PDA

View Full Version : Може ли да бъдеш богат и щастлив? До каква степен парите нос



Li3b_Mich_Od3r_Hass_Mich
07-04-2010, 00:42
Може ли да бъдеш богат и щастлив? До каква степен парите носят щастие в днешно време? Кога парите могат да бъдат причина за твоето щастие?

YouDontKnowMe
07-04-2010, 12:20
За мен, лично, парите могат да бъдат щастие, когато те донесат такова на някого от семейството ми.
Парите са щастие когато те могат да допринесат за здравето на един човек.

semantics
07-04-2010, 13:11
Гадости се получават, когато:
- парите започнат да се схващат като щастие сами по себе си, а не като средство за постигане на такова;
- при спазено горното условие, въпреки всичко чрез парите се осигуряват други материални неща, които също се схващат като щастие сами по себе си; т.е., парите не са донесли нищо по-различно от самите себе си.

И смея да кажа, че с това дискусията по темата ти се изчерпва. Не, защото съм капацитет, а защото всички смятат така. Дори и да не смятат, "социално желателно" ще кажат същото.

Може да задържиш темата заради няколкото "ребела", които ще рекат друго напук на останалите или просто ще са едни и без това нещастни хора, които трябва още много да преживеят.

strave
07-04-2010, 13:54
Богат и щастлив защо да не си.Щастието само по себе си е индивидуално за всеки,така че ако хората са щастливи от това да имат много пари значи е възможно.Парите могат да те направят щастлив,когато чрез тях можеш да помогнеш на близък или дори на самея себе си когато се използват разумно,а не се пилея за времени неща,които са по-скоро мода да се притежават а не необходимост.

bilqnavod
07-18-2010, 12:13
Единственото, което бих искала да имам и за което винаги съм мечтала е Семейство. Другото не ме интересува....

Sarge
07-18-2010, 19:52
Хммм, парите. Спорен въпрос е какво изобщо е това-за мен те са власт, символ, начин за постигане на целите, начин за уважение. И да, за мен има три неща, които са важни-респект, пари и чест. Тези три неща са взаимно свъзани, следователно за да бъда щастлив ми трябват пари...

Housemusikk
07-18-2010, 22:20
Зависи .......... имам приятели които винаги са имали и винаги ще имат (сиреч имат МНОГО).Всичките честно казано са свикнали и даже не обръщат внимание .Аз ,ако получа тези пари ще съм на седмото небе .Предполагам ,че ще им свикна след 2-3 години (и не само аз )
По темата: Условно е както ти показах в горния пример ,МНОГО зависи от контекста иначе ДА носят , но емоциите носят много по голямо щастие .

Nakadah
07-19-2010, 04:49
Щастие без пари няма!

doomkillerr
07-19-2010, 09:48
Щастие без пари няма!

Да - но щастие с пари не се купува!!!

Парите сами по себе си не носят щастие... Да с тях можеш да си купиш всичко материално, но в един момент материалните неща не стигат, за да се чувстваш щаслив! Аз гледам на парите, като средство, което може да допринесе за това, човек да се чувства добре (спокоен) във финансово отношение и по такъв начин, загърбил финансовите проблеми да търси своето щастие.

Ще дам и един пример за парите и щастието... Представете си, че един ден имате страшно много пари - за милиони и милиарди говоря, притежавате много имоти, фирми, автомобили, яхта ,самолет и всичко материялно за което се сетите. Да но в същото време, нямате истински приятели, а по скоро всеки е покрай Вас само заради парите Ви и влианието, което притежавата... - Дори момичетата/момчетата, които срещате в живота си, по някакъв начин усещате, че също гледат на вас, като на "златна мина". Е в такъв момент, не ми се вярва човек да се чувства щаслив, въпреки че има предостатъчно финанси!

Nakadah
07-19-2010, 09:57
Да, Парите са просто средство за закупуване на щастие...

