PDA

View Full Version : Книга за помощ



viqnkababyy
07-03-2010, 12:13
Прочетох повечето книги от списъка си за 8 клас ..
Нямам какво да чета за лятото, но пък много обожавам да чета и знам, че ме развива. Та в новото училище искам да се представя добре, да имам пълноценен речник и прочие. Моля ви препоръчайте ми книги, които би ги разбрало едно 14 годишно дете.

ginny
07-03-2010, 12:32
М такам
1.Хари Потър - мн хора си мислят , че е детцка ,но грешат
2.Нарния
3.Тримата мускетари ( но си вземи преработена, че в оригинал ... :? )
4. Някоя от тези вампирските (препоръчвамти Вампирски целувки)
5.Семейство Робинзон
6.Чичо Томовата колиба
засега тези
Хубаво е , че има хора, които четат ,все още

LoupGarrou
07-03-2010, 12:33
Прочетох повечето книги от списъка си за 8 клас ..
Нямам какво да чета за лятото, но пък много обожавам да чета и знам, че ме развива. Та в новото училище искам да се представя добре, да имам пълноценен речник и прочие. Моля ви препоръчайте ми книги, които би ги разбрало едно 14 годишно дете.

Четенето да те "развива", развива, колко да те развива. Градивно е, ама като прочетох поста прозвуча някак си все едно като от магическа пръчица. Добре е, че искаш да се представиш добре, прекрасно е, че си прочела книгите, които е трябвало да четеш ... Мисълта ми е, че "магията" няма да стане за едно лято, година или пет, ако си се представяш добре в училище ще продължиш в същия дух и речника ти няма да стане сносен, ако досега не е бил такъв ! Може да научиш нови думи и различни начини на изразяване, ама не върви в училище да говориш засукано и с нетрадиционни думи. Избери си нещо, което на теб ще ти бъде приятно за четене, апък дори и да не може да се извлече някаква полза от него. После пък си вземи някоя по-тежка книга, в която има повече "храна". И годините не са гаранция ... просто си избираш нещо, апък било то и да не влиза в графа "тийн".

Иначе по темата :

Дан Браун
Стивън Кинг
Агата Кристи
Толкин
Пратчет

Без Дом
Чичо томовата колиба
Белият зъб
Граф Монте Кристо

Или нещо от не толкова известен автор ...


или нещо от някои не толкова из

spopi
07-03-2010, 12:35
тук може да си харесаш някоя.
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=346165&postdays=0&postorder=asc&start=0

ginny
07-03-2010, 13:52
Прочетох повечето книги от списъка си за 8 клас ..
Нямам какво да чета за лятото, но пък много обожавам да чета и знам, че ме развива. Та в новото училище искам да се представя добре, да имам пълноценен речник и прочие. Моля ви препоръчайте ми книги, които би ги разбрало едно 14 годишно дете.

Четенето да те "развива", развива, колко да те развива. Градивно е, ама като прочетох поста прозвуча някак си все едно като от магическа пръчица. Добре е, че искаш да се представиш добре, прекрасно е, че си прочела книгите, които е трябвало да четеш ... Мисълта ми е, че "магията" няма да стане за едно лято, година или пет, ако си се представяш добре в училище ще продължиш в същия дух и речника ти няма да стане сносен, ако досега не е бил такъв ! Може да научиш нови думи и различни начини на изразяване, ама не върви в училище да говориш засукано и с нетрадиционни думи. Избери си нещо, което на теб ще ти бъде приятно за четене, апък дори и да не може да се извлече някаква полза от него. После пък си вземи някоя по-тежка книга, в която има повече "храна". И годините не са гаранция ... просто си избираш нещо, апък било то и да не влиза в графа "тийн".

Иначе по темата :

Дан Браун
Стивън Кинг
Агата Кристи
Толкин
Пратчет

Без Дом
Чичо томовата колиба
Белият зъб
Граф Монте Кристо

Или нещо от не толкова известен автор ...


или нещо от някои не толкова из


Много добри автори, всичките са невероятни.

xWandereRx
07-03-2010, 15:46
Паулу Коелю!!!
и авторите, които ти каза LoupGarrou

BlackRose7
07-03-2010, 18:29
Казаха ти доста добри книги. Ама все пак чети това което на теб ти харесва и ти е интересно. Какъв ще е смисъла да четеш нещо което не ти харесва. Само ще прелистваш страниците.. Вярно хубаво е да се четат книги, вярно образоват.. ама когато ти е интересно - тогава ще запомниш нещо от книгата. :)

adelina1996
07-03-2010, 19:39
С 2 ръце и 2 крака ти препоръчвам "Отнесени от вихъра". Невероятна книга, също съм '96 набор и двата дебели тома ги изгълтах за една седмица, направо не можах да се откъсна. Има всичко - романтика, драма, приключения дори, екшън, напрежение... Но имай предвид, че книгата е доста дебела - аз взех изданието на баба, което беше 2 тома по 600 страници... :)

SummerDream
07-03-2010, 21:23
"Брулени хълмове"-Емили Бронте; "Джейн Еър"-Шарлот Бронте..
Всичко зависи от това какви книги харесваш..Аз, например, сега чета "То" на Стивън Кинг (:

ginny
07-03-2010, 21:44
"Брулени хълмове"-Емили Бронте; "Джейн Еър"-Шарлот Бронте..
Всичко зависи от това какви книги харесваш..Аз, например, сега чета "То" на Стивън Кинг (:

Стивън Кинг няма грешка :-D

bog4eto
07-03-2010, 22:14
Ами какво ще кажеш са автори като
Жул Верн,
Карл Май,
Майн Рид,
Емилио Салгари примерно.За тях май никой не се сеща,а имат много стойностни произведения ;)

Exothermic
07-04-2010, 07:51
Пфюх, само като прочета или чуя името на Paulo Coelho и ми става лошо.
По темата - в момента се сещам само за книгите на Матю Райли,
интересни и приятни за четене са.

wali00
07-04-2010, 08:31
"Брулени хълмове"-Емили Бронте; "Джейн Еър"-Шарлот Бронте..
Всичко зависи от това какви книги харесваш..Аз, например, сега чета "То" на Стивън Кинг (:


Каквото и да четеш по Стивън Кинг ще ти хареса.. Препоръчвам и "Гняв" (пак от него)

Други книги:

- Ако харесваш историите за Ш. Холмс, може да прочетеш "Баскервилското куче" или "Шерлок Холмс и падането на шеметните Залинда"
- "Спясителят в ръжта"
- "Хвърчащата класна стая"
- "Тайната градина"..

JackSparrow
07-04-2010, 08:46
Хорхе Букай,
Майн Рид,
Толкин,
Стивън Кинг,
Ърнест Хемингуей....

viqnkababyy
07-04-2010, 09:01
Подариха ми за рожденния ден, който беше на скоро, "Парижката света
Богородица" от Виктор Юго .. Някакви мнения ? :)

Pantheratigris
07-04-2010, 19:48
Прочети "Клетниците" -страхотна книга