PDA

View Full Version : читателски дневник за 9 клас.



matty7
07-10-2010, 12:53
Първо да кажа 'мерси' на всички обърнали внимание на темата :lol:
тъъ... по същество: госпожата ни накара да направим през ваканцията читателски дневник за 9 клас. надявам се знаете какво точо значи това. аз обаче ви питам.. някой от вас правил ли е такова нещо и има ли го в наличност? (ако го има, да ми пише на лично)

perla333
07-10-2010, 13:50
Аз не знаех какво е ( :D ), но проверих в интернет..и честно казано ми се струва интересно :-D Но не, нямам такова нещо. А и не трябва ли сам да си го направиш?! - Имам в предвид, че трябва да споделиш своето мнение (любим герой, момент и т.н) не някой чужд

BebYlzZz
07-10-2010, 14:04
аз си правих читателски дневник до 6 клас ама чак за 9 клас ми се струва малко прекалено :? както и да е... общо взто в нвго пишеш най-важните неща а прочетеното произведение и за автора му :)

SmilezZz
07-10-2010, 14:13
Аз сега си правя читателски дневник,но за 8 клас..
Та,както и да е...
Трябва да напишеш:
1. Дата
2. Автор ( и кратка биография на автора )
3. Заглавие на произведението
4. Герои
5. Кратко съдържание/Резюме на произведението
Доколкото знам - може да напишеш и кой ти е любимия герой и защо..И момент,който ти е направил впечатление..

Даже продават и такива читателски книжки (готови) с въпросите,на които трябва да отговориш

Paramour
07-10-2010, 14:45
^^ Мда! Това е в общи линии. Иначе можеш да си напишеш и някой допълнителен въпрос да отговориш(дали ти е харесала книгата, примерно, или любима глава(част) от произведението)

Аз си спомням в 5ти клас бях решила да си направя читателски дневник :lol: :lol: Много си играх, докато го направя... и после го изгубих някъде :lol:

alex4ety95
07-10-2010, 14:45
Нашата г-жа понеже е много стриктна дори за 8.клас ни иска читателски дневници ... сега за девети също трябва да си правим ... аз предпочитам готовите (по възможност с най-малко място за писане , както и с малко рубрики :D )

matty7
07-10-2010, 16:55
ясно бе хора, ама аз не обясних к'во точно ми трЕбе :lol:
понеже съм голям мързел и търся някой, дето го има готов написан или сега си го пише (и естествено до началото на учебната година ше го е написал) таа.. от него да го взема за преписване, или съответно ако вече е минал 9 клас да го купя. разбира се ще си платя за услугата :)
важното е желаещи да има (или по точно такива които имат въпросната дивотия) :grin:
пс: за целта е добре да е от София.

SmilezZz
07-10-2010, 17:09
Ще ти дам един съвет matty7:
- Не чакай всичко на готово !!!

elito0o0o0
07-10-2010, 17:44
Ето поредния, който чака всяко нещо да му падне от небето... Еми, не става така. За какво изобщо ви е накарала да го правите, като вие няма да положите и капчица труд?!.. Ами ако тръгне да ти задава въпроси относно дневника? Какво правиш? :? Едва ли ще има някой, който да ти го даде наготово.. Този човек ако ти продаде едно такова нещо, продава себе си... :) Направи едно полезно нещо през живота си... поне на тези години... :? Какво ли изобщо се хабя?..

tnp123
07-10-2010, 21:02
Последно трябваше за 3-4 клас някъде...много тъпо нещо. Четенето ми беше интересно, ама тоя дневник...убива желанието. Но сега, като съм по голям, предполагам че би ми било по лесно да го напиша, макар и леко досадно. Питай по книжарниците, вземи си един, а вътре вече си пише какво се иска.

BlackRose7
07-10-2010, 22:24
И аз ще съм 9 клас. На мене не ми искат такова нещо.
Седни и сам си го направи - не ми се вярва някой да ти го даде на готово. :?

ecstazy
07-11-2010, 08:22
И аз ще съм 9 клас. На мене не ми искат такова нещо.
Седни и сам си го направи - не ми се вярва някой да ти го даде на готово. :?

SummerDream
07-11-2010, 11:33
Пха, аз за последно имах читателски дневник във 2-ри клас 8-) ..пишеше се авторът/любими герои/резюме на произведението/мнението ти за него..
И да, никой няма да ти даде нещо на готово, седни и си го направи..

ParadOx
07-11-2010, 12:40
ясно бе хора, ама аз не обясних к'во точно ми трЕбе :lol:
понеже съм голям мързел и търся някой, дето го има готов написан или сега си го пише (и естествено до началото на учебната година ше го е написал) таа.. от него да го взема за преписване, или съответно ако вече е минал 9 клас да го купя. разбира се ще си платя за услугата :)
важното е желаещи да има (или по точно такива които имат въпросната дивотия) :grin:
пс: за целта е добре да е от София.

при Росица Димитрова ли си по БЕЛ?

matty7
07-11-2010, 21:09
Последно трябваше за 3-4 клас някъде...много тъпо нещо. Четенето ми беше интересно, ама тоя дневник...убива желанието. Но сега, като съм по голям, предполагам че би ми било по лесно да го напиша, макар и леко досадно. Питай по книжарниците, вземи си един, а вътре вече си пише какво се иска.

червената част - напълно отговаряща на ситуацията!
какво ме хлебите, все едно съм няква безделница. еми не, не съм! просто е адски досадно. както вече споменах - произведенията, изучаващи се в 9 клас вече съм ги прочела , просто ми е тъпо да го правя тоя читателски дневник.
пс: tnp123, мерси за полезната информация.
* не си спомням кой ме питаше, относно някаква конкретна учителка дали ми преподава - не не е тя :lol:
** и ако още някой ще ми каже да седна и да си го пиша - просто дгд. по- добре не пишете коментари! :-x
АКО НЯКОЙ СЕ ИНТЕРЕСУВА, ВСЕ ПАК, НЕКА МИ ПИШЕ НА ЛИЧНО :)

iiordanova
07-12-2010, 07:56
Аз още не съм си правила за 8 клас , но ще си направя.
Пишеш :
- произведение и автор
- кратка биография на автора
- кратко резюме на произведението
- дата

Има и готови дневници , но по-добре си направи свой.

DinViesel
07-12-2010, 09:12
Ем как няма да те хлебим като искаш да купиш нещо,което някой е отделил време да седне и да си го направи сам. Т'ва вече е е*ахти нахалството.Потърси из книжарниците би трябвало да се продават готови читателски дневници (напечатани книжки със готови въпроси на които да отговориш) и си седни на гъза и го напиши, ако умреш аз поемам отговорност..

sasheto0o
07-12-2010, 20:39
И аз ще съм 9 клас. На мене не ми искат такова нещо.
Седни и сам си го направи - не ми се вярва някой да ти го даде на готово. :?

WaterLilly
07-12-2010, 21:42
Не го пиши и толкова, като толкова те мързи. Аз не бих го написала, защото е адски малоумно.

Colouring
07-13-2010, 09:50
Пха, аз за последно имах читателски дневник във 2-ри клас 8-) ..пишеше се авторът/любими герои/резюме на произведението/мнението ти за него..
И да, никой няма да ти даде нещо на готово, седни и си го направи..

fenche22
07-13-2010, 10:52
И аз последно имах читателски дневник във 2 или 3 клас :lol:
Припомнихте ми какво е това :lol:

EnglishMan
07-15-2010, 08:04
и аз сега съм 9 клас ние дори не взехме учебника по литераттура до край пък за дневник да не говорим :)