PDA

View Full Version : Световъртеж, причерняване, леко главоболие



TykaSePisheNick
07-08-2010, 13:18
Проблема ми е такъв, че всеки път когато се изправя моментално ми се завива свят, причернява ми и секунда след като се оправя ме заболява главата доста здраво за секунда и ми минава..Майка казва, че е от това че ставам рязко, ама не е като да съм почнал да ставам от компа примерно по различен начин от както преди..Просто от 1-2 месеца го забелязвам това..Мисля, че кръвното ми нещо пада, но не съм сигурен..

ПП:За 2-3 секунди всичко отминава, ама е доста гадно..

4o4ina
07-08-2010, 13:49
Мисля,че майка ти е права,аз като стана рязко и ми става по същия начин :(

darkPaladin
07-08-2010, 15:46
Кажи ми къде точно те заболява главата

WaterLilly
07-08-2010, 15:58
Да не би да излизаш прекалено рядко? При мен става като съм у нас за няколко дни, без да се движа много.

bloodyF
07-08-2010, 16:58
дам и на мен ми става така..
обикновено е като си лягам късно.. :?

TykaSePisheNick
07-08-2010, 18:37
Всеки ден излизам, но това най-често се случва като се застоя повечко пред компа..Примерно 2-3 часа.

Не мога да обясня къде точно ме заболява главата..Сякаш ме стягат с клещи отвсякъде.. :х

CrimsonRoses
07-08-2010, 18:39
Това е защото ти е ниско кръвното,което попринцип е нормално защото растеж.При мен е същото ставам рязко и направо тръгвам да падам обратно,причернява ми всичко.Ставай по-бавно,а за ниското кръвно аз пия солен айран,кола или ям шоколад.

radeberger
07-08-2010, 20:56
Преди няколко месеца и при мен много често се случваше . Сега от доста време не ми е ставало така . Причерняването е заради ниско кръвно .

3aMe4TaH
07-08-2010, 21:03
Внимавайте с това !!!
Попринцип и на мен ми става така ... и то често .Веднъж от такова причерняване припаднах , така че стане ли ви така или клякайте или се хванете/подпрете за нещо ... :?

Ниско кръвно е .... яжте шоколад или пиите кола...
Причерняването може да се дължи и при недоспиване или нередовно хранене (ако примерно пропуснете обяд или сте на една вафла цял ден ... )

JackSparrow
07-09-2010, 06:44
Ми туу.. преди малко като станах от сън, реших да изляза на терасата, но от това рязко ставане за малко да припадна. че нямаше и никой в нас.. добре, че се хванах за фотьойла, иначе не знам..

TykaSePisheNick
07-09-2010, 10:35
Дам, щях да си пръсна главата в ръба на леглото веднъж..Добре, че и със затворени очи съм горе-долу координиран и знам къде да се хвана, преди да се пребия.Забелязах, че това се случва най-често когато съм стоял на едно място доста време и стана по-рязко.. /пр. спал съм, или съм се застоял на компа../

amk933
07-09-2010, 11:14
Причерняването може да се дължи и при недоспиване или нередовно хранене (ако примерно пропуснете обяд или сте на една вафла цял ден ... )

Точно това е ключът от бараката. Трябва задължително да се закусва, защото иначе кръвната захар пада и стават подобни гафове.

Освен това преумората и недоспиването са си съвсем възможен източник на проблема. :)