Saglasna sam s mnenieto 4e po4ne6 li vednaj da gi gleda6 nqma spirane predi nqma i 2 meseca po4nah da gledam koreiski seriali nqmam vreme prez denq poneje sam na abota i sam izgledala 11 seriala pravete si smetka

asells
02-10-2012, 20:26
Оохх тез азиатци са страхотни... от както почнах да ги гледам не сам погледнала към Американското кино :Д ии така да там аз и мойте предложения...
1: BOYS BEFORE FLOWERS - първият ми корейски сериал.... страхотен няма да съжалявате
2: You Are Beautiful ... голям смях падна
3: Heartstrings .... музика, любов и страшно красиви главни герои
4: City Hunter .... Lee min hoo , има от всичко- екшън , романтика, комедия..
5:Playful kiss ... О Ха Ни и Бек Сънг Джо са страхотниии , любимата ми ТВ двойка
6: Cain and Abel ... много интересна драма... доста по различна от по-горните .... ии най-важното So Ji Sub !!
7 : Bad guy .... да си призная така и не го изгледах до край тоя сериал... някак си не ме грабна :(
8: Mary stayed out all night... много забавен сериал ....
9:oh my lady ... абе хубав е сериала изгледах го много бързо ама някак си идеята за по-стара мацка не ми допадна
10: Still merry me .... гледах го само заради Kim Bum
11: Goong ... приятен...
12:Dream high ... свеж с хубава музика, танци .... но нещо ми бяха дървени геройте, така и не се отпуснаха.
13:Personal taste ... - Le min Ho отново.... забавен и добре направен.. хареса ми много
14: Golden Bride .... хах гледах го когато нямах нищо за гледане :Д ... амии хубав беше горе долу :Д
15: Baker king Kim Tak Goo... в момента съм на него ... засега изглежда интересен...
16: Shut up flower boy band ... еее нее този ее супер готин особено Lee Hyun-Jae направо нямам търпение за следващите епизоди...
17 : Dream High 2... мисля че ще е по-добър от първия сезон .... но предстой да се види :Д
18: Lie to me .... някак си не ме грабна но го изгледах на инат с времето ми стана по-интересен :Д
19: Ojakgyo brothers... сладури...
20: Smile again .... много е готин...
21: 49 days ... замалко да го забравя ... супер сериалче изгледах го на един дъх
22: My girlfriends is a Gumiho .... амии гледах го заради No Min Hoo ... иначе е тъп (според мен )

хмм ако някой може да ми каже някои други сериалчета да гледам ,че в моментаа няма какво да правя ии се побърквам направоо...

А филми не сам гледала много но ето гии тези който са ми направили впечатление

1: Always (Only you )... много интересен с SO Ji SUB ...
2: 19... Супееерр филм !!! ама то к'фо да учакваш като в него е Т.О.Р.
3: Heaven's postman ... много интересен..
Имаа и ощее но немога да се сетя... :Д :Д

anonymousx
02-11-2012, 09:47
Аз от американското кино вече гледам само ужаси, че азиатските са страшни .. ;д;д

Boys Before Flowers - както повечето преди мен споменаха. Много силно въздействащ филм, или поне при мен беше така! Изгледах го за 2-3 дена до колкото помня .. ;д
Prosecutor Princess - също много хубав, но недооценен! Много пъти ме е разплаквал.. И краят му мисля, че беше хубав.
Heartstrings - доста забавен на места, а и главната героиня ми е любимка. Хубав е и доста лятно настроение докарва, особено ако мразиш зимата, ще ти хареса !! ;д
You're beautiful - главните герои от по - горната драма участват.
Will it snow for christmas? - първите два епизода много ще ти харесат, третия ще ти се случи скучен и ще искаш да се откажеш .. може би. Поне така беше с мен, но го продължих и не съжалявам. Нататък историята се развива добре.
Playful kiss - комедия, романтика.. ;д ревливите моменти помня, че бяха малко. Момичето на места е дооооста глупаво, но пък е забавна.
Secret Garden - хубави герои.. малко фантазия има, но е в прекалено малко количество. Забавен е също така, но няма да се мине без сълзи.
Stars Falling From The Sky - така и не го довърших. Изглежда доста смешен, чувала съм доста добри отзиви за него.

