PDA

View Full Version : Компромисите в любовта



Alex4o0o
07-06-2010, 11:42
Защо жените сме по склонни да правим повече компромиси отколкото мъжете?
За какво най-често правите компромиси,за кого си заслужава да пренебрегнете себе си и да направите нещо против волята ви?До кой момент трябва да се правят компромиси?

Whoopdedoo
07-06-2010, 11:46
Жените (и по-точно неориентираните пикли, които не знаят кво искат) СТЕ по-склонни да правите компромиси? Ха.
За никой не си заслужава да пренебрегваш себе си.

Paramour
07-06-2010, 12:20
Аз не правя компромиси и не пренебрегвам себе си! Също така не съм на мнение, че жените правят повече компромиси от мъжете... :?

didi0804
07-06-2010, 13:19
Компромиси със себе си не правя!Никой мъж не заслужава това

LadyDi
07-06-2010, 13:24
Браво на вас. За никого не пренебрегвали себе си...

Но ако някой ден искате да имате пълноценна връзка, ще ви се наложи да вкарата думичката "компромис" в речника си.

SolemnityOfDeath
07-06-2010, 13:27
^ Тихо, Марина, не им разваляй кефа сега :Д

Всички ще кажат колко са безкомпромисни, отстояват си позициите и не се унижават за никого никога...

...и в същото време се вижда ясно с какви теми е напълнен форума, хаха.

LadyDi
07-06-2010, 13:48
Това е най-големият парадокс тука, мен ако питаш :)

CherryS
07-06-2010, 13:54
ми аз ди си призная, ДА првя компромиси. ;) не ме е срам от това, защото в една връзка трябва и двамата да дават нещо от себе си, за да бъде всичко наред. 8)

Al3ksandra
07-06-2010, 13:54
И компромисите си имат граница.. Правила съм и ще правя, защото една връзка има нужда от тях. Но стигне ли се до момента, в който да засегнат достойнството ми - спирам. :( В тоя живот научих едно - всичко е с мярка, винаги в живота търсим златната среда, винаги нещата трябва да са уравновесени и да си по средата за да си добре.. а не в крайностите. :)

ivcheto0o
07-06-2010, 13:59
Не мисля че момичетата сме по-склонни към компромиси,всичко си зависи от човека както и отношенията във връзката.Но определено без компромиси и от двете страни няма бъдеще.

justwondering
07-06-2010, 14:02
И компромисите си имат граница.. Правила съм и ще правя, защото една връзка има нужда от тях. Но стигне ли се до момента, в който да засегнат достойнството ми - спирам. :( В тоя живот научих едно - всичко е с мярка, винаги в живота търсим златната среда, винаги нещата трябва да са уравновесени и да си по средата за да си добре.. а не в крайностите. :)

На абсолютно същото мнение съм. :)

Whoopdedoo
07-06-2010, 15:53
Браво на вас. За никого не пренебрегвали себе си...

Но ако някой ден искате да имате пълноценна връзка, ще ви се наложи да вкарата думичката "компромис" в речника си.
Aз се уверих, че твърде много хора не го оценяват тва.
Имаше една, за която пренебрегнах себе си и кво?
Изпика ми се и на компромиса и на всичко...

Друго е когато имаш пълноценна връзка и говорим за наистина доверие, вяра, любов и от двете страни. Тогава изцяло бих се отдал и бих направил доста компромиси и прошки и всичко, но иначе да пренебрегвам приятелите си например или себе си, с цел тя да е щастлива (щото така стана последния път), или нещо от тоя сорт, а тя да не го оцени - твърдо не. Не обичам да съм изтривалка :)

jghgh
07-06-2010, 15:59
Браво на вас. За никого не пренебрегвали себе си...

Но ако някой ден искате да имате пълноценна връзка, ще ви се наложи да вкарата думичката "компромис" в речника си.

Тъкмо тва щях да кажа..
Доникъде няма да стигнете ако само се надувате.


Иначе не мога да се съглася, че жените правим повече компромиси.Има случаи, в които е даже обратното и съдя от личен опит.

Най-често правя компромиси с тъпо чувство за хумор, въпреки че по принцип съм нетърпелива и не обичам да правя компромиси. Но знам, че трябва.

VinDiesel
07-06-2010, 16:11
Айде бе,вие се изкарахте много железни,но май само пред монитора.Жените сте:
-По-подвластни на модата
-По-страхливи
-По-емоционални
-По-влюбчиви
Който иска да се пробва да ме обори :).
При тези фактори не правите повече компромиси?

