PDA

View Full Version : Лакиране и грижа за ноктите



BlackkStar
07-05-2010, 18:50
Тъй като започнах да се лакирам по-често ви моля да ми обясните как да го правя правилно. Смисъл аз само слагам лак а знам, че е хубаво да се слага топ лак или някакви такива... Та цялата процедура ако ми обясните, ще съм ви много благодарна. И като триете лака трябва ли да се чака определено време, за да сложите нещо(ясно, че се чака да изсъхне лакочистителя де) :D . Другото, което искам да попитам, е възможно ли е от прекалено често лакиране да се "увредят ноктите", например да пожълтеят, да се чупят... и какви грижи да полагам за тях. Надявам се да ми отговорите подробно, че още съм начинаеща в тази обаст.

ameli
07-05-2010, 19:00
1. като ползваш лакове с по-силни цветове (червено например) ноктите пожълтяват. В такъв случай ги оставяш ден - два без нищо или само с безцветен лак

2. като се изчистиш с лакочистителя си измий ръцете (вода и сапун), за да не пада лака бързо (не знам до колко е вярно, казвали са ми го.. )

3. грижи за тях..? заздравител, витамини (мляко, сирена, риба, продове, зеленчуци и т.н...)

дано поне малко съм помогнала 8-)

alex4et0y
07-05-2010, 19:14
1. като ползваш лакове с по-силни цветове (червено например) ноктите пожълтяват. В такъв случай ги оставяш ден - два без нищо или само с безцветен лак

2. като се изчистиш с лакочистителя си измий ръцете (вода и сапун), за да не пада лака бързо (не знам до колко е вярно, казвали са ми го.. )

3. грижи за тях..? заздравител, витамини (мляко, сирена, риба, продове, зеленчуци и т.н...)

дано поне малко съм помогнала 8-)

Това е вярно.
Една приятелка на майка ми ми каза, че ако си държиш ръцете 30мин. във вода със сол ще бъдат по-здрави и ще растът по-бързо. Незнам до колко е вярно това все не ми отава време да пробвам.

BlackkStar
07-05-2010, 19:14
Ами за цветовете предимно розово, синьо, черон, сиво, бяло...
А как по-точно се използва заздравителят?
И ако лакът не е започнал да се бели мога да си го оставям колкото си искам да седи, нали?
Мерси, ameli, но ако някой може да ми обясни по-подробно процедурата за лакиране, че и да седи лакът повече-трябва ли да слагам нещо преди и след лакиране, колко пласта слагам и т.н.

Абе казах ви ,че съм начинаеща. :-o

pinkflower
07-05-2010, 19:22
Не само от тъмните лакове,от всички жълтеят ноктите.
Вземи си основа или някакъв заздравител и го ползвай като основа под всички лакове.Не помага против пълното пожълтяване на ноктите,но определено има разлика.

И аз винаги след лакочестителя си мия ръцете,най-малкото за да нямам останал някъде памук и да ми се полепи по лака.

Добавям:
Еми слагаш заздравител 1 пласт,изсъхва малко,слагаш си лака и после топ лака.
И си го държиш докато искаш.Мен например ми писва след 3-4 дена лака и го сменям.

LipSy
07-05-2010, 19:33
Недей да се лакираш много, много често. Първо лаковете не са много хубави за ноктите и лакочистителя за него пък да не говорим. Защото той е ацетон все пак! :( Ноктите ти може да започнат да се чупят по-често, ако имаш дълги маникюри. Просто си купи някакъв заздравител за нокти или се посъветвай с някоя маникюристка. Тя ще ти каже най-добре! :)

BlackkStar
07-05-2010, 19:37
Благодаря на всички.
Е сега ако ми препоръчате някакъв заздравител или основа и топк лак...
pinkflower, ти какво слагаш?

Callisto
07-05-2010, 19:45
Аз пък съм пушачка и ноктите ми са вечно лакирани, но въпреки тези две неща те не са изобщо жълти. Явно си е до човек. Иначето аз винаги слагам заздравител под лакът на Nail Care с калции и витамин B. От както го ползвам и един нокът не ми се е счупил, а ноктите ми са много дълги и всички ми се чудят как ги потдържам, а лакът издържа много време. :)

BlackkStar
07-05-2010, 20:25
Аз пък съм пушачка и ноктите ми са вечно лакирани, но въпреки тези две неща те не са изобщо жълти. Явно си е до човек. Иначето аз винаги слагам заздравител под лакът на Nail Care с калции и витамин B. От както го ползвам и един нокът не ми се е счупил, а ноктите ми са много дълги и всички ми се чудят как ги потдържам, а лакът издържа много време. :)
Ще ми дадеш ли снимак на този заздравител, че не го намирам и откъде си го купи
Едит: този ли е: http://www.chinaqualitycrafts.com/view/24028840/Nail_Care_with_Calcium_Vitamin_B.html

mArMaLaDkA
07-05-2010, 21:02
Калисто, поддържам. :)
Ноктите ти не пожълтяват, защото ползваш качествени лакове и/или лакочистител без ацетон.
Иначе не смятам, че тютюнопушенето влияе по някакъв начин на цвета на ноктите, майка ми, баща ми и изобщо всички пушачи около мен имат напълно нормален цвят на ноктите(не е жълтеникав, нито сивкав, нито синкав).