Може да гледаш и Hana Kimi (2007) - не е корейски, а японски, но е много добър. Историята е доста интересна, актьорите също са хубави.

gabriela georgieva
02-28-2012, 20:39
Оохх тез азиатци са страхотни... от както почнах да ги гледам не сам погледнала към Американското кино :Д ии така да там аз и мойте предложения...
1: BOYS BEFORE FLOWERS - първият ми корейски сериал.... страхотен няма да съжалявате
2: You Are Beautiful ... голям смях падна
3: Heartstrings .... музика, любов и страшно красиви главни герои
4: City Hunter .... Lee min hoo , има от всичко- екшън , романтика, комедия..
5:Playful kiss ... О Ха Ни и Бек Сънг Джо са страхотниии , любимата ми ТВ двойка
6: Cain and Abel ... много интересна драма... доста по различна от по-горните .... ии най-важното So Ji Sub !!
7 : Bad guy .... да си призная така и не го изгледах до край тоя сериал... някак си не ме грабна :(
8: Mary stayed out all night... много забавен сериал ....
9:oh my lady ... абе хубав е сериала изгледах го много бързо ама някак си идеята за по-стара мацка не ми допадна
10: Still merry me .... гледах го само заради Kim Bum
11: Goong ... приятен...
12:Dream high ... свеж с хубава музика, танци .... но нещо ми бяха дървени геройте, така и не се отпуснаха.
13:Personal taste ... - Le min Ho отново.... забавен и добре направен.. хареса ми много
14: Golden Bride .... хах гледах го когато нямах нищо за гледане :Д ... амии хубав беше горе долу :Д
15: Baker king Kim Tak Goo... в момента съм на него ... засега изглежда интересен...
16: Shut up flower boy band ... еее нее този ее супер готин особено Lee Hyun-Jae направо нямам търпение за следващите епизоди...
17 : Dream High 2... мисля че ще е по-добър от първия сезон .... но предстой да се види :Д
18: Lie to me .... някак си не ме грабна но го изгледах на инат с времето ми стана по-интересен :Д
19: Ojakgyo brothers... сладури...
20: Smile again .... много е готин...
21: 49 days ... замалко да го забравя ... супер сериалче изгледах го на един дъх
22: My girlfriends is a Gumiho .... амии гледах го заради No Min Hoo ... иначе е тъп (според мен )

хмм ако някой може да ми каже някои други сериалчета да гледам ,че в моментаа няма какво да правя ии се побърквам направоо...

А филми не сам гледала много но ето гии тези който са ми направили впечатление

1: Always (Only you )... много интересен с SO Ji SUB ...
2: 19... Супееерр филм !!! ама то к'фо да учакваш като в него е Т.О.Р.
3: Heaven's postman ... много интересен..
Имаа и ощее но немога да се сетя... :Д :Д

ако се зарибиш по историческите :
Sungkyunkwan Scandal - мн леко се гледа
warrior baek don soo - четах мн лоши мнения за него но все пак реших да пробвам и останах очарована

.................................................. .............


My Name Is Kim Sam Soon - романтична драма с hyun bin малко по старичак е но тр да се гледа
My Princess - също е преятен
I Need Romance - подобен е на секса и града

PLEYGIRL
03-01-2012, 06:59
http://www.viki.com/ ето ти едно сайтче където има много корейски неща ....

scandalousLady
03-02-2012, 16:29
City Hunter <3 , няма да съжаляваш.

kinkygirl
06-05-2012, 15:15
ето и аз най-сетне да попадна в тема в която да ме разберат! :) Както чета от по-горните филми всички са гледали най-добрите филми от корейското кино :) Аз нямам дълъг опит в гледането на много филми тъй като се запалих наскоро но гледах:
1.Boys Before flowers- момчетата са уникални,филма има слабо начало но нататък сюжета е уникален! Ким Бум,Лее Мин Хо и Ким Хйон Джунг са уникални (L) :D
2.Mischevious kiss-невероятен романтичен филм с добър край! :)
3.Personal Taste-изключителен филм много забавен сюжет и съдържа от всичко по-малко! :)
4.You're beautiful-също много добър :)
А,ако някой проявява интерес към азиатската култура като цяло му препоръчвам да гледа : Paradise kiss-този филм е уникален, (японски е) и е само 1 епизод но все пак мисля че ще останете очаровани! :)

Това са филмите които съм гледала досега :) .. и Ps: Ако някой може да ми прати линк към този филм със T.O.P да пише на лично! :)

Kaena Smith
07-04-2012, 12:58
1)Boys Before flowers - като повечето в сайта и аз мисля,че е повече от страхотен.Това е сериала,който е запалил повечето хора по корейското кино.Hana Yori Dango(японската версия) също си заслужава.
2)IRIS - не е тинейджърски,но е много интересен.T.O.P участва в него.Даваха го по БТВ,а сега по БТВ cinema.В края на 2011 трябваше да излезе и втория сезон.
3)Zettai Kareshi - японски е.Не успях да гледам всичките епизоди,но помня,че беше много смешен.Тази година излиза и корейска версия(Absolute Boyfriend),а главната героиня е не коя да е,а Koo Hye Sun,която изпълнява главната роля в Boys Before Flowers.

