PDA

View Full Version : Защо търсите световни конспирации?



MochaOnMyLips
07-02-2010, 09:15
Окей, ще се окаже, че мормоните, илюминатите или извънземните управляват живота на всеки един от нас. И какво? Ако се окаже, че това е така, какво ще направите?
Имам два въпроса за вас.
Първо, според вас има ли някаква тайна световна сила, която задвижва всичко? Каква е тя? Защо и откога е тук? В случай, че сте религиозни - каква е връзката й с Бога, ако има такава?
Второ, ако такава сила има, какво бихте направили по въпроса? Как си представяте света без нея?

Аз лично не вярвам, че такова тайно общество съществува. Разбира се, с удоволствие ще изслушам и вашите доводи.

gandalfepi4
07-02-2010, 09:32
Не смятам че има някаква организирана група която ни контролира съзнателно, не съм намерил каквито и да е доказателства за това (Дейвид Айк не се брои-той е олигофрен), не виждам смисъл или мотив за това да става тайно и напълно незабележимо, не виждам как може да се осъществи без харч на гигантски ресурси и труд които просто могат да бъдат използвани за нещо 1000 пъти по-плодотворно (създаване на роботи-роби например)

Ако има такава организжация бих понасъбрал повече информация за нея, бих открехнал близки и познати като избягвам да давам тази информация на несигурни или публични източници и малко по малко да съдействам за организирането на "съпротива"... стига разбира се този контрол да не е възможно да бъде спрян с едно хубаво снайпериране или нещо също толкова просто.

И само да знаеш-мормоните носят магическо бельо в името господне и съм сравнително сигурен че това не се класифицира като "управляване на живота ни".

filmimilmi
07-02-2010, 15:28
Конспирация няма защото всичко се случва пред очите ни. Обществото е в дълбока хипноза. Достатъчно е да се вгледаш малко в събитията на световната сцена. 9-11, последвалите войни, интересите, които стоят зад тях и прочее... Няма смисъл да разказвам надълго и нашироко, писнало ми е вече.

Като цяло обществото ни е устроено по модела на овчето стадо. Овце, които ги стрижат, колят, доят... Овчари(големи капиталисти, вождове, фюрери...) , които решават дали овцете да се стрижат или угояват, за да бъдат подготвени за клане..., въобще решават накъде да подкарат стадото... Овчарски кучета (военни, полицаи, свещеници...), които имат малко повече привилегии от овцете, те просто изпълняват командите на овчарите... И вълци естествено, т.е. тези, които живеят извън системата, стараят се да мислят сами, да преживяват сами независими от овчарите и овчарските кучета... Всички правила (ценности, закони, вяра) са създадени от тези, които дърпат конците (овчарите), за да може стадото да не се разбяга... За тази цел трябва да е глупаво и да не мисли друго освен това, в което му се казва мисли... Това е като цяло накратко. :)

От тук насетне ако разгърнем тази формула с примери може и да се получи, но който иска да търси ще открие и сам. :)
http://www.despatch.cth.com.au/Images/SHEEP_WOLVES.gif
http://1.bp.blogspot.com/_oUc6WpOAwto/ScWeYzn2BRI/AAAAAAAAGwo/lcoUKHEw0cI/s320/David_Dees_Art_Everything_Is_OK_Says_Controlled_Me dia.jpg

MochaOnMyLips
07-02-2010, 20:41
@filmimilmi: Добре, а ти къде се вписваш в тази картина?

ZipFail
07-02-2010, 21:12
@filmimilmi, това което ти описваш не е от вчера или днеска, хората винаги са били овце и винаги ще бъдат, защото им е в природата. Човекът е социално животно и за да оцелее, трябва да е в стадо.
Естествено, има много влиятелни хора, които имат интерес да насочват стадото в една или друга посока, и това е неизбежно. Но тази световна коспирация и силно преувеличена и практически невъзможна. Медиите, полицията, военните и т.н. са изградени от толкова много хора, че ако имаше някъв заговор, просто е невъзможно не да бъде разкрит, следователно спрян. Плюс това всички тези теории на коспирацията са един доста добър бизнес за писателите лансиращи ги, и броят им нараства със всеки ден, така че и шанса да са достоверни също. :)

Конспирация може да намериш навсякъде където потърсиш, но това, че по телевизиите нон-стоп въртят реклами за прах за пране значи, че Бонукс искат просто да направят пари, а не че искат да те хипнотизират и завладеят света.

filmimilmi
07-03-2010, 00:28
@filmimilmi: Добре, а ти къде се вписваш в тази картина?
А защо ми задаваш този въпрос? Всеки е там където иска да е, ако е достатъчно осъзнат. За себе си мога да кажа, че просто мисля. Не съм тръгнал да организирам въоръжена съпротива. Просто споделям вижданията си и мисля, че съм в правилната посока. Няма нищо вредно в това. Всеки с разбиранията си, а аз с моите си, нали така? Ако искаш чети, ако искаш се съгласявай.

@ZipFail, опитах се да обясня като на първолак нещата за онези, които си нямат ни най-малка представа за това, което обсъждаме в темата. А иначе човешкият вид трябва да престане да тъпче на едно и също място както може би е било от хилядолетия насам. Сега това е необходимо повече от всякога преди да заживеем в реалност близка до тази, която описва Оруел в "1984" благодарение на високите технологи, които ускоряват процесите на хипнотизирането ни и превръщането ни в покорен добитък, който е притежание на малцина грубо казано извратени богаташи.

Целта им е тази.

http://www.vbox7.com/play:7c1e91ac

Ето и на каква основа ще работят тези чипове. (линк) (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%81%D 1%82%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B0_%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0 %BD%D1%82%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B 8%D1%8F) Никой няма да успее да избяга или да се противопостави. Искаш бунт, но с чип вече ще е твърде късно. Ако си несъгласен с условията, които ти поставят, за да изкарваш прехраната си, тогава го изключват и край с теб...

И това не е научна фантастика. В САЩ вече се изпробват такива като мазно мазно се рекламират по официалните медии като начин за по-голяма сигурност. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=vI8IdVQsk-4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=O-1ISx68w1s

А медиите се използват единствено, за да може масата от хора да затъпее по-лесно. Само погледни MTV и идолите, които се рекламират на младото поколение. Посланията са от типа "Да си тъп е готино, да взимаш дрога също, да си престъпник или курва е престижно..."

Може много да се попълва в тази тема. Просто си подредете пъзела и се замислете... Колкото и линкове с изчерпателна информация да ви давам, ако не сте настроени въобще да гледате насериозно по темата, просто нищо няма да се получи. Извършва се престъпление срещу човечеството в световен мащаб, а хората ги мързи да правят друго освен да сънуват... Свободата в интернет също не е толкова голяма колкото си мислите. Естествено, че никой от притежаващите власт няма да ви предостави официални факти. Но докато вярвате в това, че сте си достатъчно сити и си имате чифт обувки, а не се загледате върху проблемите, които са пред очите ни...

Да, знам, че изглежда много общо, но как да ви накарам да ви пука? Няма такъв начин, просто се поинтересувайте, не е необходимо да се ровите с години. Просто отворете очите си... Не е толкова сложно.

gandalfepi4
07-03-2010, 10:00
пич, за чиповете знам и съм доста съгласен че това е една доста напушена идея, но какво по-точно искаш да кажеш под "изключват чипа и край с тебе"? дори да ти инплантират хирургично нещо такова то само може да ти чете биометричните данни и да ти ти записва локацията. за да се използва като средство за убиване трябва да съдържа отрова, експлозив или по някакъв начин да ти влияе директно на мозъка или сърцето за да има летален ефект. (пък и доста лесно може да се махне ако имаш едно ножче и чашка ракия)

но това няма да мине просто. едно е паспорт а това е нещо съвсем друго, нали всички ще се вдигнат на бунт, нали за това има елементарни човешки права. мисля че трябва да дойде време в което хората са наистина доста наебани, за да може някой да ги застави да си имплантират такава гадост.

представи си какво ще стане ако някое правителство започне дори да обмисля такъв проектозакон, нали още на другия ден ще замерят парламента с тухли и молотов :D

или идеята ти е че в бъдещето людете ще са толкова брейнуашт че тогава ще стане възможно?

filmimilmi
07-03-2010, 10:31
@gandalfepi4, идеята е следната: Ако възразяваш ти изключват чипа. От там насетне си г-н Никой. Достатъчно е да нямаш осигуровки, да не може да си купиш нищо за ядене, да не може да се прибереш вкъщи защото домът ти ще е собственост на банката (изплащаш си го на кредит, а без чип, с който да си осигуряваш вноските вече и дом си нямаш...). А и това не е научна фантастика както казах. Дори можеш да бъдеш и контролиран до някаква степен благодарение на подобно усторойство. Някъде четох, че учени са открили начин да контролират посоката на миграция на някои птици точно като им имплантират някакви чипове, специални устройсва, които да контролират поведението им в определена степен... Ние сме разумни същества де, дори да сме твърде сложни за контрол със специални устройства (за това си е достатъчен и mind control-а, който в момента се упражнява чрез медиите... обяснявал съм преди), то това не пречи тези чипове да са достатъчно вредни само заради причината, че могат да събират данни за целия ти живот. В тях ще има не само биометрични данни. Те ще ти служат за пропуск дори в градския транспорт. Загледай се малко в научно фантастичните филми за това как ще изглежда бъдещето след 40-50 г. Не забравяй, че каквото е било фантастика до преди 40 години, вече е реалност. Например автоматичните врати с фотоклетка, за които изобретателят им твърди, че идеята му дошла след като гледал Star Trek... Както и за много други изобретения... Бъдещето е много по-близко от колкото си мислим.


представи си какво ще стане ако някое правителство започне дори да обмисля такъв проектозакон, нали още на другия ден ще замерят парламента с тухли и молотов :D
За това чиповете се рекламират толкова усилено като нещо хубаво и практично.
http://www.youtube.com/results?search_query=rfid+commercial&aq=2
А и да си наясно с вредата, като е масово ще се примириш. Българите 500 години сме били под турско робство, 45 години сме носили петолъчки... Не мисля, че няма да приемем и чиповете. Хората сме като овцете.

ZipFail
07-03-2010, 11:38
А някой замислял ли се е че този евентуален NWO, може да е полза на човечеството, чисто теоретично ? :)

gandalfepi4
07-03-2010, 11:57
AXA!!! EXPOSED!

filmimilmi
07-03-2010, 11:59
А някой замислял ли се е че този евентуален NWO, може да е полза на човечеството, чисто теоретично ? :)

NWO иска да ни превърне в роби. От какъвто и ъгъл да го погледнеш, от това ще имат полза само нашите господари/собственици. Целта им няма да бъде всички хора по земното кълбо да бъдат сити и обути. Ако това беше тяхното намерение, всички тези пари, които сега се хвърлят за военни действия можеха да се пренасочат към изхранването и образоването на населението в страните от третия свят. Освен, че щеше да има мир, парите щяха да стигнат и за изследването на космоса...

MochaOnMyLips
07-05-2010, 07:55
@filmimilmi: Добре, а ти къде се вписваш в тази картина?
А защо ми задаваш този въпрос? Всеки е там където иска да е, ако е достатъчно осъзнат. За себе си мога да кажа, че просто мисля. Не съм тръгнал да организирам въоръжена съпротива. Просто споделям вижданията си и мисля, че съм в правилната посока. Няма нищо вредно в това. Всеки с разбиранията си, а аз с моите си, нали така? Ако искаш чети, ако искаш се съгласявай.

Попитах те, защото беше част от идеята на темата. В крайна сметка е лесно да кажеш, че световна конспирация има, но тя е далече и не можеш да направиш нищо по въпроса, освен да си мислиш за нея вечер преди да заспиш.
Защото ако има такава, от нея вероятно зависи голяма част от живота ти. Нереално е да говориш за нещо, което те засяга пряко, без да помислиш, каква е връзката ти с него.
Filmimilmi, вярваш ли, че си овца? Можеш ли да застанеш пред огледалото и да кажеш, че си покорна овца, която дори и да си мисли някакви работи и да си споделя мислите по форумите, в реална ситуация може само да блее?
Според мен всеки отговорен и здравомислещ човек (като теб), който вижда (като теб), че нещо лошо се случва в световен мащаб и засяга пряко човека, не би трябвало да седи и да плямпа. Човек трябва да е отговорен към себе си и към мислите си, за да не му е виновен после някой друг.
Знаеш ли, ако хипотетично има световна конспирация, то затъването на човечеството се дължи колкото на десетките или стотиците конспиратори, толкова и ма милионите хора като теб, които знаят, но не биха си помръднали пръста я от мързел, я от страх, я поради някаква друга причина. Защото всички сме хора - и ние, и те. А когато няколко милиона застанат срещу няколко стотици лице в лице е ясно, кой ще спечели.

ZipFail
07-05-2010, 10:15
Ако има световна коспирация, то тя е почти невъзможно да бъде спряна..



NWO иска да ни превърне в роби. От какъвто и ъгъл да го погледнеш, от това ще имат полза само нашите господари/собственици. Целта им няма да бъде всички хора по земното кълбо да бъдат сити и обути. Ако това беше тяхното намерение, всички тези пари, които сега се хвърлят за военни действия можеха да се пренасочат към изхранването и образоването на населението в страните от третия свят. Освен, че щеше да има мир, парите щяха да стигнат и за изследването на космоса...

Не хващам къв им е мотива на тея хора...искат на всички да им е гадно, искат да владеят света понеже са лошите герои във филма, няма логика ?
Като цяло е доста неиздържано защо тея хора искат точно това... :-o

filmimilmi
07-05-2010, 14:36
Попитах те, защото беше част от идеята на темата. В крайна сметка е лесно да кажеш, че световна конспирация има, но тя е далече и не можеш да направиш нищо по въпроса, освен да си мислиш за нея вечер преди да заспиш.
Защото ако има такава, от нея вероятно зависи голяма част от живота ти. Нереално е да говориш за нещо, което те засяга пряко, без да помислиш, каква е връзката ти с него.
Filmimilmi, вярваш ли, че си овца? Можеш ли да застанеш пред огледалото и да кажеш, че си покорна овца, която дори и да си мисли някакви работи и да си споделя мислите по форумите, в реална ситуация може само да блее?
Според мен всеки отговорен и здравомислещ човек (като теб), който вижда (като теб), че нещо лошо се случва в световен мащаб и засяга пряко човека, не би трябвало да седи и да плямпа. Човек трябва да е отговорен към себе си и към мислите си, за да не му е виновен после някой друг.
Знаеш ли, ако хипотетично има световна конспирация, то затъването на човечеството се дължи колкото на десетките или стотиците конспиратори, толкова и ма милионите хора като теб, които знаят, но не биха си помръднали пръста я от мързел, я от страх, я поради някаква друга причина. Защото всички сме хора - и ние, и те. А когато няколко милиона застанат срещу няколко стотици лице в лице е ясно, кой ще спечели.

