PDA

View Full Version : РС МАНЯЦИ ПОМАГАЙТЕ :)



MickeyMouse
07-02-2010, 10:09
-РАМ 2гб 667мгц
-Процесор ИнтелПентиум D 925 3.00Ghz DUAL CORE! (PROPUSNAL SUM)
-Video Asus GF 6200TurboCatche 512mb 64bit DX9.0c pixelshader 3.0
-Hard Drive ExcelStor Jupiter J8160S 160GB
SATA, 160 GB, 7200 rpm, 3.5"
Това е конфигурацията Искам да упдейтна хардуера
да стане нещо по съвременно за новите игри и програмки..От каде да започна?

Foreverbg
07-02-2010, 12:03
Това не ти ли стига?

koko95
07-02-2010, 12:21
Добави още 2 гб 800 мхз рам памет.Процесора за новите игри ти е слаб.Видео картата ти е добра.Сложи си още хадр диск.Или най-добре за 600 лева си вземи нов комп за новите игри.

koko95
07-02-2010, 12:23
иначе ето ти един компютър горе-долу за игри като гта4,даже няма да лаги иначе е 3 ядрен.http://www.multirama.bg/product/6125/kompyutar-multirama-pc-advance-hq4355-g80.html

Reaper93
07-02-2010, 12:31
^^ Ти не виждаш ли, че иска да го ъпгрейдне, а не да си взима нов комп....

doomkillerr
07-02-2010, 12:40
А дъното какво е? При тази конфигурация, освен още Рам (ако сега тази не ти стига разбира се) и по-голям хард диск, друго не виждам смисъл да се заменя... :)

minus273dot15
07-02-2010, 13:06
Sys:



Ъм, дюдс... да не ви се мешам, просто хинт:

Видеокартата е 6200...

Добре, ще напиша малко повече. 6200 е унищожително слабо видео? Intell 4500MHA(вградена видеокарта за G31/33/41 чипсети) има по-висок рейтинг от него(3.8 gaming performance и 4.1 desktop performance)? Сравнено със съответно 2.7/3.9 за 6200 TC 512MB. Още малко яснота: това с което видеокартата не може да се справи се прехвърля на процесора, който пък използва умопомрачително количество RAM за изчисленията. В резултат имаш "постоянно зает процесор" и "постоянно заета памет".

Но като цяло не виждам смисъл от ъпгрейд на компютъра - наливане на пари в каца без дъно. Дори да си сложи видеокарта/процесор/ram(в тази последователност му куцат, да) след 6 месеца пак няма да е адекватен. Платформата куца.

Edit: Ето един чарт за сравнение на няколко модела видеокарти от 2006-та година(познайте коя е най-слабата):

http://badmin.org/badmin/VC2006Year.png

Разумната цена към момента за 6800GT втора ръка е 25-30 лева, а препоръчителният ъпгрейд е към нещо от класа на 8600GT/8800GT, които втора ръка са около 70-80-90 лева(refurbished от сервиз с поне 3 месеца гаранция).

ludikalinki
07-02-2010, 15:22
иначе е 3 ядрен
Ама вярно този Котлон е с три ядра... до сега не бях чувал за процесор с три ядра :D

Reaper93
07-02-2010, 15:28
иначе е 3 ядрен
Ама вярно този Котлон е с три ядра... до сега не бях чувал за процесор с три ядра :D

От него очаквай всичко :D

MajeStic
07-02-2010, 15:33
-РАМ 2гб 667мгц
-Процесор ИнтелПентиум D 925 3.00Ghz
-Video Asus GF 6200TurboCatche 512mb 64bit DX9.0c pixelshader 3.0
-Hard Drive ExcelStor Jupiter J8160S 160GB
SATA, 160 GB, 7200 rpm, 3.5"
Това е конфигурацията Искам да упдейтна хардуера
да стане нещо по съвременно за новите игри и програмки..От каде да започна?

