PDA

View Full Version : Да поговорим за краткотрайните и дълготрайни връзки...



anonymous708973
07-06-2010, 20:04
...и защо всъщност определяме една връзка по това колко е дълга. Има ли това някакво значение?

И с какво сериозните връзки превъзхождат двуседмичните? Или пък не е така? Накратко: Предимствата и недостатъците на двата типа взаимоотношения. :)

FeelMyPain
07-06-2010, 20:08
Усещам, че всеки пост след моя ще е минимум от 500 думи.

По темата: Значение има само колко време и колко добре познаваш човека до себе си.

AzBre
07-06-2010, 20:09
аз съм За дълготрайните и твърдо против Двуседмичните, просто такова ми е мисленето...туй да се фанеш с някой да се ошибате за 2 седмици и да си писнете никак не ми се нрави, или пък дори за 1 вечер :? това за мен е липса на достойнство, което аз за добро или зло ценя...
ама както казват хората всеки влак си има пътници...гадното е когато се надушат 2та типа хора, после има яко :o

ivcheto0o
07-06-2010, 20:13
Аз не смятам че една връзка трябва да бъде определяна от трайноста й.
Една двуседмична връзка може да ти даде повече незабравими моменти и емоции от дълготрайната,както и обратното.
И двата типа връзки имат и предимства и недостатъци.Може би зависи от това на какъв етап от живота си е човек и какво очаква.
Дългите връзки може би дават по-голяма сигурност,но и омръзване.
Краткотрайните може би имат повече емоция,да опознаеш навиците на другия.

ivcheto0o
07-06-2010, 20:15
аз съм За дълготрайните и твърдо против Двуседмичните, просто такова ми е мисленето...туй да се фанеш с някой да се ошибате за 2 седмици и да си писнете никак не ми се нрави, или пък дори за 1 вечер :? това за мен е липса на достойнство, което аз за добро или зло ценя...
ама както казват хората всеки влак си има пътници...гадното е когато се надушат 2та типа хора, после има яко :o

Не мисля че като се започва дадена връзка някой знае колко време ще трае.

ThePowerOfLove
07-06-2010, 20:38
Важно е хората как се чувстват, не за колко време е..

BiGBaDWolF
07-06-2010, 20:45
То ако няма любов и 2 месеца няма да искарат...Що за въпрос е това дълготрайни краткотрайни... Тия каде ходят ден за ден с някой кво обичат ли се ? Неам думи просто ... Нема толко тъпа тема..

VinDiesel
07-06-2010, 20:51
Ясно е че повечето от нас,предпочитат дълготрайните връзки.Но понякога просто нещата не се получават.Немисля ,че има значение,дали на 2-рия или на 22-рия ден сте правили секс.Най-дългата ми е 1год и 1 месец,най-късата 1 седмица.Ясно е ,че тази с която съм бил 1 седмица,не съм преживял толкова хубави моменти.

Obsession
07-06-2010, 20:57
Има моменти, в които един човек търси различни неща и усещания. Въпросът е какво искаш да получиш и от какво се нуждаеш.
С времето хората се опознават един друг, да, макар да има двойки, които се познават от деца, взаимоотноенията им преминават от приятелски в интимни и след годините приятелсто, връзката им изтрайва.. две седмци. Просто нищо не е сигурно. Дори мимолетните на пръв поглед услечения могат да прерастнат в любов и "дълга" (какво абстрактно понятие) връзка. И обратното - човек може да остане разочарован от онзи, с който е считал, че би бил най-щастлив.
Лично аз в момента не желая нито едното.
Предимства и недостатъци.. това е твърде субективно.. Предполага се, че дългата и стабилна връзка ти "осигурява" човек, на който можеш да имаш доверие, от който да получаваш разбиране и топлина. Краткотрайните взаимоотношения пък уж разтоварват и създават чувство на освободеност. Има периоди и хора, при които доминират няколко-дневните "страсти", има хора, за които това е низко и никога не са изпитвали нужда да са интимни на някакъв безразборен принцип.
За мен тия двуседмчни "врзъки" са глупост. Или мислиш трезво и се хващаш с кокого с перспектива на развитие, или с начесваш крастите за една вечер.. Всяко средно положение е лига, но, пак казвам, всеки си знае от какво има нужда.