За да не ме обвиниш отново, че съм плямпало ще ти отговоря съвсем семпло.
Целта ми не е да доказвам на някого, че мисля по различен начин от останалите, а съответно това ме прави "излкючителен" от стадото. Да, овца съм до толкова колкото и теб.
Тук не е мястото, за да давам личен пример. Това е просто форум. Следователно друго освен мислите си по темата нямам какво да изразя. По-рано казах, че не се изживявам в ролята на революционер. Само казах, че за момента само е необходимо човечеството просто да се събуди, а не че е необходимо ние всички заедно да се заловим за това да се въоръжим и да поведем кървава революция, която да свали всичко установено до момента.
Ще ме попиташ и какво следва след като се събудим? Ами тогава ще осъзнаем, че сме спали. А какво следва след това? Ами следва нов живот за цялото човечество, които няма да е като този. (Всички проблеми на човечеството в момента са заради алчността на тези, които контролират системата.)
Дори за момента възможностите ни да са просто да информираме един друг, че цялата система ни държи в робство и ни употребявала според нуждите си, важното е просто в началото да помогнем на хората да се събудят, а по-нататък всеки сам ще разбере какво да прави.

http://vbox7.com/play:b1213531

А дори да ми задаваш още въпроси, на всичко можеш да си отговориш и сам ако се позаинтересуваш вместо да водиш спор. Не претендирам, че съм прав или, че мога да обясня абсолютно всичко.

@ZipFail, ами от желание за неограничена власт?
Ето и една съвсем семпла статия.
http://xfilebg.blog.bg/politika/2009/12/14/koi-upravliava-sveta-finansovata-oligarhiia.454447

Подреждайте пъзела си сами както ви казах, не мога да отговоря на всички въпроси, само показвам посоката си на мислене.

MochaOnMyLips
07-05-2010, 19:06
Относно клипа (който продължавам да гледам), имаш ли си някаква идея, кои всъщност са Илюминатите? Не знам, откого се започна цялата история - от Дан Браун или не, но... хора, осъзнайте се!
Iliminati означава просветени (множественото число на латинското iluminatus). Движението на Илюминатите, които наистина са били тайно общество, е плод на немското Просвещение. Но, за Бога, те даже не са се казвали Iluminati, името е дадено по-късно, самите те са се наричали Perfectibilists! Илюминатите, както показват името и времето, са били група от силни и просветени личности, интелектуалци и политици.
Илюминатите са създадени през 1776 и легално се разпадат през 1784, когато са забранени всички тайни общества. Движението съществува още една година след това и накрая се разпада. През годините на съществуване е имало общо 2 000 члена из цяла Европа.

Окей, детето на историк в мен млъкна, отивам да си догледам страховитото клипче.

filmimilmi
07-05-2010, 23:28
@MochaOnMyLips, не бъди горд с това, че баща/майка ти е преподавател по история. Това, което се преподава в учрежденията е това, което е произволното абстрактно отнапред установено статукво, което просто си е пркатично според системата, такава каквато е удобна в момента... ("Илюминати" в днешно време не свързваме с баварските "тайни" общества, тези за които подразбирам, че се е сетил историкът, с който си си полафил.)...
На практика имаме установено статукво дълбоко окопало се, което нито приема, нито предава, още по малко се вслушва в каквито и да е предложения направени отностно сегашната система...
Съжалявам ако всичко това е сложно на този, който ти отговаря на интересните въпроси, които си му задал. Просто няма как да атакува статуквото, при положение, че той е част от него...
ИНТЕРЕСУВАЙ СЕ САМОСТОЯТЕЛНО!!!

пп. Наистна "доказателствата" са "абстрактни". Все пак като за начало попитай същите хора какво смятат за 11 септември!!!

MochaOnMyLips
07-06-2010, 08:26
Баща ми не е преподавател, а археолог, но това е друга работа... Никога не се е занимавал с преподаване, а и не вярвам да го направи някога. И освен това съм горда, а не горд.

По въпроса с Илюминатите - това, което написах в предишния си пост, не бяха неговите думи (всъщност горе-долу бяха, отпреди година-две), беше на базата на собствен research.
Някои теории (да не кажа повечето) свързват Илюминатите в днешно време с тези от Бавария, смятат че същото общество е запазило ценностите си и е продължило да съществува и да се развива. Просто отбелязвам, че такава теория е, меко казано, лекомислена.

Относно остатъка от клипчето - направих си труда да проверя по-голямата част от изложените конкретни факти в него и трябва да кажа, че с дребни разминавание, всичко е така (не че имаше особено много в това "всичко").

Интересна ми беше идеята, че Земята не е пренаселена. Наистина, математиката с Австралия беше почти точна (с днешното население така ще се покрие цяла Австралия), макар че смисъла от подобно нещо е нулев.

Когато кажеш, че земята е пренаселена, нямаш предвид, че няма достатъчно ресурси за хората на нея - ресурси винаги има. Няма достатъчно хора, които да ги обработват! Защото, в крайна сметка, аз, а вероятно и ти, сме консуматори. Ние не искаме и не можам да произвеждаме сами ресурсите, необходими за нашия живот. Повечето хора са така - като се замислиш, само хората, които се занимават в първичния сектор всъщност произвеждат нещо, което после се употребява пряко. А те каква част са от хората в световен мащаб? Прекалено малка.

Ще кажеш, че развитите страни изхвърлят храна, докато бедните гладуват. Да, това несъмнено е така. 85% от храната в световен мащаб отива при 5% от населението (тук говоря по спомени, можеш да ме поправиш за числата). Нека кажем, че тези пет процента се нуждаят от три пъти по-малко храна, за да живеят удобно. Това означава, че на 5% от населението се падат над 28% от произведената храна. Сам виждаш, че храната няма да стигне за всички, а по никой начин не можеш да ме убедиш, че на запад се консумира повече от три пъти по-малко, отколкото се произвежда.

gandalfepi4
07-06-2010, 09:12
, а по никой начин не можеш да ме убедиш, че на запад се консумира повече от три пъти по-малко, отколкото се произвежда.

http://www.dorifun.com/wp-content/uploads/2008/04/fat-ass.jpg

всъщност си крият излишъка в дрехите :D

ZipFail
07-06-2010, 11:20
Добре де, а какъв е смисъла да е се вкарва тая тънка пропаганда във филмите на Дисни примерно, като със същите пари могат да се сложат камери във всяка къща и чипове на всеки човек ? :-o

gandalfepi4
07-06-2010, 12:06
защото това означава че за всеки човек трябва да има ПОНЕ двама които да го следят и/или контролират

ShiZo
07-06-2010, 12:45
конспирация= асоциацията на 99% от населението е ироничен смях или "к'во ме е*е" или.... 'тва са глупости'...
Именно това държи 'шефовете' в тъмна тъмна дебела сянка.
Именно факта че човека е устроен да не се 'цепи от колектива', подпомага в изцяло развитието на тези хора.
В книгите в които се разискват такива теми, няма догадки. Има факти. Но някак си и там успяваме да намерим въпросителен.. просто защото.. така сме научени, да не вярваме.
Да вярваме че целта на живота ни е да направим семейство.
Точно същото..като целта на всяко едно животно на тази планета..
Хем сме "най-яките", хем сме по-слепи и глупави от мотика.
Всичко ще си влезе с течение на времето.. и чиповете.. и новия световен ред.. ще бъдем насилствено, но без насилие, убедени че всичко това е за добро.. хубавото на всичко е.. че ще бъдем мъртви преди да видим сериозните последици..

gandalfepi4
07-06-2010, 12:53
брей, брей, брей... и за кои факти по-точно говориш? илюминатите, масоните, рептилите, хората под земята, nwo или може би евреите?

има една-две книги за всяка от гореизброените групи и явно не може всиките да са верни (но може всички да са грешни) та кажи, като си толкова наясно с "фактите", в коя книга има факти?

ShiZo
07-06-2010, 13:05
нямам желание, и нужда да доказвам каквото и да е било пред когото и да е било. Не бих се разровила в книгите, нито бих отделила огромното количество време за да ти напиша всичко което е факт и което е неоспоримо, за да ми излезеш с поредната нагласена фраза в опозиция на всичко написано. Нямам наистина излишното време и нерви, защото това преди всичко е teenproblem... мястото където Никой не е съгласен със Никой. Излишно е всичко по нататък.

filmimilmi
07-06-2010, 13:10
Добре де, а какъв е смисъла да е се вкарва тая тънка пропаганда във филмите на Дисни примерно, като със същите пари могат да се сложат камери във всяка къща и чипове на всеки човек ? :-o

И това ще се случи, но всичко с времето си.
Ключовият фактор за подчинение ще е страхът, че си под постоянно наблюдение. Принципът ще е като да играеш на тото защото никога няма да се сигурен дали точно в този момент, в който решиш да се изцепиш с нещо дори в рамките на собственият си дом, окото инсталирано със закон в хола ти може тъкмо да е включено от другата страна и да те наблюдава... (за това ви препоръчах и романа на Оруел "1984")
Може да ви звучи налудничаво, но дори в момента службите за сигурност имат достъп до всичките ни лични данни, включително могат да се ровят и там където не е необходимо(пощата, която използваш само за регистрация по форуми например), но могат да го правят поради мерки за сигурност( примерно уж като средство за борбата с тероризма). На първата страница вече си говорихме и за чиповете.
Второ, колкото до пропагандата в детските филмчета. Ами съзнанието на едно дете е много по-податливо, а израстнеш ли с едни идеи за света е много трудно да поставиш ги под въпрос в дори по-зряла възраст. (най-простичък пример е религията)

http://www.ebaumsworld.com/pictures/view/80881348/
Това не са колажи.

Ето и още едно видео, ако оставин настрана тези примери по-горе.
http://www.youtube.com/watch?v=RkUOYOc8ygA&feature=related
Замисли се какво е посланието към малките момиченца, които гледат тези филмчета. Те са модел за подръжание. От малки ги учат как да съблазняват. Но няма нито една героиня, която да не е някаква принцеса, а обикновено образът на майките е представен като непривлекателен и уродлив. (и за това имах пример с едно клипче, но в youtube са го изтрили.)

А това вече е върхът на извращенията.
http://www.youtube.com/watch?v=InFLnzeQjWw

http://www.youtube.com/watch?v=yR6pd4g2gbM&feature=related
Това видео също е интересно, много забавно ми стана къде попадна третия портокал след като маймуната спря да жонглира и как лъвичката погледна учудено към мястото, с което го е уловила. 8-)

Като цяло детските филмчета, а по-нататък MTV културата през
юношеството си свършват работата докато се оформи една зряла личност.

По-нататък ще продължа. Съжалявам ако съм убидил някой заклет фен на Дисни.

gandalfepi4
07-06-2010, 13:11
не бе, само едно-две заглавия кажи, интересно ми е просто коя конспирация е истинската, това е всичко

а иначе дори аз дето се включвам доста често за да споря съм се съгласявал доста пъти и дори съм приемал че съм правил грешки, споко не се заяждам само

MochaOnMyLips
07-06-2010, 18:38
Надписът SEX е махнат през 2003, след като Disney са били обвинени в пропагандиране на такова и такова поведение сред малките деца. Освен това би трябвало да е SFX, което е съкращение за special effects - надпис, насочен към аниматорите на филма. Или поне така са се оправдали Дисни.
Във версията от 1994 (която би трябвало да съдържа въпросния надпис и която прегледах обстойно) никъде прахта, която вдига симба, не очертава толкова ясно буквите, колкото на клипчето.

Въпрос към filmimilmi: нали казваш, че човек трябва самостоятелно да търси информация и доказателства. Колко от филмчетата провери (говоря за онези кадри, които ги имаше в първия ти линк )?

filmimilmi
07-06-2010, 23:28
Надписът SEX е махнат през 2003, след като Disney са били обвинени в пропагандиране на такова и такова поведение сред малките деца. Освен това би трябвало да е SFX, което е съкращение за special effects - надпис, насочен към аниматорите на филма. Или поне така са се оправдали Дисни.
Във версията от 1994 (която би трябвало да съдържа въпросния надпис и която прегледах обстойно) никъде прахта, която вдига симба, не очертава толкова ясно буквите, колкото на клипчето.

Въпрос към filmimilmi: нали казваш, че човек трябва самостоятелно да търси информация и доказателства. Колко от филмчетата провери (говоря за онези кадри, които ги имаше в първия ти линк )?

Имаше други неща освен "сех-а" във филмчетата на Дисни, които са много по-притеснителни и наблегнах на тях като представих и личното си мнение. И да, проверявам за какво говоря. Нека продължим с още интересни неща по темата и да не предъвкваме едно и също.

Какво смяташ за това?
http://avaart.net/index.php?option=com_content&view=article&id=260:chemtrails-himikali-v-nebeto&catid=38:lichni
http://www.vbox7.com/play:97fa7920
http://www.vbox7.com/play:963ad58a

А за флуорида във водата? Има достатъчно информация за това, че това е отрова, която слагат под предлог, че е полезна за зъбите.
http://e-vestnik.bg/2988

http://w.vbox7.com/play:3b470a61 1 част
http://w.vbox7.com/play:9bbd24a1 2 част
http://w.vbox7.com/play:bc927148 3 част

Единственият по-сигурен начин флуоридът да се приема освен, чрез пастите за зъби (защото основният им проблем е, че пастата не се поглъща) е като директно го слагат в питейната вода. Това не е мит, можеш да видиш на всяка бутилка с минерална вода, която пиеш, че в съставките й има F (флуор). Уж било за доброто ни здраве, но има доказателства за това как точно този химикал е бил изпробван като средство за притъпяване на волята на затворниците в концентрационните лагери през втората световна война.

http://www.biomedica-consult.com/fluornaprofilaktika.html

А в крайна сметка на стоматолозите се плаща, за да ходят по международни семинари, на които да се пропагандира как флуоридът е нещо много полезно. В същото време те няма как да не се доверят защото не само им плащат, за да рекламират и те самите с чиста съвсет мислейки си, че го правят за доброто на хората, но и защото както казах по-рано - просто няма как да атакуват статуквото, при положение, че са част от него и биха заложили кариерите си на риск ако не се съгласяват с него...

Нищо хубаво до тук. И двете новини са доста тревожни.

Пп. Това не означава, че ходя с маска на лицето или избягвам да си купувам паста за зъби или вода с флуорид. Има и такива, но цените им са доста скъпи и в България трудно може да си намериш.

MochaOnMyLips
07-07-2010, 08:02
По въпроса с Дисни – да, може и да е имало по-фрапиращи, просто това ми беше най-лесно да го поверя.