LadyDi
07-06-2010, 16:52
Aз се уверих, че твърде много хора не го оценяват тва.
Имаше една, за която пренебрегнах себе си и кво?
Изпика ми се и на компромиса и на всичко...

Друго е когато имаш пълноценна връзка и говорим за наистина доверие, вяра, любов и от двете страни. Тогава изцяло бих се отдал и бих направил доста компромиси и прошки и всичко, но иначе да пренебрегвам приятелите си например или себе си, с цел тя да е щастлива (щото така стана последния път), или нещо от тоя сорт, а тя да не го оцени - твърдо не. Не обичам да съм изтривалка :)
Компромисът е хубаво нещо, но не бива да бъде едностранен процес. Когато само единият се жертва, тогава работата е прецак. Трябва да намерите баланса помежду си и от какво сте готови да се откажете, в името на "всеобщото благо" :)
Но ми е смешно, когато някой се бие в гърдите и твърди, че никога не би пожертвал себе си заради някой друг. Просто... всичко в живота се гради на компромис - компромис с мечтите, компромис в любовта... компромис :) Но романтиката изчезва като навършите 20 години... до тогава всичко е мед и рози :)

valdesbg
07-06-2010, 16:57
Ех.... одраскали са ви егото и сега сте железните и не се променяте за никого.

Хубаво - а огромната планина от вашите собствени несъвършенства какво ще яп равите? Ще я чкате да стане Еверест?

Като не се променяте заради друг - променете се заради себе си. Кво решили сте че на 15-16-17 сте достатъчно изградени и стабилни характери и личности та няма нужда да се развивате? Или... просто са ви накривили шапката и зеете срещу всеки с добри намерения към вас, само и само да печелите някакви мизерни точки рейтинг?

Компромиси се правят ВИНАГИ, когато си във връзка. Неизбежно е. Вече ти си преценяваш дали са достатъчно оправдани. Ако не искаш да правиш компромиси - прекратяваш връзката и ставаш отшелник - мърморко.

Няма начин да си намериш клонинг който винаги да е съгласен/съгласна с теб. А дори и хипотетично да си намериш такъв индовид, за какво подяволите ти е?

Rebus
07-06-2010, 17:03
Компромиси със себе си не правя!Никой мъж не заслужава това


Пф ..На велика ли се направи?

Whoopdedoo
07-06-2010, 18:15
Компромисът е хубаво нещо, но не бива да бъде едностранен процес. Когато само единият се жертва, тогава работата е прецак. Трябва да намерите баланса помежду си и от какво сте готови да се откажете, в името на "всеобщото благо" :)
Но ми е смешно, когато някой се бие в гърдите и твърди, че никога не би пожертвал себе си заради някой друг. Просто... всичко в живота се гради на компромис - компромис с мечтите, компромис в любовта... компромис :) Но романтиката изчезва като навършите 20 години... до тогава всичко е мед и рози :)
Да, точно тва исках да кажа още с първия пост, но сметнах, че ме мързи да го допиша... както и да е, в любовта наистина не може без компромиси както каза ти, от 2те страни, а не само едностранно.

BgHtH
07-06-2010, 19:06
А за какво ти е да имаш сериозна връзка?

anonymous708973
07-06-2010, 20:02
Хммм, Дизел, зависи за какъв страх говорим. :wink: Защото и вас ви е страх от доста неща (физически може би не, но психически)... :)

Правя компромиси, разбира се. Ежедневно. Не само във връзката си, а и с околните. Дори когато искам да гледам филм примерно, но сестра ми ме моли да й изгладя тениска. Е, отлагам си филма. Това не е ли компромис? :)

