PDA

View Full Version : ПОМОЩ! спешно е !



wiki7
07-05-2010, 19:53
Аз съм на 14 години.На 1 август ще ходя на море с баща си и някои други роднини.Би трябвало на 27 юли да ми дойде,но моят цикъл почти никога не е точен ... четох други форуми,където казват за море-тампони,но малко се притеснявам защото до сега никога не съм използвала тампон,а и нямам възможност да го сменям често,когато съм на плажа.. моля ви кажете ми какво да правя .. а и не мога да не влизам във водата,защото баща ми ще ме пита какво има .. а не мога да му кажа истината,зашото ще ми е адски неудобно :?
Наистина ше съм много благодарна ако някой ми помогне.. незнам какво да правя и съм много притеснена :neutral: :-k

male91
07-05-2010, 20:11
Аз съм на 14 години.На 1 август ще ходя на море с баща си и някои други роднини.Би трябвало на 27 юли да ми дойде,но моят цикъл почти никога не е точен ... четох други форуми,където казват за море-тампони,но малко се притеснявам защото до сега никога не съм използвала тампон,а и нямам възможност да го сменям често,когато съм на плажа.. моля ви кажете ми какво да правя .. а и не мога да не влизам във водата,защото баща ми ще ме пита какво има .. а не мога да му кажа истината,зашото ще ми е адски неудобно :?
Наистина ше съм много благодарна ако някой ми помогне.. незнам какво да правя и съм много притеснена :neutral: :-k
тогава измисли по какъв начин можеш да скриеш истината !
>> ако си девствена тампоните не са най-доброто решение.
Кофти тръпка, баце ... ама дори и нищо да не казваш баща ти евентуално може да се осети .. (а може и да не се .. ние мъжете сме доста недосетливи в това отношение). Съжалявам .

Sisi7u
07-05-2010, 20:42
кофти се получило ..
не знам .. :(

elito0o0o0
07-05-2010, 21:00
И кое е смешно? Аз не видях такова...

Говори с баща ти и му обясни как седят нещата.. И не трябва да ти е неудобно - той ти е родител. ;)

Sisi7u
07-05-2010, 21:11
И кое е смешно? Аз не видях такова...

Говори с баща ти и му обясни как седят нещата.. И не трябва да ти е неудобно - той ти е родител. ;)
кой пък се е смял .. :-o

wiki7
07-05-2010, 22:47
Аз съм на 14 години.На 1 август ще ходя на море с баща си и някои други роднини.Би трябвало на 27 юли да ми дойде,но моят цикъл почти никога не е точен ... четох други форуми,където казват за море-тампони,но малко се притеснявам защото до сега никога не съм използвала тампон,а и нямам възможност да го сменям често,когато съм на плажа.. моля ви кажете ми какво да правя .. а и не мога да не влизам във водата,защото баща ми ще ме пита какво има .. а не мога да му кажа истината,зашото ще ми е адски неудобно :?
Наистина ше съм много благодарна ако някой ми помогне.. незнам какво да правя и съм много притеснена :neutral: :-k
тогава измисли по какъв начин можеш да скриеш истината !
>> ако си девствена тампоните не са най-доброто решение.
Кофти тръпка, баце ... ама дори и нищо да не казваш баща ти евентуално може да се осети .. (а може и да не се .. ние мъжете сме доста недосетливи в това отношение). Съжалявам .


Да,девствена съм ... предполагам че мога да му кажа и да не влизам във водата,но не ми е толкова неудобно от него .. ще сме с едни роднини не море и няма как да не разберат ако му кажа .. .. иначе поне за един ден мога да стоя извън водата без да осъмня никой,понеже се занимавам със спорт и доста често имам проблеми с краката .. ужасна болка и ако се престоря че ме боли крака знам че 100 % ще ми повярва .. мога да го направя в деня,когато ми е най-силно,а после ще измисля нещо
:(

