PDA

View Full Version : Как си представяте перфектните хора?



gandalfepi4
07-07-2010, 08:30
Та любопитно ми стана какви мнения може да има по въпроса как хората могат да са съвършени. Дайте своите виждания и идеи!

Аз ще започна пръв:

Според мен перфектните хора (доста футуристично но все пак) трябва да имат генетична памет, за да могат да използват времето на живота си пълноценно и ефективно, без да си губят времето в акумилиране на мъдрост и умения, които техните предци вече са усвоили. Това би променило и светогледа им и най-вероятно би ги направило по-загрижени, отговорни и критични. Пък и би им дало идея за това колко ценен е живота им за наследниците им и че биха могли да живеят за винаги и да получат признания за приносът си към човечеството.

Освен това биха били и много различни физически - няма да имат безсмислените вторични полови белези(зърна при мъжете, мустаци при жените), няма да имат рудиментарни органи (мускули за мърдане на ушите, косми по гърба) и ще могат да се размножават по някакъв друг начин (а не с гаден, космат пакет дето ти се мъндурка между краката).
Освем това биха могли и да еволюират по Макиавелския модел - ако някой си направи много здрави кости/много силни мускули/много гъвкаво тяло/много хубава кожа/много силна имунна система и тн и тн наследниците му ще имат този бонус от раждане. Така ще станем по-"нечупливи" и дълголетни.

И последно - да са способни да си регенерират крайниците и да имат някакъв начин да асимилират генетична информация от други видове и да обогатяват своя собствен геном.

Какви са вашите мнения? :)

MochaOnMyLips
07-08-2010, 19:48
Не искам съвършени хора, Гадно е, не оставя място за прогрес и иновация. Гадно е да знаеш, че не можеш да станеш по-добър от това, което вече си.
Иначе за да са перфектни хората, трябва да са приспособени максимално добре към средата си и за да просължават да са перфектни е хубаво въпросната среда да не се променя много (да няма ледникови периоди и тн). Тъй като ако това се случи, то ще е доста далеч в бъдещето, можем да предположим, че хората отдавна ще са се справили с болестите и едва ли ще имат силна имунна система, дори напротив. А може би въпросното "справяне" ще се получи с изкуствено стимулиране на имунната система.
Перфектните хора според мен ще са здрави физически, но няма да се изявяват като големи спортисти. Всъщност едва ли ще се изразяват като големи каквото и да е - защото да си много добър в една област често значи да фейлнеш епично в друга.
Това най-вече ще са хора, които ценят както телата, така и умовете си. Също така си мисля, че много от т. нар. етикет и въобще всякакви измислени от обществото, но всъщност безполезни неща, които всеки прави (като кръстосването на крака, например), ще отпаднат. Въпреки това перфектните хора със сигурност ще имат едно перфектно общество, действащо напълно единно и в свой интерес.

Това е от мен, малко наивно и глупаво, защото перфектният човек, макар и не толкова комплексен, колкото истинския, е сложна работа.

ZipFail
07-08-2010, 20:08
Перфектните хора е доста неприятно понятие. Особено физически. Не мисля, че ще е полезно за когото и да е това безсмъртие или 300г. живот и т.н...
Когато всички хора се научат да живеят със себе си и един с друг без предрасъдъци и страх, почнат да ценят здравето на тялото и ума си, ценят момента и мястото където са, научат се на търпение и постоянство, уважават ближния си и обществото като цяло...тогава може би човечеството ще е близо до съвършенство :)

Но и една имунизация към всички болести и много добро здравеопазване също няма да е лошо :)

strave
07-08-2010, 20:22
Не искам да има перфектни хора и затова и не искам да си изграждам представа за тях.Ако хората са перфектни в качествата си и уменията си те ще могат да преодолеят всяка ситуация без никакакъв проблем,а ако приемем тезата ,че хората с послание и цел на тази Земя,с грешките си и изводите си те могат да оставят един пример за поколения напред.

zink
07-11-2010, 17:47
богове :D

Housemusikk
07-13-2010, 23:59
Ние сме перфектни ............ просто някой нямат очите да го видят :grin: Виж перфектното в "неперфектното" .
http://vbox7.com/play:f9da2ff5 поздравче дано да ти светне нещо :D

Denislawa
07-18-2010, 13:06
Няма перфектни хора :) Във всеки един човек се крие нещо специално което го отличава от останалите :) , Всеки го знае просто споделям мнение :)

DimovB
07-20-2010, 12:41
Перфектните хора са тези, които не са перфектни и не се стремят към перфекционизъм.

ZipFail
07-20-2010, 13:14
Перфектните хора са тези, които не са перфектни и не се стремят към перфекционизъм.
Ебати тъпотията...

