PDA

View Full Version : Заинтересована съм относно...



LipSy
07-06-2010, 20:45
Здравейте! Много съм заинтересована за пиърсинга на пъпа. Искам да си направя! :grin: Може ли да ми споделите:
1. Каква е цялата процедура?
2. Бие ли се някаква инжекция, за да не се усеща болка?
3. С какво трябва да се промива?
4. След колко време може да се махне медицинската обеца и да се сложи нова?
5. Обеците от титанли ли са най-подходящи?
6. Кой сезон е най-походящ за пробиването?

П.С.: Кажете и нещо повече, за което се сетите. Може да не е свързано с въпросите ми, но да засяга темата!

Благодаря за мненията! :-) :-) :-) :-)

twilightHeart
07-06-2010, 20:56
1. Каква е цялата процедура?
2. Бие ли се някаква инжекция, за да не се усеща болка?
3. С какво трябва да се промива?
4. След колко време може да се махне медицинската обеца и да се сложи нова?
5. Обеците от титанли ли са най-подходящи?
6. Кой сезон е най-походящ за пробиването?

1. Показваш къде искаш да те пробият (отдолу, отгоре, отсрани). Казвам за отгоре ( там седи най-яко) - хваща те с едно като ножица. после пробива от вътрешната част към външната. Оставя тръбичката, вкарва обицата и си готова.
2. Ами на мен не са ми били, предполагам има и инжекция.
3. Промива се със физиологичен разтвор. Ето линк : http://piercing-bg.com/docs/aftercare.html
Също така го мажи с Гентамицин.
4. Най-малко един месец и е хубаво да не носиш металчета и ламаринки, а от метали непричиняващи инфекции.
5. Всяка обица, която е от качествен метал е подходяща. А именно- сребро, злато, мед. стомана, титан ...
6. Есента. Не се пробивай сега през лятото, защото не е хубаво. Освен това един месец не можеш да ходиш на плаж, за да не стане инфекция.

LipSy
07-07-2010, 13:24
6. Есента. Не се пробивай сега през лятото, защото не е хубаво. Освен това един месец не можеш да ходиш на плаж, за да не стане инфекция.

И аз така си мисля, че есента или зимата са по-подходящи сезони! :) Лятото ходим на басейни, морета, плажове и така може да стане някоя инфекция! Е, значи към студените сезоне ще се ориентирам! :) Мерси за отговора! :-)

LipSy
07-07-2010, 20:42
Още някой ще ме посъветва ли с нещо?! :)

TheInvincible
07-08-2010, 17:48
да не го правиш зимата зада не ти залепне метала там където искаш да си го сложиш :lol:

LipSy
07-08-2010, 20:27
да не го правиш зимата зада не ти залепне метала там където искаш да си го сложиш :lol:

Изказването ти е много тъпо! :? Можело е въобще да не го публикуваш! :? 8)

so0what
07-12-2010, 17:32
Гледай първата ти обица да е от титаний или медицинска стомана, не се подлъгвай със сребро, злато или неква ламарина.След като зарастне ако искаш и пластмаса си сложи, но не и преди това. :)