male91
07-06-2010, 04:48
Аз съм на 14 години.На 1 август ще ходя на море с баща си и някои други роднини.Би трябвало на 27 юли да ми дойде,но моят цикъл почти никога не е точен ... четох други форуми,където казват за море-тампони,но малко се притеснявам защото до сега никога не съм използвала тампон,а и нямам възможност да го сменям често,когато съм на плажа.. моля ви кажете ми какво да правя .. а и не мога да не влизам във водата,защото баща ми ще ме пита какво има .. а не мога да му кажа истината,зашото ще ми е адски неудобно :?
Наистина ше съм много благодарна ако някой ми помогне.. незнам какво да правя и съм много притеснена :neutral: :-k
тогава измисли по какъв начин можеш да скриеш истината !
>> ако си девствена тампоните не са най-доброто решение.
Кофти тръпка, баце ... ама дори и нищо да не казваш баща ти евентуално може да се осети .. (а може и да не се .. ние мъжете сме доста недосетливи в това отношение). Съжалявам .


Да,девствена съм ... предполагам че мога да му кажа и да не влизам във водата,но не ми е толкова неудобно от него .. ще сме с едни роднини не море и няма как да не разберат ако му кажа .. .. иначе поне за един ден мога да стоя извън водата без да осъмня никой,понеже се занимавам със спорт и доста често имам проблеми с краката .. ужасна болка и ако се престоря че ме боли крака знам че 100 % ще ми повярва .. мога да го направя в деня,когато ми е най-силно,а после ще измисля нещо
:(
Когато отидеш на море може цикалът ти да закъснее, поради промяната на климата, но може и да подрани :}
-----------------
Това е втория вариянт, който НЕ ТИ ГО препоръчвам !
http://archives.zavinagi.com/archive/index.php?topic=272429
-----------------
Третия вариянт е следния: на лъжата краката са къси ;] помисли си за вариянта да кажеш на някого :)

mArMaLaDkA
07-06-2010, 05:33
Големи притеснения, голямо чудо, ще кажеш, че баща ти и роднините ти досега са живели в гората. :-o
Едно 80% съм сигурна, че баща ти знае, че ти е дошло, роднините ти са се досетили, но не са ти казвали нищо, за да не те притесняват.
За тампон не знам дали е добра идеята, защото е твърде голяма вероятността да не го поставиш правилно и/или да не можеш да отреагираш навреме да го смениш - и в двата случая ще се получат доста сконфузни ситуации за теб. Риск печели - риск губи. Ще е хубаво, ако успеете да отложите морето, докато ти мине неразположението, ако ли не - просто няма да влизаш във водата.

И НИКАКВИ хапове без лекарско предписание, само защото някоя си кокошка направила така. Отиваш на гинеколог, казваш си проблема, той ако прецени, ще ти изпише хапчета(въпреки, че дълбоко ме съмнява това да се случи).

Приятна почивка и не драматизирай толкова нещата! :)

radeberger
07-06-2010, 10:00
И за какво трябва да криеш това , че ти е дошло ???
Все едно не си на 14 , а на 10 . Според мен си е напълно нормално и за какво изобщо се притесняваш .

Rebus
07-06-2010, 10:45
Е кажи на баща си.Няма от какво да се притесняваш..Не пада от Марс така че.. :)

batkodoki
07-06-2010, 11:58
Големи притеснения, голямо чудо, ще кажеш, че баща ти и роднините ти досега са живели в гората. :-o
Едно 80% съм сигурна, че баща ти знае, че ти е дошло, роднините ти са се досетили, но не са ти казвали нищо, за да не те притесняват. .......

И НИКАКВИ хапове без лекарско предписание, само защото някоя си кокошка направила така. Отиваш на гинеколог, казваш си проблема, той ако прецени, ще ти изпише хапчета(въпреки, че дълбоко ме съмнява това да се случи).

Приятна почивка и не драматизирай толкова нещата! :)

Точно така!!

Съгласен съм с всичко горенаписано!

Само не схванах на каква точно научна база все още стъпва моминско-фолклорният стереотип "не мога да влизам във водата..." ?!

Кое точно би ти попречило да го правиш?
Ще повредиш Морето може би?
Или то Теб?

Тогава просто зарежете всяка хигиена основана на ВОДАТА в периода когато сте "неразположени"!
Иначе - по тази логика - Ще повредите Водата...или себе Си....

