PDA

View Full Version : Фибри, мюсли овесени ядки



cherinka
07-08-2010, 18:36
Бих искала да знам кое предпочитате и защо?

Rounder
07-08-2010, 18:39
Какво значение има ?

cherinka
07-08-2010, 18:57
^ a кое е по-полезно?

Canis_Dirus
07-08-2010, 19:36
Вие явно сте коне, щом ядете овес.

Фибрите са влакнести съставки в някой растителни продукти, които не се усвояват от човека, един вид минават през хрансмилателната система. Както например и слънчогледовите люспи, или доматените такива. Интересно обаче защо никои не смята слънчогледовите или доматените люспи за страшно полезни.
Тревопасните животни могат да ги разграждат благодарение на колниите бактерии, които живеят в стомасите им и така си синтезират протеини (които иначе няма как да се набавят само от растителна храна). Хората обаче нямаме такива колонии, пък и стоамсите ни са устроени по много по-различен начин.

Това, че фибрите помагат за храносмилането е доста готин мит - ние не смиламе храната като кокошки, нито преживяме като крави. Храносмилането при нас е химически процес.

А споменах ли, че повишено съдържание на фибри в храната се свързва с повишен риск от рак на правото черво?

Освен това мюслито е богато на захар и повишава инсулина, които е анаболен хормон - сиреч казва на тялото да трупа 8-)

Дий!

Canis_Dirus
07-08-2010, 19:46
Мистер,

добре са ви научили да подкрепяте животоненавистната система :)

Споделете някой интересен факт и за свинското, моля.. :)

Е кажи кое от написаното от мен не е истина? Просто казвам, че закуска богата на въглехидрати и фибри не е оптимална за сваляне на килограми, нито е толквоа зравословна.

А най-жавният факт за свинското е, че е много вкусно 8-)

Canis_Dirus
07-08-2010, 19:55
Мистер,

и от хероина ни става готино. :)


А и закуската, която споменах също е доста вкусна... за разлика от мазньоча, който ни се събира в червата. :)

Типично. Никакви аргументи по темата и се извърта.

Всичко написано от мен може да се прочете в учебник по биология. Как са устроени стоамсите на тревопасните и как на месоядните.
А иначе събирането на храна в червата наречено запек често е причинено от недостатъчно количество поети мазнини.

Също така да отблежа, че предпочитам месо от щастливо расли сред природата и пасли на воля животни - по-вкусно и здравословно е.

yakuza_
07-08-2010, 19:57
Аз преди съм си купувал смесени, слагам ги в купа и слагам кисело мляко отгоре, разбърквам и ям. 8-) Не ги чакам мн мн, пробвал съм само овесени ядки, ама с една лъжица изяжадам едно мляко.

ShtrudeL
07-08-2010, 20:18
Нито едно от 3-те гадости.

Не е ли то една мазна баничка...

Rounder
07-08-2010, 20:23
ОТ време на време ям мюсли с прясно мляко....но НИКОГА не бих се отказал от МЕСОТО,но през определен преиод от време,почвам да постя,за няколко дена и след това пак по същият "път" 8) и съм си перф.
Нямам нужда от диети,фитнес и така.

PIF
07-08-2010, 20:26
мюсли с плодове и кисело/прясно мляко
за предпочитане е прясно, по-бързо омекват и не се смесват вкусовете

Canis_Dirus
07-08-2010, 20:28
Колкото и написахте за свинското, мистер :)

Вашият единствен довод беше, че е вкусно - защо премълчавате? Нима е толкова полезно? :)

Хубава добавка направихте, че предпочитате свободни животни, а такива ли ядете? :)

От домашно отгледано прасе е най-полезно. Промишлено отгледаните имат лошо съотношение на омега 3 към омега 6, но това се преживява.
Причината да не ям свободни животни е само една - цената. Разликата е от порядъка на едно 3 пъти, ако не и повече.

Но заявявам, че свинското няма никаква връзка с инфарктите. Заявявам също, че холестерола не е причина, а показател. Заявявам също, че витамини А и Е частично Б, както и омега 3 мастни киселини могат да се усвоят пълноценно само от животински източници.

Казаното мога да подкрепя със статии от медицинки лица и проведени контролирани медицински излседвания.

