PDA

View Full Version : Типичният зубар



friedpotato
07-05-2010, 11:49
Как според вас изглежда типичният зубър? Дали наистина е такъв какъвто го представят в американските филми/отличник на випуска,страхливец,пъпчиве ц, цайс и т.н./? Има ли такъв в вашето даскало? Как вие и другите се отнасяте с него? Смятате ли се за такъв?


Дайте мнението си :grin: ....

Alex4o0o
07-05-2010, 11:56
о,ние си имаме трима.единия е абсолютно копие на тези от американските филми-един такъв дребничък,с огроомни цайси,с пъпки и т.н.Другия обаче даже мога да кажа,че е красив..облича се нормално,грижи се за външния си вид..за сметка на това не говори с никой,като застанеш пред него,гледа но не те вижда-е това момче за цялата година имаше една 5!!! :shock: а ако го заговори момиче,се обръща..3 е момиче.една дебела,грозна,абе като първото момче..

anonimche2
07-05-2010, 11:57
Защо трябва да е пъпчивец,с цайси,срамежлив?Може да е ученолюбив и пак да изглежда добре.Ученето не влияе на външния вид,даже бих казала,че е яко,ако се допълват,но това зависи от самия човек.Ако има самочувствие,достатъчна активност,и се освен всичко друго се старае да изглежда добре ще е хем добре изглеждащ, хем умен.Ако има Примерно комплекс за малоценност,и комплекси като цяло,ще е срамежлив,и нерешителен..Давам го като пример,но наистина зависи от човека.Виж,аз обичам да ям много,но не съм дебела :D и това беше пример :D Дано сте ме разбрали :-o

wali00
07-05-2010, 12:36
Мен понякога са ме описвали като такъв (особено 5-6 клас, сега съм 8).. Простата причина е, че другите бяха страшно тъпи и завистта им си беше забелецима.. Вярно е, че си изкарвах шестиците, но нито съм се определял като зубър, нито съм изглеждал като такъв.. В сегашния ми клас няма такива, които могат да се определят като "зубъри", има просто умни/интелигентни хора.. (в които смятам, че се вписвам и аз..) :)

wali00
07-05-2010, 12:39
Ии междудругото.. Преди да използвате думата "зубър", научете значението и.. Това е човек, който учи нещата дума по дума/наизуст, като всъщност не разбира смисъла им и до седмица дори ги е забравил.. Т.е., това е глупав човек, който не може да разсъждава.. НЕ УМЕН!..

SmilezZz
07-05-2010, 14:27
Да,наистина защо бъркате "Зубър" със един умен човек..
Зубър е този,който наизустява целия урок,за да изкара хубава оценка..Но без да разбира смисъла на това,което чете..
А умния е този,който не учи уроците си наизуст,а се опитва да разбере урока и следователно по този начин,той няма да забрави урока след седмица - за разлика от зубърите :?

Unendlich
07-05-2010, 14:45
Как изглежда типичният зубар ? Реалната представа на всеки е - затворен, с очила, пъпчив. Наистина има доста такива индивиди, но в моя клас няма изявени зубари. Има хора, които просто зубрят преди да ги изпитат, има и такива, които си учат редовно и им се получава. Има едно момче, което има наченки на зубар - наистина учи доста и е затворен, не говори с никой от класа, освен със съседа му по чин, но това си е негово решение. :)

xWandereRx
07-05-2010, 15:23
омг, половината от вас не знаят какво е 'зубър '
половината, които сте писали сигурно са зубар
а 'зубър' (като изключим, че е животно) е човек, който наизустява урока, айде кажете колко то вас не го правят?
това, че в класа ви или някъде в даскалото ви има такъв човек какъвто описахте - пъпчив, с очила и т.н. не го прави зубър, може да е най - интелигентния човек в училището, но не е зубър
толкова е извъртяно това определение вече, че не се усещате как 'готините' се превърнаха в истински зубъри, а по - свитите и срамежливи, но умни хора с отлични оценки са определяни като такива
извод: всички които се мислят за готини и не учат, а когато ще ги изпитват назубрят 2 урока СА зубърите
а тия американски бози няма да е лошо малко да спрете да ги гледате, защото те объркват представите на тия дето ги гледат и нямат достатъчно акъл да се сетят, че това са само филми

айде със здраве

fenasf
07-05-2010, 16:09
Зле изглежда.

