PDA

View Full Version : Въпрос за фитнеса СПЕШНО!



shadow2323
07-08-2010, 15:48
Здравейте,
На 14 години сам и имам малко шкембе но работя по въпроса.Преди време (февруари месец) започнах да ходя на фитнес.Но някои ми каза че ще остана ниско и затова спрях.Та въпроса ми е има ли опастност като ходя на фитнес и да остана нисак защото се пак развивам мускулите си.Искам да ходя на фитнес защото имам малко мусколче и често се заяждат с мен и не ме вземат на сериозно ;С

D3NG3rZ0N3
07-08-2010, 16:38
Стига да не правиш клекове с щанга, няма да се набиеш. Много зависи от гена дали ще си набит или висок.

shadow2323
07-08-2010, 16:49
Демек ? Ако не прая клекове с щанга си раста нормално.Иначе за гена нито дядоми (лека му пръст) нито бащами са ниски .. Нормално високи са .

Valento
07-08-2010, 17:42
Ходи си спокойно на фитнес ... както каза колегата D3NG3rZ0N3 няма опасност да си нисък освен от клековете...ако искаш да се издължаваш,увисвай се повечко време на лоста за набиране,без да се набираш само висиш!Това е :)

shadow2323
07-08-2010, 18:58
хах благодаря колеги ;)

vaseto0o
07-08-2010, 19:11
Няма опасност ходя от 13-14 годишен и съм 187-8 :P

ozzy
07-08-2010, 19:51
Стига да не правиш клекове с щанга, няма да се набиеш. Много зависи от гена дали ще си набит или висок.
+1

fr33runner
07-08-2010, 20:27
Правя клекове от 6 месеца и съм порасъл със 4 см на височина,попринцип съм нисък.Я сега ми обяснете как става това,защото аз мога да обясня защо съм порасъл.Мислете преди да пишете.
По темата ако не минаваш 100 кг на клека няма от какво да се притесняваш. :)

ZipFail
07-08-2010, 22:31
Клековете с големи кг. стимулират отделянето на хормон на разтежа :)

D3NG3rZ0N3
07-09-2010, 05:57
^^ Т'ва мисля, че го бях чел някъде, обаче незнам дали е вярно :)

Shazzrah
07-09-2010, 10:37
^^ Т'ва мисля, че го бях чел някъде, обаче незнам дали е вярно :)

Вярно е.По същата причина се правят 1во крака и след това друга мускулна група в тренировъчния ден

ibojilow
07-09-2010, 10:50
^^ Т'ва мисля, че го бях чел някъде, обаче незнам дали е вярно :)

Вярно е.По същата причина се правят 1во крака и след това друга мускулна група в тренировъчния ден

+ 1 !
Ще ти дам едни много добри упражнения за корема, тъй като коремните преси не са много полезни, да не кажа хич, защото натоварват повече кръста, отколкото коремните мускули! Ако някой спори да погледне тук -- > http://www.bb-team.org/articles/3734/#axzz0tF8Hu0Sk и ти можеш да прочетеш статията, ще ти е от полза ..
Ето ти упражненията -- http://vbox7.com/play:a0e0923c .. Прави ги и ще имаш доста бърз напредък, а и имай на предвид, че не е хубаво за една седмица да работиш повече от 2 пъти за корема и това съм го чел някъде, но не помня къде .

Hayden
07-09-2010, 13:27
ibojilow браво за хубавите упражнения които си препоръчал много са добри само че ако момчето наистина иска да направи ABS (плочките)
то по добре да ги прави малко по често щот мисля че не тренира по програма за цялото тяло а иска главно да наблегне на плочки и както тои каза сега е спрял.Пък за коремните преси нз наистина ако не се правят както трябва могат да ти нанесат някоя повреда аз лично сам почнал с тях и много ги ценя но секи си има мнение и с сегашните упрежнения няма нужда от тях ;d ;]

ibojilow
07-09-2010, 13:43
Еми аз помислих, че тренира за цялото тяло, а не само за корема.. Нека той да каже какво прави и ние ще му кажем.. :)