По въпроса със самолетите – проблемът е известен. Подобни методи са се използвали общо взето от изобретяването на летателните апарати, но последните 20 години подобни неща се случват прекалено често, при това без обяснение. Не само нашата страна страда – най-много оплаквания има в САЩ, след това са Канада, Великобритания, Франция, Германия и други. Друг е въпросът, че статията, към която прати линк, беше порядъчно неграмотна.

Флуорирането на водата е всичко друго, но не и конспирация. Според мен си е просто чиста глупост – нашите лекари са си идиоти така или иначе. Да, прави се в Америка и Канада, но не и в Европа. Флуорът в минералната вода не се слага там умишлено - той си е там заедно с още купчина много вредни неща, които в малки количества би трябвало да са полезни.

В момента пия хомеопатични лекарства, защото имам алергия (кихам, сълзят ми очите). Та когато си на хомеопатия не трябва да приемаш никаква мента под какъвто и да е вид (поне с мен е така), а пастата за зъби съдържа мента. Ето защо си взех паста без мента, която отгоре на всичко е и без флуорид (и без захар, което в случая е ирелевантно). Мога да ти кажа, че я намерих в първата аптека, в която влязох (всъщност в тази, от която си купих и лекарството) и въобще не беше толкова скъпа. Марката е българска (Bilka, ако ти говори нещо)и даже се предлага с два вкуса – лимон и грейпфрут.

gandalfepi4
07-07-2010, 08:14
олеле :razz: много ме зарадва поста ти - проявяваш хубава критичност, намираш източници и ги анализираш, водиш диалог като гледаш да се обосноваваш и тн И ТОЧНО в края казваш че пиеш хомеопатични "лекарства" :lol:

честно, много ме зарадва, благодаря ти (не се заяждам между другото, просто ми стана смешно :-D )

MochaOnMyLips
07-07-2010, 08:52
:D Това с хомеопатията го казах заради пастата за зъби. Иначе се тъпча и с всякакви нормални лекарства, спокойно. :D:D:D

gandalfepi4
07-07-2010, 09:10
ex, пъстрата картина на човечеството загуби малко от палитрата си с цветове в моите очи :(

lsd43
07-10-2010, 22:18
Повечето такива общества вече не са тайни . Не е нужно да се криеш от население на което не му дреме ,в това отношение сме им направили задачата доста лесна . Въпросът е ,че вече няма смисъл за борба против тези общества ,те са навсякъде ,хората ,които се интересуват са прекалено малко ,а дори повечето ,които са от "добрите" са нищо повече от кукли на конци ,контролирани именно от високопоставените лошковци.
Не е нужно да си илюминат ,за да се сетиш накъде отиват работите . Вече се чудя дали наистина няма да е по-добре едно световно правителство ,така или иначе повечето ни права заминаха ,а като гледам няма много трогнати . Но както всичко друго и на това ще му отмине времето ,други ще ги заместят .

Housemusikk
07-12-2010, 09:32
filmimilmi вкарал си се в доста тежък филм ...... Интересувал съм се доста по въпроса , цифрАта време съм отделил и мойте изводи относно нещата в по глобален мащаб.
1во храните - Да флоурида е вреден ,както и всичките Е-та ,както и всички пестициди и сякви други гадости с които тъпчат храните ни . Те се слагат с цел увеличаване на продуктивноста и качеството (само вкусовото разбира се ). Същото е било и преди време с ДДТ-то с което са тровили цели нациии ,абе примерите са безкрайни. ИЗВОД - Всичко е пари и бизнес
2ро Войната е нещо супер доходно разберете го хора ( по този повод очаквам американците да спретнат някоя друга война близко време ,та да си раздвижат икономиката , но това е друг въпрос) ИЗВОД - Всичко е пари
3то Тайни организации и братства няма , но за сметка на това доста хора правят завидни суми капитали от продажба на книги и филми ,относно въпросните братства.(Дори и да има на кой му дреме ,ако са толкова мощни колкото са описвани ,немисля че може да се направи нещо по въпроса) ИЗВОД- Всичко е пари
4то Глобално затопляне няма , но има корпорации които печелят МИЛЯРДИ от новите крушки и , филтри и т.н. Поинтересувайте се малко и ще разберете , че нито нивата на въглеродния диоксид са толкова високи , нито това е проблем за флората на нашата планета (Всичко е част от една цикличност - Времето се изменя ...... така както е имало ледени епохи ,така е имало и затопляния в миналото ,това не е нищо ново) ИЗВОД - Всичко е пари
Вече няма нации тази дума е мъртва , дори държавите започнаха да губят своята идентичност покрай всичките съюзи (които ест за да се правят ПАРИ) В днешно време има само хора които работят като волове цял живот за мизерната си заплата и дебелите чичковци с пурите ,които седят и прибират кешовете.
Това което е наистина долното и грозното е , че тези чичковци се гаврят с нас , имат пълен контрол над нас и ние работим за тях , но най лошото е , че са готови да избият милиони заради ПАРИТЕ.
Конспирации няма има алчни и безкрупулни хора които ни тровят и избиват за пари

filmimilmi
07-12-2010, 15:21
@Housemusikk, флуоридът във водата не се слага, за да се увеличат вкусовите й качества. :-D
Второ, под тайни общества не се има предвид, че са толкова тайни, че самите им членове отричат тяхното съществуване. Просто не разкриват намеренията си публично. Разбирай, че това са нещо като бизнес клубове предназначени за елитът, който се събира в тях, за да обсъжда и съглусава онези стъпки, които са изгодни за бизнеса на точно тези алчни и безскрупулни богаташи, които представляват този елит.
http://www.youtube.com/watch?v=J1voGyccmaA
http://www.youtube.com/watch?v=iiisokDGbfA&feature=related
Това не е измислица! Има как да провериш и свериш източниците си.
http://en.wikipedia.org/wiki/Skull_and_Bones
Може wikipedia да попада под много критика за това, че не е център на просветата, но напоследък имат навика да редактират статиите и да слагат източниците си най-отдолу в "References".

Като цяло не грешиш, че наистина си правят гавра с нас, само исках да отбележа, че тайни общества наистина има. :)

siropo
07-13-2010, 16:11
За всички които все още се съмняват в конспирациите и налагането на новия сатанински световен ред, който представлява тотален контрол на правителството към обществото дори и със сила. Можете да проследите сега и в миналото толкова много предупреждения, филми, клипове, книги, фактите са пред вас но никои не ги вижда. Елита и тайните общества които управляват тази планета използват техники за манипулации които не можете и да си представите срещу нас. А те наистина дори не се и крият и никока не са се и крили, така е от хилядолетия и дори и не ги виждаме защото те строят новия Вавилон и целия ни свят е базиран на символи които използват за да наложат новия си ред. Това е много висока технология която минава постоянно покрай нас и ни манипулира на подсъзнанелно ниво а ние дори не я забелязваме. Навсякъде около нас, в медиите, рекламите, музиката, филмите, корпорациите е инжектирана тази символика и тези намерения. Ще оставя 2 линка към клипове на които да видите в детайли с какво си имаме работа. Това се случва сега, хората знаят и се борят срещу новия световен ред в които човешките права са нищо и всичко се контролира от глобално световно правителство.
vbox7. com/play:7fde5490
vbox7. com/play:2b550187

Housemusikk
07-13-2010, 20:29
@Housemusikk, флуоридът във водата не се слага, за да се увеличат вкусовите й качества. :-D Грешка на езика ясна ми е цялата схема
Второ, под тайни общества не се има предвид, че са толкова тайни, че самите им членове отричат тяхното съществуване. Просто не разкриват намеренията си публично. Разбирай, че това са нещо като бизнес клубове предназначени за елитът, който се събира в тях, за да обсъжда и съглусава онези стъпки, които са изгодни за бизнеса на точно тези алчни и безскрупулни богаташи, които представляват този елит.
Предполагам , че се опитваш да кажеш , че въпросните хипотетични общества използват изградените структури на бизнес империите .Тогава има 2 фундаментални въпроса на които бих искал да ми отговориш .1во каква е целта ? Те имат пари , имат и власт ,каква е идеята ? И 2ро клипчета в youtube качени от лапета на 13 чели шифъра на леонардо или поредната пропаганда ..............някак си не биха убедили никого.
ПС : единствено признавам масонските ложи , но те далеч не са тайни . По този повод се сетих за един хубав цитат от шифъра на леонардо - Old men who like to play dress up or the people who control the world ? The truth is somewhere inbetween .
ПС2: Гледах 1вото клипче и мога да ти линкна още 100 такива ,за още 100 организации , така че или буш е член на 59340876098734 братства ,или тоя репортер е направил доста пари ....... Мился , че е 2рото + това повечето се навъдиха по време на предизборната му кампания ,сам направи връзката с конкуренцията :P

filmimilmi
07-14-2010, 14:54
@Housemusikk, на "фундаменталните" ти въпроси съм отговорил по-назад. Изчети си темата отново. :)
Второ. По същата причина защото виждам, че и тази тема не си прочел от-до, не виждам и смисъл да предоставям линкове към четива от по над 100 стр. защото съм сигурен, че няма да си направиш труда да ги прочетеш след като така или иначе отношението ти към темата е, че това са глупости. Тъкмо поради това отношение на повече хора поствам клипчета, с които е по-лесно да разпаля любопитството им, а после ако решат сами ще си потърсят съответните четива. Дори ShiZo доста правилно си го каза на втората страница.

:)

Housemusikk
07-14-2010, 15:37
Не мисля ,че са глупости ,дори напротив ,изгледал съм всичките клипчета и изчетох всичко. Просто те питам за по солидни доказателства :-o

MochaOnMyLips
07-14-2010, 21:03
Всъщност четиво ще е по-яко от клипчетата, те не ме кефят :D. Липсват им подробности, които едно по-пълно четиво би могло да съдържа (ако, разбира се, приемем, че си говорим за реални работи).

baiGanioo
07-19-2010, 16:06
Болшинството от хората,като чуят словосъчетанието "теория на конспирацията", започват снизходително да се усмихват. Малцинството от тях постъпват иначе - разгорещено започват да сипят "конспиратологически термини" и правейки това, още повече засмиват останалите.

Налице е интересен факт: Въпреки, че "теорията на конспирацията" се счита за глупости на параноиците, самата тема никак не излиза от "дневния ред". Така или иначе, дори във вид на "осмиване", този въпрос не престава да се обсъжда в продължение на много години.

Факторът "теория на конспирацията" широко се използва на най високо ниво,най вече като "шумово прикритие".

Ако принципите, на които се основават всевъзможните теории на конспирациите са толкова нелепи, че неизменно предизвикват снизходителните усмивки, то защо тези теории непрекъсснато се обсъждат? Защо за разгласяването, окарикатуряването и довеждането на тези теории до пълен абсурд се харчат не малко средства? Защо за дискредитирането на хора, които създават и разпространяват такива теории, средствата за масова информация не жалят сили? Доказват и пак и пак несъстоятелността им? Нещо тук не е наред.

Впрочем, когато за нещо изобщо не се говори или напротив - твърде много се говори, значи има нещо нечисто в работата. За да се запушат всички гърла, трябва да се има първо - сериозна власт и второ - сериозен мотив. В другия случай - да се разгърне дългосрочно и широкомащабно обсъждане. В дадения случай ние си имаме работа с второто.

Само по себе си, отношението на широката общественост към "конспирациите" е показателно. Когато започнеш да изследваш дадения феномен, веднага ще стигнеш до характерните признаци за манипулация на съзнанието. "Конспирация,казваш?Ха-ха-ха". А на въпроса "Какво ви разсмя?", малко хора ще си направят труда да отговорят. Разбирате ли каква глупост се случва?

Или с други думи диалог не се осъществява. Отношението по този въпрос толкова силно е набито в главата, че даже не са нужни доказателства. Или ако ви се удаде да поговорите със събеседника, то няма да ви бъдат предоставени аргументи. Тук имаме работа с внушението - приемането на идеята, без критическо осмисляне и без разбирането на истинската й същност. А това точно е "чаталът" на манипулативните техники.

Но помислете, ако теорията на конспирацията е толкова абсурдна, защо за борба с нея трябва да се използва манипулация? Може просто да се разкаже на хората как стоят наистина нещата, да се покаже защо такава теория е невярна, да се забие последният пирон в ковчега и да се забрави.

Но не. В живота нещата не се случват така. Вместо обяснение - манипулация, осмиване и разгласяване. По същността опровержение отсъства. Така или иначе, в средствата за масова информация няма потвърждение или опровержение на тези теории, затова ще трябва сами да си анализираме какво става.

Като за начало, нека да уточним за какво става въпрос. Характерна черта на манипулативните технологии се явява размитото определение. Отсъствието на яснота по някой въпрос позволява на манипулаторите да сложат един етикет на цял спектър от разнородни явления.

Джордж Ентин - почетен професор в Пенсилванския университет предлага следната трактовка за "теория на заговора":

"Заговор - това са противозаконни действия на неголяма, работеща в тайна група от хора, които възнамеряват да осъществят обрат в развитието на историческите събития, например да съборят някое правителство. Теория на заговора - това е опит за обяснение на събитие или редица от събития като резултат от заговор. Конспиративизмът като манталитет разглежда всички съществени събития от позицията на теорията на заговора.

Интернет енциклопедията "Уикипедия" дава обяснение в малко по-широк смисъл, но също така и окарикатурява определението.(!)

Теория на заговора - подразделение на конспиратологията широко отразено в произведенията на изкуството и средствата за масова информация. Същността на явлението - вярването, че съществуват един или няколко щателно прикривани заговора на "силните в света" - президенти, високопоставени сътрудници на спецслужбите, богатите, ръководителите на международни организации, религиозни дейци, тайни общества, извънземни и др. Целта на предполагаемия заговор обикновено е измамването и поробването на човечеството или стремеж към неограничена власт. Не трябва да се бърка с явлението "дворцов заговор".

Конспиратология(от английски conspiracy - секретност,заговор) - система от възгледи, течение в историята и политологията, обясняващо едни или други събития като следствие от заговор на тайни сили (например тайни общества, спецслужби, извънземни, окултни явления и др.). Началната аксиома на конспиратологията се състои от следното - Идеята, че съществува тайно общество, членовете на което се стремят да подчинят целия свят и да създадат съвършенно нов порядък, в който те ще заемат ключови позиции и ще властват безразделно.

При такива обяснения се набляга на това,че предполагаемия нов порядък не е "без значение какъв", а точно противоположен на този който е днес или е бил вчера, тоест "естествения". А самото тайно общество се състои не просто от "обикновени,но лоши хора", а от някакви "зли гении", които при това имат някаква фундаментална типова аномалия в сравнение с нормалното, естествено човечество.

Дайте сега да очистим понятието от явно манипулативните "чепове" от рода на "зъл гений", "извънземни", "окултни сили" и др. След това да помислим, дали действията на предполагаемите конспиратори трябва непременно да бъдат незаконни, на което настоява Ентин. Смятам, че даденото ограничение е съвсем безмислено за целите на нашето изследване.

