PDA

View Full Version : Въпрос относно алкохола



popov593
07-09-2010, 22:32
Значи имам един въпрос. От началото на годината съм близвал само веднъж, защото имах състезания, тренирах здраво и нямаше как... Сега обаче сезонът свърши и на 21ви отивам на море където искам да разпусна и почина. Та въпросът ми е

До преди 1ви януари 2010 си пийвах редовно по много (стигало се е до литър водка :( ) и не съм имал проблеми с поведението и повръщането... Не искам да се излагам, но ми се ще да си пийна за тея 8 дена там, та след като не съм пил от толкова време, сега ако реша да пия до колко вероятно е да ме хване от малко количество..?

Ще помоля, да не се пускат отговори с насмешка, питам сериозно, от доста време се въздържам, но искам да отпусна малко

cherinka
07-09-2010, 23:03
Пиеш по малки (да не кажа миниатюрни) глътки бавно, но славно!

Няма как да ти кажем колко да си позволиш да изпиеш, понеже едно е да пиеш по 50гр през 15 минути, друго е 500гр. за половин ден, примерно, разбираш нали.

единственият нормален съвет ми се вижда бавното пиене, не се сили, не си давай зор, а и като пиеш бавно вече към 4тата-5тата чашка се усещаш колко пиян се чувстваш и ако прецениш, че се чувстваш що-годе добре може да догладиш положението с още 50-100гр за час-час и половина.

а за още по-бавно пиене (за да може да СЕ следиш) е - веднъж отпиваш алкохол с разредителя, след 10тина минути отпиваш разредител,след 10 алкхола разредителя..


оф,много дълго стана,някои ще възкликнат 'седнал е да се забавлява човека, кви са тия врътки,следения, които пишеш'...ама то всичко си е тренинг, много добре знаеш

мое да ти звучи затормозяващо, обаче аз го практикувам ако известно време съм се отдалечила от алкохола и после пак пристъпя към него....и то просто свиквашжс тоя първоначален режим докато сижвърнеш асъл адаптацията към редовното пийене :lol:

go71n
07-09-2010, 23:17
приятел хапни нещо преди да седнеш да пиеш да има кво да попива алкохола, че иначе е кофти на гладно да се пие.. и по добре изпии 2 чаши водка с 2 коли и хем настроение ще ти дое хем няма да има вероятност да се изложиш .. ;]

darkPaladin
07-09-2010, 23:56
пий за удоволствие не за да се напиваш,добре е да си хапнал нещо за да не те хване бързо

помни че не е важно колко си изпил а дали ти е кеф

popov593
07-10-2010, 07:21
Така е :) Благодаря, за отговорите :)

Rounder
07-10-2010, 07:55
А за къв хуй ти е изобщо да си ебаваш майката на черният дроб ?
Без алкохол не може ли да ти е весело ?

popov593
07-10-2010, 08:11
Е виж, аз няма да прекалявам.. просто имам нужда да отпусна малко... никога не съм пил с цел така да ми стане весело.. харесва ми самата обстановка когато танцуваш, веселиш се, музиката е добра, атмосферата перфектна и да има наздраве.. Още повече когато си постигнал нещо хубаво и искаш да го отпразнуваш и полееш. :)

Rounder
07-10-2010, 08:15
Е виж, аз няма да прекалявам.. просто имам нужда да отпусна малко... никога не съм пил с цел така да ми стане весело.. харесва ми самата обстановка когато танцуваш, веселиш се, музиката е добра, атмосферата перфектна и да има наздраве.. Още повече когато си постигнал нещо хубаво и искаш да го отпразнуваш и полееш. :)

както и да е,ти си знаеш,на мен лично не ми трябва нищо,за да разпусна.

И не прекалявай с твърдият алкохол,особенно в горещите дни.

Canis_Dirus
07-10-2010, 08:42
Туй днешната младеж за нищо не става. До литър водка стигал. Че едно време с литър водка почваха момичетата бе.
Предлагам моментално да се засрамиш, самозакриеш и обречеш на трезвеност до края на жалкото си съществуване!

Rounder
07-10-2010, 08:59
Туй днешната младеж за нищо не става. До литър водка стигал. Че едно време с литър водка почваха момичетата бе.
Предлагам моментално да се засрамиш, самозакриеш и обречеш на трезвеност до края на жалкото си съществуване!


:razz: :razz: :razz:

popov593
07-10-2010, 08:59
Добрем, мерси на хората дето ми дадоха съвети..

А за последния пост.. нз кое е жалкото в това да попиташ за съвет, вместо да се правиш на света вода ненапита.... Но всеки с разбиранията си.. Жалко е да определиш нещо за жалко, спрямо желанието да не създава проблеми на никого с евентуално кофти поведение при нетрезвеност..
За "хваленето" - не се хваля, срамувам се от това, но въпроса ми който зададох, в моите очи изисква конкретеност, за да получа конкретни отговори..
И отново, за да завърша в композиционна рамка, за жалките хора... Краде вика дръжте крадеца.. :oops:

Поздрави на хората които реално ми дадоха някакви съвети, специални благодарности на cherinka, която се позова на личния си опит

Rounder
07-10-2010, 09:00
ухуахгуахахахахахаха :D :D :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

cherinka
07-10-2010, 10:30
Стига, че и аз се позадавих с кафенце. :lol:

shadow4e
07-10-2010, 10:39
popov593, какво очакваш от нас?! Да ти кажем колко чаши точно да изпиеш ли? А какво, ако те хване по-рано ние да сме виновни? И въобще как си мислиш, че някой може да каже от колко точно теб ще те хване.
Щом преди си пила значи са ти ясни нещата за разредителите и бавното пиене, така че темата ти е глупава, пиеш - докато можеш да се контролираш, не е особено сложно да си поставиш за цел да не се напиеш и да съумееш да го изпълниш.

popov593
07-10-2010, 11:17
popov593, какво очакваш от нас?! Да ти кажем колко чаши точно да изпиеш ли? А какво, ако те хване по-рано ние да сме виновни? И въобще как си мислиш, че някой може да каже от колко точно теб ще те хване.
Щом преди си пила значи са ти ясни нещата за разредителите и бавното пиене, така че темата ти е глупава, пиеш - докато можеш да се контролираш, не е особено сложно да си поставиш за цел да не се напиеш и да съумееш да го изпълниш.

Очаквам точно такива ясни отговори, каквито и получих от повечето отговорили. Благодаря и на теб :)

babity
07-10-2010, 11:24
Чакай да ти кажа аз изпитанате семейна рецепта за не-напиване. Пийваш си докато върви разговора/докато си танцуваш. Спокойно, нормално. Не е нужно да се следиш на 10, на 15 мин, просто да не се наливаш и да не е на екс. Като почне да те цъква хапваш нещичко и после пак почваш бавно и методичко с мезе. Откак го практикува брат ми (а той доста пийва) нито е повръщал, нито съм го виждала да сере в коридора повече. :D