Също държа да се отбележи, че низшите бозайници (тревопасни) (което не значи, че всички тревпасни са низши) често ядат сбствените си изпражнения, за да си набавят витамин Б12. В крайния си екстремизъм една веганска група в Англия консумирала екстрати от собствените си изпражнения за да си набави витамин Б12. Предпочитам да си набавям този витамин от свински и телешки черен дроб, отколкото от ексткрементите си.

cherinka
07-08-2010, 20:32
Защо си мислиш, че не знам какво трябва да ям, за да отслабна и набивам цитирам "мазно на закуска,обед и вечеря"...

ShtrudeL
07-08-2010, 20:35
Нито едно от 3-те гадости.

Не е ли то една мазна баничка...


Която щастливо да ти запуши артерииките, за да можеш на 40 години да се насладиш на някой тромб...

Така да бъде. = ) Аз и без това мисля,че няма да живея до старини.


А и какво им е гадно точно??

Не са ми вкусни. Та един хляб ще ми е по-вкусен.

ShtrudeL
07-08-2010, 20:42
И сухи (само за да опитам) и с прясно мляко (понеже не обичам кисело) И по двата начина не ми харесват. Майка ми беше взела някакви...с които си хранех морското свинче (и котката на съседите много ги обичаше)

Canis_Dirus
07-08-2010, 20:43
Мистер,

редовно консумирам Hackepeter, което е вид сурова кайма, също така сурово мляко. Нямам проблем да консумирам сурови яйца. Но предпочитам готвено.
Вие също не консумирате сурови картофи, жито и ориз предполагам.

Аз не съм опитвал да обърна спора на за и против месото. не аз пръв споменах свинското. Вие попитахте за него. :)

А колкото за Б12 - просто низшите бозайници имат много по-малка (някои и никаква) нужда от него. Висшите обаче имат. Месоядните си го набавят с месо (главно субпродукти). Човешкият организъм също може да синтезира Б12, но това се случва в червата и то доста назад, така че не можем да го усвоим, а го изакваме.

cherinka
07-08-2010, 21:13
Да, може да намериш цитати, в които съм упоменала как за закуска съм яла свинско, както и за обяд и вечеря, но не и че този метод ми е помогнал да отслабна или че е полезно.

AcrossYourFace
07-08-2010, 21:15
А вярно ли е, че можеш да си ускориш матаболизма като примерно ядеш по малко, но по-често?

Canis_Dirus
07-08-2010, 21:19
Реално месото и субпродуктите могат да се ядат сурови. проблема не е в храносмилането, а в раздробяването. Всеки вид месо може да се изсуши при подходящи условия, но човек е започнал да си готви храната и са настъпило промени в организма.

Но ще се радвам да сравним цялата храносмилателна система от устата до ректума. Защото тя не е само черва и обща дължина, а дължина спрямо тялото. не е само апендисит, ами и жлъчка.

Отделна тема?

Canis_Dirus
07-08-2010, 21:22
А вярно ли е, че можеш да си ускориш матаболизма като примерно ядеш по малко, но по-често?

Бързия метаболизъм самоцели ли е?
А какъв е тогава метаболизма на хората, които се хранят циклично - един път на денонощие например?

cherinka
07-08-2010, 21:27
добре, кажете една подходяща закуска за ВВД, моля

billytalent
07-08-2010, 21:32
всичко в една купа с кисело мляко и малко мед за закуска.. чакам го около 10-ина минути да се "разкашка"...

И аз така ги обичам.
Иначе знам,че за диета по-добрият вариант са Овесените трици.
:)

Canis_Dirus
07-08-2010, 21:33
Аз нямам нерви и нужните познания, ако искаш мога да те зарина със статии, трудове и т.н., ама не ми е интересно да започна да сравнявам зъби, слюноотделяне, пропорции на червата и т.н. :)
Няма нужда. Не е за това темата. Достатъчно оспамихме.
Задълбаването следва да се случи на бира с пържени картофи със и респеткивно без сирене, или друго подходящо мезе 8-)

Чери за ВВД - Мюслите ще са ти перфектни. Ама нали знаеш, че на ВВД батковците във фитнеса качват?

cherinka
07-08-2010, 21:36
Добре, моето нали е три дни НВД и един ден ВВД.
Всичко, което го знам, го знам от теб!

bloodyF
07-08-2010, 21:40
докато е ВВД трябва поне 30 минути кардио на ден

а иначе аз си ям овесените трици и си ми е добре 8-)

cherinka
07-08-2010, 21:44
Правя тренировки и упражнения + тичане и стречинг!
Закво само ме хулиш така, че не знам нищо..
Виж, имам някаква информация, но е нормално да не е пълна и завършена. Липсва ми нещо, усещам се, но и не е битер като да не знам нищо.