Примера ти лесно се опровергава,

1. Я си представи че ходиш пеша и нямаш пари да си купиш и хляб, но имаш много "приятели", те с какво ще ти помогнат? Ти се депресираш, озлобяваш, комплексираш от факта че ти нямаш нищо, а др-те хора си живеят спокойно.

2. Богатите хора дружът с богати хора, няма да видиш човек с 5 милионен доход на година да дружи с човек с $60 000 на година. Това с използването и златната мина не важи...

3. Истински приятели няма, приятелите са за да правят услиги за които се заплаща с услуга от твоя страна. Това е като договор...

И тн и тн...

doomkillerr
07-19-2010, 10:55
Да, Парите са просто средство за закупуване на щастие...
.
.
.


Пак ти казвам, парите могат да допринесат от части да се чувсташ щаслив, но не могат да ти купят щастието!

1. В първия ти пример, ако нямам пари, но пък имам много приятели се предполага, че те ще ми помогнат (ако това са истински приятели разбира се!)

2. Това че богатите дружат с богати хора, не означава че са приятели, а по скоро всичко е взаимен интерес - това не е истинско приятелство!

3. Истински приятели има - може би ти не познаваш такива, защото се броят на пръстите на едната ръка!!! 8)

И т.н. и т.н. 8)

Nakadah
07-19-2010, 21:47
^^ Друже, ти сам си противоречиш...

В 1. Приятелите ти ще ти помогнат, В 2. Същите "приятели" са с тебе за взаимен интерес, и накрая казваш че има истински приятели

ПРИЯТЕЛИ НЯМА!! ВСИЧКО Е ИНТЕРЕС...

Но нека да продължиме, тъй като на тази тема само аз гледам трезвено...

Нека предположиме че ти си беден, яко беден. Живееш в апартамент в центъра на някой град, ходиш пеша, и нямаш пари за храна. Имаш "истински приятели" които "ще ти помогнат". От каква черга са тези приятели? Богати? Как ще ти помогнат? Пари? нещо не се връзва... Ако ти си беден и твоите "приятели" са бедни, т.е не могат да ти помогнат с нищо.

Защо си беден? Ми може би не си учил на времето, или нямаш мозък в главата, дори да ти дам пари ти пак няма да направиш нищо че да се оправиш. Парите ще отидът в кенефа...

Хората казват че щастие не може да се купи с пари защото ТЕ НЯМАТ ПАРИ! Защото се заблуждават че богатите хора са нещастни, но познай, дори обикновенните и бедните хора са нещастни. Просто причината е на др място.... Но 1 е със сигурност, богатите хора са много по-малко нещастни от всички останали.

Няма богат човек който да иска да е беден, и няма беден човек който да не иска да е богат. Ирония, а?

lmao
07-19-2010, 23:25
Ето едно клипче, което гледах скоро, може на някой да му стори интересно, на други да му се стори тъпо и тн. Пускам просто защото има горе долу общо с темата, така че не ми обеснявайте на МЕН все едно аз съм го измислил и тн, защото това си е честа практика :)
http://vbox7.com/play:af8ebbbe

Мисля че не е нужно да си непременно богат, за да си щастлив. Един обикновен човек, който е успял да работи каквото е искал винаги и се занимава с нещо, което харесва, може да е по-щастлив от един шеф с огромна заплата, който всекидневно е подложен на невероятен стрес на работното си място.

Bubbly
07-20-2010, 13:09
Мога да съм щастлива, само когато са удовлетворени основните ми естествени потребности, сиреч не умирам от глад или студ под някой мост (същото се отнася и за членовете на семейството ми). Иначе, при условие, че разполагам с някакъв екзистенциален минимум, не виждам пряка връзка между парите и щастието. То не е нито в тяхното присъствие, нито в тяхното отсъствие (и все пак колкото повече, толкова по-добре :D )Какво да се прави, хора сме...
PP- Това, че са средство, а не цел сама по себе си се подразбира.

mincheto
07-20-2010, 13:44
Всичко си купуваш с парите,но приятлеи,и в повечето случаи любов, неможеш. Парите за сега,са всичко за мен.
:)

doomkillerr
07-20-2010, 13:45
^^ Друже, ти сам си противоречиш...