Виждаш си дъното през Everest(освен, ако нямаш кутията на дъното), влизаш в официалния сайт и виждаш кои процесори поддържа. Ако има нещо двуядрено - слагаш.
Видеото... слагаш някоя серия, която завършва на х500, х600, х800, но не под 6000.

kantonecApetur4
07-02-2010, 15:53
иначе е 3 ядрен
Ама вярно този Котлон е с три ядра... до сега не бях чувал за процесор с три ядра :D

:-o :-o нещо не ми се вярва да не си чувал за 3 ядрен проц

то има i7 ти за 3 ядрен незнаеш :-o

Utopia
07-02-2010, 16:13
за съвременните игри
при уин7
нещо на две ядра мин 2.2гхз
мин 4гбз рам ддр2
500гб хард сата
видео нвидиа препоръчително асус или гигабайт, задължително да подържа пиксел шейдър 3
примерно асус енгт220

ако мислиш за нещо което да държи и да не упгрейдваш поне 2год.
задължително уин7
Четириядрен Intel Core i7-860
2x4 GB DDR3
Gigabyte N250ZL-1GI/ GTS 250
Твърд диск: 2x1 T SATA 3.0
но дори и един ще ти стигне.
аз съм с един 300 и един 1000гб. едно терабайтовия вече една година не мога да го напълня
ДВДто е ясно
захранване фортрон!! без компромис 600Вата

MajeStic
07-02-2010, 16:39
иначе е 3 ядрен
Ама вярно този Котлон е с три ядра... до сега не бях чувал за процесор с три ядра :D

:-o :-o нещо не ми се вярва да не си чувал за 3 ядрен проц

то има i7 ти за 3 ядрен незнаеш :-o

1. Има хора, които не са чували за 3 ядра, защото не са се интересували достатъчно... особено, ако не им трябва да знаят.
2. И какво като има i7? С колко ядра си мислиш, че е? Със 7 ли?
_____________________


за съвременните игри
при уин7
нещо на две ядра мин 2.2гхз
мин 4гбз рам ддр2
500гб хард сата
видео нвидиа препоръчително асус или гигабайт, задължително да подържа пиксел шейдър 3
примерно асус енгт220

ако мислиш за нещо което да държи и да не упгрейдваш поне 2год.
задължително уин7
Четириядрен Intel Core i7-860
2x4 GB DDR3
Gigabyte N250ZL-1GI/ GTS 250
Твърд диск: 2x1 T SATA 3.0
но дори и един ще ти стигне.
аз съм с един 300 и един 1000гб. едно терабайтовия вече една година не мога да го напълня
ДВДто е ясно
захранване фортрон!! без компромис 600Вата

*мин 4гбз рам ддр2 - минимум? Дай ми screenshot от твоето PC, на който да ти показва, че използваш повече от 2GB RAM.
*500гб хард сата - хард диска подобрява ли бързината на компютъра. Хард-а не ти е важен, ако нямаш пари.
*Четириядрен Intel Core i7-860 - i7?
Първо,че дъното му на дали е с такъв сокет и второ този процесор стар няма къде да се намери, а нов е много скъп. И защо точно i7? Защото това е едно от най-новите неща, които си видял в интернет ли?
*2x4 GB DDR3 - 2x4GB? 8GB??? Най-добрия вариант е 2x1GB на dual channel и ако изобщо си решил да взимаш ново PC 4x1GB на quad channel. Това, че новите конфигурации ги продават с 2GB излишни отгоре...
Твърд диск: 2x1 T SATA 3.0 - мислиш ли, че има значение дали е SATA 1.0, 2.0, 3.0? Не, няма.
захранване фортрон!! без компромис 600Вата[/quote]
И защо точно фортрон? Защото ти имаш такова захранване? Мерил ли си на колко реални W-та работи? Мислиш ли, че компютъра ти харчи 600W?
Захранването се взима:
1. Според възможностите ти.
2. Според това какво ще закачиш към него.

____
Тук говорим, че човека иска да си поднови частите.
Конфигурациите, които вие предлагате са над 700 лева, а човека просто иска да го обнови.
1. Намираш поддръжката на дъното за процесори или кажи каква марка и модел ти е.
2. Казваш с какви пари разполагаш, за да може да ти се предложи видео карта.

ivanstef
07-02-2010, 16:59
MajeStic добре го нахрани, но за някой неща не си прав. Мога да ти дам скрийн на софтуер който ползва над 3 ГБ при рендиране и анализ, а отделно за SATA интерфийса също не си прав. Има ограмно значение скоростта на трансфер. При някой игри с огромни графични библиотеки се оказва голям проблем ниската скорост на трансфер.. 8)