А и точно одеве се замислих преди да ям, по-така философски, че точно резултата от хранителния режим ще е по-мълък, отколкото при спортуването...
А и аз не искам някакво експресно сваляне на килограми, защото от сваляне на килограми до загуба на излишните мазнини разликата е оттук до небето.

БлудиФ, тичането го правя на 2рия ден НВД.
Супер много се обърквам ето така като всеки ми казва различни неща.
....

strangler
07-08-2010, 21:45
Аз имам малко различно мнение, от посочените в темата.

Аз нямам електронна везна
Не гледам калориите, не гледам мазнините, не гледам белтъчините и въглехидратите
Не гледам химическия състав на продуктите, не гледам Е-тата.
Не ме интересува произхода на домата, не ме интересува дали е расал в плодородни родопски хумус, или е тровен с пестициди.
Не спазвам диети от години.

Светът е полудял с тези съвети за уел - биинг, тоталното отричане на жълтъците на яйцата като причинител на инсулти и инфаркти, ГМО-та, анорексии, булимии, Кейт Мос, анаболи и др.

Имам позната, която взимаше амфети за да отслабва,ефектът беше двоен- от една страна подтискат апетита, от друга страна са достъпни, понеже спеспените пари от паржоли отиват за наркотици.
Имам и познати, които пушат по няколко кутии цигари на ден, за да им се гади и да не искат да вкарат нищо освен цигара в устата си.

Здравословното хранене е хубаво нещо, но последните години се е превърнало в индустрия, много факти, много проучвания, много Космополитън, някаква масова социална психоза.Всичко е добре прикрито и за осъществяването му са използвани двата най-силни коза- здравето и външния вид на човек..

За мен адекватното поведение е, умерената консумация на всякакъв вид храни и напитки, култура на храненето, отговорност към тялото ти, а не внимание към храните и точния им лабораторен състав.

И един макдоландс месечно е по-полезен, от това всеки ден да влизаш във филм какво точно ще вечеряш и да прекарваш 6 часа в супермаркета, търсейки най- безвредния продукт.

Canis_Dirus
07-08-2010, 21:53
Всъщност да се избира и пазарува истинска храна е лесно. Просто се пазарува само от най-външните редове на супермаркета. Там са наредени всички пресни, необработени и неконсервирани храни. По вътрешните редове са консервираните, преработените и опакованите в лъскав целофан.

Как се избира здравословна храна? Отговаряте на тези три въпроса в този ред:
1. Среща ли се в този си вид в природата?
Зеле, домати, яйца - да.
2. Пра-баба ми яла ли го е?
Марули - да. Замразена пица - не!
3. Има ли го о това време на сезона?
Тук е малко по-сложно, но запомнете, че сезонните и местните (от място, а не от месо) винаги са за предпочитане дори и пред "био" продуктите.

Canis_Dirus
07-08-2010, 21:55
Аз лично смятам, че тичането/бягането/джогинга са абсолютна грешка, когато човек иска да сваля килограми поради ред причини...

Тук може и Канис да се включи...
Потвърждавам. Човек трябва да влезе във форма, за да тича, а не да тича, за да влезе във форма. Тичането макар и да изглежда лесно и просто си има техника. Много затлъстелите НЕ трябва да тичат, защото ще си разбият колената.

cherinka
07-08-2010, 21:56
Добре, знаеш ли важната тема в козметика и диети "секси тренировки за жени". Ето това спазвам. Само леко ми се пооформи тялото от това за има няма шест седмици-толкова издържах.
За тичането... и при мен е спорен въпроса сваля ли се,качва ли се,стяга ли се тялото... Някъде бях чела, че ако се загледаме в краката на един маратонец ще забележим колко слаби са те и ми се е набило в главата.
Навсякъде чета различни неща по този въпрос и понеже знаеш, че колкото и да знаеш, виждаш колко още много информация има и на този фон твоето знание се омаловажава...