.
.
.

Няма богат човек който да иска да е беден, и няма беден човек който да не иска да е богат. Ирония, а?

Не - не си противореча! Взаимния интерес се отнасяше за богатите и техните "уж" приятели! 8) Виждам, че с теб няма да стигнем до едно мнение! Иначе си прав, че ако нямаш кьорав лев в джоба и живееш на улицата - много ясно, че няма да си щаслив! Аз сравнявах хората, които получават някаква средна заплата - примерно 600-1000 лв. с тези изкарващи за един ден 10 000+ евро, и това че този с средно статистическата заплата може да се чувства по-щаслив (в нематериално отношение) от този с хилядите евро! :)

П.С. - За последното, което каза си е така, но аз и не споря за това! :P

Nakadah
07-20-2010, 20:13
Еееееееето че почна да се съгласяваш с мене ;)

вече говориме за класите? Има 3 класи, като 1 от тях се дели на 3 отново...

-Висока
-Средна
а)Високо Средна
б)Средно Средна
в)Ниско Средна
-Ниска

Дебиш не ми се пише толкова в този час, но ще го кажа накратко:

За средностатистически човек вие си представате човек от високо средната класа, и да аз тогава мога да се съглася че човека може да е щастлив тъй като печели достатъчно много пари.

И ето пак стигнахме до извода че парите купуват щастие :)

doomkillerr
07-20-2010, 20:49
И ето пак стигнахме до извода че парите купуват щастие :)

Ами не е така! Според теб, като имаш всичко материално ти се чувстваш щаслив - така ли? Да може би ти ще се чувстваш по щаслив, ако си купиш една RS4-ка да речем, но това щастие е временно... Щастието, като чувство е съвкупност от много неща - не можеш да ме убедиш, че ако получаваш примерно 3000 лв. месечно ти ще си щаслив човек само от този факт! Да разбира се, че по този начин ще се чувстваш финансово независим - това е един от факторите, но не можеш да си купиш щастието с тези пари! Предполагам няма само да ходиш все по к**ви и да си говориш сам, щом отричаш, че съществуват приятели - пък се предполага, че и любов не можеш да си купиш (освен платената), както и много други нематериални чувства... 8)

П.С. - Точно за това и богатите имат същите проблеми, които мъчат и средностатистическия човек - и познай какво, това не са финансови проблеми! :P

Nakadah
07-20-2010, 21:40
Да, аз съм щастлив. И да, аз имам RS4, и не просто RS4, ми RS4 B7 Second Gen MTM. И не само това, имам и други коли... Имам хубава къща и пътувам из света когато си искам където си искам.

Вие всички гледате "приятелите" само от 1 светнина, вие сте заслепени от стереотипа в които те се описват. Да аз имам "приятели",но те са от моята черга. За какво да се използват след като са от моята черга? Ти никога няма да имаш "приятели" от др. черга...

И "Приятелите" са точно това което ти казваш, няма значение богат или беден. Те са с тебе за интерес, ти им правиш услуги и те ти правят услуги. Няма безкористни хора на този свят и колкото по-рано го осъзнаеш толкова по-добре.

Любов? Вие какво си мислите? Че богатите хора осипват момичетата със скъпи боклуци? ХАХА, УСПЕХ!!! Смяташ ли че богатия човек не знае кога е използван? Та той как е станал богат ако няма мозък?(Изключваме крадците рода в България, защото в България всички искат да доидат на власт само и само за да крадът!!!)

Може би прекалено много се опитвам да ви обесня, аз не живея в България и виждам нещата от съвсем различна точка. Аз съм виждал най-различни хора мислещи по различен начин, и най-различни начини на живот. В България има 1 вид, и този стереотип няма да се промени...

И отново, хората казват че парите не купуват щастие ЗАЩОТО НЯМАТ ПАРИ! Опитват се да се залъжат че са по-добре от някой финансово независещ човек.

