PDA

View Full Version : Пушене за гъзария



miminka__94
07-05-2010, 19:36
Такам ... имам приятелка която се запали по пушенето след като цялата компания започна,лошото при нея е,че тя не хъска(обеснявам странния глагол :D - дърпа,но не гълта,а само изпуска) - това не е пушене,а само ей така да се покаже,че тя не е единствената непушачка.Аз много пъти се пробрах да и обесня,че няма смисъл само да си хаби парите за цигари,които реално погледнато не използва,но тя не иска да ме чуе . . . показвала съм и как но просто не може ... и се отказах да и говоря,проблема обаче е че тяхните е хванаха(те са много против цигарите даже се карат на мен дето никакви не са ми) и я наказаха да се прибира в 10 и и казаха,че ако я видят или разберат цяла ваканция няма да излиза,обаче тя си продължава- лошото е,че много лесно могат да я хванат . . . как да и кажа,че няма смисъл да държи цигарата като не прави нищо,най-много да я хванат и тогава още по-лошо ... съвет какво да и кажа? А и лошото е,че най-редовния и отговор колкото и да и говоря е "По-добре зъбите отколкото дробовете" . . .

ibojilow
07-05-2010, 19:39
Обясни и, че искаш да си с нея през ваканцията, а не да я накажат и ако ти е приятелка и държи на теб да ги спре!

Ако и тогава нищо не стане я остави да си чупи главата..

miminka__94
07-05-2010, 19:41
мерси за бързия отговор ... еми аз точно това съм и казвала,че искам да съм с приятелката си лятото,а не да ми пише по скайп,че и на нея и се ходи някъде ама не я пускат,а тя ми казва ти като си ми приятелка се постави на мое място какво ми е да излезна и всички да пушат аз да стоя и да гледам ....

WaterLilly
07-05-2010, 19:46
Не можеш на никой да набиеш в главата насила ум. След като тя така е решила да прави, остави я - тя ще страда.

ibojilow
07-05-2010, 20:16
Те ако я уважават като човек, няма да ги интересува дали пуши или дали не пуши.. Това, че ще спре да пуши, не вярвам да ги накара да почнат да я игнорират :-o

miminka__94
07-05-2010, 20:19
еми да именно,че поне аз няма да тръгна да гледам кой друг пуши освен мене ... ама тва тя не го проумява

Biskfitka
07-05-2010, 23:35
Кажи й да не се заблуждава,като не гълта дима е много по-вредно :)

Tempest
07-05-2010, 23:45
ъмм... оказвал съм се в компания на пушачи (аз съм заклет непушач, поне на цигаи), не е проблем, ако знам как да общувам с хората, за какво ми е фас в ръката/устата?! Да, постави се на нейно място - егото й се наранява, че всички пушат, а тя стои бездействена... а точно с това може да изпъкне, какво пък?! Ако тази ваша компания е пълна с точни хора.. какъв е проблема за евентуалния непушач да се впише в нея?! Обясни й, че не пушенето обединява компанията, а ..... (тук ти оставям свободно място да й обясниш какво всъщност прави компанията едно цяло, щото не ви знам :D [вие, издънени печки такива] 8-) )

ibojilow
07-06-2010, 07:06
ъмм... оказвал съм се в компания на пушачи (аз съм заклет непушач, поне на цигаи), не е проблем, ако знам как да общувам с хората, за какво ми е фас в ръката/устата?! Да, постави се на нейно място - егото й се наранява, че всички пушат, а тя стои бездействена... а точно с това може да изпъкне, какво пък?! Ако тази ваша компания е пълна с точни хора.. какъв е проблема за евентуалния непушач да се впише в нея?! Обясни й, че не пушенето обединява компанията, а ..... (тук ти оставям свободно място да й обясниш какво всъщност прави компанията едно цяло, щото не ви знам :D [вие, издънени печки такива] 8-) )
Его? :lol:

Тя ако не може да изпъкне като човек и да почне да пуши пак няма да изпъкне! Иначе надолу всичко е жица и е много правилно казано .. :oops:

Tempest
07-06-2010, 07:10
Моя грешка (забележи кога съм писал коментара :D ), по-скоро да съм искал да кажа самочувствие, не его :D

xSANYAx
07-06-2010, 09:02
Хубаво е,че мислиш за твоята приятелка,това показва колко ти е скъпа и всъщност и ти колко си й скъпа,но явно тя не го оценява. Едва ли щом вече се е запалила по гъзарията да 'пушиш' точно ТИ ще я откажеш.. не знам.. съветвам те да й кажеш това,което ти каза ibojilow и ако не го направи,остави я,нека си пуши,тя ще съжалява.Ще ги спре някога и ще съжалява,че те е загубила в замяна на цигарите! :)

bobito_th
07-06-2010, 09:53
Мързи ме да чета всички отговори.

Кажи й, че тва да пуши, защото другите го правят е доста детинско. Ако утре всички от компанията ви почнат да се боцкат и тя ли ще почне. :? А и като не гълта ще хване рак на зъбите и после ще съжалява. Тряа да се осъзнае момичето.

BiGBaDWolF
07-06-2010, 10:04
Само хабите цигарите... Кое му е газарското постоянно да смърдиш на пръч от тия цигари да ти пожълтеят зъбите .. Това ли е гъзария ..

SummerDream
07-06-2010, 11:09
..кво да ти кажа, повечето от приятелите ми са в същата ситуация-мислят си, че по този начин се "вписват" в средата и че по този начин стават "по-готини" и по-харесвани, друг е въпросът, че са далеч от истината д; Колкото до твоята приятелка..мисля, че докато тя сама не осъзнае какви ги върши, никой друг не може да я накара да го направи..

IceCreamCutie
07-06-2010, 11:22
Аз не мисля че пушенето е нещо с което хората трябва да се гордеят. Това е порок. Отрова. Измислица. Ако това момиче го прави само за да се впише значи нещо и хлопа. Не искам да я обиждам. Просто ако имаше достатъчно съвест щеше да разбере че не е редно да жертва здравето си или пък времето си за тези които ще я зарежат само защото не пуши. Според мен трябва да се отдръпне и да поднови отношенията си с теб. Така като гледам си съвестно момиче и за разлика от някой хора които познавам ти пука за приятелката ти. Надявам се да успееш да и покажеш правилния път.