male91
07-05-2010, 16:24
Омфг .. виждал съм зубари иии направо настръхвам като ги видя :X
Бях във Варна на изпит ииии зад мен едно момче типичен зубар !!!
С черни панталони, бяла риза, черни обувки + прическа направена с гребен :shock:
На втория изпит пак в този университет, ни събират да ни дадът инструктаж иии чувам само зад гърба си некаф си говори с аверчетата иии вика "Абе предния път задачите бяха супер лесни... смятай, а сега щели да дават още по-лесни ..." :shock:
Обърнах се и видях същия този образ изтупан пак по същия начин, но този път ризата му беше синя с раенца иии повече приличаше на човек :D :D :D ама пак със зубарската прическа и черния панталон :)
Абе фулл е със зубари ... има такива дето родителите им забраняват да ходят в библиотеки и ги карат да ходят по дискотеки и ect.
Бащата на 1 познат го изритал от тях, хвърлил му 100 лева и му казал
да отива да шиба някъде, някой курва или да си прави някъде кефа :Д
Веднъж ходих до същия този заа една тетрадка .. ии баща му (голем изруд) вика "Абе дай да измислим с тебе да направим едно банкетче в нас, пиенето, яденето от мене .. музика всичко аз черпя .. от тебе се иска да стане купона"

tItEufFf
07-05-2010, 17:53
Ами и за мен зубари са тези с очилата, пъпките и старомодните дрехи 8-)
Но ако за вас зубар е някой, който си учи уроците редовно и се опитва да изкарва хубави оценка, значи и аз съм зубар.
На мен не ми пречи да уча, запълва ми свободното време. Лошото е, че уча само като ми е скучно и нямам какво да правя. Когато съм заета, излизам и т.н. нищо не поглеждам. Сега ваканцията си купих една книга с упражнения за през лятото върху всичкия учебен материал и ми е приятно да си я решавам ..

musicoholic
07-06-2010, 13:05
В старото ми училище имаше едно момиче, което доста се вписваше в американските представи за "зубър"...но в новото ми училище не знам как ще е, тъй като още не познавам хората оттам....то навсякъде ги има всякакви, хаха. Предполагам, че има навсякъде, де. Но и аз съм на мнението, че ако искаш да си изкараш хубава оценка и си учиш редовно уроците, това не те прави зубър...иначе и аз щях да съм и най-малкото което е - щяха да почнат подигравките

babygirl00
07-16-2010, 10:30
това определение ,,зубър'' е смотано :( човек ако иска да постигне нещо в живота трябва да положи усилия :)

elito0o0o0
07-16-2010, 15:05
Пф, повечето си мислят, че един човек като учи и край, вече е зубър.. Тези хора, които мислят така, значи не искат да постигнат нищо в живота и се мислят за най-готините като получават 2-ки и 3-ки. Жалка работа. Пф, на тати богаташките дечица, дето си мислят, че щом сега бащите им им дават по 20 лв джобни на ден и носят Найк, Адидас и т.н ще постигнат същото, което и родителите им чрез 2-ките ... Пф... Това е мое мнение, защото ми е направило впечатление, че само такива подиграват хората, които искат да имат добър живот и имат 5 и 6. :)

desize1996
07-16-2010, 16:50
Зубър е човек, който наизустява всичко, без да го разбира, и за 2 дни вече е забравил... Но това вече сте го изяснили.
Мен не малко пъти са ме наричали така, но аз не се смятам за зубър, най-малкото защото си разбирам уроците. И, честно казано, не схващам какво му е лошото на това да изкарваш добри оценки.
Е, сега, естествено, има ги и гнусниците-натегачи, които назубрят всичко, карат учителите да ги изпитат и изкарват шестици, а на другия ден ако ги питаш нещо от вчерашния урок, нищо няма да могат да кажат.
Не мисля, че да си зубър означава да си пъпчив, с очила и т.н., има различни хора :D Всъщност тези, които се смятат за най-яките, са най-големите зубъри...

TheNewReligion
07-16-2010, 22:20
'Начи ако прочета в още една тема за някакъв елемент от американските филми, ще изпадна в истерия. Тея продукции създават много грешно впечатление за много неща: приятели, любов, стандарт на живот. Зубърът е човек, който не блести с особени умствени дадености ( и в повевто случи го знае, но иска да го прикрие) и в следствие от това учи нещата наизуст. Не става въпрос само за уроците от училище, ами и за други информации. Говори наизуст и в свободното време и затова може да бъде лесно затапен. Такива хора са ми доста неприятни. ^^

SemperArdens
07-16-2010, 23:11
Как според вас изглежда типичният зубър?