PS: Парите сами по себе си не те правят щастлив, прави те чувството че можеш да си позволиш нещата които искаш, че можеш да отидеш където искаш. Хубавите неща които си купуваш благодарение на парите те правят щастлив. Когато си ограден от хубави неща които винаги си искал тогава си наистина щастлив!

Няма човек които да не иска да има хубави неща, и понеже намеси моето Audi ще дам пример с него. Много Българи ми казват че е тъпо, но защо ми го казват? ЗАЩОТО НЕ МОГАТ ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯТ!!! Те се комплексират от това че някои има, а те нямат. Когато имаш пари ти не можеш да се комплексираш от това че някои си е купил нещо. Тези негативни чувства изчезват и остават само позивитните. Точно позитивните чувства ти позволят да се насладиш на живота.

janja
07-20-2010, 22:29
Парите могат да донесат щастие взависимост от ценностната система. Интересно е как се критикуват хора, желаещи да са богати. Нима в днешния живот да имаш пари не е един от малкото начини да живееш с чувство за пълноценност. Знам; любовта, приятелите и семейството са на върха и евала на хората, които се чувстват изцяло удовлетворени от живота си единствено заради тях..
Защо понятието богат се свързва с измамник или мафиот? Недоволните винаги ненавиждат хората с финансова стабилност. Да се озлобяваш срещу чуждото е показно за неудовлетвореността от това, което имаш.. И сега виждам, че съм останала с 30ст., но съм в прекрасно настроение. И да, искам да съм богата! Не мошеничка, не мутреса - богата..

janja
07-20-2010, 22:32
Много Българи ми казват че е тъпо, но защо ми го казват? ЗАЩОТО НЕ МОГАТ ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯТ!!! Те се комплексират от това че някои има, а те нямат. Когато имаш пари ти не можеш да се комплексираш от това че някои си е купил нещо. Тези негативни чувства изчезват и остават само позивитните. Точно позитивните чувства ти позволят да се насладиш на живота.
Сега прочитам този пост и виждам, че имаме еднаква гледна точка. Напълно съм съгласна!

doomkillerr
07-20-2010, 22:34
Няма човек които да не иска да има хубави неща, и понеже намеси моето Audi ще дам пример с него. Много Българи ми казват че е тъпо, но защо ми го казват? ЗАЩОТО НЕ МОГАТ ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯТ!!! Те се комплексират от това че някои има, а те нямат. Когато имаш пари ти не можеш да се комплексираш от това че някои си е купил нещо. Тези негативни чувства изчезват и остават само позивитните. Точно позитивните чувства ти позволят да се насладиш на живота.

Може би при повечето да е така, но при мен не е! Браво за Audi-то RS4 B7 Second Gen MTM и със здраве (разумно) да си го караш! :wink: И аз бих се кефил на подобен автомобил, но не мисли, че защото нямам такъв в момента ти завиждам и си "скубя" косите от яд... :?

По принцип е присъщо на човек да завижда, като предполагам и ти завиждаш на някого, който има нещо което ти нямаш... - не е ли така?!?! И все пак с пари можеш да си купиш много неща, да посетиш различни места по света, да си сбъднеш мечтите, както се казва, но дори и това не е гаранция, че по този начин ще бъдеш щаслив! Парите помагат, но не купуват щастие!

С този си пост прекратявам спора между нас! Пожелавам ти много здраве, защото то е най-важното и успехи в живота... :)

Nakadah
07-20-2010, 23:02
^^ Има хора които не завиждат, има хора които не ги е яд за това че някои друг има, но това е много малък процент от хората живеещи на земята. И не аз не завиждам на никои, не, не завиждам на някой който има повече от мене!

