PDA

View Full Version : Искам да и помогна,не мога да я гледам така



fenkaaa
07-08-2010, 21:59
Става въпрос за най-добрата ми приятелка :) Тя е на 16,а той на 24.Запознаха се преди 7-8 месеца.. той е второто момче към което изпитва такива чувства. Той и е първи във всичко и въпроса е там че си има приятелка от 2 години,а се занимава с нея и когато го попита кога ще спре всичко това той и казва,че още я "пробва" смисъл поведение и т.н.Наистина,забелязва се,че момчето има чувства към нея,но явно не толкова силни,колкото към приятелката си.А аз не мога да я гледам така.. постоянно плаче,пие и твърди че той ще и е последния.. Както се казва отчаяна и влюбена до безсъзнание.От седмица някъде съм я разлигавила малко и гледам да не я испускам от това и държание,защото ще се наложи пак да я гледам намусена.. Но зная,че все някога и то скоро това ще се повтори,защото на всичкото отгоре той каза,че всичко между тях приключва,казвал и го е и друг път а после сам я търси.. Наистина ако аз бях на нейно място щях да съм объркана но.. Какво да я правя не мога да понеса да гледам най-близкия си човек всеки ден да страда по някой който не я заслужава :(

VinDiesel
07-08-2010, 22:01
Човекът я използва за развлечение,какви чувства има ?

babity
07-08-2010, 22:05
Прекрасно разбирам какво се случва с приятелката ти, била съм и още съм на нейно място. Повярвай ми, ти нищо не можеш да направиш за нея, наистина трябва да я оставиш да си изживее всичко. Знам какво направиха моите приятелки за мен. Първо се мъчеха да го налеят с фуния, после ме размъкваха насам-натам, после триха номера, скайпове и всякакви други координати, после се сърдиха и ме нареждаха... в крайна сметка нищо от това не помогна. Само спрях да споделям с тях, защото не ми харесваше какво чувам, болеше ме от истината. Колкото и да ти е неприятно ще ти се наложи да я оставиш да си чука главата. Не можеш да и спестиш собствения и опит. Има неща, на които човек сам трябва да се научи. Неприятно е само, че трябва да търпиш и "слънчевите" моменти, в които не спира да говори за Него с онзи блясък в очите..., и "ревливите" - с всичкия им алкохол, рев, самосъжаление...

Seducti0n
07-08-2010, 22:56
Виж, душко няма точна рецепта или указания, които да следваш.От личен опит мога да ти кажа, че когато наистина се влюбиш, всичко друго губи значение, дори и човека, когото си обикнал.Тоест няма значение дали е на 17, 19 и 24 както е в случая, няма значение дали е женкар, няма значение дори какво наистина иска от теб, дали си играе, или пък има по-сериозни очаквания и т.н.Ти просто обичаш, а обичта ти е неподвластна на каквото и да е, разбирай и натиск от твоя страна, ако се опиташ да я убедиш, че той не е за нея.Не ти казвам директно да се откажеш, защото не мога да знам до колко силни са нейните чувства, но съм се убедила, че от любов до любов има огромна разлика и именно времето е показател за силата й.

Моя съвет е приятелката ти да държи на себе си и да не позволява на момчето неща, които я нараняват.Наясно съм, че самото му присъствие в живота й е една голяма отворена рана, но все пак нека избегнем поръсването й със сол.Нека бъде внимателна, защото очевидно водите са дълбоки, а на 16 не е много хубаво чувството да не усещаш дъното под краката си.Аз изпитах това чувство на безумно влюбване, точно преди 2 години като бях на 16 и още ме боли и има отворена рана.Така че да внимава, защото дори и да обичаш ти самия си най-важен.Сега надали ще го разбере,но след време-най-вероятно.Аз като бях малка и наивна си изградих един вълшебен свят, в който живеех с моите си представи и желания и после като ми се наложи да се върна в реалността болеше и още боли...

ReachlessGirl
07-09-2010, 05:36
Човекът я използва за развлечение,какви чувства има ?
много вярно .. все някога ще й писне да бъде номер 2 .. :? :?

didi0804
07-09-2010, 05:58
Той приятелката си няма да я остави, а твоята приятелка явно я ползва за развлечение.Тя какви чувства очаква да има момчето?По-добре да спре да се занимава с него

darkPaladin
07-09-2010, 05:59
Бий 2 шамара да се озсъзнае,защото приятелката ти е много глупав човек.

ivcheto0o
07-09-2010, 07:24
Той определено няма чуства нито към нея,нито дори уважение към приятелката си...само я използва.И не вярвам че това ще й е последния и т.н. все някога ще се осъзнае...Нз какво би могла да направиш ти,съмнявам се да послуша когото и да било.

LiRRRa
07-09-2010, 08:18
Остави я да премине през всичко.
Той е поредния идиот, който гледа как максимално да си направи кефа. Надявам се приятелката ти скоро да го осъзнае. . .
Единственото нещо, което можеш да направиш е да я водиш често на места, където има много хора и възможност за приятни нови запознанства. . .

Nakadah
07-09-2010, 08:20
Става въпрос за най-добрата ми приятелка :) Тя е на 16,а той на 24.

Стигнах до тука, и ми стана ясно....

какво очакваш от такава връзка?

BiGBaDWolF
07-09-2010, 09:25
Каде се бутате из шамарите ... Той си има приятелка вие за любов ми говорите ...

mincheto
07-09-2010, 10:31
Човекът я използва за развлечение,какви чувства има ?


Съгласна съм с VinDisel
Мисля че тази ''приятелка'' си точно ти,но те е страх да си признаеш.
Да го зарязва ,няма бъдеще с него.Той само я използва.

GregoryHouse
07-09-2010, 10:53
И тя иска да е с човек който има навика да изневерява? Найс! Нали се сещаш, че утре и да бие шута на гаджето си...и да е с нея и тя да е "номер 1"...винаги може да повтори ситуацията и да има номер 2 пак....тогава по хубаво ли ще и е? Хайде стига глупости...

Пък и е срамно да се излагате така...току виж е паднала до там да върти свирки на някой изоставен път и да му се моли да е с него...

justwondering
07-09-2010, 12:09
Той определено няма чуства нито към нея,нито дори уважение към приятелката си...само я използва.И не вярвам че това ще й е последния и т.н. все някога ще се осъзнае...Нз какво би могла да направиш ти,съмнявам се да послуша когото и да било.

Същото. :(

Yancheto
07-09-2010, 18:00
А има ли го варианта ти да говориш с него или с приятелката му, да го накараш да остави твоята?

anonymous708973
07-09-2010, 19:43
ПРОБВА Я?! :shock: Демек "Дай да те видя колко струваш отсега, че да не си зарежа приятелката и ако не ми харесаш, да остана на сухо" Приятелката му знае ли за блестящия план?

fenkaaa
07-09-2010, 21:45
Човекът я използва за развлечение,какви чувства има ?


Съгласна съм с VinDisel
Мисля че тази ''приятелка'' си точно ти,но те е страх да си признаеш.
Да го зарязва ,няма бъдеще с него.Той само я използва.

Хах не,, не съм аз тази приятелка :P за разлика от нея аз в момента съм горе долу на положение с момчето,което харесвам и ми се иска и тя да има тази възможност.. ;[

fenkaaa
07-09-2010, 21:47
ПРОБВА Я?! :shock: Демек "Дай да те видя колко струваш отсега, че да не си зарежа приятелката и ако не ми харесаш, да остана на сухо" Приятелката му знае ли за блестящия план?

Приятелката му нищо не знае..