PDA

View Full Version : Тъпо Хикс-Пе или тъпа NIC???



YouDontKnowMe
07-03-2010, 12:03
Вече така съм нервирана, че не знам кое от двете да обвиня. По-скоро , както повечето потребители, ще се нахвърля на ХРто. То толкова нападки е преживяло.

Първият абзац не го четете. Просто няма къде другаде да си порева.Минете на втория.

Първо искам да се оплача, че до преди малко съм писала темата на латиница на онзи комп, дето сложих на него Линукс Пес (puppy) (обичам кученца, просто линукса е малко "пес"). Като изключим факта, че не може да селектва нищо (или аз в нервите си не съм успяла да се справя с иначе тъй "трудната" задача) и не успях да копи/пейстна нещата от кирилизатора за да пиша тук , се оказа, че и браузера ми дава ядове. Написах темата, цъкнах "прати" , даде ми инвалид УРЛ , дадох назад и - темата ми я нямаше. Бях съкрушена ;(
Поне се добрах до компа на майка ми. Тя беше така добра да си махне Д-то от нея, след като 3-4 пъти си сканира компа си заради нещо си , защото на мен на другия комп не ми отчита мрежовата, пък и тя да види дали всичко й е наред.РОФЛ.

Та. Цял ден чистих и накрая ми писна. Реших да седна малко на компа ми и да цъкам нещо. Видях, че имам ЦС.
Та, както си цъках CS със Уоу хак изведнъж системата ми заби. Остана една сцена, на която брутално ме бяха заклали, както си кампех зад един кашон. Ядосах се и почнах да цъкам рандом копчета и клавишни комбинации. Картината стана черна. Цъках още 2-3 минути, отидох да си сипя таратор - пак същата работа - черен екран.
Рестартирах РСто от малкото черно копченце. Включвам си моя юзър, пускам скайп и какво да видя - неуспешно свързване.
start-run-cmd- ping abv.bg -> could not find host abv.bg
ipconfig - тъпото hamatchi или каквото е там -> media disconnected.
И си казах - А ..
Рестартирам компа и влизам в АЦЦто на тате- няма карта. Сад.
Device manager - няма карта.
BIOS- няма карта.
Реинсталирам драйвърите за дъното и т.н. - няма карта.
Restore point - от вчера и от преди месец - няма карта.
Гледам отзад- лампичката си свети . Вадя, слагам кабела - нищо не реагира никъде. Вътре всички кабеларници, захранвания са си сложени.
Най-глупавото и хамалско нещо което в момента се сещам е да сложа друга ОС по някое време. Но имам някаква надежда, че ще се оправят нещата. Също така ако резетна настройките на биоса дали ще има ефект , може от някъде да изникне картата :D
Много ми е тъжно, че не успях сама да се преборя с това ХР. Явно ще трябва да го реинсталирам или да го разкарам.
Та, въпроса ми е - някой може ли да ми помогне с някакъв съвет какво още да опитам. Че ми се изчерпаха идеите вече. Мерси предварително. Извинявам се за изключително дългият и малоумент пост.

П.С: Не цъкам ЦС :D Само чат-пат. Не съм грешница.

Reaper93
07-03-2010, 12:06
Много дълго, не ми се чете..
Ам погледнах накрая, аз като играя цс значи съм грешник ли? :D

И не е ли Wall hack, а не Уоу ;д

YouDontKnowMe
07-03-2010, 12:10
Много дълго, не ми се чете..
Ам погледнах накрая, аз като играя цс значи съм грешник ли? :D

И не е ли Wall hack, а не Уоу ;д
Е така де, мързеше ме да превключвам кирилицата и го написах както го казвам . Или е по-правилно Уол хак? Както и да е , имам проблем, не ми отчита мрежовата карта. А не ми се занимава с преинсталация.

L0ST
07-03-2010, 23:34
Та, както си цъках CS със Уоу хак изведнъж системата ми заби. :lol: :lol: :lol:


Амии спомена, че в Биос-а няма карта... Щом там не я открива, начи е изгоряла .. макар, че аз не помня дали там пишеше дали има лан-ка жикната..

Как може да ти се разправя.. драйвери за дъно, рестор-и, рестартирания...че не можеш да жикнеш диска със хикс пе-то и да идеш да пиеш една бира докат ен стане 8-)

Utopia
07-04-2010, 05:59
ти май си голям компютъро трошач

MajeStic
07-04-2010, 06:16
1. Изключваш компютъра за не по-малко от 5 минути от захранването.
2. Извади и сложи платката / сложи я на друг слот(ако имаш).

YouDontKnowMe
07-04-2010, 11:28
^ Днес се прибирам и гледам - имам карта, имам нет ... Явно машината си е била прегряла, баща ми правилно направи забележка, че не е изключвана два дни, което аз не мислех, че е проблем. Иначе имах планове днес да пробвам се една друга карта, която имам у нас от едно старо РС.
Мерси много на отзовалите се ! Т'ва си е бая мъка докато ми изчетете глупостите :D

ic3cub3
07-17-2010, 16:08
^ Днес се прибирам и гледам - имам карта, имам нет ... Явно машината си е била прегряла, баща ми правилно направи забележка, че не е изключвана два дни, което аз не мислех, че е проблем. Иначе имах планове днес да пробвам се една друга карта, която имам у нас от едно старо РС.
Мерси много на отзовалите се ! Т'ва си е бая мъка докато ми изчетете глупостите :D
това не е мн голям проблем моя комп работи нон стоп спирам го само ако тока спре ;d