Няма проблем, не е лошо да спреш спора когато видиш че губиш, все пак ти се опитваш да изкараш някакъв стереотип който не съществува, докато аз опровергавам с аргументи. :wink:

Gorgeous7
08-05-2010, 19:39
Знам че попринцип нямам работа тук ,защото това е за по-големи,а не за лапета като мен на 16.Но тук темите ,който обсъждате са много по-интересни,и наистина карат човек да се замисли над някои въпроси, а не що "той ме заряза,какво има повече тя от мен" , "днес празнуваме един месец с мойто мило ! обожавам го " и тем подобни теми които вълнуват повечето ми връстници , мен ме интересуват други неща ,но както и да е . А по темата доказано е че на този свят нямаш ли пари ти си никой,защото просто хората са такива и това е техния критерий за оценка на някой ,но наистина Можеш ли да бъдеш богат и щастлив ? в отговор на този въпрос ще кажа можеш ! Не е казано че парите купуват щастието богатите също си имат проблеми въпреки това че имат пари.Но мога да ви кажа че богатите са минали през много повече неща и проблеми от бедните и имат повече акъл в главата си и са заслужили да имат тези пари не ,защото господ ги обича повече. А за доказателство за приятелство и любов колкото и грубо да звучи човек трябва да се събира с хора от неговата класа,защото аз съм имала случаи заради парите на мама и на тати много пъти да бъда използвана от "приятелки" които всъщност само гледат като отидите на кафе да им платиш сметката защото те не са спестили през деня пари за кафенце след даскало ,а са ги похарчили за глупости ,докато аз си правя сметката ако ще ходя на кафе няма да ям ще се огранича малко ще имам едното за сметката на другото . След това примерно една "приятелка" аз пуша ама цигари не си купувам за това те имам теб нали знаеш колко много те "обичам" а аз колко време събирам за да си купя цигари си е мой проблем , и така относно приятелството и парите. А за любовта няма просто да коментирам пак е такова използване че някой път и още повече искат все пак за да им докажеш че ги „обичаш” трябва да ги глезиш нямат капка достойнство щом позволяват на едно момиче да им плаща сметки ала бала да им купува цигари и подаръци и така нататък това наричат момчетата „курва” защото използва момче за пари а аз как трябва да нарека момче което използва момиче за пари …
Както и да е така или иначе истинско приятелство на този свят няма всичко е „приятели”-предатели , а за любов не знам … но малко смесих темата …Парите не купуват щастието ,но когато човек има пари е щастлив защо ли .. Защото дай боже всеки му един ден наследник нали не искаш това дете да е лишавано и унижавано ,защото майка му и татко му са мързели и не работят нали точно на това дете искаш да предоставиш по-добри възможности от колкото си имал самия ти .. Дори и да мислиш че на теб не ти трябват пари, помисли че с тези пари можеш да помогнеш било то на свое дете, на дом за сираци или каквото и да е друго ,когато дадеш пари дори на едно дете или му предоставиш възможност да учи да има дрехи на тялото си обувки на краката си ти виждаш неговото щастие и благодарност в очите и по този начин и ти си щастлив !!

Seattle
08-15-2010, 07:43
Без приятели щастие няма, кой каквото ще да разправя. Бил съм там и не искам ама никога да ми се случва отново.
Парите единствено помагат да си щастив с хората около теб. Например, отиваш на ваканция сам, мислиш ли че ще ти е забавно повече от колкото ако си с приятел/приятелка? Отговора е не, щото и тва бях пробвал в 1 момент.

Понеже прочетох отгоре отгоре кво се бе писало по темата нека и аз се включа в разговора.
Към господина с аудито ( с риск да прозвучи като заяждане),
Имаш кола, и кво правим сега? Возиш се сам и се гъзарееш пред лапетата понеже никои друг не обръща внимание на тези работи тук защото секи 2-ри се е качил на нова кола. Да не говорим че и колата сигурно не е твоя, а все още се изплаща(между другото, колко е месечната вноска?). Същото и за къщата в която живееш. Къв е смисала от голяма къща след като си сам в нея? Само много подръжка и тва е.
Тази начин на мислене може се приложи и към 60инча телевизор в хола, билярдната маса в гаража, джакузито в задния двор и всичките други глезотйики които парите купуват.
Но също така си прав че някои хора завиждат, но те ги има навсякаде, не само в България.