Заздравяването на ноктите не се влияе толкова от приема на млечни продукти, зеленчуци и плодове, иначе аз щях да имам най-дългите и здрави нокти на света. :-o По-скоро си е до ген и поддръжка. :-o
Иначе помня, че преди си мажех ноктите с памуче, напоено с лимонов сок - заздравявало и избелвало ноктите, имаше някакъв ефект честно казано. Другото, което изпробвах на няколко пъти беше да си потопя ръцете в съд с известно количество вода, в което имаше морска сол и няколко капки йод. За резултат не мога да кажа, понеже твърде малко и на дълги интервали си правих процедурата. И да, понякога си мажа ноктите с масло, каквото имам(бадемово, от пшеничен зародиш и прочие) - вярвам си, че заздравяват и че ми омекват кожичките. 8-) Маслата се продават в аптеките и някои парфюмерии, на Икаров струват към 2-3 лв., зависи пак къде ще попаднеш. Това е накратко. :)

pinkflower
07-06-2010, 07:06
Да маслото на икаров доста го хвалят,ама аз още не съм се наканила да си го взема.

Иначе ползвам на Перфект.Имах един 'регенерираща база' се водеше,а сега ползвам една матираща основа пак на перфект.Доволна съм и от двете :)

Spider4eto
07-06-2010, 07:29
Преди ноктите ми бяха много меки и супер лесно се чупеха. Препоръчаха ми лилавия заздравител на Перфект(стимулира и растежа) и останах изключително доволна. Ноктите ми станаха дълги и твърди, и нито един не се счупи, докато не ги отрязах. Преди да се лакираш, сложи тънък пласт заздравител, изчакай да изсъхне и си сложи лака. Когато си пилиш ноктите, ги пили само с хартиена пила, тъй като металната спомага за сцепването на ноктите на пластове. Когато лака тръгне да ти се лющи, веднага го изтрии, защото това също спомага за сцепването.

BlackkStar
07-06-2010, 08:42
Значи заздравителят се ползва ВИНАГИ преди лакиране, а не само за определено време?
А топ лакът има ли някакво укрепващо или предпазващо действие или е просто за по-хубаво лакиране така да се изразя? И ако може ми препоръчайте някакъв такъв, че не знам какво да търся.

Spider4eto
07-06-2010, 08:55
Заздравителя на Перфект можеш и като топ лак да го ползваш. Топ лакът придава по-блестящ вид и предпазва лака да не се люпи за по-дълго време. А аз докато си пусках ноктите рядко бях без заздравител по тях. Може да ме е мързяло да ги лакирам, но заздравител задължително слагах.

pinkflower
07-06-2010, 09:05
Аз ползвам топ на перфект пак.Бързо съхнещ се води.И от него съм си доволна.
Абе като цяло самата серия им е хубава.Поне на мен добре ми действа.
Иначе заздравител можеш да си носиш и без лак отгоре.То ще ти е само като блясък на ноктите.

hahavteen
07-06-2010, 10:08
1. Лакирам се от 5-ти клас и ноктите ми не са пожълтяли. ВИНАГИ се използва безцветен лак преди да се нанесе цветния. Ако ноктите все пак пожълтеят слагате в една чинийка паста за зъби и сок от лимон, разбърквате и с четка за зъби търкате ноктите. Не знам колко често се повтаря процедурата.

2. Ползвам лакочистител без ацетон. Не го мия защото не виждам смисъл. Има лакочистители които помагат на ноктите да станат по-твърди или имат някакви витамини. Аз лично си трия ноктите, слагам маслото на Икаров, втривам, изчаквам да попие, нанасям заздравител и после почвам с лакирането.

Sunshin3
07-06-2010, 10:11
ИСКАМ ДА СЪМ МЪЖ 8-)

BlackkStar
07-07-2010, 09:51
Благодаря ви на всички. Знечи доколкото разбрах мога да мина без топ лак.
И ся да видим дали съм разбрала:
1.слагам винаги заздравител или безцветен лак и чакам да изсъхне
2.лакирам
3.и после може да сложа топ лак.

