PDA

View Full Version : 6 големи заблуди за грима



rozovka
07-12-2010, 12:56
1.Вредно е да се гримирате всеки ден
Не е вярно!
Напротив, гримът предпазва кожата от слънцето, вятъра, киселинните дъждове и мърсотията от заобикалящата ни среда. Козметичните фирми включват в продуктите си UV-филтри и овлажняващи вещества, които предпазват кожата от изсъхване.


2.Черният молив уголемява очите
Не е вярно!
Напротив: Тъмните тонове правят очите по-малки. Ако искате да уголемите очите си оптически, трябва да се гримирате в светли нюанси. Преди да нанесете спирала върху миглите си, очертайте с бял молив вътрешния ръб на долния клепач.


3.Който не се гримира, може да почиства лицето си само с вода
Не е вярно!
Кожата е отделителен орган – върху нея се събират пот, мазнина и мъртви клетки.Измиването с вода е само повърхностно. Много добри са меките сапуни и почистващите лосиони, които не нарушават защитния киселинен пласт.


4.От водоустойчивата спирала миглите стават чупливи
Не е вярно!
Освен че ги оцветява, водоустойчивата спирала подхранва миглите с витамини и протеини. Водоустойчивост на туша придават силиконовите масла, които образуват защитен слой върху милите. От тези спирали миглите стават здрави и лъскави.


5.От щипката за извиване миглите се чупят
Не е вярно!
… стига да знаете как да си служите с нея. Преди всяко нанасяне на туша внимателно и кратко притиснете миглите. Изчакайте тушът да изсъхне! Гумичките от вътрешната страна на щипката трябва да са здрави.


6.Кремообразният руж е по-добър от ружа на прах
Не е вярно!
Зависи от типа кожа. Ружът на пудра е много по-добър за жени с мазна кожа. Първо напудрете лицето си и след това нанесете ружа – иначе става на петна. Кремообразният руж е подходящ за жени със суха кожа. След като го нанесете, леко се напудрете, за да го фиксирате.

titinkaa
07-12-2010, 13:27
С 1 и 5 не съм съгласна.Първо защото грима запушва порите,и другото е че я състарява,особенно ако се ползват евтини продукти.
А колкото до извиването на миглите,също е вредно и миглите оредяват и капят от извивачката.

CupcakeMonster
07-12-2010, 13:37
С 1 и 5 не съм съгласна.Първо защото грима запушва порите,и другото е че я състарява,особенно ако се ползват евтини продукти.
А колкото до извиването на миглите,също е вредно и миглите оредяват и капят от извивачката.

Вече има фондьотени и пудри,който не запушват порите.Пък и по-добре ли е да са запушени със мръсотията от улиците?
И ще се състари единствено ако не полагаш други грижи за нея.

TheNewReligion
07-12-2010, 13:57
Розовке, спри да използваш чужди статии като свои. Това е плагиатство. Пиши откъде си ги копирала поне.

Ако кожата се почиства, хидратира и подхранва редовно, няма да има проблем независимо от грима, който се слага. Стига да е качествен.

rozovka
07-12-2010, 14:31
Розовке, спри да използваш чужди статии като свои. Това е плагиатство. Пиши откъде си ги копирала поне.

Ако кожата се почиства, хидратира и подхранва редовно, няма да има проблем независимо от грима, който се слага. Стига да е качествен.

помислих че ще е от полза .. :(

Molzinka
07-12-2010, 14:33
темата става г/д, но с първото и аз не съм съгласна. Като си слагаш фдт нима кожата не се замърсява?

kalpazanka
07-12-2010, 14:35
Редно е да посочиш източник без оглед на това какво мислиш!
Предлагам ти да направиш сборна тема, в която да пишеш, а не да бълваш дузина копи-пейст рожби във всеки раздел.
И не, това изобщо не го чета за хиляден път.

NambyPamby
07-12-2010, 14:56
Когато си слагам молив за очи, го слагам на горния и долния клепач, и то от вътрешната страна, и очите ми пак изглеждат големи.
Следователно, дали очите ти ще изглеждат малки или големи не зависи от черният молив, а от самата големина на очите и начина на нанасяне на молива.

rozovka
07-12-2010, 15:21
Когато си слагам молив за очи, го слагам на горния и долния клепач, и то от вътрешната страна, и очите ми пак изглеждат големи.
Следователно, дали очите ти ще изглеждат малки или големи не зависи от черният молив, а от самата големина на очите и начина на нанасяне на молива.

сори ама сперед мене лично според мене когото и да попитам и да чета в нета все черния молив смалява очите/оптически/

Romance
07-12-2010, 16:00
Информацията е безполезна и пускана поне няколко пъти

betibarclay
07-12-2010, 16:15
преди да побликуваш нещо мила ми госпожице бъди наясно с него почети малко повече за тези мазила, придобий някаква представа и тогава поставяй свое становище тези неща както могат да бъдат полезни, така могат и да бъдат вредни да не говорим за грима, спиралата и разните ружове, фон дьо тени и т.н. незная от къде си намерила тази статия но не става само с copy- paste като се има предвид , че повечето нещица в нета не са верни

YouMakeMeSmile
07-12-2010, 16:23
2.Черният молив уголемява очите
Не е вярно!
Напротив: Тъмните тонове правят очите по-малки. Ако искате да уголемите очите си оптически, трябва да се гримирате в светли нюанси. Преди да нанесете спирала върху миглите си, очертайте с бял молив вътрешния ръб на долния клепач.