MajeStic
07-02-2010, 17:13
MajeStic добре го нахрани, но за някой неща не си прав. Мога да ти дам скрийн на софтуер който ползва над 3 ГБ при рендиране и анализ, а отделно за SATA интерфийса също не си прав. Има ограмно значение скоростта на трансфер. При някой игри с огромни графични библиотеки се оказва голям проблем ниската скорост на трансфер.. 8)
1. Човек, който използва такъв софтуер, разбира и знае, че му трябват повече от 2GB. За игри и забавление толкова не са нужни, защото не се използват. Това е някакъв много специфичен софтуер, за който говориш. От време на време използвам Adobe Premiere, AfterEffects, които са ми взимали малко над 1GB, но никога не съм надвишавал над 2GB освен, когато пусках java сървър на Lineage 2 или Aion Online. Повече от 2GB се използват от сървъри или компютри, които се занимават със специфичен софтуер, който дърпа ресурси като невидял (:
2. SATA 1.0 (1.5Gb/s). Сметките стигат до 140~150 MB/s.
SATA 2.0 (3 Gb/s). 280~300 MB/s
SATA 3.0 (SATA 6 Gb/s). ~600 MB/s

Разлика в бързината на нормално PC с нормални хардове няма да се получи. Значение и разлика ще има при сървърните хардове и SSD.

ivanstef
07-02-2010, 17:26
Добре за рамта приемам, за игри не съм особено компетентен (просто единствената игра която играя е Crisys), но разликата 150 - 600МB при трансфер на файлове е доста голяма... 8)

MajeStic
07-02-2010, 17:31
Добре за рамта приемам, за игри не съм особено компетентен (просто единствената игра която играя е Crisys), но разликата 150 - 600МB при трансфер на файлове е доста голяма... 8)
Не искам повече да споря по този въпрос. Ще дам линк и всеки, който иска да ме оспори да даде screen с резултата от тази програма:
http://www.benchmarkhq.ru/fclick/fclick.php?fid=272

Ge7OverHere
07-02-2010, 17:36
Човека ви иска съвет за кола, вие му предлагате ракета, въпреки че едвали някога сте я виждали (може би). Нещо такова виждам в някои от по-горните коментари. Истината обаче, е че ако се надяваш наистина да играеш най-новите игри, то всеки от компонентите подлежи на критика. Това обаче не е нужно, поне според мен. Може би ще е добре ако замениш RAM-та с 800mhz-ова. Но това едва ли ще го усетиш драстично, а пък и трябва да провериш дали дъното ти поддържа. Другото, което ще ти препоръчам да смениш е видео картата. Тя е основен компонент играещ ключова роля при игрите, особено съвременните. Вярно е, че има 512mb ram, но пък е с 64bit-ов интерфейс и това я забавя бая. При всяко положение, ако търсиш нещо за "extreme gaming", то със сигурност ще го намериш в някой нов компютър. Със сегашния вероятно ще можеш да играеш повечето игри на ниски или средни детайли и да ползваш 99% от програмите, които ти трябват на max. Това е моето мнение :)

doomkillerr
07-02-2010, 18:19
Айде и аз да се включа в спора - "барабар Петко с мъжете..."


2. SATA 1.0 (1.5Gb/s). Сметките стигат до 140~150 MB/s.
SATA 2.0 (3 Gb/s). 280~300 MB/s
SATA 3.0 (SATA 6 Gb/s). ~600 MB/s

Разлика в бързината на нормално PC с нормални хардове няма да се получи. Значение и разлика ще има при сървърните хардове и SSD.

Има разлика, дори при "нормалните хардове" скоростите на четене и запис са по-големи и това се усеща на практика!

"Utopia" - не ми се смята втората конфигурация, която предложи, но само тея две платки рам памет "2x4 GB DDR3" ще струват колкото моето РС, пък то си е достатъчно за съвременните РС игри! 8)

П.С. - Относно ъпгрейда на компютъра на автора вече написах, какво мисля! Относно процесора, ако се намери нещо на старо и в съответствие с дъното да се замени, но разликата няма да е коренна ми се струва. Относно харда, може да си намери още един 160GB (най-добре същата марка и модел) отново на старо и да свърже двата в RAID 0. Видео карта може да си намери също на старо GF 9600GT - ще пасне екстра! :)

MajeStic
07-02-2010, 18:53
Има разлика, дори при "нормалните хардове" скоростите на четене и запис са по-големи и това се усеща на практика!
Нека видим на твоя хард колко му е максималната скорост. Не ми говори на теория, а прати screen.


Относно процесора, ако се намери нещо на старо и в съответствие с дъното да се замени, но разликата няма да е коренна ми се струва.
PentiumD и Core2Duo - разликата малка ли е според теб, ако дъното му поддържа?


да свърже двата в RAID 0
Хах...