Callisto
08-16-2010, 23:19
Парите определено могат да ни донесът щастие, но често се получава и обратният ефект.
Аз лично имам пари, но ги ползвам предимно, за да пътуваме с приятелят ми из България. Определено с пари може да се внесе разнообразие. Мога да си позволя всичко, което ми е нужно и не е нужно да се лишавам от нещо. С пари мога да сбъдна мечтите си от типа на да уча в Nuova Accademia di Belle Arti в Милано и да си плащам таксата...без тези пари не бих могла да уча там, при полужение, че наемите в Милано са адски високи.
Без пари не бихме могли с гаджето да ремонтираме къщата си. В момента сме в ремонт и ще се нанесем тук есента. Основно ремонтираме 2рия етаж, понеже тук си живея принципно. До сега имаше 2 спални, хол, 2 антрета, 2 бани, тоалетна, кухня и 2 тераси. В момента ще го правим един вид по-семейна къща. Имаме си наша спалня, детска стая, 2 гардеробни (за мен и гаджето), кухня, хол,2 тераси(много по-големи от преди), 2 антрета, 2 бани, тоалетна и преден и заден двор. Ако някой ден имам дете именоо парите, които имам ще му дадът един хубав старт в живота. Ще има дрехи, храна, покрив над главата, няма да се срамува да си покани гости, ще има пари за добър колеж и тн. :)

Много по-добре е да имаш пари, от колкото да нямаш. Лошото е, че някои хора те исползват, като разберат, че имаш пари. Аз не водя много хора у нас. каня само най-близките ми приятели, понеже другите като разберат как живея и почват да ми се мазнят и това изобщо не е приятно. Искам истински приятели даже и това да ме кара да жертвам много.

Родителите ми са ме възпитали така, че да поставям парите на заден план, а на първо място да обичам и цена природата и България. Когато бях малка, а и сега редовно пътуваме из България. Обиколили сме я цялата и за мен България е над всичко. Много хора като чуят, че имам пари и си мислят, че отсядам само в 5 звездни хотели и не бих се разделила с мекото си легло, но истината е, че ако трябва и в калта бих спала само и само да съм сред природата. :)

spain1
08-17-2010, 07:36
ако си здрав и имаш пари кфо друго му трябва на човека :) ...........

spain1
08-17-2010, 07:38
Парите определено могат да ни донесът щастие, но често се получава и обратният ефект.
Аз лично имам пари, но ги ползвам предимно, за да пътуваме с приятелят ми из България. Определено с пари може да се внесе разнообразие. Мога да си позволя всичко, което ми е нужно и не е нужно да се лишавам от нещо. С пари мога да сбъдна мечтите си от типа на да уча в Nuova Accademia di Belle Arti в Милано и да си плащам таксата...без тези пари не бих могла да уча там, при полужение, че наемите в Милано са адски високи.
Без пари не бихме могли с гаджето да ремонтираме къщата си. В момента сме в ремонт и ще се нанесем тук есента. Основно ремонтираме 2рия етаж, понеже тук си живея принципно. До сега имаше 2 спални, хол, 2 антрета, 2 бани, тоалетна, кухня и 2 тераси. В момента ще го правим един вид по-семейна къща. Имаме си наша спалня, детска стая, 2 гардеробни (за мен и гаджето), кухня, хол,2 тераси(много по-големи от преди), 2 антрета, 2 бани, тоалетна и преден и заден двор. Ако някой ден имам дете именоо парите, които имам ще му дадът един хубав старт в живота. Ще има дрехи, храна, покрив над главата, няма да се срамува да си покани гости, ще има пари за добър колеж и тн. :)

Много по-добре е да имаш пари, от колкото да нямаш. Лошото е, че някои хора те исползват, като разберат, че имаш пари. Аз не водя много хора у нас. каня само най-близките ми приятели, понеже другите като разберат как живея и почват да ми се мазнят и това изобщо не е приятно. Искам истински приятели даже и това да ме кара да жертвам много.

