PDA

View Full Version : имам нужда от съвет относно лещите :(



footballgirl
07-04-2010, 15:58
Ами значи проблема е следния : имам късогледство и скоро ще си взимам лещи които ще бъдат цветни , но немога да си избера цвят :x двоумя се между синьо и зелено но кое от двете по дяволите :( имама съм и сини и зелени и просто незнам как е по - добре .. вие как мислите ? имам черна коса , почти бронзов тен вече и естествения цвят на очите ми е кафяв ..

BebYlzZz
07-04-2010, 16:32
така няма как да ти кажем :? колкото и да даваш описание всеки е различен, за това най-добре пусни снимка :)

Little_Lady93
07-04-2010, 16:39
Според мен трябва да си вземеш с ест ти цвят. За мен лично тва с цветните лещи е тъпо. В крайна сметка кого има да залъгваш? :( Нз странно ми е

Seducti0n
07-04-2010, 16:52
Според мен трябва да си вземеш с ест ти цвят. За мен лично тва с цветните лещи е тъпо. В крайна сметка кого има да залъгваш? :( Нз странно ми е

:) Е те на практика пак ще са цветни ако "си вземе с нейния си цвят".Взимат се прозрачни.Иначе една снимчица да пуснеш, мисля, че доста ще ни улесниш.

п.с-не знам защо, нищо че не съм те виждала някак на прима виста- ами сини, но все пак-чакам снимка, ако нямаш някакви съображения де (wink)

footballgirl
07-04-2010, 17:23
снимки бих дала само на лс .. прозрачни неискам - скучни са ми .. ще бъдат или сини или зелени .. исках да разбера на вас кои биха ви харесали повече спряма скромното ми описание :D ако някой иска снимка може да ми пише ;D

ira90
07-04-2010, 18:13
Аз бих избрала сини .... не че не ми харесват и зелените, но сините са ми любими :grin: :grin: и аз смятам да си взимам? Ти какви ще си взимаш месечни или целогодишни ?? И на каква цена?

MaLkaTa_LaDy
07-04-2010, 18:49
Тъмно зелени. Сините ще стоят много неестествено, а и съм фен на зелените очи...

fenkatakrisi952
07-04-2010, 19:02
Тъмно зелени. Сините ще стоят много неестествено, а и съм фен на зелените очи...

И аз мисля,че зелени ще ти седят по-добре :)

LipSy
07-04-2010, 19:02
Аз бих избрала сините, защото зелените някак си имам чувството, че няма да седят естествено. Ама то зависи от нюанса все пак! Не знам, щом имаш опит с лещите пробвай и 2-та цвята и така най-добре ще разбереш кой ти подхожда! :)

footballgirl
07-04-2010, 19:03
Аз бих избрала сини .... не че не ми харесват и зелените, но сините са ми любими :grin: :grin: и аз смятам да си взимам? Ти какви ще си взимаш месечни или целогодишни ?? И на каква цена?


ми незнам за колко време ще са , иначе сега има огромно намаление и около 40 лева ми излизат . така че ако мислиш да си взимаш сега е момента щото иначе струват двойно ..

vampgirl
07-04-2010, 19:04
Аз пък ще ти препоръчам да вземеш зелените защото седят по-добре на кафяви очи :)

Spider4eto
07-04-2010, 20:58
Зелените ще седят по-естествено според мен. Една съученичка(и тя е като теб с черна коса и леко мургавка) си беше взела сини лещи, ама суупер ярко, наситено синьо и й седяха отвратително. Зависи и от оттенъците на цветовете. Aко успееш да си намериш такива (http://www.digitalimagemagazine.com/blog/wp-content/uploads/sd_greeneyes_cd.jpg), мисля, че ще седи доста добре.

footballgirl
07-05-2010, 17:53
ами в крайна избрах съвсем различен цвят : :D казва се индиго и е между синьо и лилаво , но по скоро лилаво ;d звучи странно но изглежда супер :P

koshtramba
07-05-2010, 17:57
Зелени, определено седят много естествено. Аз имах и никой не разбираше, че са лещи. Сините седят ужасно на кафяво око.

YouAteMyHeart
07-06-2010, 10:39
Зелени, определено седят много естествено. Аз имах и никой не разбираше, че са лещи. Сините седят ужасно на кафяво око.

+Супер грозно е като видиш как кафявото прозиза под синия цвят или има очертания.

Alex4o0o
07-06-2010, 10:56
аз пък мисля,че сините...ще има контраст и така очите ти ще изпъкват

valina123
07-06-2010, 12:08
Вземи си твърди лещи, DC 30 например, средна кислородна пропускливост. Те нямат цвят, см. бледо кафяви са поради материала. Няма да ти доставят удоволствието да си сменяш цвета на очите, но ще застопорят късогледството ти на едно ниво, а с времето и ще го понамалят постепенно. Иначе , не знам на колко години си в момента, но диоптърът ти ще расте с по 0.5-1.0 на година до края на гимназията.