Накрая получаваме, от гледна точка на теорията на заговора, че въпросните исторически субекти са:

Група от влиятелни лица, които са си поставили някаква цел и с помощта на влиянието си извършват действия по достигането й.

Кажете сега, кое в това определение е толкова нелепо и смешно,че напълно да блокира всяко обсъждане на състоятелността на "конспирацията"? Никого не удивява и не разсмива факта на съществуването на лобистката дейност на определени влиятелни организации. Самият термин "лобизъм" не предизвиква недоверчиво хихикане и доста точно се вписва в същността на "теорията на заговора". Никой не поставя под съмнение възможността за съществуването на финансово-промишлени и даже престъпни групировки, които подкрепят политици в тяхната кариера, които политици по-нататък се принуждават да обслужват техните интереси. Никого не удивява това,че в страната има крупни бизнесмени, преследващи своите лични и групови обикновено политико-икономически интереси. Същото е и на запад. Има понятие "мой сенатор", когато става въпрос за човек, поставен във властта от някоя бизнес структура. Толкова е обикновено, че не предизвиква остри реакции.

А много ли са тези влиятелни хора? Всъщност не, става въпрос за лицата, които имат възможност да прокарват закони на високо ниво. И ето - имаме още един важен елемент от "теория на конспирацията" - наличието на малка група влиятелни лица. Да продължим по-нататък. На някой може да му се стори странно, но практически цялата икономика на нашата държава се контролира от малка група хора. Това е толкова банално, че отдавна вече не се обсъжда. Това се отнася и за останалите страни по света, в които ресурсите принадлежат или се управляват от определени хора, често членове на влиятелни фамилии, някои от които с дълга история.

Толкова ли ще е глупаво да се предположи, че представители на тези кланове са способни да координират помежду си своята дейност, да се договарят, да провеждат съгласувана политика? Какво нелепо има в това предположение?

Известният американски журналист Ричард Кониф дълго време се занимавал с изучаване на стила на живот на най богатите семейства в света. Своите наблюдения той е изложил в книгата си "Естествена история на богатите", станала бестселър. В нея авторът просто разказва обикновени неща - какво ядат, с какво се обличат, как си почиват, какви отношения царят в тяхното обкръжение и т.н. Авторът не споменава нито думичка за "теория на заговора", но има нещо много любопитно. Оказало се, че практически всички представители на световния бизнес елит се познават лично. Децата им ходят в едни и същи училища, а по-късно следват в едни и същи университети. Обличат се с едни и същи модни дрешки, купуват си едни и същи луксозни автомобили от едни и същи продавачи. За развлечение ходят в едни и същи частни клубове и почиват на едни и същи курорти. И въпреки,че световният елит е съставен от представители на различни народности, те имат обща ценностна система, собствена система от опознавателни знаци, свой кръг от теми за обсъждане. По същността си, ние имаме работа с особен "квазинарод", самият Кониф шеговито ги нарича "отделен човешки вид".

Но шегата настрана. Ето колко точно "елитите" се различават от останалите хора. Трябва ли да говорим,че където е икономиката, там е и политиката? Трябва ли да говорим, че ръководителите на най големите медийни империи са част от този елит? С други думи,икономическите,полити ческите и информационните въпроси се решават от тесен кръг влиятелни лица, чиито интереси са преплетени.

Хайде сега да сложим всичко на едно място и ще получим "теория на конспирацията" в чист вид.

1.Съществува група от влиятелни лица в света.

2.Тези лица имат възмижност успешно да извършват лобистка дейност по прокарването на изгодни за тях решения на най високо ниво (президент, правителство, парламент).

3.Влиятелните лица са в състояние да се договарят помежду си, следователно да провеждат координирана политика.

Всяка точка е съвсем естествена и с нищо не е смешна, а като ги съберем заедно, получаваме "теория на заговора", която в обществото не се обсъжда по същество. И използването на тази теория се счита за налудничаво дело на параноици и психопати, които вярват, че цената на нефта се покачва заради "зелените човечета".

Но хайде да продължим още малко тази линия на разсъждение. Хайде да помислим, а изгодно ли е на тези хора да афишират своята дейност? Световния елит води изключително закрит начин на живот. Всевъзможни папараци постоянно снабдяват останалото население със снимки на "звезди", но това е само повърхностна пяна, те не биват допускани до местата, където се вземат сериозни решения. Трябва да умеем да различаваме местата, където се вземат тези решения от всевъзможни "сцени", където се разиграват разни "срещи на върха". Всичко това е някаква разновидност ток-шоу за масите. Те виждат в телевизора бодри встъпителни речи на политици и безкрайно словоблудство за партньорство, сътрудничество, дружба, търсене на компромиси и прочие глупости. Не бъркайте говорещите от екрана глави с ръководителите на корпорациите, които са ги поставили там. Това са различни хора и те предпочитат да не огласяват своите преговори на всеослушание.

Кониф излага един характерен пример за подобна скромност: ръководителят на издателско-информационната група Thompson лорд Кенет Томсън - един от най богатите и влиятелни хора в света, почти неизвестен в родният си град. Малко хора там го познават в лице.Също така е уместно да цитираме Паршев:

"Можете да отидете на екскурзия в конгреса на САЩ и да послушате дебатите, но във времето, когато заседава ръководството на МВФ журналистите не ги пускат дори да се доближат до сградата."

По абсолютно естествени причини, за елитите не е изгодно да афишират своите действия. Също така не им е нужно и публично да поемат отговорността за случващото се в страната и света, за тази работа си има "говорящи глави". Правителствата се менят като носни кърпи, президентите се избират веднъж на 4 години, а финансово-промишлените кланове и техните интереси съществуват от десетки, някои дори от стотици години. Уж какво беше,пък какво стана!

Но просто умълчаването на информацията за себе си не е достатъчно ефективен способ да си останат сиви кардинали. Много по-надеждно е да се направи така, че самата дайност да не става предмет на съществено обсъждане. А какво по-добро от това, да се окарикатурят и осмеят всички опити на обикновения човек да види в историята не сляпо съчетание на случайност, не като резултат от природни закони,които не са във властта на хората, а волята и намерението на тесни елитарни групи.

Ето защо средствата за масова информация предават теорията на конспирацията в такъв безумен вид - с всичките тези масони,всесилни спецслужби,зли гении,зелени човечета и прочие фолклорни персонажи. Точно така, терминът "теория на конспирацията" сам по себе си е карикатурен. Така и ги представят в киното и в литературата дейците на изкуството - събиращи се в мрачни подземия,предварително скрили лица в шутовски полумаски и използващи смешни пароли.Естествено е вярващите на такива глупости да бъдат подозирани в психическо нездраве.

А сега си представете друга картинка. В частен клуб се срещат уважавани хора да обсъдят своите работи. И доколкото бизнеса, политиката и пи-ара са тясно свързани, то в този клуб можете да откриете и бизнесмени и политици и медийни магнати. Нелепо ли е? Съвсем не.

Може и да се трогвате от дейността на разни "екозащитни" организации, как протестират срещу някой индустриален замърсител. Но по добре да се замислите защо не са се "сетили" да протестират срещу военните обекти. Може да вярвате на онези организации за планиране на семейството, но забележете, че пропагандата им за ограничаване на раждаемостта е най интензивна в страни, където и бездруго хората си умират с доволно бързи темпове. Може със смях да си спомните за шума около "проблем 2000", когато плашеха с катастрофални последици, вследствие на нередовна работа на компютрите поради това. Но зад този шум, разни комерсиални организации подписаха тлъсти договори за "превантивни мерки" с мнимата, както се оказа по нататък, заплаха.


znanie[dot]cogia[dot]net/index.php?t=materials&f=0001

П.П. Линкът е в такъв формат, защото според правилата нямам право да пускам линкове и форумът не ми дава да публикувам текста. Просто го копирайте в адресната лента на браузъра и сменете [dot] с точка.

JylAdIznAsilvaCh
10-30-2010, 23:12
Повечето такива общества вече не са тайни . Не е нужно да се криеш от население на което не му дреме ,в това отношение сме им направили задачата доста лесна . Въпросът е ,че вече няма смисъл за борба против тези общества ,те са навсякъде ,хората ,които се интересуват са прекалено малко ,а дори повечето ,които са от "добрите" са нищо повече от кукли на конци ,контролирани именно от високопоставените лошковци.
Не е нужно да си илюминат ,за да се сетиш накъде отиват работите . Вече се чудя дали наистина няма да е по-добре едно световно правителство ,така или иначе повечето ни права заминаха ,а като гледам няма много трогнати . Но както всичко друго и на това ще му отмине времето ,други ще ги заместят .


Хах, няма смисъл да се бориш срещу тях, но знаеш, че те съществуват... това също е в техен интерес. Ти неможе да си сигурен, че наистина няма смисъл, и че тези на които им дреме са малко, каузата е загубена, и трябва да се предадеш. А пък и дори тези хора да са малобройни, нищо не ти пречи да се опиташ да увеличиш бройката, дори и със 1-2ма които от своя страна ще направят същото.
Колкото до това, че никъде не сте ги забелязали тези тайни организации, или нямало конкретни факти за тяхното съществуване или мотиви... ами интересно как ще ги откриете, като не ги търсите. По - лесно е да се направиш на ударен, и без дори да си се разровил достатъчно по темата(не визирам някого конкретно), да кажеш, че това са пълни измислици и никой не оказва влияние върху мисленето ти(а това нещо наистина може да се постигне). Не казвам, че във тези "Теории за конспирации" всичко е 100% вярно, и трябва да се усланяме безпрекословно на него, но може би ще намерите зрънце истина там, и за напред ще гледате на света с други очи.

ZipFail
10-30-2010, 23:28
@baiGanioo, а може би хората се отнасят с насмешка към теориите на конспирациите, именно понеже са супер неиздържани и абсурдни ? И нарочно го казвам в множествено число..има коспирации за евреи, масони, гущери-извъземни, военни и кой ли още не. И всичките са подкрепени от тонове доказателства, ама разбираш ли, ама 90% от тях са косвени или с неясен произход. Същото като твойто "Ама ако нямаше конспирация, защо по медиите осмиват теориите на конспирациите". Това не е доказателство, това е научна фантастика. (А плюс това никъде по национална медия не съм виждал да се обсъжда нещо такова.)

Може и да има конпирация, може и да няма, ама това с медиите и общественото мнение беше просто смехотворно ;)

JylAdIznAsilvaCh
10-30-2010, 23:45
Същото като твойто "Ама ако нямаше конспирация, защо по медиите осмиват теориите на конспирациите". Това не е доказателство, това е научна фантастика. (А плюс това никъде по национална медия не съм виждал да се обсъжда нещо такова.)

Може и да има конпирация, може и да няма, ама това с медиите и общественото мнение беше просто смехотворно ;)

Ами не е ли един вид усмиване, това че никъде из "медиите" не го обсъждат това нещо? Един вид се смята за толкова маловажно, че ще е загуба на време и пространство да попада в "НАЦИОНАЛНАТА медия". Макар и леко да не си прав тук. Тъй като небезизвестният вече Еленко Ангелов неколкократно гостува в "На Кафе" по Нова. Естествено, водещата се постара да искара думите му, като сюжет на някой Horror филм. А ти продължавай да се успокояваш с това "може и да има, може и да няма", и въпроса е приключен :)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-30-2010, 23:59
Мисля, че baiGanioo и JylAdIznAsilvaCh са казали доста неща по въпроса.Това е истината.И ти ZipFail(и не само ти) ако не го осъзнаваш, значи си на автопилот.Трябва да покараш ръчно(ако има кой да кара де).

ZipFail
10-31-2010, 00:05
А, ясно..по медиите не обсъждат конпирациите, и затова те съществуват..
По медиите не обсъждат и летящите еднорози, значи ли това че и те съществуват ? :-o

И как точно става контрола на медиите..редактора вижда, че за тая вечер има материал за световната конспирация и го маха, понеже масоните му плащат ? Моля ти се. Такива материали не се пускат, просто защото по въпроса факти почти няма, и пускането на нещо такова автоматично значи да си покопаят авторитета като медия ;)

JylAdIznAsilvaCh
10-31-2010, 01:35
Ето виждаш ли, че ти сам си отговори. Защо тогава включват всякакви теми на религиозна основа, и тем подобни, след като за съществуването на Бог/Христос и другите им разновидности има още по - малък брой доказателства, и... очевидци :-D . Но с това не си подкопават авторита, нали? Тъй като на обществото вече му е втълпено, че това е нещо съвсем нормално, и един висш чичко ни наглежда от високо в облаците(виж само как звучи, ОТ ВИСОКО). След като имаш пълно доверие на медиите, кажи ми, защо ни пълнят главите с религиозни проповеди/празници/etc, след няма доказателства за съществуването на никой от героите от тези "фен фикщъни"(поне не в светлината в която се представят)?

И виждам отново някакъв ефтин трик, който си вкарал явно за да изопачиш думите ми/да се искараш прав. Както и да е.

Nam3less3
10-31-2010, 02:21
Защото човек трябва да търси истината, а и винаги се е интересувал от тайнственото и неизвестното. В конспирациите има доза истина, а и това е едно различно мнение и интересен поглед към нещата. А и обогатява човека. Пък и все пак, не става само с гледане на телевизия.

ZipFail
10-31-2010, 09:31
Ето виждаш ли, че ти сам си отговори. Защо тогава включват всякакви теми на религиозна основа, и тем подобни, след като за съществуването на Бог/Христос и другите им разновидности има още по - малък брой доказателства, и... очевидци :-D . Но с това не си подкопават авторита, нали? Тъй като на обществото вече му е втълпено, че това е нещо съвсем нормално, и един висш чичко ни наглежда от високо в облаците(виж само как звучи, ОТ ВИСОКО). След като имаш пълно доверие на медиите, кажи ми, защо ни пълнят главите с религиозни проповеди/празници/etc, след няма доказателства за съществуването на никой от героите от тези "фен фикщъни"(поне не в светлината в която се представят)?

Защото 1/3 от човечеството са християни и в тея новини има хляб ?
Защото България официално е християнска държава ?

Както казах, 90% от доказателствата ви за конпирацията са такива -"То има концпирация защото по телевизията не говорят за нея"...в същия момент другия казва "Ама то има конспирация има щото по телевизията говорят за нея"...еми извинявай ама нищо чудно че по медиите се гаврят с такива изказвания.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 17:24
Ето виждаш ли, че ти сам си отговори. Защо тогава включват всякакви теми на религиозна основа, и тем подобни, след като за съществуването на Бог/Христос и другите им разновидности има още по - малък брой доказателства, и... очевидци :-D . Но с това не си подкопават авторита, нали? Тъй като на обществото вече му е втълпено, че това е нещо съвсем нормално, и един висш чичко ни наглежда от високо в облаците(виж само как звучи, ОТ ВИСОКО). След като имаш пълно доверие на медиите, кажи ми, защо ни пълнят главите с религиозни проповеди/празници/etc, след няма доказателства за съществуването на никой от героите от тези "фен фикщъни"(поне не в светлината в която се представят)?