Родителите ми са ме възпитали така, че да поставям парите на заден план, а на първо място да обичам и цена природата и България. Когато бях малка, а и сега редовно пътуваме из България. Обиколили сме я цялата и за мен България е над всичко. Много хора като чуят, че имам пари и си мислят, че отсядам само в 5 звездни хотели и не бих се разделила с мекото си легло, но истината е, че ако трябва и в калта бих спала само и само да съм сред природата. :)

нищо лично но май родителите ти не са те възпитали да не се фукаш мене кфо ме интересува че имаш 2 бани и аз имам 2 бани къща на 4 етажа и циментов басейн на терасата но не се фукам ..........

Backspace93
08-21-2010, 19:47
^Опраи я Калистото :lol:

LuxurySk0B
08-26-2010, 16:14
Nakadah както винаги е прав парите са най - важни

Li3b_Mich_Od3r_Hass_Mich
10-12-2010, 17:50
Благодаря ви! Страхотни мнения, страхотни аргументи!
Честно казано и аз започнах вече да се двоумя...
За мене парите са важни (но не най-важни), защото те ти дават хиляди възможности, удоволствия, по-добър живот, моментни радости...Но емоциите, малките неща в живота, усмивките на любимите хора, всяка мъничка победа, която постигаме, даже всяка шестица в училище, която получавам, ме прави щастлива... А това са неща, които нямат нищо общо с парите...
Ох, мисля, че се нуждая от още мнения...Изготвям проект на тази тема. Надявам се да успея :)

ladykeisy
10-12-2010, 18:13
Парите не могат да са щастие, но без тях също няма щастие. Материалното само по себе си не е щастие, но липсата на такова си е чисто нещастие. Парите са важни и са средство за постигане на щастие, те самите не са такова. Важното е да намериш златната среда. Щастлив, с пари и можещ да постигне още много. Щастието без пари никога не е пълно. Винаги хората, които са щастливи по някакъв начин, но нямат пари, не са достатъчно щастливи и пак имат проблеми, заради пари.

Macallan
10-12-2010, 20:16
Парите не могат да са щастие, но без тях също няма щастие. Материалното само по себе си не е щастие, но липсата на такова си е чисто нещастие. Парите са важни и са средство за постигане на щастие, те самите не са такова. Важното е да намериш златната среда. Щастлив, с пари и можещ да постигне още много. Щастието без пари никога не е пълно. Винаги хората, които са щастливи по някакъв начин, но нямат пари, не са достатъчно щастливи и пак имат проблеми, заради пари.
Agree ... напълно изчерпа темата с този коментар.

Nam3less3
10-12-2010, 21:20
На мен единственото, което ми трябва за да съм щастлив са парите. С тях мога да си осигуря всичко материално, което ми носи щастие, а всичко останало вече го имам(там нематериалното - любов, приятели, семейство, ако щете и духовен живот - с тях съм се "уредил"). А и да не забравяме, че парите дават и сигурност, достъп до качествено здравоопазване и т.н. Тъй че единствената ми цел е да спечеля повече пари, за да се наслаждавам на живота така, както само аз мога. Така че за мен парите са най-важното, защото другото го имам, а тях ги нямам в необходимото количество - съответно са ми единствената "трудна" цел в живота и основна мотивация.

EarthShaker
10-12-2010, 21:35
Щастието без пари никога не е пълно. Винаги хората, които са щастливи по някакъв начин, но нямат пари, не са достатъчно щастливи и пак имат проблеми, заради пари.

Ами... не.

И преди парите е имало щастливи хора, и сега има такива. Просто модерното общество култивира именно начина на мислене, който ти си написала. Щастието за някои е да живеят в манастир, близо до Бог. За други е да щъкат с кораби на Грийнпийс и да не им плащат нищо.. За други пък е да обикалят света пешата и да го опознаят много повече, отколкото някой богаташ ще го направи с многото си пари и безброя 'почивки' до Дубай примерно..

Всичко е супер относително и комплексно. Безпаричието не винаги означава мизерия и борба за сметките за парното.