Canis_Dirus
07-08-2010, 22:01
А ти какво очакваш за 6 седмици? Сериозно?
Имаш два варианта:
1. Сядаш си на д-то изчиташ един куп информация, преценяваш кое според теб е вярно (понеже ще срещнеш коренно различни мнения по определен въпрос) и го следваш

2. Отиваш при треньор, плащаш си и му следваш съветите.

Второто е ефективно, но е много по-ефективно когато знаеш защо вършиш нещо.

strangler
07-08-2010, 22:02
Тичането е нож с две остриета за жените.
Преди години започнах да тичам за удоволствие. Започнах да се пристрастявам, да ми става най-любимото нещо на света.Тичах над 2 часа всеки ден.

В последстие, от кръста надолу развих мускули като на футболист. Сега например, прасецът ми е толкова обемен (широк) колкото ми е и бедрото. Когато стоя права, мускула се очертава около кокала. Нямам хубави глезени.

Сега, ако не си поддържам формата, мускула ще се превърне в мазнина. Затова трябва да продължавам да тичам, за да не стане по-лошо и от сега.

Това е моят емпиричен опит, на теория не знам как стоят нещата.

Whoopdedoo
07-08-2010, 22:03
Не ям такива неща по принцип, щото ако говорим за отслабване не мисля, че има голям ефект, но не съм запознат все пак... не знам.

Canis_Dirus
07-08-2010, 22:05
Сега, ако не си поддържам формата, мускула ще се превърне в мазнина.
А от оловото ще стане злато ;)

Мускул да стане на мазнина само с алхимия може. С химия и биохимия не става. Обратното също не става.

И останалото хич не е вярно. Просто правиш грешните връзки. И не не ме питай от какво ти е голям прасеца. не мога да ти кажа, но 99% не е от тичането!

cherinka
07-08-2010, 22:05
Ох, ами канис ми е пробутал едни тренировки за намаляване обема на бедрата и т.н. та тези не мога ли да ги комбинирам с тичане?
Говоря за крос, два пъти седмично, не повече от 30 минути...


А федербал?
8-) че ми е страст 8-)

strangler
07-08-2010, 22:06
А какво ще им стане ? :)

Canis_Dirus
07-08-2010, 22:09
А какво ще им стане ? :)
Неизползван мускул намалява обема си, намалява енергоразхода си и в краен случай - закърнява.

Но виж, ако мускул ставаше на сланина, то щеше да намалиш още теглото, защото за единица обем мускула тези 4-5 пъти повече от сланината. Затова и фитнес моделите на еднкави килограми с манекенките тежат с по 16-20 кила отгоре.

strangler
07-08-2010, 22:13
Ясно. :)

Благодаря, в спор за прасеца ми няма да влизам.
Сигурна съм, че това което пипам е мускул, то си личи отвсякъде и от гледане и от докосване.
Преди да започна да тичам не бяха с тези размери.Освен това, единствено съм тренирала тенис, но ако той е причината- косвено пак намесваме бягането.
Не е и генетично.

Но ти си чел повече, ти знаеш, аз съм до тук.

cherinka
07-08-2010, 22:22
черинка пак остана неинформирана и незадоволена. :(

strangler
07-08-2010, 22:24
Разбрах какво каза, в посления си пост изяснявах причните за образуването му (според мен), а не съм спорила за резултатите от съществуването му и дали ще се превърне в мазнина или ще закърнее.

Не ми е минавало и през ума да спирам да тичам, защото както посочих ми доставя огромно удоволствие и бих си пожертвала тялото за да го получа, но все пак се чувах длъжна да споделя моя опит на черинка, която не съм сигурна дали е готова да поеме тази жертва. :)

Но щом канис казва, че е невъзможно да имам развити мускули от кръста на долу (не говоря само за прасеца), които да се дължат на тичане, значи може би е така и .. причината се корени някъде другаде.
И моите лични доводи против тичането остават невалидни. :)

jghgh
07-08-2010, 22:26
Ох, чета, чета темата и... ми как се отслабва, ако не с тичане?

Таебото помага ли?
Миналото лято много мазнини изгорих с него, но си преебах значително ставите. Никога не съм била ЧАК толкова тежка, но все пак преебах коленцата и глезените.