babity
07-06-2010, 20:59
Ясно е че повечето от нас,предпочитат дълготрайните връзки.Но понякога просто нещата не се получават.Немисля ,че има значение,дали на 2-рия или на 22-рия ден сте правили секс.Най-дългата ми е 1год и 1 месец,най-късата 1 седмица.Ясно е ,че тази с която съм бил 1 седмица,не съм преживял толкова хубави моменти.

Именно! Всички такива хубави спомени ви сближават повече и повече, а не мисля, поне за себе си, че мога да запазя някакви незабравими спомени от двуседмична връзка, например.

AzBre
07-06-2010, 20:59
аз съм За дълготрайните и твърдо против Двуседмичните, просто такова ми е мисленето...туй да се фанеш с някой да се ошибате за 2 седмици и да си писнете никак не ми се нрави, или пък дори за 1 вечер :? това за мен е липса на достойнство, което аз за добро или зло ценя...
ама както казват хората всеки влак си има пътници...гадното е когато се надушат 2та типа хора, после има яко :o

Не мисля че като се започва дадена връзка някой знае колко време ще трае.


хехе, не мисля че се има в буквален смисъл краткотрайна и дълготрайна с двустранна любов,разбиране подкрепяне и както си му е реда...мисля че темата е по скоро за дълготрайните(сериозни) и двуседмичните(повърхностн ,чиято цел е обменяне на телесни течности)
поне аз така я разбирам темата :)

rusoto_baby_f
07-06-2010, 21:06
Когато започвам нещо се хвърлям с главата надоло, и много често излизам наивна и глупава и после страдам..Не започвам една връзка с мисълта "е това ще е дълготрайна" или "тази ще е за една нощ" примерно или една седмица....Когато започвам нещо - давам всичко от себе си, връзката ни да оцелее и ако и двамата го правим - тя ще просъществува.. Не се замислям за това как ще съм когато всичко приключи!...защото няма да приключи...(или поне на мен така ми се иска)
Дълготрайните връзки...
,,+,,
+ Доверие - Трябва да имаме и да даваме доверие на човека до нас.Съмнението не поражда нищо добро и прави от малките дупчици, ровове в който самите ние падаме.
+ Любовта - когато започнем връзка, започваме с едно силно привличане...което много често бъркаме с любов...а всъщност любовта се ражда по късно, когато опознаваме нашите ,,+,, и ,,-,, и се приемаме и се обичаме такива каквито сме...
+Приятелство - нямам предвид да му споделяте какво червило сте си купили и как новата спирала прави перфектни миглите ви. Говоря за приемането на човека, такъв какъвто е - с недостатъци и грешки.Да може да разговаряте на всякакви теми с него, без притеснение, защото ще знаете, че каквото и да стане, той ще бъде до вас и ще ви подкрепи.
+ Уважението - за мен е едно от най-важните неща във връзката.
+ Тръпката, която поддържа самата връзка жива.
+ Преживяват се повече неща заедно..повече хубави моменти..
+ Възможността да стигне до по-дълбоки взаимоотношения (като в тях влиза и секса, разбира се)
+ Научаваш се да бъдеш търпелив
+ Да правиш отстъпки и компромиси
,,-,,
- Ревността - забелязала съм, че при тези връзки, тя се среща по често.Но, тя само изнервя и двамата.
- Привързаността - слагам и минус, въпреки, че може да е и към плюсовете - тя ти дава сигурност, защитеност...а минус - защото при прекалена привързаност, края на такива връзки е по труден...По трудно се преживява.Поне при мен е така.