FlipY
07-09-2010, 18:43
Божилов , от мненията ти забелязвам , че си навътре в нещата и има въпрос към теб - ако искаш обем на плочките ,трябва да правиш упр. за корем най-много веднъж седмично.Вярно ли е това или ме хвърлят в тъча?В моя фитнес има някви с бахти коремите , а викат че ги правели даже веднъж на 2седмици или на 1 месец.

ibojilow
07-09-2010, 19:16
^ Еми послушай ги тях, моето лично мнение е, че и мускулите на корема се нуждаят от почивка.. Направи като тях да ти кажа, аз съм доволен от моята преса, а правя много рядко .. Преди правех по 3 пъти на седмица, след което спрях да правя и още си имам, но откакто не съм правил като чели обема им се увеличи.. Опитай като ги работиш за тях един път седмично. :)

Hayden
07-09-2010, 19:23
FlipY кфо разбираш под обем ? Щот аз разбирам 2 нeща едното е това че някои имат 6 pack тоест 3 реда плочки пък други 8 pack 4 реда и под обем да са големи и изпъкнали.Колкото до тфа че някои правят корем на 2 седмици 1 път те са изградили масата и структурата та сега само я подържат пък и ако правят кардио е разбираемо.Секи човек е с различна структура, а ако са зимали някакви помощни средства то също е разбираемо да са набъбнали . :)

mrfahrenheit
07-09-2010, 22:21
Под обем се има в предвид квадратурата на самата плочка.Моите сякаш генетично са големи ,но значително влияние оказа периодът ,в който тренирах веднъж или максимално два пъти седмично корем с тежести - нарастнаха значително.

Много бих искал да ми разясните въпроса относно "растежния хормон" (растежният хормон е соматотропинът ,които няма общо с нарастването на мускулната маса ,тази роля изпълнява тестостеронът основно) ,тъй като съм малко скептично настроен да вярвам на тезите ви.Тестостерон се синтезира в повишено количество при силова тренировка на краката (основно глутеуси и латералиси) , но не виждам вариант това да помогне на ръста.И все пак може и аз да бъркам.

По-здрави!

FlipY
07-10-2010, 10:06
Да , Мр.Фаренхайт.Точно квадратурата им целя да увелича , ще послушам съвета ти .

Myrth
07-10-2010, 11:36
И растежният, и тестостеронът покачват белтъчния синтез. Растежът на тялото (в това число и на мускулите) се изразява в синтез на белтъци.

Дали ще правиш корем 1 или 2 пъти седмично, разликата няма да е голяма. Нещата и стават бавно.

И разбира се - ако правиш базови упражнения като клек, тяга и военна преса, ще имаш много по-здрава преса, отколкото ако цъкаш коремни преси. Ама като искате си ги правете, за вас си е :)

ivandimitrovVARNA
07-14-2010, 10:19
При тренировка на обикновенно трениращ(не на щангист),и да кляка и да не кляка няма да се набие ,защото той ще направи 3 серии по 7-8 повторения с не повече от 30-40 кг ,което е изключително недостатъчно,за да му се отрази на ръста.

danchobg
07-21-2010, 18:01
Само недей да спираш , защото после мн трудно се почва пак... 8-)

Ryapoff
07-21-2010, 19:38
Божилов , от мненията ти забелязвам , че си навътре в нещата и има въпрос към теб - ако искаш обем на плочките ,трябва да правиш упр. за корем най-много веднъж седмично.Вярно ли е това или ме хвърлят в тъча?В моя фитнес има някви с бахти коремите , а викат че ги правели даже веднъж на 2седмици или на 1 месец.
Извинявам се на "ibojilow". Вярно е донякъде. Ако правиш веднъж седмично упражненията за обем както трябва, всичко е наред. Склонен съм да приема и веднъж на две седмици. Но веднъж месечно - не. Под правилно трениране разбирай тренировка с тежести.

play23
07-21-2010, 21:53
Коремните мускули са като всеки един останал мускул, защо все се смятата за нещо специално, като правиш един път бицепс на седмица, защо да правиш 3-пъти примерно корем, както доста от начинаещите с надеждата да имат по-бързо плочки. За тях по-важна е диетата и подкожните мазнини да се смъкнат дори под 10%, при жените под 10-12% става опасно но при мъжете не е проблем.