Доколкото знам тази година по Diema Family стартира нов корейски сериал.Името все още не е ясно,но според един сайт е възможно да е един от изброените : "Тайната градина" ( http://en.wikipedia.org/wiki/Secret_Garden_%28TV_series%29 ) ,"Ти си красив"( http://en.wikipedia.org/wiki/You%27re_Beautiful_%28TV_series%29 ) ,"Моето момиче"( http://wiki.d-addicts.com/My_Girl_%28SBS%29 ) и "Пълна къща"( http://en.wikipedia.org/wiki/Full_House_%282004_TV_series%29 ).

werii
07-30-2012, 09:56
Ооо да видя една хубава тема :D Boys before flowers; You're beautiful; Secret Garden; Dream High.. невероятни са! Наскоро гледах The Rooftop Prince, също много добър сериал :)

Cokie
08-05-2012, 21:01
Най-накрая тема за корейски сериали! Последно гледах Mary stayed out all night <3 Обожавам го! Прекрасен е :)

IWannaBeSedated
08-06-2012, 14:14
1)Boys Before flowers - като повечето в сайта и аз мисля,че е повече от страхотен.Това е сериала,който е запалил повечето хора по корейското кино.Hana Yori Dango(японската версия) също си заслужава.
2)IRIS - не е тинейджърски,но е много интересен.T.O.P участва в него.Даваха го по БТВ,а сега по БТВ cinema.В края на 2011 трябваше да излезе и втория сезон.
3)Zettai Kareshi - японски е.Не успях да гледам всичките епизоди,но помня,че беше много смешен.Тази година излиза и корейска версия(Absolute Boyfriend),а главната героиня е не коя да е,а Koo Hye Sun,която изпълнява главната роля в Boys Before Flowers.

Доколкото знам тази година по Diema Family стартира нов корейски сериал.Името все още не е ясно,но според един сайт е възможно да е един от изброените : "Тайната градина" ( http://en.wikipedia.org/wiki/Secret_Garden_%28TV_series%29 ) ,"Ти си красив"( http://en.wikipedia.org/wiki/You%27re_Beautiful_%28TV_series%29 ) ,"Моето момиче"( http://wiki.d-addicts.com/My_Girl_%28SBS%29 ) и "Пълна къща"( http://en.wikipedia.org/wiki/Full_House_%282004_TV_series%29 ).
Тайната градина <3 Дано да е той, няма втори такъв сериал. :)

ew4it0yy
01-13-2013, 14:43
Така .. първо започвам по въпроса. :D
Единственият сериал, който гледах за сега е Boys Before Flowers. <3 Останах с учудващо впечатление. Много ми хареса и главният (Лий Мин Хо) е супер красив. :D И сега се каня да гледам You're beautiful, защото като гледам доста го хвалят, но хора .. научете се как се пише. В повечето виждам само You ARE beautiful, а то е You'RE beautiful. :D

polinshinka
07-20-2013, 16:19
Boys Before Flowers търся сериал с някой от тези актьори

heartsdesire
07-20-2013, 17:13
High School Debut не е лош, но не си падам по корейските.

Gret1ty
07-20-2013, 19:26
Hana yori dango
Playful kiss
Secret Garden (леко фантастика си пада, но е просто УНИКАЛЕН)

IWannaBeSedated
07-20-2013, 20:42
Boys Before Flowers търся сериал с някой от тези актьори

City hunter, Personal taste, Dream high

CL :*
08-03-2013, 14:38
Откъде мога да си изтегля My sassy girl ?

Dam Yeo Wool
01-22-2014, 14:18
Gu Family Book , Man From The Stars , Boys Before Flowers , Full House , Full House Take 2 , My Girlfriend Is A Gumiho , Faith , King 2 Hearts , Goong , Goong S , Midas , Pasta , Playful Kiss , Dream , Dream High , Dream High , Secret Garden , Briliant Legacy , Big , You've Fallen For Me , Radiant Love , The Naked Kitchen , Personal Taste ..

Японската версия на Boys Before Flowers - Hana Yori Dango,много е хубав. Препоръчвам!
Всичките сериали и филми,които съм ти препоръчала съм ги гледала и са прекрасни и от части - смешни.

Dam Yeo Wool
01-29-2014, 01:09
Rofttop Prince , Operation Proposal , Marry Him If You Dare , City Hunter