Една дълга връзка ми носи много повече любов,щастие,мечти,копнежи, отколкото една краткотрайна връзка,носеща ми само някакво моментно увлечение,зарибявка и нищо повече.
Важното в една дълга връзка е,когато погледнеш назад и си направиш равносметка,хубавите моменти да са повече от лошите!
Лоши моменти има,защото когато си винаги с някого,вие споделяте и проблемите си...
Но трябва да направите така,че емоцията и любовта да не изчезват!
Моята връзка е такава....С човека до себе си съм щастлива вече 1г. и половина....и дано цял живот да сме заедно...
:P :P :P :P

ivcheto0o
07-06-2010, 21:11
AzBre по различен начин сме разбрали темата.

Pippilotta
07-08-2010, 11:56
Заглавието на темата не е правилно, защото една връзка не може да бъде хем краткотрайна, хем дълготрайна, а така излиза. Затова е правилно 'за краткотрайните и за дълготрайниТЕ връзки' :)
А аз съм с 2 ръце 'за' дълготрайните връзки и донякъде мисля като rusoto_baby_f

anonimchetou
07-08-2010, 12:08
Аз съм ЗА дълготрайните връзки... От всяка една такава връзка човек се учи на нещо.. При дълготрайната връзка магията е в тва че въпреки че вече до кости познаваш човека до теб и знаеш винаги какво ще каже или направи ти го обичаш и не искаш друг.. Не ти омръзва въпреки че си примерно 2-3 години с този човек. . Тръпката ,която е имало в началото вече я няма в така степен.. Има любов разбирателство.. и като погледнеш в очите на човека до себе си да видиш страшно много незабравими моменти.. трудности.. щастие сълзи.. изминали години. . И в сърцето си да усещаш топлина и обич.. Това е дългата връзка според мен.. или по скоро смисъла и.. А тези за 2 седмици да наистина може и за 2 седмици та преживееш много неща било то хубави или не.. но не е като 2-те години в които ти си вървял ръка за ръка с човека до теб..

soul1199
07-08-2010, 12:45
То си зависи от самия човек.Когато си от скоро с някого някак си няма,как да му се довериш изцяло,докато примерно ако ходите 2 години,много ясно,че ще му имаш доверие и т.н

Violenza
07-08-2010, 13:49
ако ходите 2 години,много ясно,че ще му имаш доверие и т.н
На мен не ми е ясно.

Аз пък смятам, че за 2 месеца (или колкото и кратко да е) човек може да има много по-красиви и запомнящи се мигове отколкото някои семейни двойки за 10 години.
Времето на връзката изобщо не е показател за това колко емоционална е била тя. И с това НЕ отричам обикновените 'закономерности'.

Wasilewaa
07-08-2010, 14:32
Аз съм ЗА дълготрайните връзки... От всяка една такава връзка човек се учи на нещо.. При дълготрайната връзка магията е в тва че въпреки че вече до кости познаваш човека до теб и знаеш винаги какво ще каже или направи ти го обичаш и не искаш друг.. Не ти омръзва въпреки че си примерно 2-3 години с този човек. . Тръпката ,която е имало в началото вече я няма в така степен.. Има любов разбирателство.. и като погледнеш в очите на човека до себе си да видиш страшно много незабравими моменти.. трудности.. щастие сълзи.. изминали години. . И в сърцето си да усещаш топлина и обич.. Това е дългата връзка според мен.. или по скоро смисъла и.. А тези за 2 седмици да наистина може и за 2 седмици та преживееш много неща било то хубави или не.. но не е като 2-те години в които ти си вървял ръка за ръка с човека до теб..

+++++

ReachlessGirl
07-08-2010, 17:33
За мен краткотрайните връзки са безмислени по простата причина, че аз НЕ виждам смисъл в тях! Мен не ме задоволяват краткотрайни отношения без никакви по - сериозни чувства .. загуба на време!!
В мен има прекалено много любов, че да я пазя само за себе си .. 8-)

MaLkaTa_LaDy
07-08-2010, 19:44
Това да питаш дали има значение продължителността на връзката е нещо подобно на въпроса "Размера има ли значение?". Има, естествено и качествата имат. Ама едното без другото не е пълноценно.
Колкото до предимствата на двата вида връзки... Не мога да нарека флирт от две седмици връзка. Просто обвързването е дълготраен процес. Тогава говорим за нещо сериозно, което кара двама души да си принадлежат. А флирта от две седмици е повече като за разведряване на обстановката. Поне аз така го приемам.

strave
07-08-2010, 20:00
Никога не съм бил с нагласата,че искам някаква връзка да е дълга или къса.Това не зависи само от мен и самото привързване за мен е дълъг процес,което и предполага към доста време.Ако съм само за флирта или секса не бих давал на момичето големи надежди,защото ако тя си внуши нещо шанса да страда след това е голям.