Защото 1/3 от човечеството са християни и в тея новини има хляб ?
Защото България официално е християнска държава ?

Както казах, 90% от доказателствата ви за конпирацията са такива -"То има концпирация защото по телевизията не говорят за нея"...в същия момент другия казва "Ама то има конспирация има щото по телевизията говорят за нея"...еми извинявай ама нищо чудно че по медиите се гаврят с такива изказвания.

Момче/момиче ти гледаш повърхностно.Ако те попитам каква е сърцевината на динята ти ще кажеш зелена(а тя е червена да зн).И за тези неща(а и най вероятно и за всичко останало) си така.А и как ще вярваш в тези неща.То трябва да се ровиш в книги,интернет и други трудове за да вникнеш в смисала и да разбереш за какво става на дума.А не да дремеш пред компа като трап и само да викаш - ааа медиите туи медиите онуи.Еми няма да стане така(да падне инфото на тикватати и да го налееш през носа/ушите/устата и тн).

ZipFail
10-31-2010, 17:43
Чел съм достатъчно по въпроса, спокойно :)

Всички тея книжки звучат много достоверно, ама не и докато почнеш да мислиш трезво ;)

Дай ми 5 сигурни доказателства че световна конспирация съществува, и ще ти повярвам. Айде чакам.

KumchoValcho
10-31-2010, 17:47
Чел съм достатъчно по въпроса, спокойно :)

Всички тея книжки звучат много достоверно, ама не и докато почнеш да мислиш трезво ;)

Дай ми 5 сигурни доказателства че световна конспирация съществува, и ще ти повярвам. Айде чакам.Не съм чел цялата тема и т.н., но едно много стабилно доказателство:символиката във музикалната индустрия днес
Има едно филмче в ютюб "Music Industry Exposed" хвърли му едно око, ще се изненадаш
Ако видиш някой клип на Kanye West, Lady Gaga (най-вече Гага) и т.н., навсякъде е ПЪЪЛНО със символи на илюминатите.

ZipFail
10-31-2010, 17:51
Това ме навежда на другия въпрос...за чий чеп им е на илюминатите да слагат символи навсякъде ? Това е все едно да убиеш някой и на стената да напишеш "Пешо беше тук". Ако наистина бяха толкова невероятно умни че да съставят план за контрол над цялото човечество, едва ли биха сложили знаци за това навсякъде, че даже и някви пишлемета от тийн-форум да ги знаят, сеш се ;)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 17:59
Чел съм достатъчно по въпроса, спокойно :)

Всички тея книжки звучат много достоверно, ама не и докато почнеш да мислиш трезво ;)

Дай ми 5 сигурни доказателства че световна конспирация съществува, и ще ти повярвам. Айде чакам.

Както каза KumchoValcho символизма.Мога да ти кажа някои символи.
Най-бърз е промера с американската(мисля че беше) банкнота от 1 долар.
Прочети пиесата „Хенри IV” (която уж е шекспирова(демек не е)) и провери за съмнителни неща.(няма да ти казвам кои са защото няма да я погледнеш).

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 18:01
Това ме навежда на другия въпрос...за чий чеп им е на илюминатите да слагат символи навсякъде ? Това е все едно да убиеш някой и на стената да напишеш "Пешо беше тук". Ако наистина бяха толкова невероятно умни че да съставят план за контрол над цялото човечество, едва ли биха сложили знаци за това навсякъде, че даже и някви пишлемета от тийн-форум да ги знаят, сеш се ;)

На тях не им пука за тея пишлемета защото ги контролират без никакъв проблем.И тея пишлемета са под пълния им контрол.

KumchoValcho
10-31-2010, 18:01
Това ме навежда на другия въпрос...за чий чеп им е на илюминатите да слагат символи навсякъде ? Това е все едно да убиеш някой и на стената да напишеш "Пешо беше тук". Ако наистина бяха толкова невероятно умни че да съставят план за контрол над цялото човечество, едва ли биха сложили знаци за това навсякъде, че даже и някви пишлемета от тийн-форум да ги знаят, сеш се ;)Ако не са те, то от къв чеп я има навсяяякъде?

Това също беше обяснено м/у другото, но не помня точно. Колкото повече се интересувах от тея неща, главата ми почваше да пуши, просто по-добре да не знам кво става и да си гледам животеца.

ZipFail
10-31-2010, 18:04
Не питам за пишлеметата, питам за символите ?
Защо бе ? Защото им е кеф като си ходят по улицата и като видят пирамидата, окото и т.н. ? И сигурно им е кеф да дават милиарди долари само за да се кефят, че имат символи на всякъде...

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 18:05
Това ме навежда на другия въпрос...за чий чеп им е на илюминатите да слагат символи навсякъде ? Това е все едно да убиеш някой и на стената да напишеш "Пешо беше тук". Ако наистина бяха толкова невероятно умни че да съставят план за контрол над цялото човечество, едва ли биха сложили знаци за това навсякъде, че даже и някви пишлемета от тийн-форум да ги знаят, сеш се ;)Ако не са те, то от къв чеп я има навсяяякъде?

Това също беше обяснено м/у другото, но не помня точно. Колкото повече се интересувах от тея неща, главата ми почваше да пуши, просто по-добре да не знам кво става и да си гледам животеца.

Това е 1 от целите.Да не се интересуваш.Всички така викат и за това Те не срещат ни най малко затруднение.

ZipFail
10-31-2010, 18:11
Това също беше обяснено м/у другото, но не помня точно.
Обяснението е "In order for secret groups to show their affiliation, they use symbols as a means to comunicate."
Наистина логично..Масоните нямат интернет, и затова си комуникират чрез тайни послания в медиите и телевизията, които струват милиони и милиарди долари. И така показват надмощието си..та те са тайно общество, за чий чеп им е всеки да знае за тях..втф ?

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 18:14
Защото ако се крият и позволят да се открие за тях ще бъдат разкъсани може би.А така те сами усмиряват ситуацията.Всичко е контрол и манипулация.
Изключително просто, но изключително ефективно.

ZipFail
10-31-2010, 18:17
И как точно чрез пирамидки и очички в клиповете на Риана контролират ситуацията ? :lol:

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 19:29
И как точно чрез пирамидки и очички в клиповете на Риана контролират ситуацията ? :lol:

Ти си трагедия.Сериозно ти го казвам. :)

JylAdIznAsilvaCh
10-31-2010, 20:01
@ZipFail , ясно ми е колко "достатъчно" си чел по въпроса, само като гледам какви въпроси задаваш, и още повече се затапи със това "90% от доказателствата ви за конпирацията са такива" и т.н. Мисля че вече се изяснихме да спреш да използваш елементраните си трикчета, за да умаловажиш постовете ми. Или поне започни да се заяждаш за нещи различно, вече ставаш банален с фразите които повтаряш нон-стоп.
Принципно, киното, телевизията , видео игри етц... всичките са подобни на съня. Докато човек гледа филм примерно, излъчва същата тази вибрация, която се изявява и в процеса на сънуване. Чрез тези медии/символики/etc, подсъзнателно се насаждат образи. Ето примерно, лявото полукълбо на мозъка, обслужва комуникациите, и е разположено към вербани функции(словесни), дясното полукълбо пък на свой ред обслужва комуникациите чрез образи. И ето тук идва да речем телевизията. Целта е да раздели тези две полу-кълба, и докато лявото полу кълбо е в съновно състояние, информацията се подава на дясното полу-кълбо чрез доста често споменаваната вече символика.

ZipFail
10-31-2010, 20:58
Аз се отказвам. Като представите реална теза, подкрепена от каквито и да е доказателства, ще се включа в темата. Много е яко да кажеш "ама то лявото и дясното полукълбо така и така" само че докато това не е доказано научно и опитно(а не видях никъде такова нещо), мнението ти няма никаква тежест.

Вярвайте си в извънземни-рептилоиди които с хранят от енергията ни и после се чудете защо хората ви се смеят. Айде със здраве.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 21:03
Хората се смеят на такива като теб вече.Защото виждат че нещата не са такива каквито изглеждат.

JylAdIznAsilvaCh
10-31-2010, 21:07
Щом го казвам, значи попринцип е било испитано "научно и опитно"(за разлика от твоите повтарящи се предъвквани аргументи). Нали беше чел "достатъчно"? Ами ето едно от най - съществените и елементарни неща, които би трябвало да знаеш ако се интересуваш от тези неща, ти си нямаш и хабер за какво ти говоря. Само да те попитам, ти имаш ли доказателства, че няма доказателства за испитаността на този метод?
И да, наистина за момента се откажи от участието си в тази тема. : )
Първо утвори бай гугъл, и на по - късен етап, ще съм доволен да се включиш със някакъв друг довод, освен с твърдоглавство и неподготвеност ^^

ZipFail
10-31-2010, 21:16
Изпитано научно и опитно от кого, къде, кой, кога ? Ти хубаво си казваш "то е доказано", ама докато не знаеш начина на провеждане на екперимента, резултатите и инициаторите му, доказателства нямаш.

JylAdIznAsilvaCh
10-31-2010, 21:18
Както ти казах, Утвори гугъл, разрови се, и тогава ме оборвай :)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 21:19
Малко земи погледни един учебник по биология най малко.

WaterLilly
11-01-2010, 08:26
Единствените световни конспирации, в които вярвам, са религиите.

gandalfepi4
11-01-2010, 09:18
@ZipFail , ясно ми е колко "достатъчно" си чел по въпроса, само като гледам какви въпроси задаваш, и още повече се затапи със това "90% от доказателствата ви за конпирацията са такива" и т.н. Мисля че вече се изяснихме да спреш да използваш елементраните си трикчета, за да умаловажиш постовете ми. Или поне започни да се заяждаш за нещи различно, вече ставаш банален с фразите които повтаряш нон-стоп.
Принципно, киното, телевизията , видео игри етц... всичките са подобни на съня. Докато човек гледа филм примерно, излъчва същата тази вибрация, която се изявява и в процеса на сънуване. Чрез тези медии/символики/etc, подсъзнателно се насаждат образи. Ето примерно, лявото полукълбо на мозъка, обслужва комуникациите, и е разположено към вербани функции(словесни), дясното полукълбо пък на свой ред обслужва комуникациите чрез образи. И ето тук идва да речем телевизията. Целта е да раздели тези две полу-кълба, и докато лявото полу кълбо е в съновно състояние, информацията се подава на дясното полу-кълбо чрез доста често споменаваната вече символика.


аре да понаучиш нещо преди да пишеш глупости. "вибрации" го гонели. втора година уча психологя, не е кож знае какво но ми стига за да ти кая че дрънкаш невероятни глупости. има доста голяма разлика между активността на мозука при спане, копютър, телевизя и всичко. няма две с две еднакви. всичко ти насажда образи - и едно дърво да гледаш цял ден и то ще ти промени мисленето, нарича се 'съзнателност'. телевизята не може, по никакув начин да раздели кулбата и да те видеоти. да не говорим че има предостатъчно хора с хирургично разделени полукълба. съялявам че те нахраних така, наистина, но това е толкова ялко колкото и папата (бивш нацистки воиник) когато обвини атеистите за делата на католическа дурява под управлението на католик.

(сори за уясното писане но използвам тъп транслитератор в момента)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-01-2010, 09:35
Не всичко са празни друнканици.Има и истина в това което е казал.

SchoolSucks
11-01-2010, 10:11
JylAdIznAsilvaCh за разлика от вас поне е чел нещо по темата. Символика има във всичко, дори в цветовете. Защо червено е "спри"? Това е най-малкия пример, психология на цветовете. Ама нали тука има "психолози"...

gandalfepi4
11-01-2010, 10:21
^ червеното повишава вниманието. би разбрал това ако просто беше потурсил малко информаця която е общодоступна, лесна за разбиране и ясна.

вместо това ти реши да турсиш някакъв невероятен, извунземен заговор. толкова е тъпо и ялко колкото това да казваш - "ми и вкусовете имат символика защо отровните неща ни горчат"

идиот такув.

JylAdIznAsilvaCh
11-01-2010, 10:23
@gandalfepi4 , и като учиш психология какво(както ти сам каза, не е кой знае какво, ако само на това разчиташ)? Представи ли нещо с което да обориш това което аз написах, или и ти започна като нашия уважаван приятел @ZipFail да дрънкаш кое е вярно и кое не, без никаква обосновка? На бас, че дори си нямаш и на идея за какво ти говоря(може би затова ти се струва, че е глупост). Предполагам знаеш, че лявото полукълбо обикновено контролира движенията и усещанията в дясната част на мозъка, докато дясното полукълбо контролира лявата част на мозъка. Съответно, гледаш репортаж. Предаваш на дясното полукълбо информация в образи и символи, и тогава използваш думите на медията за да съобщиш на дясното полукълбо, как да интерпретира тези символи. В случая те доминират лявото полукълбо с непрестанните си речи, и уж личен коментар по какъв начин ти трябва да възприемеш видяното.[/b]

gandalfepi4
11-01-2010, 10:36
^ ох господи. нали си имаш по едно око и ухо за всяко полукълбо? нали самите полукулба са в непрестанен синхрон и комуникаця заради корпус калозума - те са едно сузнание, една личност. единственя начин да ги разделиш е хирургично но при тези хора не се наблюдава някво постоянно сустояние на хипноза когато гледат телевизя.

това е така понеже и само едното е достатучно - не напулно самостоятелно но достатучно за да мислиш, да имаш воля и разум. човек с премахната полусфера е наполовина преебан в главата но бебе което още не си е развило мозъка отрасва почти нормално ако се оцтрани едната полусфера. и една ти стига пич, толкова е просто - не е някава глупава затворена система а силно, адаптивно и интерактивно органче

http://www.wellsphere.com/wellpage/brain-hemisphere-removal

http://en.wikipedia.org/wiki/Lateralization_of_brain_function

http://video.google.com/videoplay?docid=7882795777891434232#

http://www.youtube.com/watch?v=rDTiZpPyqRk

SchoolSucks
11-01-2010, 10:49
JylAdIznAsilvaCh, не спори с този тип. Струва ми се, че е просто от типа смотаняци, които винаги са контра на чуждото мислене. Колкото и логично да изложиш мислите си, той ще те провокира да вадиш аргументи от всякъде само, за да се изхабиш докато той по начало е подготвен да ги отхвърли. Не защото мрази всякаква мисъл, която не би споделил, а защото си създава илюзията, че е изключителен когато поне може да докаже нещо. А лесно се доказват неща, които "официалното" винаги трябва да опровергае. Така чувства сигурност в мисленето си. Вероятно е записал психология защото не му достига такова мислене, което да не го кара да се чувства малоценен сред хората. Иска да им доказва, че начинът им на мислене е по-слаб от неговия. Винаги озлобен, използва думи като идиот защото го карат да се чувства още по-сигурен срещу своите опоненти след като вече е копирал от някъде нещо... И въобще просто защото излежда преебан човек, а специалността, която е записал му дава илюзията и самочувствието, че всяка чужда мисъл произхожда от грешки в характера, а така едва ли не ще може и в реалния живот да се бори срещу другите. Да им доказва, че е прав дори когато сам осъзнава, че открито прост на моменти. 8-)

gandalfepi4
11-01-2010, 15:12
JylAdIznAsilvaCh, не спори с този тип. Струва ми се, че е просто от типа смотаняци, които винаги са контра на чуждото мислене.