MickeyMouse
07-02-2010, 19:27
-РАМ 2гб 667мгц
-Процесор ИнтелПентиум D 925 3.00Ghz
-Video Asus GF 6200TurboCatche 512mb 64bit DX9.0c pixelshader 3.0
-Hard Drive ExcelStor Jupiter J8160S 160GB
SATA, 160 GB, 7200 rpm, 3.5"
Това е конфигурацията Искам да упдейтна хардуера
да стане нещо по съвременно за новите игри и програмки..От каде да започна?
SRY PROPUSNAL SUM PROCESORA E INTEL PENTIUM D925 3.00Dual core !

MickeyMouse
07-02-2010, 19:29
А дъното какво е? При тази конфигурация, освен още Рам (ако сега тази не ти стига разбира се) и по-голям хард диск, друго не виждам смисъл да се заменя... :)




Дъното ми е Asus P5-VM ULTRA SERIES

Ge7OverHere
07-02-2010, 19:31
:D тоя Pentium D е с 2 ядра, 3Ghz и 4 mb cache. Според теб има ли нужда от смяна?!

MajeStic
07-02-2010, 19:56
Дъното ми е Asus P5-VM ULTRA SERIES

Сигурен ли си, че е само това? Може би пропускаш нещо. От Everest-а ли извади информацията?


:D тоя Pentium D е с 2 ядра, 3Ghz и 4 mb cache. Според теб има ли нужда от смяна?!
Да.

kantonecApetur4
07-02-2010, 21:09
[quote]иначе е 3 ядрен
Ама вярно този Котлон е с три ядра... до сега не бях чувал за процесор с три ядра :D

:-o :-o нещо не ми се вярва да не си чувал за 3 ядрен проц

то има i7 ти за 3 ядрен незнаеш :-o

1. Има хора, които не са чували за 3 ядра, защото не са се интересували достатъчно... особено, ако не им трябва да знаят.
2. И какво като има i7? С колко ядра си мислиш, че е? Със 7 ли?
_____________________
мне е с 7 ядра а с 6

DarkAngelOfHope
07-02-2010, 21:35
Абе хубаво му казвате на човека да си вземе 8xxx или 9xxx ама аз не мисля че може да сложи подобна карта на това дъно тая която има 6200 едва ли е на PCI-e :)

doomkillerr
07-02-2010, 21:45
Има разлика, дори при "нормалните хардове" скоростите на четене и запис са по-големи и това се усеща на практика!
Нека видим на твоя хард колко му е максималната скорост. Не ми говори на теория, а прати screen.

Доволен?!?! :P

http://img268.imageshack.us/img268/8939/hdtunebenchmarkhitachihp.png

Съжалявам за оффтопика, но почвам да смятам, че мненията на "MajeStic" трябва да се приемат, като закон във форума. Ако не сте съгласни с него, значи грешите и това е... :?

MajeStic
07-02-2010, 21:57
Абе хубаво му казвате на човека да си вземе 8xxx или 9xxx ама аз не мисля че може да сложи подобна карта на това дъно тая която има 6200 едва ли е на PCI-e :)
В книжката пише, че е на PCI-E x16... и да е 1.0 няма значение :)





Има разлика, дори при "нормалните хардове" скоростите на четене и запис са по-големи и това се усеща на практика!
Нека видим на твоя хард колко му е максималната скорост. Не ми говори на теория, а прати screen.

Доволен?!?! :P

http://img268.imageshack.us/img268/8939/hdtunebenchmarkhitachihp.png

Съжалявам за оффтопика, но почвам да смятам, че мненията на "MajeStic" трябва да се приемат, като закон във форума. Ако не сте съгласни с него, значи грешите и това е... :?

Да и сам доказа, че не покриваш трансфера :) С поста не ме оспори, а ме подкрепи, благодаря (:

doomkillerr
07-02-2010, 22:03
Да и сам доказа, че не покриваш трансфера :) С поста не ме оспори, а ме подкрепи, благодаря (:

Моля! :wink:

Utopia
07-03-2010, 05:40
за съвременните игри
при уин7
нещо на две ядра мин 2.2гхз
мин 4гбз рам ддр2
500гб хард сата
видео нвидиа препоръчително асус или гигабайт, задължително да подържа пиксел шейдър 3
примерно асус енгт220

ако мислиш за нещо което да държи и да не упгрейдваш поне 2год.
задължително уин7
Четириядрен Intel Core i7-860
2x4 GB DDR3
Gigabyte N250ZL-1GI/ GTS 250
Твърд диск: 2x1 T SATA 3.0
но дори и един ще ти стигне.
аз съм с един 300 и един 1000гб. едно терабайтовия вече една година не мога да го напълня
ДВДто е ясно
захранване фортрон!! без компромис 600Вата

