PDA

View Full Version : Проблем или просто внушение



myselfff
07-11-2010, 15:11
Здравейте .. Въпроса ми е следният.. на 14 години и почти 5 месеца съм, все още нямам менструален цикъл, но имам течение, не е бяло, а вагинално .. по принцип не съм от най-бързо развиващите се, имам гърди, но не кой знае колко големи, не съм и съвсем плоска .. до преди месец не исках да чувам и за цикъл, сега нещо се притесних, но явно си внушавам .. та всичко в рамките на нормалното ли е? Тоест при тези симптоми, така да се каже, няма проблеми, че все още съм без цикъл .. знам, че е нормално от 11 до 16-17 години, но все пак да си питам .. Мерси .. :)

ecstazy
07-11-2010, 16:31
внушение. Не се притеснявай, когато станеш на 18-тогава е време за притеснение. Но до 18 годишна възраст е нормално да ти дойде, дори и да е на 17- всеки организъм е различен :)

kalpazanka
07-11-2010, 16:45
Ще имаш причина да се притесняваш, ако си на 16 и все още нямаш менструация.
Какво значи "нямам бяло течение, а вагинално"?

bloodyred
07-11-2010, 18:59
Нормално е, даже по-добре, ще си поживееш, но щом имаш тези симптоми сигурно наближава .. :)

rusoto_baby_f
07-11-2010, 19:19
Ще имаш причина да се притесняваш, ако си на 16 и все още нямаш менструация.
Какво значи "нямам бяло течение, а вагинално"?

и аз това щях да попитам...? :)

Sunandsea
07-16-2010, 06:24
Бяло течение е нещо като болест!А вагинално течение е нормално...няма за какво да се притесняваш!

7227
07-16-2010, 06:50
как ги разграни4авате бялото от вагиналното ?

kalpazanka
07-16-2010, 10:30
как ги разграни4авате бялото от вагиналното ?
И на мен ми е интересно. Досега освен митове и легенди, друго не изчетох. :-D

Бяло течение е нещо като болест!А вагинално течение е нормално...няма за какво да се притесняваш!
А каква е разликата? И как позна, че няма нищо нередно?

myselfff
07-16-2010, 13:07
Ами, доколкото знам бялото течение не е нормално състояние и симптомите за него са събреж, разбира се течение, и миризма .. аз имам течение, но сърбеж и мириз, не, и не съм имала.

kalpazanka
07-16-2010, 13:17
Бялото течение е с произход от гениталния апарат на жената без оглед на това дали е от тръби, матка, etc. Това, което е нормалното и е около овулация, е цервикалната слуз- напълно прозрачна в дните около овулацията. За вагинално течение досега като термин не съм чувала.

mincheto
07-16-2010, 14:23
Не ти ли дойде до 18,не го и чаки...Но сега още ти е рано...

myselfff
07-17-2010, 10:39
Бялото течение е с произход от гениталния апарат на жената без оглед на това дали е от тръби, матка, etc. Това, което е нормалното и е около овулация, е цервикалната слуз- напълно прозрачна в дните около овулацията. За вагинално течение досега като термин не съм чувала.
Всъщност, аз съм имала такава слуз, безцветна по-скоро, но не мога да я определя точно, заради цвета на белъото .. но забелязах подобна преди около две-три седмици може би. Както и да е, мерси за отговорите. А още нещо да попитам, знам, че примерно за да ти дойде по-бързо менструацията, може да не се пие газирано и тем подобни, има ли възможност при мен бавенето да е от многото газирано, защото пия наистина доста, може би по 2-3 чаши 250г на ден кола и т.н...