мда. онзи гаден тип смотаняци които ти дават доказателства че говориш глупости нали? те са най-гадните.


Колкото и логично да изложиш мислите си, той ще те провокира да вадиш аргументи от всякъде само, за да се изхабиш докато той по начало е подготвен да ги отхвърли.

ми по принцип се приема че като направиш някакво становище (в твоя случай НАПЪЛНО лишено от каквато и да е логика) трябва да го потвърдиш с поне някакви аргументи. ДОСТА хора са променили света само с аргументи за своите теории и хипотези които са били в разрез с тези на социума - дарвин, аристотел, коперник - всичките са противоречали на светогледа на масите ама като са извадили аргументите и са изпозамлъкнали... или са тръгнали да ги горят с вилите защото не искат да приемат че грешат, малко като тебе.

Не защото мрази всякаква мисъл, която не би споделил, а защото си създава илюзията, че е изключителен когато поне може да докаже нещо. А лесно се доказват неща, които "официалното" винаги трябва да опровергае.

не, не е така. грешиш и за двете, сори 8-)

Така чувства сигурност в мисленето си. Вероятно е записал психология защото не му достига такова мислене, което да не го кара да се чувства малоценен сред хората.

записах психология И бизнес понеже е доста добра комбинация за креативен маркетинг което ме влече. пък и не знам от кога психолозите спряха да се броят за "хора". ти под човек какво разбираш - кварталния хамал ?

Иска да им доказва, че начинът им на мислене е по-слаб от неговия.


ми то и пони е интелектуален титан в сравнение с тебе и не мога да те използвам

Винаги озлобен, използва думи като идиот защото го карат да се чувства още по-сигурен срещу своите опоненти след като вече е копирал от някъде нещо...

ъ? искаш да те ударя през интернета ли? или да си изкарам някаква напълно необоснована редица мисли (като някой друг) ли?

И въобще просто защото излежда преебан човек, а специалността, която е записал му дава илюзията и самочувствието, че всяка чужда мисъл произхожда от грешки в характера, а така едва ли не ще може и в реалния живот да се бори срещу другите.

ъммм... ти да не и да имаш някакви проблеми бе пичага?от два поста ме "познаваш" пък толкова отрова избълва. това дори успя ли да го прочетеш преди да го постнеш или си попрекалил малко с биричката? ВИНАГИ съм отговарял човечно и изчерпателно, оосновавъл съм се и съм се съгласявал с чуждото мнение когао се е оказвало вярно спрямо моето, предния ми пост просто съдържаше обяснение и линкове към въпросната нформация която давах (защото не си измислям нали?) пък ти толкова чернилка да изплюеш... гледай само да не се прехапеш че ще ти се разяде езика.

ПП а когато обиждам давам причини за това и често се извинявам за несдържаността си. правя го и само в лицето на невиждана глупост

Да им доказва, че е прав дори когато сам осъзнава, че открито прост на моменти. 8-)

всъщност знаеш ли какво? прав си. напълно си прав. всяка дума е сто-процентова истина. а сега все пак дай ПОНЕ ЕДНО доказателство за теорията си.

можеш ли? не, не мошеж. зат'ва и я избълва тази помия. браво на тебе - използваш тактика на 5 годишни пишлемета. то и зип е някакъв педофил убиец, педераст с едипов комплеск щото ти иска доказателства за невероятното становище нали? сега отивам да плача в леглото си защото успя да ме разчетеш за 5 секунди интернет и да ми разбиеш цялата представа за света (и за марсианците)

SchoolSucks
11-01-2010, 16:35
Защо реши, че трябва да ми отговаряш? :lol: Факт е, че приемаш само каквото ти се иска за аргументи, а за останалото все ти е в акъла да кажеш на другите, че са идиоти защото не подбират инфо от уикипедия.
Еми ето тогава http://video.google.com/videoplay?docid=-649993991751648213# става въпрос за мащабен заговор, а не за извънземни. Ама изгледай пълните 18 минути, а не да ми кажеш "ааа аз такива работи съм гледал бол, идиоти, официалните източници казват, че това са терористи, вие ми извадете нещо по-официално..." Ами кажи ми тогава защо им е да разследват себе си?...
Ето, отделихме вниманието си настрана от извънземни. Сега, ако искрено нямаш нищо против аргументите от клипа, спри да оборваш иначе ще съм прав за теб, че си тъп на тапет. 8-)
пп. Нищо лично!

gandalfepi4
11-01-2010, 18:01
^ хе, хе. да, вярвах я и аз като видях цайтгайст за около месец-два.

номера е следния - тогава чисто и просто не е имало засилени мерки за сигурност по летищата, в пентагона нема противоракетни установки(да, колкото и да е невероятно нема разни лазери и плазмени уръдия по сградите, те са не са за столиците а за военни зони), за мястото ударено в пентагона не съм виждал някакви доказателства НО виждам излишна драматизация...

оф заеби. за едно нещо съм съгласен - по-вероятно е от предния въпрос но въпреки това е развенчано - започва да става мътно още от самото начало когато говорителя се чуди защо не са отстреляли самолетите при полижение че няма с какво.

доста хора, доста по-умни и на "ти" с матриала от мене са се занимавали с въпроса.

това което знам аз като факт е че "агенцията" създадена да се занимава с тази теория се управлява от теолози и философи по образование и че са приели да акредитират научен труд на човек който просто за шега е влязъл в сайт който на рандъм принцип генерира текст и са казали че според тях е много доба.

та просто виж и двете страни, аз по това специално наистина нямам много страст и наистина е някаква вероятност.

ей този канал има доста хубави неща с (кошмарът на необоснованите твърдения) верофицируема информация. ако се интересуваш дали ти е правдиво твърдението го поразгедай.

http://www.youtube.com/user/RKOwens4#p/u/9/T6fe9YlHQwA

gandalfepi4
11-01-2010, 18:08
ПП ей за този сайт става въпрос, предположих че ще е забавно за тебе и другите четящи. аз самият доста се позабавлявах с него :grin:

http://apps.pdos.lcs.mit.edu/scicache/83/scimakelatex.50999.Kur+Mi+Ianko.Pich+Ka+Ti+Rainina .Vna+Gyza+Midup+Kata.Lai+Nov+Gorata.Prilep+Ov+Gure l.html

та както и да е де. има си информация отностно твърденията но наистина не съм готов да водя някакъв диалог, ще трябва да проверявам толкова неща че по-добре ти и всеки заинтересуван по въпроса да си провери сам какво е "дебънкнато" и направено ли е то сносно

ZipFail
11-01-2010, 18:28
Аз за световния тъговски център съм склонен да се съглася, че шанса да е било нагласено е голям, ама това по никъв начин не доказва наличието на световен заговор ;)

SchoolSucks
11-01-2010, 18:34
ще трябва да проверявам толкова неща че по-добре ти и всеки заинтересуван по въпроса да си провери сам какво е "дебънкнато" и направено ли е то сносно

Ами провери, постарах се да ти намеря клипче, което няма нищо общо с езотерика, теология и философия, а просто изложение на факти. Обектите на коментар в него не бяха свързани с извънземни, езотерика и философия - т.е. нищо общо с цайтгайст. Не съм тръгнал да ти обяснявам невъзможното или да боравя с хиляди цитати, за които даже няма достатъчно мухи, които да накацат по тях.


Аз за световния тъговски център съм склонен да се съглася, че шанса да е било нагласено е голям, ама това по никъв начин не доказва наличието на световен заговор ;)

Ти тъп ли си? Ако целият свят е излъган, следователно точно това е конспирация в световен мащаб!

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-01-2010, 18:46
Абе ZipFail винаги изказва неща за които не знае за какво става на въпрос.

ZipFail
11-01-2010, 19:12
Това, че Америка е инсценирала причината за войната срещу тероризма, не значи че има световен заговор. Значи че правителството на САЩ са копеленца и обслужва интересите на военната индустрия, което е логично, понеже американската икономика се крепи на военната индустрия. Няма ли войни - няма пари ;)

Световен заговор значи, че от всички краища на света има замесени страни и че е навсякъде. А доколкото знам САЩ е само една от 200-те държави по света..

SchoolSucks
11-01-2010, 19:53
ZipFail, НАТО да ти говори нещо? Да не би САЩ сами да ходят на тези войни? То война да не се започва просто ей така, нали трябва да кооперират интересите си и с други защото все пак не са единствената черешка на тортата(планетата ни). Има държави, с които трябва да се съобразяват, има и милиарди, които трябва да бъдат убедени с лъжа, че войните са за борба с тероризма, а не произлизат от алчността на извратени чичковци, които притежават големите компании. (тези от класацията на Форбс за най-богатите са си направо бедняци сравнение с тях)... Както и да е, отговорих ти на въпроса, че са замесени много държави и всичко се планира внимателно в световен мащаб...

gandalfepi4
11-01-2010, 20:32
ще трябва да проверявам толкова неща че по-добре ти и всеки заинтересуван по въпроса да си провери сам какво е "дебънкнато" и направено ли е то сносно

Ами провери, постарах се да ти намеря клипче, което няма нищо общо с езотерика, теология и философия, а просто изложение на факти.


ти си глупак. нищо друго. само и единствено глупак.

пич, клипчето започва с въпроси защо не са свалили самолетите от пентагона при положение че са имали толкова сили.

ТЕ НЯМАТ ТАКИВА!!!! ШИБАНИЯТ ТИ КЛИП ЗАПОЧВА С ДИРЕКТНА ЛЪЖА И Я ИЗПОЛЗВА ЗА ДА ПОДКРЕПИ НЕЩА КОИТО ПРЕДСТАВЯ ЗА ФАКТИ!

В ПЕНТАГОНА НЯМА ТАКОВА НЕЩО! ТЕ ЛЪЖАТ!!! И МОГА ДА ГО ДОКАЖА:

http://www.jod911.com/There_Are_No_Missile_Defenses_at_the_Pentagon.pdf

http://www.911myths.com/html/pentagon_missile_batteries.html

http://911debunker.livejournal.com/3673.html


НЕ РАЗБИРАШ ЛИ ЧЕ БИВАШ НАГЛО И БЕЗСРАМНО ЛЪГАН ИДИОТ ТАКЪВ?! и ти като една овца тъпо и пламенно вярваш понеже ти харесва драматичния тон..

и мене ще лъжеш че не било свързано с цайтгайст въпреки че втората аст на филма започва с твоа.

а аз си хабя клавиатурата да ти давам някакви утвърдени доказателства докато ми се правиш на умен и с нагла усмивка показваш някакви нагли лъжци идиоти...

покажими и едно доказателство че имат ракетни установки в пентагона, аз търси х и не намерих тъй че не съм виновен.

ZipFail
11-01-2010, 20:41
То за ракетите ок, ама пък кво са правили през това време изтребителите, чиято работа е да пренасочват точно такива самолети, излезли извън маршрута ?

Такива неща се случват постоянно, а дори след първия самолет, изтребителите са си стояли на пистата и са гледали как втория се приближава ;)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-01-2010, 21:22
ще трябва да проверявам толкова неща че по-добре ти и всеки заинтересуван по въпроса да си провери сам какво е "дебънкнато" и направено ли е то сносно

Ами провери, постарах се да ти намеря клипче, което няма нищо общо с езотерика, теология и философия, а просто изложение на факти.


ти си глупак. нищо друго. само и единствено глупак.

пич, клипчето започва с въпроси защо не са свалили самолетите от пентагона при положение че са имали толкова сили.

ТЕ НЯМАТ ТАКИВА!!!! ШИБАНИЯТ ТИ КЛИП ЗАПОЧВА С ДИРЕКТНА ЛЪЖА И Я ИЗПОЛЗВА ЗА ДА ПОДКРЕПИ НЕЩА КОИТО ПРЕДСТАВЯ ЗА ФАКТИ!

В ПЕНТАГОНА НЯМА ТАКОВА НЕЩО! ТЕ ЛЪЖАТ!!! И МОГА ДА ГО ДОКАЖА:

http://www.jod911.com/There_Are_No_Missile_Defenses_at_the_Pentagon.pdf

http://www.911myths.com/html/pentagon_missile_batteries.html

http://911debunker.livejournal.com/3673.html


НЕ РАЗБИРАШ ЛИ ЧЕ БИВАШ НАГЛО И БЕЗСРАМНО ЛЪГАН ИДИОТ ТАКЪВ?! и ти като една овца тъпо и пламенно вярваш понеже ти харесва драматичния тон..

и мене ще лъжеш че не било свързано с цайтгайст въпреки че втората аст на филма започва с твоа.

а аз си хабя клавиатурата да ти давам някакви утвърдени доказателства докато ми се правиш на умен и с нагла усмивка показваш някакви нагли лъжци идиоти...

покажими и едно доказателство че имат ракетни установки в пентагона, аз търси х и не намерих тъй че не съм виновен.

Аз мога да кажа същото за теб.Че си безцеремонно лъган и да ти покажа някакФа информация и да ти кажа "Това е ИСТИНАТА".

SchoolSucks
11-01-2010, 21:25
@gandalfepi4, дребните душици като теб изпадат точно в такива изстъпления на ярост. Ръсиш гениално-остроумните си обиди и ми плесваш някакви бляскаво-неотразими произволни сайтове на американски патриоти... Какво да обяснявам на тъпо парче като теб, че цялото безкрайно газене на човечеството в лайната е замислено, режисирано и контролирано. Нямам намерения да споря защото няма да ме стопли дори и в края на краищата да стане възможно така, че даже да се извиниш, че грешиш.

gandalfepi4
11-02-2010, 05:44
ще трябва да проверявам толкова неща че по-добре ти и всеки заинтересуван по въпроса да си провери сам какво е "дебънкнато" и направено ли е то сносно

Ами провери, постарах се да ти намеря клипче, което няма нищо общо с езотерика, теология и философия, а просто изложение на факти.


ти си глупак. нищо друго. само и единствено глупак.