*мин 4гбз рам ддр2 - минимум? Дай ми screenshot от твоето PC, на който да ти показва, че използваш повече от 2GB RAM.
*500гб хард сата - хард диска подобрява ли бързината на компютъра. Хард-а не ти е важен, ако нямаш пари.
*Четириядрен Intel Core i7-860 - i7?
Първо,че дъното му на дали е с такъв сокет и второ този процесор стар няма къде да се намери, а нов е много скъп. И защо точно i7? Защото това е едно от най-новите неща, които си видял в интернет ли?
*2x4 GB DDR3 - 2x4GB? 8GB??? Най-добрия вариант е 2x1GB на dual channel и ако изобщо си решил да взимаш ново PC 4x1GB на quad channel. Това, че новите конфигурации ги продават с 2GB излишни отгоре...
Твърд диск: 2x1 T SATA 3.0 - мислиш ли, че има значение дали е SATA 1.0, 2.0, 3.0? Не, няма.
захранване фортрон!! без компромис 600Вата[/quote]
И защо точно фортрон? Защото ти имаш такова захранване? Мерил ли си на колко реални W-та работи? Мислиш ли, че компютъра ти харчи 600W?
Захранването се взима:
1. Според възможностите ти.
2. Според това какво ще закачиш към него.
[/quote]

мен не ме вълнува какви пари е заделил колегата за да си направи компа
той може да иска и с 50лв да направи супер машина някоято да вървят съвременните игри.
давам си моето мнение за конфигурация

ако човек е решил, че ще играе игри на пс, трябват кинти, иначе не става.

ползвам 7ца. не играе съвременни игри, дъното е ограничено да ползва макс 2гб рам, останалото го наваксвам с редибууст-а.
видеото ми е нвидиа 8400 - пиксел шейдър 2 - поддържа
захранването задължително е фортрон, независимо какво ще има в компа.
с хард от 160гб, какво ще направил.
ще държиш няколко филма. малко мп3, и две игри. днешните игри като се инсталират стават по 10гб.
да не говороим, че и на уин му трябват едно 10% фрее спейс.
процесора ми е дву ядрен 3.0Гхз


за офиса сега си купих 4 машини за по 1500лв. и то машини на които ще се ползват за счеотоводство. задължително гигабитова мрежа.
сега давам повече пари, и съм спокоен, че хардуер в близките 4години няма да пипам.


като искаш да имаш добра машина, трябва да имаш пари зада я направиш.

DarkAngelOfHope
07-03-2010, 07:01
MajeStic к'ва книжка ?

MickeyMouse
07-03-2010, 09:23
MajeStic к'ва книжка ?



Наръчник за употреба и съвместими компоненти!

MajeStic
07-03-2010, 09:37
MajeStic к'ва книжка ?
Книжката за Asus P5V-VM Ultra.


мен не ме вълнува какви пари е заделил колегата за да си направи компа
давам си моето мнение за конфигурация

Еми като не те вълнува какви пари е заделил защо изказваш мнение? Човека е заделил 300 лева, а ти му предлагаш дъно и процесор, които 1. Не могат да се намерят втора ръка и 2. И да могат няма да се впишат в тея пари.


ползвам 7ца. не играе съвременни игри, дъното е ограничено да ползва макс 2гб рам, останалото го наваксвам с редибууст-а.
Няма лошо и все пак не използваш повече от 2GB.


видеото ми е нвидиа 8400 - пиксел шейдър 2 - поддържа
захранването задължително е фортрон, независимо какво ще има в компа.
Защо задължително трябва да е фортрон? Други захранвания нямат допълнителния захранващ кабел ли или защото други няма да издържат?


с хард от 160гб, какво ще направил.
ще държиш няколко филма. малко мп3, и две игри. днешните игри като се инсталират стават по 10гб.
да не говороим, че и на уин му трябват едно 10% фрее спейс.
процесора ми е дву ядрен 3.0Гхз
Като за заделени малко пари за какво и да се набутва с хард при положение, че вече има. Видеото и процесора трябва да покрие първо пък след това да мисли за хард.
Това за процесора не го разбрах.



