PDA

View Full Version : Кое е по-вредно:да се гълта цигарения дим или да се издиша ?



psihqsala
07-10-2010, 20:49
Здравейте, водих един спор с приятели за това кое е по-вредно за пушачите-да гълтат цигарения дим или да си го изкарват през носа или устата. Аз съм чела,че като не гълташ рискуваш да заболееш от рак на устната кухина. Чели ли сте някъде кое е по-вредно и можете ли да ми дадете някаква статия по темата ? (достоверен източник,моля).

Seducti0n
07-10-2010, 21:12
от цигарите можеш да се разболееш от рак-въпроса е какъв

RaptorJesus
07-10-2010, 23:03
Вероятно твоите приятели, са ти се смяли на глупостта.Цигарения дим си е вреден, независимо дали ще го гълташ или не.
Интересно ми е какво ще рече "да гълтат цигарения дим или да си го изкарват през носа и устата"?
То цигарения дим, се поема в дробовете и после се издиша през носа или устата...Просто няма друг начин.
Гълтането на цигарения дим представлява да го поемеш в дробовете и да го изкараш през носа/устата.
По-вредно е ако само го държиш в устата, без да го поемаш с дробовете.На това повечето хора му викат "да не гълташ"...

Joc
07-10-2010, 23:40
ше кажеш пък, че всеки пушач има рак...

TykaSePisheNick
07-12-2010, 16:22
Здравейте, водих един спор с приятели за това кое е по-вредно за пушачите-да гълтат цигарения дим или да си го изкарват през носа или устата. Аз съм чела,че като не гълташ рискуваш да заболееш от рак на устната кухина. Чели ли сте някъде кое е по-вредно и можете ли да ми дадете някаква статия по темата ? (достоверен източник,моля).
А като гълташ - рак на белия дроб.Айде избери си :)

SemperArdens
07-12-2010, 16:36
ше кажеш пък, че всеки пушач има рак...

В списъка с кандидатите е.

blo0dangel
07-13-2010, 13:35
рак или рак.. ти сама си реши кое е вредно :D

DaemonBoy
07-13-2010, 16:52
Цигарите активно или пасивно пушени са си вредни...