PDA

View Full Version : май нямам собствена стая :@



Cleoo
07-05-2010, 07:46
Вече ме е страх да изляза от стаята си,защото майка ми я пренарежда както тя иска.Все пак това е моята стая,аз се грижа за нея и подреждам нещата по мой вкус.Вчера излязох и като се прибрах както винаги нещата пред тоалетката,дори и столовете в стаята бяха наредени по нейн вкус.Днеска отново се скарахме за това,говорили сме мнооого пъти.Май трябва аз да й разместя нещата в спалнята за да се научи?Не искам да го правя,защото ще избухне,но явно друг начин няма.Все едно нямам своята дума в семейството,моята дума никога не се чува.Писна ми вече бееее..все с нея или баща ми трябва да се съобразявам :-x За какво ми е тая стая,мебелите и "дрънкулките" в нея,като не дава и да ги барна.Всичко трябва да е по нейн вкус!!Днес ми вика "виж списанията ,ти нямаш никъв вкус" Ми да нямам бе,това си е моята стая ,ако искам и л*йна ще наблъскам вътре 8-) шегувам се разбира се.И все пак няма начин да се разберем ние двете.Когато реша да й споделя нещо,тя ми вика "стига ме занимава с глупости" нито работи нито нищо..с кво толкова е заета?Била заета с домакинство,с чистене.Толкова е заета с чистене,че чак виждам ръжда в банята.Аз я почистих,не тя,че ще вземе да се "преумори".Много ме дразни напоследък..даже откакто се помня ме дразни.Винаги сме се карали,няма и ден ,в който да не се скараме.Едно обичам те не ми казва,една целувка не ми е дала.Само,ако си я изпрося,или аз го направя.А за мъжа си(баща ми) всичко дава..дори на колене ще му падне.Що ме е създала ?Всичките глупости свързани баща ми ги слуша по няколко пъти,а мен не иска и да ме чуе.Някои майки,даже повечето - мечтаят,детето им,да им споделя..а тая е все недоволна.Пък баща ми е супер странен..ако не му кажа,че го обичам или ако не му се подмажа или не му кажа нещо мило,си мисли,че го мразя :-o :? винаги иска да съм мила с него,много е лигав..аз съм на 17,не се съобразява с някои неща.Не ме целува нормално,а направо имам чувството,че ме "олигавя".На него по мога да му споделя,защото ме изслушва,рядко ще ми каже не ме занимавай с глупости.Когато майка се скара с бащата,все ме кара да му казвам колко ми помагала ,помагала ми с ученето ,бла бла,което не е съвсем така,и всеки път отказвам да се меся,защото не искам да ме товарят с глупости,и когато и откажа ме заплашва,че ще се хвърли от терасата...С всяко мое несъгласие живея с мисълта,че ще направи нещо.Ясно ми е ,че ме "държи в ръцете си" с стаята е същото.Както и да е,малко отклоних се от темата..
Та кажете какво да правя с майка..,ако спра да споделям и т.н и охладнея,тогава пак не бива. :-o

mincheto
07-05-2010, 07:59
Кажи и ,че не ти е приятно,да престане и точка.ще се сърди,пък после ще и мине.

Cleoo
07-05-2010, 08:02
Оо,говорили сме за това 100пъти,казах и го,тя ми отвръша със :Нямаш вкус,гледай списания,не ми харесва да я подреждаш така.И на мен не ми харесват много неща,но не съм тръгнала да й ровя в нещата и да ги подреждам както на мен ми харесва.Дори не ме интересува кво има и кво няма .

mincheto
07-05-2010, 08:36
Оо,говорили сме за това 100пъти,казах и го,тя ми отвръша със :Нямаш вкус,гледай списания,не ми харесва да я подреждаш така.И на мен не ми харесват много неща,но не съм тръгнала да й ровя в нещата и да ги подреждам както на мен ми харесва.Дори не ме интересува кво има и кво няма .

Бий ключа като излизаш, от вън,и това е.

Cleoo
07-05-2010, 08:40
Оо,това ще стане двойно по-голям проблем,защото компютъра е в моята стая.Няма спасение за мен..иначе веднъж ми бяха взели ключа,хора аз съм на 17 и имам нужда от собствено пространство :-o сякаш те не са били на 17 и не знаят кво е..от марс ли са?Когато счупя нещо ,мойто винаги се вижда,ама винаги,и се натяква!А тяхното не!Никога!Човешко било.

mincheto
07-05-2010, 08:53
Еми нз кво да те посъветвам вече. Поговори сериозно с тях.

SmilezZz
07-05-2010, 09:55
Седни и поговори сериозно с нея..
Обясни й,че не ти е приятно да ти пипа нещата,а и като цяло да
промени дизайна на собствената ти стая..
Кажи й,че вече си достатъчно голяма и,че можеш сама да се погрижиш
за собствената ти стая - личното пространство..
Успех...

Cleoo
07-05-2010, 09:58
момиче съм 8-)

SmilezZz
07-05-2010, 10:29
момиче съм 8-)Сори,съжалявам :-D

stephanieee
07-05-2010, 12:27
Седни и поговори сериозно с нея..
Обясни й,че не ти е приятно да ти пипа нещата,а и като цяло да
промени дизайна на собствената ти стая..
Кажи й,че вече си достатъчно голяма и,че можеш сама да се погрижиш
за собствената ти стая - личното пространство..
Успех...

+1 :P

SummerDream
07-05-2010, 12:59
И аз се карам с майка ми за щяло и нещяло, ама бързо ни минава ;д Мисля, чее, ако наистина седнеш и поговориш сериозно с нея за това какво смяташ, обясниш и по правилен начин, ще те разбере..

Callisto
07-05-2010, 13:41
Аз като бях на 16 говорих ли говорих с наще по този въпрос и накрая ме вбесиха и се изнесох.

step_up_right
07-06-2010, 15:56
Замисляла ли си се да включиш СОТ в стаята си?Може да помогне,или видео наблюдение докато те няма,на вратата на стята напиши при неспазване на правилата снкция от 5 до 500 000 000 лв. :-D де да знам какво да те посъветвам.Слава богу нямам такъв проблем,въпреки че съм принудена да спя с майка ми в една стая,поне ми уважава пространството,кажи и какво ти е просто нямам думи ужасно е това дето ти е на главата...