PDA

View Full Version : Подобие на крачкомер..



JackSparrow
07-09-2010, 21:22
Бих желал да си направя нещо, подобно на крачкомер, с малко екранче- може от елка, батерия- пак може от елка, такава светлинна, но самия механизъм - да се натиска копчето и то да пише "плюс 1" не ми е ясно как ще стане. Някой може ли да ми помогне? :)

bratignat
07-10-2010, 13:28
Механизмът на крачкомера най-общо е магнитно махало, което пресича, магнитно поле. Всяко пресичане на магнитно поле, произвежда електричество, което с епревръща в импулс. Механизъм в крачкомера отчита наличието на импулса и регистрира "една крачка". Но как да свържеш такова магнитно махало с устройство, което да регистрира това, нямам идея. Живеем в индустриална ера не искам да ти убивам ентусиазма , нод алеч, по-добро и далеч по-евтино ще бъде да си купиш крачкомер (около 20 лв-25), вместо да го сглобяваш сам.

JackSparrow
07-11-2010, 12:09
Ами да ти кажа право, моя е грешката, че не съм го обяснил правилно. Крачкомер ми излезе първо в главата за обяснение на това, което желая да си направя. По-точна дума е брояч. Да, прост брояч с бутонче за нулиране и бутонче за "плюс 1". Съжелявам, ама не съм го обяснил правилно. :-D