DimovB
07-21-2010, 10:58
Перфектните хора са тези, които не са перфектни и не се стремят към перфекционизъм.
Ебати тъпотията...
Що?

filmimilmi
07-21-2010, 12:31
^ Защото тезата ти е пълен абсурд поради липсата на логика. Например това, че някой не знае какво да подобри в себе си не означава, че е перфектен... А може би се опита да кажеш друго, но в такъв случай по-добре се обоснови защо смяташ така.

DimovB
07-21-2010, 13:26
Добре де, перфекни за мен са хората, които не се стремят към съвършенство, а напротив, искат да си останат несъвършени. В тва се крие чара на хората. Съвършени можем да предположим, че могат да бъдат машините.

DevilWish
07-21-2010, 17:45
Никой не е перфектен.Безгрешни хора няма и няма и да има ; )
Ако трябва да приемем кой за мен е перфектен е някой, който следва напълно ама НАПЪЛНО правилата на религията си /няма значение каква е тя/ ; )

ZipFail
07-21-2010, 21:15
Добре де, перфекни за мен са хората, които не се стремят към съвършенство, а напротив, искат да си останат несъвършени. В тва се крие чара на хората. Съвършени можем да предположим, че могат да бъдат машините.
Тука вече малко по-правилно се изказа..щото миналото ти мнение си беше логически неправилно построено, иначе съм съгласен с теб ^^

D12Respect
07-21-2010, 22:41
Като мен. Аз съм перфектен!

xHARDCANDYx
07-27-2010, 21:29
Няма ПЕРФЕКТНИ неща,било то и хора, нямало е и никога няма да има!
На кого му е притрябвал този фалшив идеал...?

Mitkoni
07-28-2010, 07:48
Ако бяхме перфектни животът нямаше да е интересен.Всеки човек сам по себе си е уникат!Хората са си перфектни според моите виждания.

notlike
08-05-2010, 16:37
Представям си ги като Богове. Защото само Той е перфектен, а ние дори не знаем, че съществува. Така де, перфектни хора няма, няма и да има и смисъл от това - също.

KumchoValcho
08-19-2010, 08:32
Щастливи

geni20
08-20-2010, 01:11
Нз но мисля че ако има само перфекнит хора на тоя свят няма да е интересен живота :S :grin:
Иначе за темата хммм може би перфектен за мен е този човек който разбира какво дразни другите хора и се поправя
(sun) :)

quexxe
08-27-2010, 13:40
Представата ми е съвсем нормална - отлично телосложение, чистички, умни, добродушни... и всичко положително, което се сетите.

vIKToriYa
09-11-2010, 15:15
какво значи перфектен човек...?!?!?!??? всеки е интересен точно с това че е различен и уникален сам по себе си .... :)

ken
10-05-2010, 15:15
Съвършеният човек - това е Адам преди изгонването от Рая. Съвършенството на човек може би се състой в това да пребивава в Божията нетварна светлина или с други думи в Божието присъствие. На практика не човека е съвършен а това, че е в Божията светлина му дава съвършенство и общението с Бога.

Исус в отговор му рече: Ако Ме люби някой, ще пази учението Ми;
и Отец Ми ще го възлюби, и Ние ще дойдем при него и ще направим обиталище у него. (Йоан 14:23)

Nam3less3
10-05-2010, 15:22
Съвършеният човек - това е Адам преди изгонването от Рая. Съвършенството на човек може би се състой в това да пребивава в Божията нетварна светлина или с други думи в Божието присъствие. На практика не човека е съвършен а това, че е в Божията светлина му дава съвършенство и общението с Бога.

Исус в отговор му рече: Ако Ме люби някой, ще пази учението Ми;
и Отец Ми ще го възлюби, и Ние ще дойдем при него и ще направим обиталище у него. (Йоан 14:23)Най ми харесва този отговор.

Greennight
10-06-2010, 18:01
Честни!!!!!

karinchety
10-16-2010, 17:35
Лично аз съм на мнение,че перфектен човек няма,няма и да има..Живеем в свят в който,за да оцелее човек трябва да е лош,да мачка другите иначе другите ще го смачкат...Неволята ни принуждава да правим неща които не са добри...А именно тези неща ни отдалечават от понятието "перфектен човек" ...Почти перфектния човек аз си го представям по следния начин: Човек който си гледа къщата/семейството,,,човек който не се затормозява с клюки,,човек който не прави лошо,,човек който е справедлив и честен и има морално възпитание..Също така е много важно да спазва и Божиийте закони (ЗА ХРИСТИЯНИТЕ)..защото Библията е първата стъпка към доброто..а доброто към съвършенството .. :))

burpp
10-25-2010, 14:23
Няма перфектни хора, всички имаме недостатъци :-D

Nam3less3
10-27-2010, 22:48
Самият факт, че сме родени, означава че сме далеч от перфектността.

gandalfepi4
10-28-2010, 12:22
Самият факт, че сме родени, означава че сме далеч от перфектността.