А btw аз предимно питах за лакиране на краката, тъй като не уточних, там процедурата и същата, нали?

BlackkStar
07-07-2010, 17:50
А между другото на заздравителя, който си взех на Перфек,т пише, че се ползва определено време. Вие само за определо време лби си го ползвате или постоянно?

BlackkStar
07-09-2010, 20:52
^?

Айде ,че имам още въпроси. 8-)
Има едни пили за нокти, предполагам ги цнаете, дето са 3 в комплек ти са някакви меки и всяка е за нещо определено. Ама катк се използвам по-точно и за какво?
И някъде прочетох, че точно те се ползвали за заглаждане на ноктите, пък аз нещо на 2 нокътя ми е някак грапаво та дали с това ще стане за се оправи?
И пак в едан книга четох, че след използване на уреди за рязане на нокти трябвало да се дезинфекцират. Вие това правите ли го и как по-точно? А една и съща нокторезачка/ножичка ли ползвате за ръцете и краката?

pinkflower
07-10-2010, 10:12
Какъв заздравител си си взела.
Аз моя си го ползвам постоянно.

Чувала съм,че не било хубаво да си режеш ноктите с нокторезачка,защото били се нацепвали.Аз на ръцете си ги пиля,а на кракаат с ножичка.А тва за дезинфекцията не съм го чувала до сега.

А за пилите.Те с различна грапавина ли са?
Ако да.Най-грапавата е за скъсяване и по-грубо изпилване,а другте са за дооформяне и полиране.А щом са ти грапави ноктите,т.е. имат неравности ги полирай.Ама гледай все пак да не си надраскаш много нокътната плочка.

Това е,което аз мога да кажа,не съм професионалист ни най-малко ;)

anonymous708973
07-10-2010, 10:46
Аз обожавам ярки лакове (червено предимно), ноктите ми не са жълти грам. Винаги под ярък цвят слагай основа, аз в момента съм с една на OPI - скъпичка е, 15-тина лв мисля, обаче е на майка ми и аз покрай нея :-D Убедена съм, че и някаква на ФлорМар ще ти свърши работа. Вчера си купих топ лак на ФлорМар, защото придава блясък, а продавачката каза, че и пази лака. Моят често се обелва горе, при върха на нокътя заради допира с разни повърхности.

А момичета да попитам... мисля да си взема лилавия заздравител на Перфект. Мога ли да го използвам като основа и отгоре да слагам лак или за да има ефект, не трябва да има лак отгоре? :)

pinkflower
07-10-2010, 11:14
Защо да не можеш.Слагай си лак отгоре,не мисля,че има някакво влияние.Ако все пак те притеснява слагай 2 по-тънички пласта или един по-дебел и тогава цветен лак,а за да не ти се белят много бързо връхчетата можеш с топ лака да минаваш и отдолу по ръба на нокътя/ох не знам как да го обясня :? /

BlackkStar
07-10-2010, 16:20
Взех си на Перфект лилавия, някой от тази тема(може и ти да си била) ми го препоръча.
а за пилата нещо такова имам предвид http://images.izgodnobg.com/192/258192_big.jpg

Hiph0pgirl
07-10-2010, 19:04
Първо слагаш заздравител, след това нанасяш цвета на два пъти, накрая топ лак и изсушител ако искаш да изсъхне по-бързо :)

pinkflower
07-11-2010, 08:23
Ами да,точно и аз за тия казвах,че имат няколко грапавини и започваш с най-грапавата.То обикновено си има цифрички 1,2 и т.н.

ExplosionsInTheSky
07-14-2010, 16:16
Аз също използвам заздравителя на Перфект. Но ноктите ми се чупят постоянно. Ужасно е направо. :(

anlity
06-06-2011, 14:42
az sa6to izpolzvam na ikarov za nokti pomaga i to mnogo az iskam da popitam za vodnoto lakirane az si slagam lak v vodata ama ne6ty ne6te da mi se razprostrani nz za6to i neiska da stane :D nz molq da mi pomognete :-P

MegiBoOm
06-06-2011, 15:40
ето всичко, което аз правя, понеже съм голяма маниячка на тази тема, ще се постарая да ти го опиша добре 8-)

- слагам заздравител "икаров" и встривам в кожичките...
- след 30 мин. след като вече заздравителят е попил, слагам база за нокти / ползвам най-различна /
- най-добре ще е да слагаш по два пласта от лака, за да е по-наситен
*избягвай тъмните цветове
- слагаш топ лак, за да "запечаташ" всичко, което си направила досега
- след около 3 минутки слагаш изсушител на лак / аз позлвам на перфект, който се нанася като лак /

Това е!
Ако имаш някакви въпроси -питай! Ще се радвам да помогна 8-)