PDA

View Full Version : Ескапел... :S



gerity123456
07-06-2010, 13:47
Здравейте,преди 4 дни правих секс с приятеля ми,като на другия ден след секса трябваше да ми дойде(следователно едва ли съм била в овулация).Но презерватива се скъса..Той свърши извън мен и тогава видяхме,но сигурно поне капчица от спермата е попаднала в мен,а и от предеякулационната течност вероятно е станало нещо.Та много ме беше страх,не ми се беше случвало преди и след 2 часа изпих Ескапел,защото съм чела какво ли не и знаех,че колкото по-рано толкова по-голям е процента на действие.2дни след приема имах леки странични ефекти,боелше ме глава,стомаха и ми беше отпаднало.Днес сме 6ти,а още не ми е дошло,а трябваше на 3ти да ми дойде(вероятно е от хапчето?)
Не знам дали трябва да се притеснявам толкова...А имам симптомите на болки в гърба преди да ми дойде..
Може ли хапчето да не е подействало ? Някой със същите проблеми може да сподели или някой,който е приминал през това,защото съм доста уплашена :(

didi0804
07-06-2010, 13:55
Мисля че не е проблем.На мен ми беше дошло с 4 дни по-рано,просто спри да се притесняваш

Muddled
07-06-2010, 13:58
В случай, че менструацията ви закъснява с повече от 5 дни или е необичайно оскъдна или обилна, обърнете се към Вашия лекар възможно най-скоро. не четете ли листовката преди употреба :?

gerity123456
07-06-2010, 14:16
В случай, че менструацията ви закъснява с повече от 5 дни или е необичайно оскъдна или обилна, обърнете се към Вашия лекар възможно най-скоро. не четете ли листовката преди употреба :?
Чела съм я , но не искам да се обръщам към лекар,не мисля че трябва.Все пак е нормално от хапчето да закъснява , а и по принцип цикълът ми не е много редовен . Но може ли да не е подействало ?

CuteBaby
07-06-2010, 14:24
Хапчето е на хормонална основа и най-вероятно затова не ти е дошло още,защото ти се е объркал организма :) Но все пак най-добре е да се консултираш с лекар.

BiGBaDWolF
07-06-2010, 16:27
Научете се да правите секс и да си слагате презервативите ...Вие го пиете тоя ескапел като витамин Ц и много че патите...Нищо ти нема не си бремена от хапчето е ще ти дойде..

VinDiesel
07-06-2010, 16:32
Нищо ти няма.Според мен,груба грешка,правил съм много секс без презерватив,не съм свършвал вътре естествено.Но от предеякулационната течност,не се забременява лесно.Шанса е бая малък,хората немогат с години да заченат....

FamauseBaby
07-06-2010, 16:38
Не се притеснявай.. и на мен ми е закаснявало но не в такъв като тв0я случай ;;р .. ще ти дойде скоро .. ам и няма да забременееш бъди спокойна :wink:

princess0cvu
07-06-2010, 17:06
нямаш повод за притеснения ескапела е хормонална бомба ,която ти разбърква организма на макс ...на мен ми се налийи да пия преди около месец и след тфа ми доиде за 2 дни и след 2 седмици за 10 дни и организма ми не може о6те да се освести...СПОКС :)

monincetyyy
07-06-2010, 21:59
След като аз пих Ескапел ми трябваха около 4-5 месеца да ми се нормализира цикъл, и хормони, и т.н. Както казаха по горе това си е хормонална бомба и може и по няколко пъти да ти дойде, може да ти дойде за 2 дни може и за 12... Но не си бременна. А и наистина внимавайте кога го пиете, не може при всяко едно съмнение и айде хапче. При един ден преди цикъл и да не е свършил вътре.. аз не бих рискувала.

Но това за страничните ефекти и за цикъла си е абсолютно индивидуално. Не се плаши че и при теб ще е така със сигурност :)

t0d1t0
07-07-2010, 00:02
II. Права и задължения на потребителите
6. Да не публикуват теми и постове съдържащи само и единствено емотиконка, +1, цитат на предишна публикация, отговори, които с нищо не помагат на автора на темата, или едносрични и безсмислени отговори. Не се допуска цитиране на пост с повече от три "вмъкнати цитата".

LadyDi

krem4et0
07-07-2010, 06:18
Нищо ти няма.Според мен,груба грешка,правил съм много секс без презерватив,не съм свършвал вътре естествено.Но от предеякулационната течност,не се забременява лесно.Шанса е бая малък,хората немогат с години да заченат....

Само в тоя форум (има 5 майки на кръст), 2-3 са забременели при прекъснат полов акт!

gerity123456
08-05-2010, 09:51
Трябваше да ми дойде вчера,но още няма нищо.Изчетох много коментари и има момичета,при които не е подействало хапчето ;х Все се успокоявам,че не съм била в овулация,а и свърши извън мен,но пак се притеснявам сега,като ми закъснява.. :( Нормално е,нали? :?
С приятеля ми толкова много се пазим и внимаваме и все ще стане нещо да ни побърка. :(

DeiLa
08-05-2010, 09:56
знаете ли какво е месечен цикъл? с него се изхвърля неуплодената яйцеклетка. а какво предизвиква ескапел? цикъл за да се изхвърли яйцеклетката.

ако бъркам нещо поправете ме.

gerity123456
08-05-2010, 09:58
знаете ли какво е месечен цикъл? с него се изхвърля неуплодената яйцеклетка. а какво предизвиква ескапел? цикъл за да се изхвърли яйцеклетката.

ако бъркам нещо поправете ме.
Това е така,когато пих ескапел имаше кървене 6дни след като пих хапчето и сигурно се е изхвърлила тази неоплодена яйцеклетка и дано ;х

BladeOfMySoul
08-05-2010, 11:20
Не мисля, че си имала нужда от Ескапел, трябва да се научиш да преценяш риска, защото тея боклуци са много вредни за организма ти. Спокойно, ще ти дойде.

xarmaani
06-21-2014, 20:36
Здравейте,
Последния месец цикълът ми дойде на 06.06, на 16.06 стана гаф. По-малко от половин час по-късно пих ескапел. Днес 5 дни по-късно, получих кървене, в началото на деня леко зацапващо, към края вече си приличаше на нормален цикъл. Нямам представа колко време ще продължи и с какъв интензитет, но въпроса ми е това междинно кървене ли е или цикъл ? Трябва ли да очаквам редовната ми менстурация на 04.07 или да броя 28 дни от днес ? И последно това кървене означава ли, че таблетката действа и вероятността да съм бременна е по-малка ?

kalpazanka
06-24-2014, 07:38
Броиш 21-ви за първи ден на редовна менструация.