значи и исус е далеч от перфектността? :oops:

Nam3less3
10-28-2010, 13:45
Самият факт, че сме родени, означава че сме далеч от перфектността.

значи и исус е далеч от перфектността? :oops:Исус е роден чрез "непорочно зачятие", т.е. в него не тече кръв, обременена с карма както при всички останали хора. Именно това е първородният грях, самият факт, че ще се раждаме тук, означава че имаме стари грехове и недъзи за оправяне.

gandalfepi4
10-28-2010, 13:51
така и не разбрах как успя да я вкараш тази карма в християнството :D

нали си пише че се раждаме и след като умираме стоим в гроба до второто пришествие? никъде нема прераждане и тн.

Nam3less3
10-28-2010, 23:17
така и не разбрах как успя да я вкараш тази карма в християнството :D

нали си пише че се раждаме и след като умираме стоим в гроба до второто пришествие? никъде нема прераждане и тн.Не пише след колко умирания :D

gandalfepi4
10-29-2010, 19:57
^ Евреи 9:27

И тъй като е определено на човеците еднаж да умрат, а след това настава съд

palm + face

Nam3less3
10-30-2010, 01:15
^ Евреи 9:27

И тъй като е определено на човеците еднаж да умрат, а след това настава съд

palm + faceДефинирай "умрат". А може след всеки съд пак да се раждат. :grin:

gandalfepi4
10-30-2010, 09:48
^ ми под "умрат" се разбира това което пише - умиране.

как може да има такова нещо като прераждане когато има християнски зомбита - нали в матей 27:51-57 се говори за това как гробовете се отварят и разни зомбита започват да щъкат наляво-надясно (без да направи ни най-малко впечатление на другите документатори по някаква причина, може да са били африканци) и това не може да стане ако са заети с кармичния си цикъл в друго тяло.

освен това "съдът" си е АРМАГЕДОН брато, тогава мъртвите по ред на номерата стават и бъдат съдени и се разпределят горе или долу.

даниел 12:2

И множеството от спящите в пръстта на земята ще се събудят, едни за вечен живот, а едни за срам и вечно презрение

йоан 11

Това изговори, и подир туй им каза: Нашият приятел Лазар заспа; но Аз отивам да го събудя

как може да събудиш някой който вече е отишъл някъде другаде?

Лука 8:54

Но Той го хвана за ръката, и извика: Момиче, стани!



тъй че умирането си е умиране до армегедон - след това биваш възкресяван в плътта си (ЗОМБИ!!!), биваш съден и тн и тн и нт.

плюс това си представи следните ситуации:

ти задаваш този си въпрос не на мен ами на:

светата инквизиция/католическата църква по което и да е време/ на местния си поп/ на някой друг християнин който е на възраст над 13

и си помисли те дали няма да те нарекът еретик както са правили вече тукашните християни.

разликата е че някои от тях няма да те измъчват до смърт за ерестта ти ама това не е много важно.

burpp
10-30-2010, 10:39
как може да има такова нещо като прераждане когато има християнски зомбита - нали в матей 27:51-57 се говори за това как гробовете се отварят и разни зомбита започват да щъкат наляво-надясно (без да направи ни най-малко впечатление на другите документатори по някаква причина, може да са били африканци) и това не може да стане ако са заети с кармичния си цикъл в друго тяло.

Как така зомбита ставам от гробовете си ... Дай инфо плс :)

gandalfepi4
10-30-2010, 11:11
И, ето, завесата на храма се раздра на две от горе до долу, земята се разтресе, скалите се разпукаха,

52гробовете се разтвориха и много тела на починалите светии бяха възкресени,

53(които, като излязоха от гробовете след Неговото възкресение, влязоха в святия град, и се явиха на мнозина).

54А стотникът и ония, които заедно с него пазеха Исуса, като видяха земетресението и всичко що стана, уплашиха се твърде много, и думаха: Наистина тоя беше Син на Бога.



http://graphics8.nytimes.com/images/2007/10/15/nyregion/15zombie.span.jpg

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-30-2010, 22:40
Перфекти хора няма! Хората работят против Земята.А това същество да умищожава своя дом никога не може да бъде перфектно!

DREAM95
10-31-2010, 15:45
няма идеални или в случеят перфектни хора ... На всеки му липсва нещо :?