PDA

View Full Version : Kоя гимназия да избера??? :?



mtvbabe
07-04-2010, 02:02
Сега ще започвам 7 клас и започна голямото чудене...избор на гимназия. :shock: :? :-o Аз съм се насочила към:Меридиан 22,ВАСИЛ ЗЛАТАРСКИ и Англо-американското училище,но майка ми иска да кандидатствам в Американски колеж - София(даже почнах да ходя на уроци :lol: ) Реших да избирам между тези училища..заради дипломата,но някой,ако има по-добри идеи... :-) :-) :-) Mоля за искрени мнения и препоръки. :) :) :) Предварително благодаря!!! :-) :) :-) :)

darkPaladin
07-04-2010, 06:47
избора си е твой не наш научи се сама да решаваш за себе си

didi0804
07-04-2010, 08:07
Избери това,което ти искаш,а не това което другите искат.Все пак градиш твоето бъдеще.Успех

GracelessIsDumb
07-04-2010, 08:21
И аз миналата година кандидатствах в Американския колеж, но не ме приеха, защото бях 132 резерва и място не се освободи. За да отидеш там си трябва яко бачкане, защото е адски трудно да влезеш и ако си резерва трябва да чакаш до юли месец, за да видиш дали окончателно влизаш. От една страна Американския колеж не е за всички, щото изкараш ли две 4-ки си вън. Там дисциплината е много, много строга. Англо-американското не е българско училище, там излизаш с диплома от Америка и/или Англия. Базата му е невероятна, децата са деца на дипломати и политици. Познавам доста хора и всичките са с голямо самочувствие, че учат там. Наблягат много на точните науки и спорта :)

Сори ама обърках 22-ро с Меридиан 22 8-)

xWandereRx
07-04-2010, 09:03
ти нормална ли си? как може да питаш във форум къде да учиш, всичко зависи от теб. Не оставяй дори майка ти да ти казва къде да учиш. Където мислиш, че ще ти е по - добре там отиваш, където ще ти е интересно.

BebYlzZz
07-04-2010, 11:13
а ако знеш през годината още колко пъти ще си смениш мнениетооо.... :?

bori96
07-04-2010, 13:57
Повярвай ми, това ще ти бъде най-малкият проблем догодина по това време! От изброените училища знам само Американския, но честно да ти кажа ако се разровиш в интернет няма да намериш много добри мнения (не съм запозната как стоят точно нещата). За него колеж знам, че е яко учене. Но както казаха и преди мен - избери това, което теб те влече. Не слушай никой друг. Сама трябва да решиш, да се съобразиш с това какво теб те влечеи дали ще ти бъде от полза като го завършиш. Обмисли много хубаво, за да не съжаляваш после. Айде успех!! :P

mtvbabe
07-04-2010, 14:02
Мерси!!! :) :) :) :)

friedpotato
07-04-2010, 14:04
от тези, които си избройла най-хубаво е в американскя колеж :) лично мое мнение, влиза се трудно, а и е частно..трябва да знаеш, че е много скъпо таксата за 2010/2011 е 5600 евро

но избора си е твой :grin: избери това, което ти е на :smt007

mtvbabe
07-04-2010, 14:20
Благодаря! :) :-) :) :-) :) :-)

SmilezZz
07-04-2010, 14:57
Не съм от София - така,че ще кажо това,което съм чула за АК (Американски Колеж)..
- Влиза се трудно..Учи се доста и не трябва да имаш ниски оценки,защото тогава трябва да знаеш,че си вън от колежа..Даже имаше една тема,специално за АК - http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=4399&postdays=0&postorder=asc&start=0

И най-важното - Ти САМА СИ ИЗБЕРИ училището,не се оставяй на мнението на родители,приятели и т.н..,за да не съжаляваш..

crazy2rumzy
07-04-2010, 18:31
О6те е рано вси4ко зависи от успеха ти през у4ебната година!

Успех!

xxYOxx
07-05-2010, 09:56
Избери това,което ти искаш,а не това което другите искат.Все пак градиш твоето бъдеще.Успех

И аз така мисля.Тя и майка ми ме насочваше към нейната професия, но на мен не ми се отдава.Просто влязох в училището, което ми харесва. :)

Alex4o0o
07-05-2010, 10:10
Само ще ти кажа да не се насочваш към Златарски.Там учат наистина САМО деца на мутри и политици,или тези,които не са успели да влязат в Американския.Единствения смисъл за учене там е да отидеш само за 11 и 12 клас,за да ти дадат американски сертификат и диплома.Може би Американския е най-доброто от изброените,но ако не можеш да търпиш яко,ама наистина ЯКО учене и строга дисциплина,не влизай там.Меридиан 22 съм чувала,че е пълен със задръстеняци...А за Англо-американското-имам много приятели оттам,и повечето така са се надули че...например когато госпожата по английски им връща домашни,от тях направо излиза цигарен дим :? както и там почти не говорят български,една приятелка не може да ми напише елементарно изречение,за сметка на това английския им е наистина на високо ниво,учат го като майчин..
аз лично на твое място не бих учила в тези частни училища,по-добре избери например 91 НЕГ (немската),там също всичко е на високо ниво.
Успех!

FatallyGirl
07-05-2010, 10:13
а ако знеш през годината още колко пъти ще си смениш мнениетооо.... :?

Абсолютно съм съгласна :) Има още мноогоо времее .. а на уроци и през лятото ли ще ходиш :О ?

stephanieee
07-05-2010, 12:05
Трябва сама да решиш къде искаш да учиш, ние не можем да ти помогнем :P Хайде Успех

mtvbabe
07-05-2010, 15:32
не от септември отново съм на УРОЦИ... :shock: :lol: :-o не съм много по дисциплина така,че... :D :grin: :-D мерси много ми помогнахте... :) :-) :) :) :-)

EsteticLoff
07-08-2010, 13:08
Уфф .. докъде стигнахте вече.. Що не обсъдиш с вашите къде и какво искаш да учиш ? :-o
Не мисля, че ние трябва да ти кажем в кое даскало да влезеш :?
А и като гледам по коментарите ти май на майкати и се иска да отидеш в Американския колеж, ама на тебе не :? Затова пак ти казвам обсъди го с родителите ти !!

Sarge
07-08-2010, 20:50
Имай предвид, че ако се запишеш в ААС(Англо-американското на кратко) дипломата, която получаваш не е българска и много трудно може да се приравни към такава. Затова ако си СИГУРЕН, че смяташ да караш висшето си в чужбина, можеш да се пробваш. Наистина имат най-добрата база в София ако не и в цяла България, тъй че потенциал за развитие има много. Освен това там учат хора от различни националности, тъй че основният език там е английски. Локацията му е също перфектна-на спокойно място с чист въздух, но пак ти казвам- отидеш ли там, то просто ще ти се наложи да следваш в чужбина, училищено не е към МОН, напълно самостоятелна институция е.

mtvbabe
07-10-2010, 03:01
Мерси "Sarge",а и на всички!!! :) :) :) :-) :-) :-)