YouMakeMeSmile
07-08-2010, 20:08
аз съм и за двата вида връзки. понакога, ако си бил с някой дълго време и сте се разделили имаш нужда от 2-3 двуседмични връзки, за да се оттърсиш от преживяното и да се подготвиш за подходяща по- дълга връзка. както се казва, може би Господ иска да срещнеш няколко неподходящи души, преди да срещнеш подходящия. 8-) Няма лошо нито в едните, нито в другите връзки. Лично аз вярвам в истинската любов, вечната, знам, че за някой съм наивна, или още дете, но за мен човека до мен е.. Човекът. :) и въпреки, че сме само от няма и 5 месеца заедно за мен е достатъчно сериозно и, да, обичам го.

kikboxiorkataa
07-09-2010, 00:02
Според мен не е важно колко време, а с кой.. Аз примерно ходих с 1 момче 4 месеца.. след това се разделихме .. за 1 месец аз смених 3 момчета.. Но сега пак сме заеднос този с който бяхме 4 месеца.. Вече 3ти месец.. Така че зависи с кой си .. :)

XTREMEFREERIDE
07-09-2010, 10:52
Понеже съм си моногамна респективно съм почитателка на дълготрайните връзки, но според мен всеки човек има период в живота си, когато не иска да поема отговорност и да се съобразява непрекъснато с някого, така че, почти всеки е преминал и през двата типа връзки.
Отношенията много зависят от характерите и на двамата.
Нищо против никакви връзки нямам, нито някога съм нападала хора, които предпочитат авантюрите. Всеки има предпочитания, в крайна сметка почти всички се женят in the end, така че всеки има право да опита да не се обвързва трайно.

GregoryHouse
07-09-2010, 10:57
аз съм За дълготрайните и твърдо против Двуседмичните, просто такова ми е мисленето...туй да се фанеш с някой да се ошибате за 2 седмици и да си писнете никак не ми се нрави, или пък дори за 1 вечер :? това за мен е липса на достойнство, което аз за добро или зло ценя...
ама както казват хората всеки влак си има пътници...гадното е когато се надушат 2та типа хора, после има яко :o

Не мисля че като се започва дадена връзка някой знае колко време ще трае.

Ако знаеш какви са ти намеренията и можеш да прецениш реално ситуацията...можеш да имаш доста точно предположение...

mincheto
07-09-2010, 10:59
Аз съм за дългите връзки,за мене са по -качествени.

GregoryHouse
07-09-2010, 11:13
Аз съм за дългите връзки,за мене са по -качествени.

По качествени откъм какво? Повече процент месо, по малко соя ли? Едва ли...Всичко е до човек...едни стават други не...номера е да се намерите 2ма от един и същи тип...там е проблема Ви.

mynichka
07-09-2010, 16:35
в дълготрайната връзка опознаваш човека до себе си не само от хубавата му страна, свикваш с него и се привързваш все по- силно. Дълготрайната връзка е хармония и доверие, разбирателство и чувства. За да се изгради една дълготрайна връзка трябва много търпение и компромиси, в началото всяка дълготрайна е била краткотрайна и не се е знаело колко дълго точно ще продължи. Аз съм за една ДЪЛГОТРАЙНА връзка, понеже ще получиш всичко от което имаш нужда, ще споделяш с всичко с някого с когото няма да си една или две седмици.. а доста повече. Аз съжалявам защото провалих една наистина силна за мен връзка, която не беше никак кратка,и като прочетох тая тема ми стана доста кофти.. върнах се към стари моменти, ех ако можех да върна времето бих направила всичко, компромиси.. но не мога да го върна...