Бтв, Канис, омега-3 може и от рибено, и от ленено масло. Спец. за второто - не е от животински произход. Аз сега пия за здраве.

Та да, ще го препоръчам на Чери. Мазнина е, но от полезните.
Има ефект за отслабване, но това му е най-малкия плюс

cherinka
07-08-2010, 22:33
Добре, щом твърди, че мускула ти не е развит от тичането, защо на мен ми упоменават какво ще се случи с моите подкожни мазнини като тичам?!

Ооооо, обърках се вече кой какво говори.

Като на малоумен ще ми отговорите ли точно и ясно на въпроса, който зададох по-горе?

Тук само съвети раздавате ей така... ясно е, че не трябва да се навивам, че от тичането ще отслабна, ама пък защо ми говорите за някаква си крайност, в която съм щяла да развия не знам си какви бедра.
За малоумно, бавно, кратко тичане ви говоря, вие ми скачате мускула това, мускула онова, подкожните мазнини това, сърцето, корема, стреса на организма...

Упражнения и тренировки за стягане бол знам... навсякъде предимно се четат такива...
тамън намеря нещо, което е за отлабване и изкочи някой и го опровергае... карате ме да се чувствам зле, че нямам финансовата възможност да се посъветвам с диетолог и фитнес инструктор...
Имам чувството, че и на тях няма да им вярвам на 100%

А днес ми е такъв ден, че дълбоко се съмнявам във всичко, а и одеве посегнах на една македонска наденица (която за мое щастие оставих веднага в мига, в който я хванах) и към един пудинг (и него оставих).

аааа,като заговорихме за рибено масло, то от аптеката ли трябва да си го взема или? че тати вика, че се сещал за едно на малки хапчета, дето го продавали по аптеките едно време?

Canis_Dirus
07-08-2010, 22:33
Ох, чета, чета темата и... ми как се отслабва, ако не с тичане?

Таебото помага ли?
Миналото лято много мазнини изгорих с него, но си преебах значително ставите. Никога не съм била ЧАК толкова тежка, но все пак преебах коленцата и глезените.




Бтв, Канис, омега-3 може и от рибено, и от ленено масло. Спец. за второто - не е от животински произход. Аз сега пия за здраве.

Та да, ще го препоръчам на Чери. Мазнина е, но от полезните.
Има ефект за отслабване, но това му е най-малкия плюс

Всичко помага и всичко вреди. Ако правиш нещо правилно и в правилното количество - помага.
За преебаването на ставите - може да е от неправилна загрявка, от неправилно натоварване и тн.

Омега-3 от рибено и от ленено масло не е едно и също. Лененото е АЛК, което не е активната форма. ДХК и ЕПК са, а тях ги има в рибеното.
Лененото масло НЕ е подходящо, защото бързо окислява. Лененото семе е по-добре и е по-евтино. Става да си го ръсиш и на салатата.


Чери, задай конкретен въпрос и ще получиш конкретен отговор.
"Как да отслабна?" не е конкретен въпрос. Все едно да питаш как се прави автомобил.

jghgh
07-08-2010, 22:37
Имам ленено семе. Не се смила.
Интересувала съм се по въпроса. Наистина не се смила от стомаха - изакваш го точно така, както си си го поръсил - казвам от опит. 8-)

Лененото масло че се окислява лесно, окислява се.Пише да го пия максимум 6 седмици, така и ще направя.

Бе аз ще си продължавам с бягането. Може и малко пилатес да пиша.
Забелязвам, че скачането на въже е ефективно, но сега се филмирах сега с тия стави.
Поне няма накъде да ми стане по-голям прасеца или глезена.

cherinka
07-08-2010, 22:39
Аз си скачам на въже. 8-) Много е забавно.
Кво да ти кажа конкретен въпрос, бе, майна.
Преди години едно ми говориш, а сега друго-коренно различно.
Цял живот съм живяла с представите, които си насложил в мен, а сега имам чувството, че всичко е една лъжа....

