PDA

View Full Version : косата :@



giveupbitch
07-05-2010, 18:12
Ми проблемът е,че напоследък косата ми се къдри супер лесно. Днеска я изправих и още дори не бях излязла и се накъдри..ужас. Пресата ми е на Браун,185 градуса,преди не ми се къдреше така. Напоследък стана така и супер много се дразня. Преди използвах кристали дали е защото вече не? дайте някакви съвети,че вече не знам..Косата ми е чуплива бтв

LadyDy
07-05-2010, 18:16
Ако косата ти е прекалено чуплива и къдрава...нормално.
Зависи. Ако навън е влажно времето (не знам от къде си), но и това накъдря косата, след изправянето.
Не мисля, че кристалите влияят.
Използваш ли продукт, който задържа косата повече време права? (т.е за пръскане преди изправяне) :)

giveupbitch
07-05-2010, 18:22
Ми,не е влажно. Зимата съм излизала изправена и ми е стояла,а беше по-дълга.. От Бургас съм. Иначе не само кристали изпозлвам и преди едно на Лореал розово там за по-лесно изправяне..

LeDa
07-05-2010, 18:23
Може би косата ти се е изтощила прекалено много от преси и други такива неща.Защо не продължиш да използваш кристали?

titinkaa
07-05-2010, 18:24
Използвай маска за коса,която заглажда косъма,така няма да стърчи и да се начипва лесно.

giveupbitch
07-05-2010, 18:28
аз използвам балсам,ама няма никакво действие,освен че ми е по-гладка косата
ще си взема маска
а нещо друго? Аз скоро ще си взимам нова преса,ама все пак до ся не ми се е начупвала така косата.. 8-)

billytalent
07-05-2010, 18:31
Странно и на мен напоследък косата ми е започнала да се къдри,а по-принцип ми е права.
Мисля си,че е от влагата. 8-)
Иначе нищо не помага.
От личен опит го казвам.

brutaLxxbunny
07-05-2010, 19:15
Ами през зимата като ти е била по-дълга,може би сега като си я подкъсила да се къдри така.Моята също много ужасно се къдри.Използвам от скоро на SYOSS Heat Protection и съм много доволна.Не само,че предпазва от изгаряне,но и държи косата изправена.Аз ползвам и шампоан,балсам и нещо си там за изправяне,но няма кой знае какъв ефект.А иначе пресите Браун са много добри,ако не е счупена,няма нужда да я сменяш.

BlackkStar
07-05-2010, 19:21
Ами през зимата като ти е била по-дълга,може би сега като си я подкъсила да се къдри така.Моята също много ужасно се къдри.Използвам от скоро на SYOSS Heat Protection и съм много доволна.Не само,че предпазва от изгаряне,но и държи косата изправена.Аз ползвам и шампоан,балсам и нещо си там за изправяне,но няма кой знае какъв ефект.А иначе пресите Браун са много добри,ако не е счупена,няма нужда да я сменяш.

Това на SYOSS какво точон представлява? И наистина ли предпазва косата от пресата, защото точон таковъ си търся в момента.

j_adore2
07-05-2010, 20:02
Възможно е да се кърди и от топлото време :)

nefchi_bs
07-05-2010, 20:13
Ми,не е влажно. Зимата съм излизала изправена и ми е стояла,а беше по-дълга.. От Бургас съм. Иначе не само кристали изпозлвам и преди едно на Лореал розово там за по-лесно изправяне..

Аз се учудвам,че преди не е било така...И аз съм от Бургас и каквото и да направя се начупва лятото,от влажното време е,колкото и да не го усещаш си е доста влазно,в сравнение от другите градове,които не да со морето...

giveupbitch
07-05-2010, 20:35
ми тя пресата е хубава,ама косата ми е ужаснаа..Смисъл не е къдрава много,ама е гъстаа и направо.. 8-)

mArMaLaDkA
07-05-2010, 21:08
Ъъ, изправях си косата с преса на Белисима, т.е хубава, скъпа преса, бях идеално права точно за 15 мин. И друг път се е случвало така, мислех си, че е от пресата, ама...
Фризьорката ми ми каза, че заради гъстата коса(по принцип ми е и по-странен косъма, дебел и неравен, а реално косата ми не е особено къдрава), трябва първо да я изправям със сешоар, а после с преса. И понеже това значи един вид да си унищожа косата, директно отхвърлих идеята за права коса. 8-) И така де. Може и ти да си като мен. Или както казаха, да ти е изтощена косата.

yokote
07-05-2010, 21:15
И аз си мисля, че е заради гъстата коса. Лично при мен е много по-лесно да си я изправя, когато съм я подстригвала. Но когато не е оформена и се е сгъстила, колкото и кристали да слагам, ефекът на изправената коса трае макс 15 мин., дори и при сухо време :( затова скоро ще посетя фризьорката, колкото и да не ми се иска...

Rallysun
07-05-2010, 21:47
Може би се е изтощила и затова се начупва.. поне при мен е така, когато почне доста да цъфти :))

LadyDy
07-06-2010, 07:30
Използвай маска за коса,която заглажда косъма,така няма да стърчи и да се начипва лесно..
Но може и от маската да седи сплескана.... Не знам, на мен не ми действа добре на вида на косата. :)

betibarclay
07-06-2010, 08:37
Ми проблемът е,че напоследък косата ми се къдри супер лесно. Днеска я изправих и още дори не бях излязла и се накъдри..ужас. Пресата ми е на Браун,185 градуса,преди не ми се къдреше така. Напоследък стана така и супер много се дразня. Преди използвах кристали дали е защото вече не? дайте някакви съвети,че вече не знам..Косата ми е чуплива бтв
изправяй я на 360 градуса така поне ше ти останат 5 косъма и по-лесно ше се справяш с нея :smt080

giveupbitch
07-06-2010, 20:00
забавничко. Ще си взема пак кристали,пък дано се оправи 8-)

rozovka
07-07-2010, 18:05
еми начи и мойта е мега къдрава след като си измия косата.... но преди и мойта беше така ама сега вече нз що кат я изправя /хубаво нали ако се старая/ издържа до другото ми миене на косата... :)

pussucetka
07-07-2010, 18:11
До колкото разбрах .. имам същата преса и същата косааа :-x .. и моятаа е къдраваа и преди, когато имах по-дълга косаа и през зиматаа въобще не ми се къдреше а се от както я скъсихх и крайй :? .. Може би и косата е много изтощенаа и затова аз скоро ще ходяя на фризиор .. А по-нагоре едно момиче каза нещо за Syoss .. Имааш ли снимка на това, което използвашш? :)

heiress
07-07-2010, 18:43
Вземи си масло от ленено семе и го използвай вместо кристали. След като изправиш с пресата мини набързо косата със сешоар и четка и няма да имаш проблем.

nushi14
07-08-2010, 13:45
Има много продукти за справяне с буйните коси, има гелове, балсами и какво ли още не. Нивеа имат серия за права или чуплива . Аз съм от лака ми коса, имам буйна коса и като се изправя с преса съм с права коса точно 1 час. Ползвах какво ли не ама според мен действа само това лак за коса на Нивеа.