PDA

View Full Version : Проблем Моля помогнете !!! :/



zapi
07-08-2010, 08:30
Така, ето я цялата история - с едно момиче учим заедно вече 5г. първите 2 години не си говорихме дори, но следващите станахме приятели, най-добри прители и най-накрая най-добри приятели. Постоянно бяхме заедно, през всяко свободно време. Един ден докато си седяхме на пейката нещо стана и аз я целунах, после тя ми върна и така се започна... Превърнахме се в "приятели с привилегии". Тя не искаше да тръгнем защото не искала да изгуби 1 приятел, искала да съм и приятел. Казахме си че ще спрем с тези "привилегии", но то беше почти неизбежно, при всяко излизане ние задълбочавахме все повече и все повече. Накрая спахме заедно и за моя изненада тя ми каза, че го е направила не от чувства към мен, егоизъм - искала тя да ми е 1-вата ( действието става преди 2 години, за критиците). Аз естествено останах като гръмнат. Вече имах чувства към нея, но тя буквално ме отряза. Започнах да ги крия докато 1 ден не и казах какво чувствам. Тя ми отвърна че ме приемала само като приятел и не можело да има нещо между нас и ми предложи да се отдръпне от мен, за да мога да я забравя. Аз естествено категорично отрекох като и казах че сам ще се оправя ( не исках да е далеч от мен). Както и да е опитах се да я забравя и да я имам само като приятел и за това се насочих към друго момиче, но там претърпях разочарование. След това продължихме с "приятели с привилегии", спахме отново заедно. 2 Седмици след това тя имаше рожден ден. Той мина, 2 дена след това излязохме заедно, отново се натискахме, прибрахме се. След една седмица ( мисля 4е беше на 1-ви този месец ) имаше лоша буря и интернета ми спря за 2 дни. Когато на третия ден влязох тя ми съобщи новината, че е тръгнала с 1 момче с което са ходили на курс заедно, което аз познавах и което беше на рождения и ден. Останах като гръмнат. Естествено като добър приятел и честитих, но отвътре сякаш нещо се скъса, идваше ми да удрям постоянно без да спирам. След 5 дена разбрах, че тя му е правила и свирки вече и възнамерява да му прави стриптиз ( ако вече не е) :). Направо нз какво стана с мен. Нямам апетит, не мога да спя, постоянно мисля за нея. Преди 2 дена изключих скайпа нарочно, за да видя дали тя се интересува за мен, дали е притеснена, че нещо може да ми се е случило, но уви нищо, нито дори 1 стрела :/ . Днес влизам в скайп и прочитам следното нещо написано вчера "Защо не си в скайп". Направо не можех да повярвам, УЖ най-добрата ми приятелка вече не се интересува от мен. Преди да си хване гаджето бяхме неразделни и винаги знаехме какво прави другия, а сега тя дори не се интересува как съм, дали не съм умрял или нещо не е станало с мен. Моля ви кажете какво да правя защото вече наистина не издържам, живота ми се промени коренно, по цял ден мисля за нея и вече дори се отказах от всички неща които правех, нямам желание за нищо. Моля помогнете ! :(

LadyDy
07-08-2010, 08:36
Ние и да искаме няма как да ти помогнем. Само ти можеш да си помогнеш като промениш начина си на живот, и колкото и трудно да е - да се опиташ да забравиш всичко, което се е случило между вас. Според мен до известна степен и тя е раздвоена и не знае какво иска - съдейки по това, което сте правили - целувки и т.н. Остави нещата по течението. Както се вижда, ти не можеш да я промениш. Просто не приемай нещата толкова навътре. Тя ако иска да има по-сериозни отношения с теб, няма да седи така, ами ще ти каже. Колкото и трудно и мъчително за теб да е, забрави за момент какво се е случвало между вас, времето само ще покаже какво ще стане и дали ще има развитие - връзка, по-задълбочени отношения. Горе главата, животът е пред теб, изтъркана работа е това, което казвам, но в повечето ситуации - друг изход няма. Продължаваш. :)

zapi
07-08-2010, 08:40
Да, може би си права, но не знам какво точно да правя с нея. Тя си е с приятела и сякаш ме няма за нея вече. Въпроса ми е да я игнорирам ли? Да се опитам да не я виждам повече ли ? или просто да говоря с нея и да и кажа как стоят нещата ?