пич, клипчето започва с въпроси защо не са свалили самолетите от пентагона при положение че са имали толкова сили.

ТЕ НЯМАТ ТАКИВА!!!! ШИБАНИЯТ ТИ КЛИП ЗАПОЧВА С ДИРЕКТНА ЛЪЖА И Я ИЗПОЛЗВА ЗА ДА ПОДКРЕПИ НЕЩА КОИТО ПРЕДСТАВЯ ЗА ФАКТИ!

В ПЕНТАГОНА НЯМА ТАКОВА НЕЩО! ТЕ ЛЪЖАТ!!! И МОГА ДА ГО ДОКАЖА:

http://www.jod911.com/There_Are_No_Missile_Defenses_at_the_Pentagon.pdf

http://www.911myths.com/html/pentagon_missile_batteries.html

http://911debunker.livejournal.com/3673.html


НЕ РАЗБИРАШ ЛИ ЧЕ БИВАШ НАГЛО И БЕЗСРАМНО ЛЪГАН ИДИОТ ТАКЪВ?! и ти като една овца тъпо и пламенно вярваш понеже ти харесва драматичния тон..

и мене ще лъжеш че не било свързано с цайтгайст въпреки че втората аст на филма започва с твоа.

а аз си хабя клавиатурата да ти давам някакви утвърдени доказателства докато ми се правиш на умен и с нагла усмивка показваш някакви нагли лъжци идиоти...

покажими и едно доказателство че имат ракетни установки в пентагона, аз търси х и не намерих тъй че не съм виновен.

Аз мога да кажа същото за теб.Че си безцеремонно лъган и да ти покажа някакФа информация и да ти кажа "Това е ИСТИНАТА".

хай-накрая. айде, давай

gandalfepi4
11-02-2010, 05:50
@gandalfepi4, дребните душици като теб изпадат точно в такива изстъпления на ярост. Ръсиш гениално-остроумните си обиди и ми плесваш някакви бляскаво-неотразими произволни сайтове на американски патриоти... Какво да обяснявам на тъпо парче като теб, че цялото безкрайно газене на човечеството в лайната е замислено, режисирано и контролирано. Нямам намерения да споря защото няма да ме стопли дори и в края на краищата да стане възможно така, че даже да се извиниш, че грешиш.

няма да спориш щото няма какво да кажеш. ти ми даде материал който твърди нещо аз ти дадох материал който (за разлика от твоя) доста обосновано показваше защо това нещо не е истина.

и ти какво - пак тръгна на ад хок обиди. браво то и айнщаин като си е постулирал теориите и който му е опонирал веднага му е казвал че е дребнав, глупав, тъп и изобщо твърде тесногръд и жалък за да разбере висотите на неговият гений.

защо просто не се скриеш а? със зипа ит пет часа се оптиваме да измъкнем от тебе и компания две неща:

теория

доказателства

пък вие "миии логично е, миии грозни сте, миии кво ми искате аргументи са"

брао братче

SchoolSucks
11-02-2010, 11:03
Всичко може да се провери. Долу си има препратки към достатъчно източници
към уикипедиа (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%82%D 0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8_%D1%82%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0 %B8%D0%B8_%D0%B7%D0%B0_%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1 %82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BE%D1%82_11_ %D1%81%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D 0%B8)

Въпросът е ти в какво избираш да си вярваш и за мен е без значение какво си мислиш. САЩ си има най-развитите системи за защита.
Конспирация, или не, факт е че от 2001 година насам американите пръснаха няколко трилиона напечатани долара за войната срещу тероризма, които всички ще ги плащаме, създадоха си свое ГЕСТАПО, и сега ни ходят по главите.

Ето ти едно интересно интервю, което се отнася за коректността на официалният доклад на комисията по разследване (отностно "фактите", на които се опират твърденията изложени в онези патриотични сайтове, към които ме препрати).

http://www.reopen911.info/video/interview-du-vice-president-de-le-commission-lee-hamilton-par-cbc-nous-avons-ete-mis-en-place-pour-echouer.html

Вице-президентът Лий Хамилтън казва "Ние мислим, че тази комисия беше създадена, за да бъде провалена. Дадоха ни малко пари и малко време. Явно се страхуваха да не обесим някого!"

Толкова по въпроса за "debunked911"

Nobody is more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free.

ZipFail
11-02-2010, 11:52
Напечатани долари..ти сигурно и на Зайтгайст вярваш :lol:

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-02-2010, 11:55
Конспирация, или не, факт е че от 2001 година насам американите пръснаха няколко трилиона напечатани долара за войната срещу тероризма, които всички ще ги плащаме, създадоха си свое ГЕСТАПО, и сега ни ходят по главите.
[/i]

Под тероризъм какво точно имаш в предвид?Световен или този само на САЩ?

gandalfepi4
11-02-2010, 12:04
Всичко може да се провери. Долу си има препратки към достатъчно източници
към уикипедиа (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%82%D 0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8_%D1%82%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0 %B8%D0%B8_%D0%B7%D0%B0_%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1 %82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BE%D1%82_11_ %D1%81%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D 0%B8)

Въпросът е ти в какво избираш да си вярваш и за мен е без значение какво си мислиш. САЩ си има най-развитите системи за защита.
Конспирация, или не, факт е че от 2001 година насам американите пръснаха няколко трилиона напечатани долара за войната срещу тероризма, които всички ще ги плащаме, създадоха си свое ГЕСТАПО, и сега ни ходят по главите.

Ето ти едно интересно интервю, което се отнася за коректността на официалният доклад на комисията по разследване (отностно "фактите", на които се опират твърденията изложени в онези патриотични сайтове, към които ме препрати).

http://www.reopen911.info/video/interview-du-vice-president-de-le-commission-lee-hamilton-par-cbc-nous-avons-ete-mis-en-place-pour-echouer.html

Вице-президентът Лий Хамилтън казва "Ние мислим, че тази комисия беше създадена, за да бъде провалена. Дадоха ни малко пари и малко време. Явно се страхуваха да не обесим някого!"

Толкова по въпроса за "debunked911"

Nobody is more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free.


ти дори не си прочел статията нали?

http://kindalame.com/wp-content/uploads/2010/09/trollface.gif

пич, в нея пише кое защо не е вярно (чети английската че е десет пъти по-пълна и дълга, бг уикипедия съкс)

SchoolSucks
11-02-2010, 12:36
Напечатани долари..ти сигурно и на Зайтгайст вярваш :lol:

http://www.vbox7.com/play:7f201fb2



Под тероризъм какво точно имаш в предвид?Световен или този само на САЩ?

В конкретния случай след "атентатите" започва масово използване на думите "тероризъм" и "терор" в медиите. У американците успява да се генерира необходимия страх, за да дадат подкрепата си за предстоящите войни на Америка, или просто за да не протестират.

А ти, gandalfepi4, не виждам смисъл от включването ти в темата след като не уважаваш нищо от това, което ти предоставям. Последно ти давам тази страница, ако проявиш уважение към нея и я прочетеш вместо веднага да почнеш да си на контра може и да научиш нещо...
Първо на кратко за какво става въпрос

http://world.actualno.com/news_73019.html

, а после и това http://visibility911.com/media/ (първите три клипчета от страницата), за да не питаш какви и на кого са тези твърдения...

gandalfepi4
11-02-2010, 13:05
^ БУАХАХАХАХАХААААААААААААА ХАААА!!!

ТА ТО ЗАПОЧВА С ИЗРЕЧЕНИЕТО ЧЕ ТОЙ НЕ МОЖЕ ДА ДАДЕ КАКВИТО И ДА БИЛО АРГУМЕНТИ ЗА НЕВЕРОЯТНАТА СИ ТЕОРИЯ!

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

изписвал ли си името му в уикипедия поне? та то човека е някакъв идиот бе братче!



ох боже, толкова ме зарадва :grin:


както и да е де - второто ми харесва повече:


пича не е идиот или поне не мога да намеря нещо за него за да знм такъв ли е или не, но определено е подобрение.

после пък има някаква експертиза и това е готино.
добре е и че се обосновава добре -дава си аргументи човека, това естрахоно и доста по-различно от всичко което си дава до сега.


все пак е дебънкнато де

http://www.debunking911.com/thermite.htm

http://www.debunking911.com/ironburns.htm

http://www.skepticforum.com/viewtopic.php?f=72&t=10830

и все пак признавам че звучи значително по-респктиращо от всичко до сега. аз лчно не мога да задълбавам в тази специално насока понеже нямам някаква практика или експертиза, пък и нема ясна информация в нета по точно този въпрос.

браво наистина - най-накрая прати нещо добро 8-)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-02-2010, 16:28
Обаче това,че е инсцинирано с 2те кули е май най-правдоподоното.

gandalfepi4
11-02-2010, 17:20
Обаче това,че е инсцинирано с 2те кули е май най-правдоподоното.

как по дяволите се инсценира срутване на две от наи-големите сгради в центъра на града с два гигантcки самолета

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-02-2010, 19:13
Ем точно това се очаква да кажеш.Ето че са постигнали целта си - главната + това че хората са залудени.Това е може би нищожна цена за това което са получили или са искали да получат.(разбира се това не е 100% ясно че е така, но е доста правдоподобно).

ZipFail
11-02-2010, 20:12
Напечатани долари..ти сигурно и на Зайтгайст вярваш :lol:

http://www.vbox7.com/play:7f201fb2


Всеки човек с минимално икономическо образование може да ти се измее на клипчето, и аз преди да почна да уча си мислех, че това е възможно..

Моля ти се, образовай се малко на тема икономика и тогава давай такива велики заключения, никой не може да си печата долари просто така ;)

SchoolSucks
11-02-2010, 21:13
ZipFile, не ми се изказвай точно по тази тема. :) Кейнсианската икономика, която изучаваш въобще не управлява света. Документалното филмче е самата истина, ако искаш се опитвай да оборваш. :)

ZipFail
11-02-2010, 21:19
Боже мой, не говори глупости..

Не става въпрос за Кейнс или Хайек, става въпрос за елеменарна икономика ;)

Пак ти казвам - прочети няколко книжки и тогава вярвай на глупостите в интернет..

ПП: Няма такова нещо като Кейнсианска икономика...

SchoolSucks
11-02-2010, 21:29
Казах ти, почни да оборваш аргументите от документалното филмче. :)
Иначе това е тийнфорум и няма какво да се занимавама аудиторията с главозамайващи работи, по-добре е нещата да са в семпъл вид.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-03-2010, 07:39
Боже мой, не говори глупости..

Не става въпрос за Кейнс или Хайек, става въпрос за елеменарна икономика ;)

Пак ти казвам - прочети няколко книжки и тогава вярвай на глупостите в интернет..

ПП: Няма такова нещо като Кейнсианска икономика...

Като ти гледам коментарите ти дали си прочел няколко книжки?

ZipFail
11-03-2010, 08:10
Уча "Икономика и бизнес" в УНСС ;)

Но предполагам ти и от икономика разбираш повече от всички икономисти и имаш невероятна алтернативна теория за световната икономика..(за която си прочел в интернет..)

SchoolSucks
11-03-2010, 10:05
^ Ами тогава какво ти пречи да обясниш принципа? :) Не те подстрекавам да си преразказваш учебниците, само докажи с някакъв прост пример, че банките работят на коренно различен принцип. Би трябвало да го можеш. И не, никак не подценявам на какво ви учат, просто очаквам по-сериозно включване от човек, който току що заяви, че е икономист и може да обясни нещата. :)

npp
12-05-2010, 18:16
Окей, ще се окаже, че мормоните, илюминатите или извънземните управляват живота на всеки един от нас. И какво? Ако се окаже, че това е така, какво ще направите?
Имам два въпроса за вас.
Първо, според вас има ли някаква тайна световна сила, която задвижва всичко? Каква е тя? Защо и откога е тук? В случай, че сте религиозни - каква е връзката й с Бога, ако има такава?
Второ, ако такава сила има, какво бихте направили по въпроса? Как си представяте света без нея?

Аз лично не вярвам, че такова тайно общество съществува. Разбира се, с удоволствие ще изслушам и вашите доводи.
Има такава сила, и тя съществува от около 5-6 хиляди години, и тя е духът на сатана, наричан още антихрист, ето какво казва Св. Йоан в една от своите книги от Библията: "...а никой дух, който не изповядва Спасителя, не е от Бога; и това е духът на Антихриста, за когото сте чули, че иде, и сега е вече в света."(1 Йоаново 4: 3), т.е. "антихрист" това е самият сатана, а това е просто едно от неговите имена, което символизира и посочва верческото/религиозното явление на самият сатана, тъй като в основата си неговото царство е именно духовно, тъй като той е дух. Т.е. предупреждението е: пазете се най-вече от: религиите, вероизповеданията, вероученията, и въобще сектите, защото именно там е престолът на сатана, точно заради това наричан още и "антихрист", и именно там е и неговото царство. Например всеки може да види как в сектите обикновенно всеки говори за бог, господ, и др. неща от този род, но обикновенно никой не вижда там да има от спасението, изцелението, и възкресението, които истинският Исус Христос е извършвал в живота на всеки срещнат нуждаещ се от тях човек, и относно които велики дела на Исус Христос всеки може да види и да се увери с очите си от четирите евангелия от новият завет в Библият, затова как Той е спасявал всеки срещнат нуждаещ се и то без проява на каквото и да било лицемерие.

Sashakiss
12-19-2010, 10:32
Не си дадох труда да чета обстойно по-предните мнения, но като стана дума за пари, ще изкажа моето.

Аз също уча Икономика и бизнес в УНСС и съм запознат(не напълно) с парите.

Според мен парите не са създадени нито от Рептили, нито от Сиви, нито от Драконианци, нито от Томас Костело, нито от Дейвид Айк. Парите са резултат от нашето естествено развитие и представляват средство, чрез което да се измерва стойността на стоки и блага. И тъй като нещо произведено(например столче) не може да бъде превърнато в чиста стойност, тук идват парите, които символично олицетворяват тази стойност. Впоследствие заради неравномерното разпределение на ресурсите и благата, което се дължи на факта, че различните видове труд се оценяват с различна стойност, се получава така, че една маса става невероятно богата за сметка на останалата част от населението. Т.е. имаш парички, имаш нещица, ставаш собственик на много неща и не ти пука за останалите. Затова според мен има бедност - малкото богати пичове притежават много от парите, които пък са двигател на икономиката. Няма парички, няма движение, въпреки че има ресурси и достатъчно физическа сила.

Бизнесмените въртят парите така, че впоследствие да правят повече пари. А как те ще правят повече и повече пари, като те би трябвало да са ограничени? И как ще стане това, така че и другите да имат достатъчно, за да живеят? Няма как!! Затова ще има малко богати и много бедни.

Както написах по-горе - ресурси и човешка сила има, но по някакъв незнаен начин няма да се направи нищо, ако няма вълшебни парички.

