PDA

View Full Version : Skype...



Valhala
07-11-2010, 21:04
Такааа... едно въпросче относно хронологията на тази бъгавичка програмка... В последно време забелязвам,че когато пиша с един определен човек става нещо интересно с нея... Примерно в ден 1 си пишем и всичко е ок,2-ри ден същата работа,но на третия ден,когато реша да прегледам хронологията от предния ден,ми излиза хронологията от ден 1?! Знам,че хронологията може да не се показва,ако се пише от различни компютри,но човека срещу мен твърди,че пише от същия компютър {което още ме съмнява } 8-) Другата възможност , за която си мисля е мултискайп...Знам,че има тази програма на пс-то си... Може ли хронологията да не се покаже,ако е влязъл от нея,а не от нормалния скайп? А последната възможност е някакъв бъг евентуално... :-o

snakelx
07-12-2010, 00:01
Еми виж може и да е заради мултискайп програмата, защото тя прави нещо като нов потребител в компа ти и там попринцип си се запаметяват нещата на другия потребител и така може би там стой хронологията. Опитай когато сте си писали ако е била с тази програма да провери с нея за хронология и после без нея.

doomkillerr
07-12-2010, 08:17
Първо провери в опциите на скайп - Инструменти -> Настройки... -> Съобщения и КС -> Мигновени съобщения -> щракни бутона "Разширени настройки" - Там където пише "Води хронология" трябва да е избрано "постоянно".

Тъй като хронологията на съобщенията се записва на твоя компютър, дори дадения човек с който си комуникираш да пише от 100 различни компютри, хронологията на чата е една и същата и се запазва само при теб, като такава! :)

За да видиш хронологията след това щракаш върху дадения абонат десен бутон на мишката върху неговото име и от падащото меню избираш "Всички съобщения" - от 3 месеца примерно... или 7 дни - от теб зависи! :)

Възможно е и проблема да е точно от мултискайп програмата, но ако в случая ти ползваш най-много 2 профила в скайп едновременно - има и много по-лесен начин за това, без да е нужна никаква допълнителна програма! Ето тук съм обяснил как: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=6803001#6803001