PDA

View Full Version : китара - струни :)



nikoleta97
07-09-2010, 12:01
Здравейте :) Съжалявам ако темата не е за тук. Така. Искам да си купя китара и се чудя дали да си взема с метални или найлонови струни. Аз съм НАПЪЛНО начинаеща :D И ми харесва звукът на китарата в този клип: http://www.youtube.com/watch?v=KJWZSEkCrAM ( И не, не харесвам Бийбър!) Та, според вас с какви струни е тази китара: найлонови или метални? Мерси предварително :-)

metaxa
07-09-2010, 21:19
Здрасти,
Аз лично ти препоръчвам китара с метални струни :)
Класическата китара, която е с найлонови струни, е за свирене на класически произведения, а ти така като гледам не си се ориентирала към това 8-)
Освен това, ако си вземеш китара с найлонови струни, не може да й сложиш метални, тъй като грифът ще се огъне.
Късмет :)

ReaDy
07-09-2010, 21:32
Взимай акустичната - тоест с метални струни.Така или иначе ще те болят пръстите.

iLovePussyJuice
07-10-2010, 11:28
Здрасти,
Аз лично ти препоръчвам китара с метални струни :)
Класическата китара, която е с найлонови струни, е за свирене на класически произведения, а ти така като гледам не си се ориентирала към това 8-)
Освен това, ако си вземеш китара с найлонови струни, не може да й сложиш метални, тъй като грифът ще се огъне.
Късмет :)що ако си вземе акустична с метални ще може да и сложи найлонови ли? :lol:

това изобщо не трябваше да го споменаваш като недостатък

пс- аз китара с найлонови не съм имал, но съм свирил...
аз лично предпочитам с метални, грифа ми е по-удобен и звука ми харесва повече, но като цяло електрическа е най-добре
а може и да се сложи адаптер (съответно и ефекти) :)

ReaDy
07-11-2010, 10:26
Обикаляш магазините с някой дето разбира поне малко и пробваш китарите докато усетиш коя ти е най - удобна.

babygirl00
07-16-2010, 09:52
акустичната - метални струни :) :)

Cveti097
07-31-2010, 18:34
По-добре е с металнни струни. Имала съм китара с найлонови и те се късат много по-лесно.