за офиса сега си купих 4 машини за по 1500лв. и то машини на които ще се ползват за счеотоводство. задължително гигабитова мрежа.
сега давам повече пари, и съм спокоен, че хардуер в близките 4години няма да пипам.
С тези машини за офис и 12 години няма да ги пипаш стига да не се сбръчкат до тогава.

minus273dot15
07-03-2010, 09:50
Sys:



Офтопик: Забавления рано сутрин с кафето (: Разликата между Rev 1/2/3 на Serial ATA била само в скоростта, ама това не било то значение 8-) Сигурно е някаква конспирация, поддържана упорито от Intel, AMD, Western Digital, Samsung и общо взето всички компании по света които имат някаква връзка с това, само и само за да ни отмъкнат колкото могат повече пари [-o< Аз подозирах, но не бях сигурен...

MajeStic
07-03-2010, 11:53
Аха, сигурно и има разлика при PCI-E 1.0/2.0/3.0.
Bandwidth-а се увеличава, но хардуерa, не може да го покрие.
Както казах разлика може да се усети при SSD и server grade дисковете, които могат да достигнат скорост близа до тази на SATA2.
Цялата работа е да има почва, на която да може да се развива технологията.

minus273dot15
07-03-2010, 17:16
MajeStic, Sys ме помоли(по-скоро извика от банята) да те питам дали правиш разлика между пържени картофки със сирене, дюнер с повечко пържени картофки и пържола с пържени картофки, сиренце, маслинки, доматчета, краставички(не запомних всичко) :D Май вече знам горе-долу какво ще си поръча за вечеря, като успеем да стигнем до ресторанта :P

Това май е във връзка със SATA, ама не е сигурно :-o

doomkillerr
07-03-2010, 18:46
Защо задължително трябва да е фортрон? Други захранвания нямат допълнителния захранващ кабел ли или защото други няма да издържат?

Може и да не е фортрон, но е хубаво да е нещо от същия калибър. Не вярвам да отречеш, че захранването е в основата на една компютърна конфигурация (то е основата). Щото ако вземеш някое евтино след няколко месеца ще избият кондензаторите на дъното, видео картата и т.н., ако преди това нещо не изгори. На един приятел така за 4-ти път му гори дъно, а аз му казвах, да не спестява пари точно от захранване - и сега се чуди още защо изгарят постоянно тея дъна! 8)

Ако компютрите един ден ги направят енергиино независими, ще може и без захранване, но до тогава качественото напрежение е от голямо значение, както за стабилността на дадената система, така и за нейния дълъг живот. :)

MajeStic
07-03-2010, 18:57
Захранването си е най-важното нещо. Но се каза няколко пъти 600 вата, което е прекалено... и то точно фортрон. Нямам нищо против марката, а голямата реклама и идеята, че марката е от значение. Отделно, че новите процесори, видео карти... всичко гони по-малка консумация на енергия и повече производителност. Вместо да си вземеш скъпо захранване на 600W можеш да си вземеш едно още по-добро на същата цена, което е 450W с което спокойно можеш да захраниш един домашен компютър.

minus273dot15
07-05-2010, 13:31
Sys:



MajeStic, специално за теб - скрийншот:

http://badmin.org/badmin/DiscTest.png

Съвсем нормални резултати за този хард диск(enterprise class на western digital). Не може да си купиш например хард диск 500GB(WD5000AACS) от ~85 лева и да искаш перформънс като на хард диск 500GB(WD5003ABYX ) от ~210 лева.

Иначе - да, ако си купувате всички дискове като WD5000AACS можете спокойно да си стоите на SATA 1 :)

ludikalinki
07-05-2010, 15:19
Eто един скрийншот от тест на дисковете на Dell PowerEdge R610
Дисковете са на хардуерен RAID контролер, конфигурирани са на RAID-1, 146GB SAS 15K 2.5":

Резултат, цъкни тук (http://ludikalinki.com/images/server.jpg)

minus273dot15
07-05-2010, 16:00
Sys:



Eто един скрийншот от тест на дисковете на Dell PowerEdge R610
Дисковете са на хардуерен RAID контролер, конфигурирани са на RAID-1, 146GB SAS 15K 2.5":

Резултат, цъкни тук (http://ludikalinki.com/images/server.jpg)

Интересно, мерси за резултатите! (-:
Mirroring-a логично не подобрява производителността(RAID 1), access times са кефещо нисички, но скоростта на въртене на дисковете не може да насмогне разликата срещу плътност на запис/квадратен инч(areal density и броят heads също са от критично важно значение при търсене на висока скорост на четене/писане, както и rpm/chache).

Само не схващам как chached speed може да е по-ниско от Linear read-a на 128k+ chunks. Програмата май малко издиша :-D