Измислени неща са това, отглас от един (надявам се отминал!) свят в който Жената е непълноценно и неравностойно "нещо" на Мъжа...
Може ли такава диващина да се култивира съзнателно у млади хора все още - ето това ми е интересно?!

Изявата на менструално кръвотечение е нещо НОРМАЛНО!!! Нормална част от човешката физиология е и ВСИЧКИ (надявам се!) знаем, че е така.
Някой да намира за нещо "срамно" или естетически неприемлив факта, че собствената му устна кухина непрекъснато продуцира "течение"...или че очите му правят същото...или че дори в мозъкът му се случва същото?!?
Ако това не е "срамно" - защо тогава нормалното женско физиологично течение да е такова? Дали някой е готов да обясни?

Извод - отивай да почиваш, радвай се на Слънцето§Морето отблизо в никакъв случай НЕ посягай към фармакоактивните в-ва, които ще повредят за дълго този чуден механизъм, чрез който всички ние идваме в света.

step_up_right
07-06-2010, 15:15
Не се панирай.Знаеш ли на мене какви конфузни ситуации са ми били на главата,ма не ме притеснява да кажа на баща ми или на майка ми...ся физиология,да не си си го избрала,предполагам че няма да са само мъже на почивката с тебе,не се панирай,давай вид че не ти пука,влизай във водата примерно до колене,не се шашкай...

wiki7
07-06-2010, 17:00
Наистина благодаря за всички мнения .. предполагам че просто ще се надявам да не ми дойде точно тогава, защото както казах не ми е особено регулиран .. а ако пък се случи няма да се панирам чак толкова и просто ще кажа на баща си .. ии отново много благодаря на всички :)

bloodyF
07-06-2010, 17:02
можеш да влизаш в морето ,гледай да е до колената де ;д и при мен приключва историята за 4 дни,така че ако ще седите повече ще имаш възможността да се топнеш в морето :)

CrimsonRoses
07-08-2010, 19:52
е то дали си девствена няма значение има си и такива мини размери,но попринцип не е много подходящо морето по време на цикъл,но на собствена отговорност аз съм го правила.А за баща ти,едва ли ще се впечатли от твоя цикъл.

ko7e70o
07-08-2010, 22:30
Аз съм чувала че има едни ампули които спират цикъла може да попиташ в аптека .. Моя приятелка ги е използвала понеже е гимнасичка и имаше изява и нямаше как иначе ... попитаи в аптека :)

unholic
07-10-2010, 19:08
аз знам за витамин ц че спира сигурна съм защото много мои прителки са прибягвали до този метод обаче съм чувала че не е много полезно аз още не съм пробвала щото ме е страх :D

gabi_94
07-10-2010, 20:28
Виж сега, не се притеснявай за момента...От смяната на климата много често цикъла закъснява или те пропуска. При мен абсолютно винаги като отида на море ми забавя или ме пропуска. За последните 3 години уж все ми предстои да ми дойде на морето баш, но нито веднъж не съм имала проблеми. Така че може изобщо да не ти дойде. Ако вече ти дойде на морето, измисляш какво да правиш. Единия вариант е да си признаеш, няма нищо лошо и странно в това, другия - да измислиш, че ти е лошо или нещо такова, 3тия - тампони от най-малките, но аз лично не ти ги препоръчвам.

BlackEyedPeas
07-10-2010, 20:51
Не разбирам защо се притесняваш да му кажеш :( Това, че е мъж не значи, че не разбира, все пак ти е родител, няма от какво да се срамуваш!

amnessia
08-09-2010, 10:20
Просто му кажи - неразположена съм :)

Claymore
08-09-2010, 10:42
Просто му кажи - неразположена съм :)

Стара тема, стара тема... :-x

sugargirl94
08-14-2010, 10:09
помооооощ :-#

Довечера заминавам на море а днес ми дойде !! :cry: Някой знае ли какво може да ми помогне да ми мине по бързо ? Майка ми ми е купила някфи ампули витамин с ама нз колко ще ми помогнат. :-o