LadyDy
07-08-2010, 08:49
Виж, тя много добре знае ти какво мислиш за нея и какво чувстваш. Няма смисъл да го натякваш хиляда пъти. Трудно е, много при това (и от личен опит казвам), да останеш приятел, с човек, с когото си имал по-сериозни отношения.

Игнорирай я. Просто не я търси в скайп, телефон и т.н. Така и ти ще видиш дали тя ще ти се обади, както каза ти - да види жив ли си, умрял ли си.
Човече, не си съсипвай живота. Ще се повторя - но той е пред теб. Не се вживявай толкова много и не приемай нещата толкова навътре. За добро ти го казвам просто, с най-добри чувства. Излизай, забавлявай се, търси нови контакти, занимавай се с нещо, което ти харесва, но не и да се затваряш сам и да мислиш защо така, защо иначе. Просто е адски безсмислено. Сигурна съм, че това ще направиш и после ще съжаляваш. Минала съм по твоя път и знам, че е адски трудно да игнорираш и да забравиш човек, но това е.

Сега просто не се занимавай, не я търси. Ако иска - ще те потърси, пак ти казвам.

Paramour
07-08-2010, 09:01
Игнорирай я! Не я търси, ако те потърси значи й пука за теб, ако не- значи или е твърде заета с новия си или не й пука вече...

spopi
07-08-2010, 09:04
Според мен момичето те харесва но иска да сте приятели и може би е разбрала че може да си добър приятел и да иска да те запази като такъв.Сам разбираш че след като сте гаджета рядко хората остават приятели.Тя когато се е хванала с момчето чуствата и се усилили и е предпочела да тръгне с него место да си развали приятелството с теб.
Спокойно въпрос на време е.Ще ти мине весели се ВАКАНЦИЯ Е! :---) :P :wink:

zapi
07-08-2010, 09:16
И аз мислех това да направя ( в смисъл за игнорирането), но както казах вече, с нея правех почти всичко- излизахме, забавлявахме се, а сега като я няма не ми остана почти нищо, приятелите ми не обичат толкова много излизанията и аз отново оставам сам, някак си не върви да отида сам на кафе...

LadyDy
07-08-2010, 09:18
Добре. Затова прави нещо, което обичаш, за да се разсееш!!! :)

RoXeL
07-08-2010, 09:40
Постарай се когато нейния приятел я зареже, което рано или късно става.ТИ да не й обръщаш внимание, понякога прекаляват ... :?

didi0804
07-08-2010, 10:58
Намери си някакво занимание,за да спреш да мислиш за нея

Paramour
07-08-2010, 11:23
И аз мислех това да направя ( в смисъл за игнорирането), но както казах вече, с нея правех почти всичко- излизахме, забавлявахме се, а сега като я няма не ми остана почти нищо, приятелите ми не обичат толкова много излизанията и аз отново оставам сам, някак си не върви да отида сам на кафе...

И аз се скарах така с най-добрата си приятелка преди около 6 месеца и нямах много приятели, нямах какво да правя. Беше ми скучно. Намерих си нови приятели, тогава бяхме още на училище и обърнах повече внимание на хората от класа ми и от випуска.
За да не ти е толкова самотно се запиши на някакъв спорт или излизай по-често с някоя компания. Независимо, че не познаваш толкова хората, дори да са ти само познати, важното е да излизаш и да се разсейваш от мислите за нея. :) :)

Whoopdedoo
07-08-2010, 11:24
Бахти, как не ми се чете.

soul1199
07-08-2010, 12:20
Трябвало е още отначало,когато тя е искала да се отдалечи да я остваиш и да продължиш напред,но не ти си решил да страдаш.От там ти идва грешката,най-добре не я търси и си намери друго занимание(като спортуваш или да си намериш друга).

zapi
07-08-2010, 13:26
Добре, това смятам да направя :), но ако тя ме потърси тогава какво ? Да се държа сякаш нищо не е станало или просто да и кажа да не ме занимава ?

soul1199
07-08-2010, 14:57
Добре, това смятам да направя :), но ако тя ме потърси тогава какво ? Да се държа сякаш нищо не е станало или просто да и кажа да не ме занимава ?ако мислиш,че без нея ще ти е по-добре и ще я забравиш по-лесно,кажи и да не те занимава,ако пък решиш,че си струва приятелството ви след всичко се дръж,както обикновенно

zapi
07-08-2010, 15:49
Ммм да и аз се досетих за тези варианти :D , но все пак мерси, ще видя какво ще правя :)