PDA

View Full Version : фотоапарат - изключва се



kristal4ee
07-02-2010, 17:49
такамм.. съжелявам, че създавам такава тема, но искам да си реша проблема.. имам цифров апарат марката му е praktica luxmedia 7303 проблема е, че ми изписва lens error 27 и error 17 и не може да се снима и веднага ми се изключва а и неможе да се прибере блендата..Скоро ще го занесем на поправка, но там ще ни мотат поне месец.. ако някой разбира да каже какъв е проблема и дали можем да го оправим сами... мерси предварително..

shadow4e
Слагай описателни заглавия

doomkillerr
07-02-2010, 18:24
Предполагам проблема е механичен в устройството за изкарване и прибиране на обектива, съответно и за оптичното фокусиране.

П.С. - Не ми се вярва да успееш сама да го поправиш и по-добре не се и опитваи, защото може да стане по-зле и вместо да се поправи механизма, за се наложи да се сменя, пък на фотоапаратите "praktica" това изобщо не е оправдано!

kristal4ee
07-23-2010, 11:58
аре де кажете дали може нещо да се направи, защото ми искат за поправка 70 лв то по-добре да си купиме нов.. ако е някаква малка повреда не си заслужава да давам пари а и после ако ни го оправят няма да има гаранция, че пак може да се повреди... хайде давайте всякакви съвети...