PDA

View Full Version : 8 клас



kristal4ee
07-03-2010, 12:29
сега ще бъда 8 клас... може ли да ми кажете какво се учи.. по математика по български и литература.. какви творби се взимат? мерси предварително..

SmilezZz
07-03-2010, 12:36
>Н. Хайтов - "Дервишово семе"
>И. Петров - "Преди да се родя"
>Д. Дебелянов - "Помниш ли", "Скрити вопли"
>Е. Багряна - "Потомка"
>Н. Лилиев - "Лирика"
>Х. Смирненски - "Зимни вечери"
>Х. Смирненски - "Приказка за стълбата"
>С. Минков - "Дамата с рентгеновите очи"
>Н. Вапцаров - "Песен за човека"
>Н. Вапцаров - "Прощално"
>Е. Станев - "Крадецът на праскови"
>Й. Радичков - "Нежната спирала"
>В. Петров - "Тавански спомен"
>В. Петров - "Японският филм"

По Математика и аз не знам какво се изучава..

JackSparrow
07-03-2010, 13:06
по математика - вектори, ротация, осева симетрия, централна симетрия, квадратни уравнения, функции, средна отсечка, квадратни корени, системи може и други да има, ама това си спомням :-D не са в тази подредба определено..

princesss8
07-03-2010, 13:09
сега ще бъда 8 клас... може ли да ми кажете какво се учи.. по математика по български и литература.. какви творби се взимат? мерси предварително..

SmilezZz, ако не се лъжа е направила тема за книгите.. има и полезна информация-погледни там ;)

kristal4ee
07-03-2010, 13:26
хмм.. може ли да ми кажете алгебра и геометрия в един час ли са или в два отделни се изучават.. общо взето искам всичко да знам за 8 клас...

SmilezZz
07-03-2010, 13:29
хмм.. може ли да ми кажете алгебра и геометрия в един час ли са или в два отделни се изучават.. общо взето искам всичко да знам за 8 клас...Как "в един час ли" ?
Ако урока е алгебричен - алгебра,ако е геометричен - геометрия..Предполагам,че е така..

kristal4ee
07-03-2010, 13:31
еми например днес имам алгебра утре геометрия или няколко месеца се изучава геометрия и после алгебра?...

SummerDream
07-03-2010, 14:05
Ако питаш за т`ва, което си мисля-не, няма отделни часове за геометрия, и отделни за алгебра.Иначее..по алгебра ще учите за квадратен корен/квадратно уравнение/функции/системи линейни уравнения с две неизвестни и с едно незвестно, пък по геометрия-вектори;средна отсечка;еднаквости-транслация/ротация/централна симетрия/осева симетрия; окръжности и многоъгълник.По български е супер елементарно-не се взима абсолютно нищо ново, а преговаряте материала от преди д; А по литература също е лесно, произведенията са интересни..

xoxi
07-03-2010, 17:18
еми например днес имам алгебра утре геометрия или няколко месеца се изучава геометрия и после алгебра?...

Учебника по математика е разделен. Примерно има един геометричен раздел и един алгебричен. Като свършите с единия, започвате другия. Не се сменят всеки час :)

BlackRose7
07-03-2010, 18:37
По БЕ се учат основно граматични и пунктуационни норми на българския книжовен език, както и функционалните стилове. Честно казано в 8 клас се учат мн хубави работи по Български език.

rKo18
07-03-2010, 21:29
по математика - вектори, ротация, осева симетрия, централна симетрия, квадратни уравнения, функции, средна отсечка, квадратни корени, системи може и други да има, ама това си спомням :-D не са в тази подредба определено..

Недей така ще побъркаш момичето :D
Българския е лесен и приятен,литературата е ОК
Математиката .. гадна работа

Foreverbg
07-03-2010, 22:33
Е кво му има на математиката. Лесни работи. Само тези симетрии са глупави ама другото си е интересно и не много трудно. Литературата е тъпа и тва песен за човека го имах цялото на изуст :-x

SummerDream
07-03-2010, 22:36
Е кво му има на математиката. Лесни работи. Само тези симетрии са глупави ама другото си е интересно и не много трудно. Литературата е тъпа и тва песен за човека го имах цялото на изуст :-x

Явно ти върви повече математиката..Литературата не е никак тъпа, има много стойностни произведения, над които можеш да помислиш..И именно "Песен за човека" е едно такова..

Foreverbg
07-03-2010, 22:44
Е кво му има на математиката. Лесни работи. Само тези симетрии са глупави ама другото си е интересно и не много трудно. Литературата е тъпа и тва песен за човека го имах цялото на изуст :-x

Явно ти върви повече математиката..Литературата не е никак тъпа, има много стойностни произведения, над които можеш да помислиш..И именно "Песен за човека" е едно такова..
Еми определно не ми върви литературата. Изобщо незнам какво е мислил автора, да откривам некви работи в текстове просто... От 5 клас разбрах, че не ми върви и я зарязах тотално. 8клас съм чел половината произведения. Тази година и едно не съм прочел. :D Ако сега махнат и есе-тата просто незнам как ще вържа 3ка 8-) Поне на тях изкарвам 5тици.

JackSparrow
07-04-2010, 08:35
Пич, и аз бях така по литература и след тотално зарязване като ми писа 3 3 3 и 2ка на класното, добре че изкарах 4ка за срока, втория срок само шестици и шест за срока и за годината ШЕЕЕЕЕЕЕСТ!!!