Canis_Dirus
07-08-2010, 22:41
Имам ленено семе. Не се смила.
Интересувала съм се по въпроса. Наистина не се смила от стомаха - изакваш го точно така, както си си го поръсил - казвам от опит. 8-)


Е погълнато цяло не се смила. Затова преди да се изяде се смила с мелачка за кафе например.

cherinka
07-08-2010, 22:43
Сещаш ли се, че в един форум няма как да ти каже някой какво да правиш изчерпателно... :)

Сещам ли се?
Макар всичко да е виртуално, от цялото време и години, които съм прекарала във форума, може би ви имам някакво доверие. И не изчерпателно, а в общи линии. Може да ми казвате, че бягането не е добър вариант, а не ми казвате кой е добрия вариант?

plmn
07-08-2010, 22:51
Може да ми казвате, че бягането не е добър вариант, а не ми казвате кой е добрия вариант?

Универсален начин н-я-м-а. Как да ти кажем яж тва и тва, прави тва и тва по Х пъти пъти седмично и резултата ще дойде след Х време.

Пробваш диети/упражнения; внасяш промени в начина си на живот и следиш резултатите.

jghgh
07-08-2010, 22:51
Намерих една книга, която няма да цитирам дословно, за да не ме съдят за права от МВРто, но пише, че за да се ускори процеса по изгаряне на мазнини трябва да се избягва качването по стълби, степ и класическа аеробика, кикбокс, серии с тежести, упражнения с катерене (стени напр.), бойни изкуства, силово колоездене.

Ако таебото се приеме за аеробика, защо аз си свалих мазнинките, и то успешно?

Джогингът и бягането не са споменати в списъка, но пише, че ако нещо ни кара да тренираме усилено, то значи гори захари, не мазнини!

cherinka
07-08-2010, 22:54
Пак започна... спряла съм и алкохол, и кафенета, и барове, и дискотеки, и кръчми. Като едно малко отшелниче съм в момента и не знам вече по къв начин да ти обясня, че имам стимул и мотивация, ама тази твоя критика не ми се вижда градивна и точно в момента имам нужда от подкрепа и нахъсване, а ти правиш точно обратното - депресираш ме и караш да губя желание за каквото и да било (което се надявам да е минало до утре, понеже сега ме прихвана някаква сантименталност, явно днес излезе на яве проблема с адаптацията към сегашния ми режим. :(
винаги съм го смятала за преломен момент, ако успея да го премина идните дни след два месеца ще гледате изваяните форми на чери в темата за снимките :-)

И така!

Лека нощ, спи спокойно и сладки сънища!

cherinka
07-08-2010, 22:56
jghgh, благодаря!
Сега почва едно яко търсене на информация в гугъл за горене на мазнини!

plmn
07-08-2010, 22:57
jghgh, благодаря!
Сега почва едно яко търсене на информация в гугъл за горене на мазнини!

Гуугъл е пълен колкото и с полезна информация, толкова и с помия, така че подбирай.

cherinka
07-08-2010, 23:00
Благодаря и на теб, че ми каза нещо ново...

Няма да ме посъветва "влез в еди-си кой сайт" или "влез във форума на bbteam"...

Ей за това ви говоря, ама кой да ме чуе. "Аз съм начетен, информиран, ама няма да ти споделя моя опит и информация, дебелей си там и не си мисли, че всичко е толкова лесно" ...

plmn
07-08-2010, 23:09
Благодаря и на теб, че ми каза нещо ново...

Не знам колко е ново, но просто като гледам как се палиш за всеки нов факт/съвет, който получиш и стигнах до извода, че се доверяваш прекалено много на ВСЯКАКВА информация, а по този начин усилията ти биват разпръснати и се двоумиш какво да правиш.
И за да не са само общи приказки, както вече казах - пробваш и гледаш резултата. Никое мнение във форум, книги с диети и пр, няма да помогне, докато не ги приложиш на практика.

cherinka
07-08-2010, 23:18
Ми паля се, да, и то за глупости...
И точно не се доверявам на нищо, от всичко, което съм чела, обсъждала с хора и т.н. от канис съм извлякла повече неща, на които съм се доверила, а сега изведнъж ми вика "не яж тва", после "а,бе,яж квото си искаш", "не помня тва да съм ти го казал", "това е така, онова не е така"...
За втори път ми казваш - пробвай и виж резултата. Нямаше да се хвана на тоя режим, ако не го бях 'пробвала' преди. Сега разбра ли закво се двоумя?

cherinka
07-09-2010, 08:42
Е, добре, благодаря все пак.
Сейвнах си Е-тата.