PDA

View Full Version : Жестоко напукани устни :(



art
07-07-2010, 09:39
Здравейте на всички! Напоследък устните ми постоянно се напукват. Аз слага балсам всеки път като се сетя, даже вечер спя с балсам, за да не се напукат. Сутрин като стана обаче ги усещам супер сухи след това се обелватцелите ми устни и после е малко по-добре, но целите ми устни и малко о кожата покрай тях са зачервени. Моля ви помогнете с някакви съвети не знам какво да ги правя :( :( :( :( :(

elito0o0o0
07-07-2010, 10:49
Сега е топло времето - не е от студа.
Аз те съветвам да приемаш повече течности. Ако излизаш навън и стоиш повечко време е добре да нанасяш медицински балсам за устни по-честичко. Не очаквай от едно нанасяне да хидратира устните ти за дълго време или за целия ден.

Едва ли се сдържаш да не се облизваш.. Особено ако си навън и има вятър устните изсъхват и напукват още по-бързо при изпарението на слюнката. Още нещо - Не си хапи устните, защото ще си причиниш ранички, от които ще стане още по-зле..!!


ПП: Този твой проблем може сигурно се дължи на липса на витамини..
Яж моркови, портокали, праскови, чушки, кайсии.. съдържат витамин А
Ако имаш прорязвания в ъгълчетата на устата приемай витамин B - яж
риба, млечни продукти.. яйца...


ПП2: Сетих се, че може да намажеш устните си и с мед! По няколко пъти на ден.

На мен преди ми се беше случвало на 2, 3 пъти да имам сухи устни и съответно да се белят.. :) Тогава седнах, прочетох какво трябва да правя и съответно се излекувах. ;)

art
07-07-2010, 14:06
Мерси много за съвета.Аз тука вече втори ден нанасям само балсам и то наистина постоянно. Само да усетя, че малко са ми изсъхнали устнитеи ведага слагам балсам.

elito0o0o0
07-07-2010, 14:23
Намажи ги с мед или със зехтин, но по-добре с мед. Стават много меки... ^^

art
07-07-2010, 14:46
Намажи ги с мед или със зехтин, но по-добре с мед. Стават много меки... ^^

Добре ще пробвам. Много мерси!

elito0o0o0
07-07-2010, 15:06
Няма защо. :)

CrimsonRoses
07-08-2010, 11:01
имах същия проблем,но прочетох в едно списание значи с някаква детска четка за зъбки(по-мека),докато са ти сухи устните ги потъркаи с четката,така ще отстраниш ненужните кожички и тн.След това нанеси обилно балсам.Прави това отвреме навреме наистина помага.Иначе аз си взех на Орифлейм един балсам за 4.90,който просто много помага,свърши ми вече,а устните ми постоянно са си наред.

viqnkababyy
07-08-2010, 12:25
Отиди в аптеката и си купи гланц за устни.

TykaSePisheNick
07-08-2010, 12:49
Веднъж ми се бяха напукали устните.Кихнах и си направих по 2-3 ранички и на 2те устни.Не беше яко.Иначе, моите устни се напукват само като спа с отворена уста и грам слюнка не остава вътре.. 8-)

CuteBaby
07-08-2010, 22:51
Освен меда също може вечер преди да си легнеш да ги намажеш с крем Здраве или Бочко и да спиш така,на сутринта стават наистина много меки :)

JackSparrow
07-09-2010, 06:51
с Боров вазелин се мажи..

elito0o0o0
07-09-2010, 08:05
Освен меда също може вечер преди да си легнеш да ги намажеш с крем Здраве или Бочко и да спиш така,на сутринта стават наистина много меки :) Да, вярно, крем здравето го забравих като вариант да го напиша... Наистина.. аз кожата като си я мажа с крем здраве и после ми става мекичка. ^^

Авторке, какво стана?

art
07-13-2010, 14:22
Освен меда също може вечер преди да си легнеш да ги намажеш с крем Здраве или Бочко и да спиш така,на сутринта стават наистина много меки :) Да, вярно, крем здравето го забравих като вариант да го напиша... Наистина.. аз кожата като си я мажа с крем здраве и после ми става мекичка. ^^

Авторке, какво стана?
Сзвинявам се , че не писах няколко дена, но не си бях вкъщи и нямах възможност!А за тези кремове не е ли опасно нещо? Смисъл нли някаква опасност акоизям крема на устните си?

LipSy
07-13-2010, 19:31
Освен меда също може вечер преди да си легнеш да ги намажеш с крем Здраве или Бочко и да спиш така,на сутринта стават наистина много меки :)

Крем Бочко вежду другото изсушава кожата и не знам, дали с него ще станат по-меки. Пробвай с крем Здраве! :)

TykaSePisheNick
07-13-2010, 19:31
Освен меда също може вечер преди да си легнеш да ги намажеш с крем Здраве или Бочко и да спиш така,на сутринта стават наистина много меки :) Да, вярно, крем здравето го забравих като вариант да го напиша... Наистина.. аз кожата като си я мажа с крем здраве и после ми става мекичка. ^^

Авторке, какво стана?
Сзвинявам се , че не писах няколко дена, но не си бях вкъщи и нямах възможност!А за тези кремове не е ли опасно нещо? Смисъл нли някаква опасност акоизям крема на устните си?
Същата работа, ако си изядеш гланца..Крема здраве е много вкусен, между другото 8-)

elito0o0o0
07-13-2010, 19:48
Освен меда също може вечер преди да си легнеш да ги намажеш с крем Здраве или Бочко и да спиш така,на сутринта стават наистина много меки :) Да, вярно, крем здравето го забравих като вариант да го напиша... Наистина.. аз кожата като си я мажа с крем здраве и после ми става мекичка. ^^

Авторке, какво стана?
Сзвинявам се , че не писах няколко дена, но не си бях вкъщи и нямах възможност!А за тези кремове не е ли опасно нещо? Смисъл нли някаква опасност акоизям крема на устните си?
Същата работа, ако си изядеш гланца..Крема здраве е много вкусен, между другото 8-) :razz: :razz: :razz: :razz:

Нищо няма да ти стане. :) Казвай - резултати има ли?

art
07-13-2010, 20:01
Ми аз от кутийката да почвам да си го похапвам щом е така :D

art
07-13-2010, 20:04
Тъкмо се намазах и утре ще кажа как са нещата :)

Sunandsea
07-14-2010, 13:06
Ами аз ти препоръчвам NIVEA Lip Care Angelstar.Той май е за ефект ,но действа мн добре върху напукани и сухи устни..Пробвай

art
07-14-2010, 16:59
Пробвах с крем Здраве. Като че ли се доубелиха от него ама са и по-мекички. Абе мисля, че ми се отрази добре и ще продължа за сега с него пъкда видим как ще е . Все пак не може да има кой зне колко голям ефект от едно мазане. :)

Lucho
07-15-2010, 19:56
Най-просто - мажи си устните с боров вазелин.

art
07-16-2010, 11:27
Най-просто - мажи си устните с боров вазелин.

Това предполагам го има във всяка аптека

elito0o0o0
07-16-2010, 14:13
Най-просто - мажи си устните с боров вазелин.

Това предполагам го има във всяка аптекаМда, във всяка.

art
07-17-2010, 17:35
тогава утре или в други ден ще ида да си взема. а някой може ли да ми каже долу горе на каква цена е ?