Висок около 2 метра, тежи около тон. Изчезнал вид, като последният зубър умира през 1627 в Полша, т.е. преди 383 години. ;)

Ewok
07-16-2010, 23:21
абе стига сте се излагали това е зубър:
http://www.papia.bginvent.net/animals/zubar.jpg

pentxayc
07-17-2010, 10:48
забележи си правописа в заглавието и в поста и ми кажи кое е правилно

Luscious_Heart
07-17-2010, 12:43
Колко сте неинформирани.

tman
07-17-2010, 13:53
Един от нашия клас няма американските черти на зубър ама пак си е задръстеняк. WOWа му е изтискал всяка капчица въображение и за това по предметите в които това си изисква като БЕЛ е кръгла нула. Води заседнал живот и за това е дебел. Всички момичета му се подиграват и но него не го интересува. Единствените му приятели са player 1 player2 и player 3 8-). Също така е гениален по програмиране. И не се казва зубАр а задръстеняк.

Marky
07-17-2010, 18:25
Не ве хора нищо подобно. Зубара можеш да го познаеш по това, ако му се обадиш сега и му кажеш хайде да ходим на кино или кафе или квото и да е и той да ти каже " не мога трябва да уча, може би друг път " Е тва е 100 % -ов зубар. Зубар е човек, който взима уроците си в даскало преди всичко друго, а не някой който е умен.
Такива задръстеняци най много ме дразнат.

wali00
07-17-2010, 19:30
Оф, айде заключвайте темата, че се излагат все по и по-абсурдни мнения.. :D :D

kratos_6
09-05-2013, 20:26
Всички в училище ми се подиграват въпреки че не знам за какво.Наричат ме ''зубар''и''дебелак''но според близките ми и наи добрите приятели това не е така.Немога да разера защо ме дразнят и убиждат .Наи вероятно завиждат,но не съм обеден в това защото не им омразва постоянно ВСЕКИ ДЕН.Някои би ли ми дал съвет как да стана готин колкото да ме ме закачат всеки ден и да мога да хвана поглед -два

anonymous895156
09-05-2013, 21:18
^ по принцип можеш само да опитваш, влязъл си в положение, от което не се излиза

Au79
09-06-2013, 06:44
Американците и тъпите им стереотипи |( Не мога да повярвам, че има хора, които им се връзват :X

Ии междудругото.. Преди да използвате думата "зубър", научете значението и.. Това е човек, който учи нещата дума по дума/наизуст, като всъщност не разбира смисъла им и до седмица дори ги е забравил.. Т.е., това е глупав човек, който не може да разсъждава.. НЕ УМЕН!..
Зубърът е животно. Tова, за което говориш, се нарича "зубрач" :)

пAteNцЕ
09-06-2013, 06:58
Ми обиждай ги и ти бе, върни им го.

~The Smile~
09-06-2013, 07:14
Зубърът е животно. Tова, за което говориш, се нарича "зубрач" :)

+1

marilyn
09-06-2013, 14:29
Имахме две-три такива в класа. Много бяха зле. Едната беше пълничка, с очилца, учеше си наизуст всичко и ако знае нещо (примерно домашното по испански кога трябва да се предаде) и тя не ти казва. Не излизаше, не искаше от един час да избягаме дори в 12ти клас и все ни прецакваше.
Не сме били близки с нея, поддържали сме просто нормален тон. След като завършихме ми писа да ме покани на стрийптиз бар. Не можах да повярвам.
Другата беше една уж на вид малко по-нормална, но същата... не излизаше, само седеше и учеше наизуст.

Третата... не знам.. така и не съм наясно майка ѝ ли много я тероризираше или си беше зле.

Котка.
09-06-2013, 15:04
В нашия клас има 3 - 4 такива.Първия - нищо особено, ходи зализан и с ризка на карета. :D
Втория - някъв селски бек с акне, ланец и коса обилно намазана с гел.А, и тениска 4904854308 номер. :D
Разбира се, тези двамата се мислят за яки.
Третият е винаги с анцуг от Илиенци и маратонки на Lacoste, комбинирано с официално яке.Брр!