А на горния пост ще отговоря с една дума - Защото е страшно приятно да знаеш, че някой те обича и можеш да разчиташ на него, както и че ти го обичаш и той може да разчита на теб. Защото само в една сериозна връзка се събуждаш с мисълта за половинката и заспиваш отново със същата мисъл... А в краткотрайните връзки едва ли е така. :)

woshata
07-06-2010, 20:24
valdesbg ми е ПРОТИВЕН с всяко негово изказване ! И не защото не винаги не е прав, а защото винаги е анти и говори по някакъв антипатичен, презрителен начин, сякаш света му е виновен за всичко и останалите са по-долу от него.
По темата: По принцип аз компромиси правя рядко, само когато знам че си заслужава. В момента правя именно това. Скоро се случиха някои много глупави катаклизми във връзката ми с момчето, което наистина много обичам и се наложи да си поставя за цел доста промени. А да променя неща изграждани, хайде да не кажа с години, но в последно време си е трудно поне за мен, но както казаха по-горе, за да успееш да запазиш една ценна за теб връзка, трябва и двете страни да допринасят за това. Един ще промени едно, друг друго и така, докато не се постигне някакъв синхрон, защото хора, които си пасват АМА ИДЕАЛНО- няма. Относно израза - не бих се променила заради мъж, не го заслужават.. дано не си остареете сами с тва мислене, тцтц

TheBobqk
07-06-2010, 20:25
Правила съм компромиси, само когато е трябвало. Не мисля, че ние правим повече компромиси..

anonymous708973
07-06-2010, 20:29
valdesbg ми е ПРОТИВЕН с всяко негово изказване ! И не защото не винаги не е прав, а защото винаги е анти и говори по някакъв антипатичен, презрителен начин, сякаш света му е виновен за всичко и останалите са по-долу от него.


А, не му се връзвай, просто си пада леко хейтърче и много държи да казва точно това, което първо му е дошло на ума, когато е отворил темата. Останалите просто го казваме по-култивирано :-D

valdesbg
07-06-2010, 20:58
Адашке - и нас ни е страх. Просто сме доста горделиви за да не го покажем. Което си е минус де. От тук тръгват една камара магарии.

А защо ти не би направила компромис за някого?


woshata Благодаря за лиричното отклонение. И все пак един въпрос ме гложди, предвид че никъде нищо лошо не съм казал за теб - пусна си никъде не исканото мнение за моя милост в публичното пространство, защото...?

babity
07-06-2010, 21:07
Колко и какви компромиси ще направиш за един човек зависи само и единствено от чувствата ти към него. Това, че някой проявява гордост в отношенията си с половинката не го прави велик, дори напротив, единствено нещастен и само може да го направи. За мое щастие досега никога не ми се е налагало да правя нещо против волята си, пък било то и за любимия човек. Отделен е вече въпросът, че "машинката" в главата ми с времето превръща нещата, които не съм искала да направя в супер привлекателна опция, заради любимото същество.

woshata
07-06-2010, 21:08
Защото съм шибан спамер и когато искам да изразя мнението си го вметвам в съответната тема, тъй като не мога да го задържа само за себе си и не ме интересува дали е искано или не, имам право да изразявам позицията си за всичко независимо дали някой ще я отрази по някъкв начин или не.. :booooomb: :smt008
И да допълня по темата, че според мен именно момичетата по принцип са адски кухи и по-ярдко правят компромиси за разлика от момчетата.. или поне тези, които са по-зрели от 15 годишни хлапаци.

VinDiesel
07-06-2010, 21:16
Защото съм шибан спамер и когато искам да изразя мнението си го вметвам в съответната тема, тъй като не мога да го задържа само за себе си и не ме интересува дали е искано или не, имам право да изразявам позицията си за всичко независимо дали някой ще я отрази по някъкв начин или не.. :booooomb: :smt008
И да допълня по темата, че според мен именно момичетата по принцип са адски кухи и по-ярдко правят компромиси за разлика от момчетата.. или поне тези, които са по-зрели от 15 годишни хлапаци.Истината си е,че всичко е до характера,а не до пола.

LadyDi
07-06-2010, 21:36
Айде, ако ще се карате на ЛС.
Не оспамвайте хубавата тема :(

babity
07-06-2010, 21:41
Защо винаги някой разваля сеира? :D

LadyDi
07-06-2010, 21:47
Защо винаги някой разваля сеира? :D
О, прощавай... Мислех, че това ми е работата :D

Extremescream
07-07-2010, 08:21
Правила съм компромиси и продължавам да правя.Ако искам връзката да продължи,то съм готова да се боря за нея.Но сега е по-добре.В предишната ми връзка положението беше 'Аз не правя това,това,това и това.Приеми го'.Ми добре,ама намерих човек,който прави тези неща.Да,и при него съм правила компромиси,но пък в момента си имаме стабилна връзка.

Wasilewaa
07-07-2010, 09:31
И да съм права аз, ще кажа че прав е той, защото няма смисъл да се караме и да спориме за глупости 8)