PDA

View Full Version : 2 въпроса - за трафика и затвора



Lexynnka
07-09-2010, 18:47
имам въпрос, по-точно 2 въпроса
1. колко години дават за трафик на наркотици :-o (ако случайно има значение количеството) да кажем в малко количество?
2. живееш в град Х, но престъпваш закона и те хващат в град У. Къде те съдят и къде лежиш в затвора, там, откъдето си, или там, където са те хванали :-o и ако искаш, можеш ли да се преместиш в затвор в твоя град, примерно?
въпросите са чисто информативни, а в интернет търсих, но нищо не разбрах. Общо взето може ли някой да ми обясни :-o

cherinka
07-09-2010, 19:10
Град У,М,Ф,Г,Д няма значение в кой град, не можеш да се преместиш "по свое желание", само адвоката може да ти го издейства това, даже пак не е сигурно...
Вече с държавите е друг въпросът.
За трафика на наркотици мисля, че беше от 5 до 20 години (май и повече) + петцифрена глоба 8-)

Rounder
07-09-2010, 19:15
Зависи,ако си обикновен гражданин,че ти "сипят" с много....

balon4eeeee
07-09-2010, 19:16
въпросите са чисто информативни, а в интернет търсих, но нищо не разбрах.
споко споко :D :D

Lexynnka
07-09-2010, 19:19
е ясно ми е, че по свое желание не става- затвор и хотел не е едно и също нещо.. не се изразих правилно, исках да питам дали е възможно адвоката да го уреди това..
докато разглеждах интернет за присъдите на хора, разпространявали наркотици, присъдите бяха по 3-4 години .. доколкото помня едната присъда "3 години лишаване от свобода и 200 лева глоба" ... хм, добре
обикновен гражданин.. трябва ли да си президент, за да ти дадат минимална присъда :shock:

Lexynnka
07-09-2010, 19:20
въпросите са чисто информативни, а в интернет търсих, но нищо не разбрах.
споко споко :D :D кво споко аз нищо не съм направила :lol:

balon4eeeee
07-09-2010, 19:23
въпросите са чисто информативни, а в интернет търсих, но нищо не разбрах.
споко споко :D :D кво споко аз нищо не съм направила :lol:
за сега :D

baceto
07-09-2010, 19:26
ти, специално, ако направиш нещо подобно ще лежиш в Сливен...

ShtrudeL
07-09-2010, 19:57
Значи наистина гаджето ти е/ще влиза в затвора? О.о

Nakadah
07-09-2010, 20:24
Хванали са те в издънка, ясно...

SilentGrey
07-09-2010, 20:24
Законодателството в България предвижда тежки присъди за наркотрафиканти, особено след влизането на страната ни в ЕС, от където автоматически се приема общо-европейски правни норми /включително и за трафик на хора, наркотици и оръжия./ Това са харти измислени и гласувани преди много години.
Преместването от затвор в затвор става или по обективни причини или само с решение на съд.
За който питаш информативно е загазил дълбоко :)

Lexynnka
07-09-2010, 20:44
Значи наистина гаджето ти е/ще влиза в затвора? О.о не ...
не може ли човек просто информативно да пита нещо?
това с гаджето ми е дълга история, която не мисля да разправям на всички.

това, че съм пуснала две теми, които уж са свързани помежду си, не значи че гаджето ми е убиец и наркоман и т.н. :lol:

Nakadah, не всъщност, такива издънки нямам.
Много е тъпо да си вадите такива грешни изводи :? чух един случай просто и ми стана интересно.. ако някой ви пита може ли да се диша без маска на Марс, това значи ли, че иска да се самоубива?! пфф :?

3oPuTy
07-09-2010, 21:49
Примерът ти не е уместен в случая ...
В другата тема казваш,че ще чакаш гаджето ти 3-4 години,макар че няма как да се чувате.В днешно време единствения вариант да сте разделени и да не се чувате е ако той е в затвора ;)
Другото е,че и в двете теми говориш за тези 3-4 години,да не говорим,че реакцията ти е прекалено остра за човек,който (УЖ) просто така пита от любопитство.Ако това не ти се случваше на теб нямаше да се оплакваш от това,че може присъдата да мине 5 години.

Lexynnka
07-09-2010, 22:11
казах, че съм в такава ситуация, но не съм казала, че всичко е решено и със сигурност няма да го виждам и чувам сума ти време.. темата в другия раздел я пуснах, защото ми беше интересно мнението на други хора....
да ти кажа, в днешно време можем и да не се чуваме ако е в друга държава и няма пари да ми се обажда, както и ако заминава (отново за друга държава) и не иска да общуваме, докато е там
не с цел заяждане, но ако се загледаш.. това за 3-4 години в тая тема съм казала откъде съм го взела- в едната тема е извадка от интернет, в другата тема са думи на гаджето ми (които НЕ са от интернет) :D
реагирам остро, защото съм в този форум от много време и съм забелязала, че когато човек миролюбиво попита нещо от чисто любопитство, почти всички му се нахвърлят и започват да го обвиняват за проблеми, които той всъщност няма... и понеже аз се старая да не "изяждам" попиталия.. общо взето очаквах нещо подобно, и при положение че съм написала че е информативно
ъъ, извинявай, къде видя да се оплаквам нещо? аз това не съм го забелязала :lol:
айде с мир, и спокойно, нищо страшно не се е случило, просто обогатявам знанията си. Това, че съм решила да не си правя нов профил за да задам простичък въпрос на драгите съфорумци, мисля, че не трябва да е подсъдно 8-)

Nakadah
07-09-2010, 22:18
http://prikachi.com/images/274/2310274t.jpg

Как ли съдята ще гледа на приятеля ти като знае че същия уруд се е опитвал да продава наркотици на дете-то му?

Lexynnka
07-09-2010, 22:24
омг :lol: :lol: :lol: :lol:

cherinka
07-09-2010, 22:26
ОФффффф, бе, момиче, питаш за ТРАФИК на наркотици, не за дребно разпространение или притежание.... оф, аман, май не правиш разлика между тия две неща

едва ли си гадже на някъв по-така нарко-трафикант, щом пускаш теми по форуми...

присъдите, които минават две години са за рецидивисти такива

на някои им дават и по няколко месеца...ако им е за сефте(смисъл не винаги, ама ако си хванат с някъв грамаж до 1-2 кила марихуана или амфети и бонбони лежиш няколко месеца + още няколко месеца в килиите, докато ти мине делото 8-) )

Споко! Свижданията са позволени за всички!

RaptorJesus
07-10-2010, 22:30
Трафик на наркотици, означава пренасяне на наркотици през граница.
Това да отидеш на село, да земеш 10 грама (Е...ако е кока, значи си нагазила в лайната) от дадена субстанция и да я върнеш в града не е трафик, а притежание, като разбира се, че ще те прецакат, и ще кажат, че е и за разпространение.
За трафик на наркотици през граница, си зависи от законите на дадената страна.В някои страни от близкия изток, трафика на наркотици, често се наказва със смърт.

Joc
07-10-2010, 22:35
има некви уникални случаи, даже у наше село.. пакетират 2ма уж много наркотици много лайна... те си се расхождат из града и не ги ебе.