PDA

View Full Version : Има ли ..



myselfff
07-05-2010, 20:35
Има ли жена, която няма цикъл и никога не е имала!?

LeDa
07-05-2010, 20:36
Ако е нямала цикъл,то тогава тя не е жена,а момиче


По темата: :lol:

ira90
07-05-2010, 20:36
Не (поне не съм чувала), но с каква цел си я направил/а тази тема .... ???

Spider4eto
07-05-2010, 20:36
Безплодната.

bloodyred
07-05-2010, 20:37
Май не?

justonegirlwithonehope
07-05-2010, 20:42
Невъзможно е.Ако една жена няма цикъл, първо едва ли ще е жена и второ, до колкото знам, за да имаш деца е нужно да имаш цикъл, следователно ако нямаш цикъл няма да можеш да имаш деца.За жените се отнася де. 8-)

mimsssssss
07-05-2010, 20:57
Безплодната. :D :D :D Тва е по тъп отговор дори от самата тема.

Има жени на които са премахнати половите органи като матка, яйчници, тръби и т.н. и те нямат цикъл. Иначе безплодна може да е жената просто защото яйцеклетките и не са годни за оплождане, но тя определено си има менстурация.

п.п. Цикъл се казва времето между менстурация до другата менстурация. А кръвотечението се казва период или менстурация или менстурално кървене.

ginny
07-05-2010, 21:13
Безплодната. :D :D :D Тва е по тъп отговор дори от самата тема.

Има жени на които са премахнати половите органи като матка, яйчници, тръби и т.н. и те нямат цикъл. Иначе безплодна може да е жената просто защото яйцеклетките и не са годни за оплождане, но тя определено си има менстурация.

п.п. Цикъл се казва времето между менстурация до другата менстурация. А кръвотечението се казва период или менстурация или менстурално кървене.

Най-сетне някой образован! :D

bloodyred
07-05-2010, 21:16
Безплодната. :D :D :D Тва е по тъп отговор дори от самата тема.

Има жени на които са премахнати половите органи като матка, яйчници, тръби и т.н. и те нямат цикъл. Иначе безплодна може да е жената просто защото яйцеклетките и не са годни за оплождане, но тя определено си има менстурация.

п.п. Цикъл се казва времето между менстурация до другата менстурация. А кръвотечението се казва период или менстурация или менстурално кървене.

Именно, доста правилно казано. Всъщност и с мен доста приятелки са спорили, че нали имало жени без цикъл, които не могат да имат деца и т.н. и т.н., това е ясно, че без цикъл деца не можеш да имаш, но изобщо момиче без цикъл надали съществува, нито аз познавам .. :( Така де, не се изразих правилно, момиче, което вече е пълнолетно без цикъл..

mimsssssss
07-05-2010, 21:19
^Има жени без цикъл, момичета също. При някой дефект или липса на някой полов орган, част от него те нямат менстурация.

bloodyred
07-05-2010, 21:23
^Има жени без цикъл, момичета също. При някой дефект или липса на някой полов орган, част от него те нямат менстурация.

Тогава дефекта ясен ли е ..? В смисъл, ясно, че ако нямаш матка или нещо друго, няма да имаш менструация .. така де дали се знае за този дефект .. ама че се изразявам .. :?

mimsssssss
07-05-2010, 21:29
Знае се разбира се. При преглед на гинеколог може даже да ти каже кога ще ти дойде. На мен ми определеиха формата на матката и какви деца ще имам (не пол, а че ще са близнаци). Гинеколога си върши добре работата. Ако липсва някой орган, то той най - често е отстранен оперативно. Иначе може по рождение да липсва нещо, но мисля че е много рядко.

До 16 години е нормално да няма менстурация при момичетата. След това знам че се предивзикват с хапчета, които влияят на хормоните. Пият се в продължение на година, след това се спират, за да се види дали ще продължи сама менстуварцията.
При спортистките идва или много рано (както на мен и майка ми) или много късно(както на леля ми).

Ако става въпрос за теб най - добре иди на преглед. Ако питаш от любопитство, браво :)

bloodyred
07-05-2010, 21:31
Знае се разбира се. При преглед на гинеколог може даже да ти каже кога ще ти дойде. На мен ми определеиха формата на матката и какви деца ще имам (не пол, а че ще са близнаци). Гинеколога си върши добре работата. Ако липсва някой орган, то той най - често е отстранен оперативно. Иначе може по рождение да липсва нещо, но мисля че е много рядко.

До 16 години е нормално да няма менстурация при момичетата. След това знам че се предивзикват с хапчета, които влияят на хормоните. Пият се в продължение на година, след това се спират, за да се види дали ще продължи сама менстуварцията.
При спортистките идва или много рано (както на мен и майка ми) или много късно(както на леля ми).

Ако става въпрос за теб най - добре иди на преглед. Ако питаш от любопитство, браво :)

Не, не става въпрос за мен, аз дори съм малка още, на 14 само, просто питам от обща култура .. :Р

wali00
07-06-2010, 07:11
Не (поне не съм чувала), но с каква цел си я направил/а тази тема .... ???



Може би тя е първата жена, която няма цикъл и се чуди дали случайно няма друга като нея.. :D

Spider4eto
07-06-2010, 07:20
Тъп, тъп ама не точно. То е ясно, че за безплодие при една жена може да има много причини, но за да липсва цикълът на една жена, то или ще има липса на някой орган от половата система(било то по рождение, или премахнат оперативно), или някой ще е недоразвит, или ще има проблем с жлезите с вътрешна секреция. И в трите случая тази жена няма да е способна да има деца.