PDA

View Full Version : Помощ при мусколно разтежение!



Deshi
07-11-2010, 09:36
Значи мисля ,че си преразтегнах мускула от вътрешната част на бедрото(близо до слабините),при разтягане и при спринтове болката е неописуема(затова и ги спрях за момент).Та мисълта ми е знаете ли някакви мазила или гелове ,за да мога да се възстановя по-бързо и да облекча болките и спазмите,защото това в момента ми пречи да тренирам пълноценно.Потърсих в нета и попаднах на този сайт:
http://www.bb-team.org/articles/3425/#axzz0tMOgiQtD ,тук са представени няколко вида гелове ,от тях съм ползвал само фастум-а.Ако някой има по-голям опит с тези мазила или някакви други ,нека да сподели кое му е помогнало най-много и най-бързо.Мерси предварително!

Everytime
07-13-2010, 18:40
няма смисъл от тия мазила.. слагай само студено,като се мазах на кръста с 1 верно загряваше ме може и от тва да мина,ама не вервам,че правят така че да изчезне болката напълно.

Chacho
07-13-2010, 18:57
Разтежение бързо не минава. Аз се мажех с Neox, всички от тренировките ползват такова и доста са доволни от нея. Но за да мине трябва време и ако е много остра болката - почивка. Аз едно разтежение го влачих 7 месеца и не съм единствен с такъв злощастен опит.

hamilcar
07-13-2010, 19:40
От приятели знам, че Репарил гел е доста добър.

Deshi
07-16-2010, 09:32
Мерси за отговорите!:-)

MegaTorres9999
07-16-2010, 11:09
и аз имах преди такова разтежение най-важното е сега да си почиваш и ако искаш отиди при личния ти лекар да ти даде направление към ортопед и той там вече да ти каже мен ме прати на нагревки и след 4-5 ми мина изцяло иначе наистина това е много гадно особено ако тренираш.

Krischu
07-18-2010, 23:57
Аз си бях разтегнал гърба,ходих на масаж,и след около 1 месец бях добре :)

ub1ec
07-31-2011, 14:51
Значи вземи си Репарил - Гел и Deep Relife гел. с Репарил се мажи сутрин и след обяд а с Дийп се мажи вечер Репарила има охлаждащ ефект а Дийп има загряващ вземи си и двете и ефекта ще е по голям ще ти мине за макс 1-2 седмици е зависи и до каква степен е разтежението може и 1 месец да ти трябва но това е рядък случай.