Машини има и те са по-производителни от десетки, стотици, хиляди хора. В днешното общество обаче те са едно проклятие, защото те отнемат работата на множество хора. А всъщност са създадени, за да им помагат. Но системата е направена така, че от всичко това да има изгода за бизнесмените.

А този бизнес е резултат от нашото развитие. Ние сме го създали и ние сме "виновни" за неговото съществуване и опериране. Аз лично съм против бизнеса и частната собственост и като цяло против настоящата парична система, защото, докато ги има, ще има бедни хора, богатите ще се облагодетелстват от труда на подчинените си и ще стават още по-могъщи. Сигурен съм, че има много добри бизнесмени, които не целят да имат власт и слава, а просто да трупат имущество, но, колкото по-богати стават те, толкова някой друг ще става по-беден. И това е жестоката истина. Винаги някой ще се облагодетелства за сметка на другиго.

А относно темата - вярвам, че има световна конспирация. Поне от финансова гледна точка. Нима Бай Сергей, Мони Сакса, Ахмед ага, свети Бойко и др. работят за българския просперитет? Работят, за да направят коренна промяна в нашата мила родина? Вероятно правят и нещо в тази насока, но и те си играят собствените игрички. И е така не само в България, но и в целия свят.

"Да не би станало, не би се говорило".

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-19-2010, 12:17
Това е само повърхностно.Същината е съвсем друга.

Nam3less3
12-19-2010, 22:14
Абе не знам какви конспирации има, но тоя нов световен ред и глобализъм... фактите сочат че е вярно.

Същината е в това, че хората правят всичко за власт, че алчността води хората и че богатите искат да стават по-богати, което прави бедните по-бедни.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-20-2010, 05:35
Абе не знам какви конспирации има, но тоя нов световен ред и глобализъм... фактите сочат че е вярно.

Същината е в това, че хората правят всичко за власт, че алчността води хората и че богатите искат да стават по-богати, което прави бедните по-бедни.

Това, че богатите искат да стават по-богати, което прави бедните по-бедни не винаги е вярно.

ZipFail
12-20-2010, 16:10
Не си дадох труда да чета обстойно по-предните мнения, но като стана дума за пари, ще изкажа моето.

Аз също уча Икономика и бизнес в УНСС и съм запознат(не напълно) с парите.

(бла-бла-бла, цитити от учебника)

Няма парички, няма движение, въпреки че има ресурси и достатъчно физическа сила.

Парите винаги ще са в движение, независимо дали да вкарани в бизнес, инвестирани или просто се харчат..нама никаква логика в това което казваш..



Бизнесмените въртят парите така, че впоследствие да правят повече пари. А как те ще правят повече и повече пари, като те би трябвало да са ограничени? И как ще стане това, така че и другите да имат достатъчно, за да живеят? Няма как!! Затова ще има малко богати и много бедни.
Парите са ограничени само относително...за баланса на парите и тяхното количество се грижат институции като ЦБ, валутни бордове, МВФ и т.н.
Ако всеки можеше да си върти парички и да става милиардер, всички щяхме да сме такива..пари се правят като допринасяш към обществото било то с труд, услуги, производство. Бедността е въпрос на лична преценка и възможности ;)


Машини има и те са по-производителни от десетки, стотици, хиляди хора. В днешното общество обаче те са едно проклятие, защото те отнемат работата на множество хора. А всъщност са създадени, за да им помагат. Но системата е направена така, че от всичко това да има изгода за бизнесмените.
Щом една машина може да върши една работа по-добре от един човек, значи човека става безполезен.
Защо Иван да седи цял ден на едно гише и да попълва едни формуляри, без да вкарва никава мисъл и без да създава реално нищо, като един компютър ще го прави 10 пъти по-бързо и ефективно от него ?
Ти да не би да предпочиташ да плащаш 300 лв на месец за лична чистачка, отколкото да си купиш прахосмукачка ?

Машините могат да въшат само работа при която не се изисква мисъл и творчество. Ако например всички държавни чиновници бъдат заменени от машини, това ще намали данъците(защото единственото което ще трябва да плащаме е тока за машините), ще увеличи ефективността, което от своя страна ще увеличи стандарта на живот.

Това, че има хора, които стават само за секретари и миячи на чинии не е наша вина и не сме длъжни да плащаме за тях, като може да бъдат заменени от по-добре вършещи работата машини. Пък и така повече хора ще се стремят да бъдат адвокати, лекари, артисти, отколкото таксиджии, продавачи и т.н. ;)


Аз лично съм против бизнеса и частната собственост и като цяло против настоящата парична система, защото, докато ги има, ще има бедни хора, богатите ще се облагодетелстват от труда на подчинените си и ще стават още по-могъщи. Сигурен съм, че има много добри бизнесмени, които не целят да имат власт и слава, а просто да трупат имущество, но, колкото по-богати стават те, толкова някой друг ще става по-беден. И това е жестоката истина. Винаги някой ще се облагодетелства за сметка на другиго.

Богатите са богати понеже дават на обществото нещо което другите не могат. Ако беше толкова лесно всеки щеше да има финансова империя. Ама не е. Системата е такава - даваш на обществото нещо от което има нужда, а то ти дава пари в замяна. Просто и лесно за запомняне :) Това, че някой е беден, не значи че някой богат го е преебал, а че няма достатъчните умения за да допринася пълноценно към обществото.
На който не му харества да е работник и мисли, че заслужава повече - да си отвори бизнес, да докаже че наистина продукта му е най-добрия и да си се радва на почивката на новата яхта :) Но както казах - не е толкова лесно ;)

gandalfepi4
12-20-2010, 16:25
ZipFail is a motherfucking reptiloid...!

http://i217.photobucket.com/albums/cc192/RedNurse/homer-pointing.gif

Shia
12-20-2010, 17:51
Чета ги,защото ми харесва как зад всичко се опитва да се намери някоя тайна сила управляваща/манипулираща и so on... сила
и малко по просто казано схемите,които се правят ,за да ни манипулират
пълната лудница.Още ме боли главата от банковата система за милиарда в Zeigeist и някак си те кара да се замислия.Дали ги има-от всички филми за тайни обяества излиза,че ги има.

mimity9602
12-28-2010, 10:00
@baiGanioo, а може би хората се отнасят с насмешка към теориите на конспирациите, именно понеже са супер неиздържани и абсурдни ? И нарочно го казвам в множествено число..има коспирации за евреи, масони, гущери-извъземни, военни и кой ли още не. И всичките са подкрепени от тонове доказателства, ама разбираш ли, ама 90% от тях са косвени или с неясен произход. Същото като твойто "Ама ако нямаше конспирация, защо по медиите осмиват теориите на конспирациите". Това не е доказателство, това е научна фантастика. (А плюс това никъде по национална медия не съм виждал да се обсъжда нещо такова.)

Може и да има конпирация, може и да няма, ама това с медиите и общественото мнение беше просто смехотворно ;) аз пък тука маи беше преди 1 2 месеца гледах по нова там на кафе имаха някакъв гост с който обсъждаха конспирацията от 11/9 и човека си представи доста достоверни факти. И наистина хората се отнасят с насмешка на повечето конспирации защото някои наистина са нелепи като спомням си една имаше, че англйската кралска фамилия били гущери. Честно като го чух това направо легнах да се хиля. Но в някои има и зрънце истина.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 12:04
@baiGanioo, а може би хората се отнасят с насмешка към теориите на конспирациите, именно понеже са супер неиздържани и абсурдни ? И нарочно го казвам в множествено число..има коспирации за евреи, масони, гущери-извъземни, военни и кой ли още не. И всичките са подкрепени от тонове доказателства, ама разбираш ли, ама 90% от тях са косвени или с неясен произход. Същото като твойто "Ама ако нямаше конспирация, защо по медиите осмиват теориите на конспирациите". Това не е доказателство, това е научна фантастика. (А плюс това никъде по национална медия не съм виждал да се обсъжда нещо такова.)

Може и да има конпирация, може и да няма, ама това с медиите и общественото мнение беше просто смехотворно ;) аз пък тука маи беше преди 1 2 месеца гледах по нова там на кафе имаха някакъв гост с който обсъждаха конспирацията от 11/9 и човека си представи доста достоверни факти. И наистина хората се отнасят с насмешка на повечето конспирации защото някои наистина са нелепи като спомням си една имаше, че англйската кралска фамилия били гущери. Честно като го чух това направо легнах да се хиля. Но в някои има и зрънце истина.

Разбира се, че хората ще гледатс насмешка на такива работи...заради такфиз като ЗипФеилят...
Това е целта, да се умаловажат тези неща и да не им се обръща внимание...Тука е грешката.
И да Елизабет 1(изветвна като девствената кралица, но в действителност не е точно така, но това е друга тема) е била от рептилоидна кръв(99,9% сигурно, но с това което каза стават на 100%).

п.п. Ае ЗипФеил очаквам подигравателни коментари(ама като за друго акъл не стига така ще е).

ZipFail
12-28-2010, 12:53
Интересно ми е какви доказателства имаш че Елизабет е с рептилска кръв.. ( :lol: )

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 12:56
Интересно ми е какви доказателства имаш че Елизабет е с рептилска кръв.. ( :lol: )

ооо зипфеилчо, очаквах по-изродско исказване...
Ето едно което още пари


аз пък тука маи беше преди 1 2 месеца гледах по нова там на кафе имаха някакъв гост с който обсъждаха конспирацията от 11/9 и човека си представи доста достоверни факти. И наистина хората се отнасят с насмешка на повечето конспирации защото някои наистина са нелепи като спомням си една имаше, че англйската кралска фамилия били гущери. Честно като го чух това направо легнах да се хиля. Но в някои има и зрънце истина.

ZipFail
12-28-2010, 12:58
Чакаме доказателствата :)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 13:00
Чакаме доказателствата :)

Гледай предаването...

ZipFail
12-28-2010, 18:28
Име, дата, линк ?

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 18:48
Име, дата, линк ?

mimity9602 ако е така добра ще каже дата. :)

mimity9602
12-29-2010, 17:56
Име, дата, линк ?

mimity9602 ако е така добра ще каже дата. :) то предаването не беше за англииската кралица а за 11/9. но ако ви интересува във zamunda.net мисля, че имаше един филм за най-популярнитe конспирации и там го имаше и това, че кралицата и цялато и семейство били гущери но не помня как се казваше точно

12-30-2010, 00:48
Мерси за инфото. :)

JDeel
01-02-2011, 13:15
Аз обичам да гледам по възможност реално на нещата. Според мен навсякъде и всичко е фифти - фифти. Ако не може да се отговори на въпроса "Има ли конспирация?" с Да или Не, тогава верният отговор е "До някъде е вярно, до някъде не е".
Особено конспираторите много обичат да се палят и да пресилват нещата. От друга страна когато задават въпроси на набедените от тях за виновни, те не могат да скалъпят едно правилно изречение в своя защита.

Конспирацията е тайно правене на важни неща. Съвсем не е само на високите етажи, има я и в самите нас. Ние сме си по природа манипулативни и себични. В отношенията си с другите винаги гледаме как да извъртим нещата в наша полза.

Достатъчно е да се хвърли поглед назад в историята за да се предположи накъде сме тръгнали в бъдещето. Да, някои неща се променят и стават по-хубави, но други си остават все още същите.
Единственото, което ме дразни в цялата работа е жертвата която се прави за постигане на личната цел на някой себик. Царе и господари винаги са използвали някой друг за изкупителна жертва на действията си. За да направят нещо - използват някого. За да прикрият грешки - използват някого. И никак не е чудно, защото ако трябва да поемат отговорност за действията си - срещу тях е цял един сърдит народ, който на драго сърце ще разкъса господаря си, ако му се отдаде такава възможност. Не ми харесва когато жертвата за постигането на някаква цел е животът и здравето на хората :(

01-02-2011, 13:51
И защо да е фифти фифти?
Конспирация, че има, има!
Въпроса е, че масата не може да го осъзнае!Ама е нормално, защото е здраво хваната!

Nam3less3
01-02-2011, 14:09
Най-голямата конспирация е атеизмът :D

01-02-2011, 14:44
Най-голямата конспирация е атеизмът :D

По скоро религията!!!Би могло да се каже, че е голяма секта!

Nam3less3
01-02-2011, 14:46
Най-голямата конспирация е атеизмът :D

По скоро религията!!!Би могло да се каже, че е голяма секта!Може някоя религия да си има секта, но не може самата религия да е секта, иначе се обезсмисля дефиницията на понятието 'секта'. :idea:

01-02-2011, 14:51
Най-голямата конспирация е атеизмът :D

По скоро религията!!!Би могло да се каже, че е голяма секта!Може някоя религия да си има секта, но не може самата религия да е секта, иначе се обезсмисля дефиницията на понятието 'секта'. :idea:

Значи като е по-голяма не може да се нарече секта?Може да не харесва на някой, но е така!

Nam3less3
01-02-2011, 14:52
Най-голямата конспирация е атеизмът :D

По скоро религията!!!Би могло да се каже, че е голяма секта!Може някоя религия да си има секта, но не може самата религия да е секта, иначе се обезсмисля дефиницията на понятието 'секта'. :idea:

Значи като е по-голяма не може да се нарече секта?Може да не харесва на някой, но е така!Сектите се създават от хората. Божественото писание не.

01-02-2011, 17:17
Най-голямата конспирация е атеизмът :D

По скоро религията!!!Би могло да се каже, че е голяма секта!Може някоя религия да си има секта, но не може самата религия да е секта, иначе се обезсмисля дефиницията на понятието 'секта'. :idea:

Значи като е по-голяма не може да се нарече секта?Може да не харесва на някой, но е така!Сектите се създават от хората. Божественото писание не.

Какво искаш да кажеш, че Библията не е писана от хора?

JDeel
01-02-2011, 18:26
И защо да е фифти фифти?
Конспирация, че има, има!
Въпроса е, че масата не може да го осъзнае!Ама е нормално, защото е здраво хваната!
Има, що да няма. Обаче имай предвид, че винаги всеки е здраво хванат от нещо. Така стоят нещата, всеки си има своята мания или психични проблеми :) А тези на конспираторите са, че се превръщат в параноици. То и аз май станах :-D

01-02-2011, 19:14
Не точно.

Nam3less3
01-03-2011, 12:23
Какво искаш да кажеш, че Библията не е писана от хора?Писана е, но примерно записаните притчи на Христос не са казани от обикновен човек, а от божисин. Т.е. това е божественото писание, не измислено от хората.

01-03-2011, 14:01
Какво искаш да кажеш, че Библията не е писана от хора?Писана е, но примерно записаните притчи на Христос не са казани от обикновен човек, а от божисин. Т.е. това е божественото писание, не измислено от хората.

мммм...да..божествена приказка...