точно така. на мен са ми мънички и кръгли очите и с молива ми се затварят още повече, но като сложа очна линия и я одължа на страни става яко 8-)

elito0o0o0
07-12-2010, 17:58
Пхаха... :razz: 1-вото наистина ли мислиш, че е вярно? :lol: И по-добре ли е да се мацам с някакви лайна? Аз да не би да съм се родила с грим на лицето? :razz: От какво ме предпазва? От това, че като стана на 25-30 години и ще приличам на баба си ли? Мне, мерси. :)

lovey0u
07-12-2010, 19:04
Когато си слагам молив за очи, го слагам на горния и долния клепач, и то от вътрешната страна, и очите ми пак изглеждат големи.
Следователно, дали очите ти ще изглеждат малки или големи не зависи от черният молив, а от самата големина на очите и начина на нанасяне на молива.

съгласна :)
черният молив прави очите ми да изглеждат малки, а на една приятелка ги прави да изглеждат големи

shell
07-13-2010, 21:06
Изобщо не съм съгласна с точка номер 1 - ежедневного гримиране си вреди на кожата,каквото и да се опитват да наложат гримьорите :? Как ли пък кожата ще се чувства добре с ФДТ,пудра,руж и тн и я пече едно хубаво юлско слънце 8-) Само за това си мечтае сигурно :D

987654
07-14-2010, 07:53
Много ми е интересно как се изказвате толкова комптентно за вредата от грима, като дори не изпозлвате. :-D

shell
07-14-2010, 19:48
Много ми е интересно как се изказвате толкова комптентно за вредата от грима, като дори не изпозлвате. :-D
и от къ де си толкова сигурна,че не ползваме грим :D да не ни наблюдаваш с камерата на Биг Брадър :-)

shell
07-14-2010, 19:50
Много ми е интересно как се изказвате толкова комптентно за вредата от грима, като дори не изпозлвате. :-D
и от къ де си толкова сигурна,че не ползваме грим :D да не ни наблюдаваш с камерата на Биг Брадър :-)

987654
07-14-2010, 20:00
Изобщо не съм съгласна с точка номер 1 - ежедневного гримиране си вреди на кожата,каквото и да се опитват да наложат гримьорите :? Как ли пък кожата ще се чувства добре с ФДТ,пудра,руж и тн и я пече едно хубаво юлско слънце 8-) Само за това си мечтае сигурно :D Значи все пак използваш грим всеки ден?
Или се очакваше да напиша "като дори не използвате всеки ден"?
Мислех, че сами ще се досетите, но не съм изненада, след като прочетох остроумната ти "шега".
Трябваше ли да се смея? :-o

Sladurchoo
07-14-2010, 20:27
ми да, всичко е много вярно :)

brokeninside13
07-14-2010, 21:20
С 2 само не съм съгласна... и от части с 5.

shell
07-18-2010, 13:03
Изобщо не съм съгласна с точка номер 1 - ежедневного гримиране си вреди на кожата,каквото и да се опитват да наложат гримьорите :? Как ли пък кожата ще се чувства добре с ФДТ,пудра,руж и тн и я пече едно хубаво юлско слънце 8-) Само за това си мечтае сигурно :D Значи все пак използваш грим всеки ден?
Или се очакваше да напиша "като дори не използвате всеки ден"?
Мислех, че сами ще се досетите, но не съм изненада, след като прочетох остроумната ти "шега".
Трябваше ли да се смея? :-o
Миличка,точно за грим недей да спориш с мен :-) Не,не ползвам ежедневно,но ежедневно чета и обогатявам знанията си за него :) А когато ми се наложи да сложа е умело.Това че не съм момиче тип изкуствени мигли,лице,нокти,коса и тн не значи че не разбирам от грим и тримиране,защото се интересувам и от здравето на кожата си :wink:
така че :D

MidnightLove
07-18-2010, 14:01
Пхаха... :razz: 1-вото наистина ли мислиш, че е вярно? :lol: И по-добре ли е да се мацам с някакви лайна? Аз да не би да съм се родила с грим на лицето? :razz: От какво ме предпазва? От това, че като стана на 25-30 години и ще приличам на баба си ли? Мне, мерси. :)

Ауу.. доста некомпетентно мнение.. Не се обиждай, но преди да коментираш нещо така крайно се замисли.Аз имам проблемна и мазна кожа и от 5 години посещавам козметици и лекари.Всички ми препоръчват да не излизам без фнт и пудра / ест. минерални, от които кожата диша /, защото навън е пълно с мръсотия във въздуха и така ти запушва порите, че води до образуването на пъпки и черни точки.И от личен опит ще ви кажа, че е точно така :) Нужно е само да ползваш качествени продукти и след това добре да почистваш лицето.

Нищо лично към теб, но не се изказвай така крайно.Всеки има право на мнение,но все пак...

rozovka
07-18-2010, 16:22
Пхаха... :razz: 1-вото наистина ли мислиш, че е вярно? :lol: И по-добре ли е да се мацам с някакви лайна? Аз да не би да съм се родила с грим на лицето? :razz: От какво ме предпазва? От това, че като стана на 25-30 години и ще приличам на баба си ли? Мне, мерси. :)

Ауу.. доста некомпетентно мнение.. Не се обиждай, но преди да коментираш нещо така крайно се замисли.Аз имам проблемна и мазна кожа и от 5 години посещавам козметици и лекари.Всички ми препоръчват да не излизам без фнт и пудра / ест. минерални, от които кожата диша /, защото навън е пълно с мръсотия във въздуха и така ти запушва порите, че води до образуването на пъпки и черни точки.И от личен опит ще ви кажа, че е точно така :) Нужно е само да ползваш качествени продукти и след това добре да почистваш лицето.

Нищо лично към теб, но не се изказвай така крайно.Всеки има право на мнение,но все пак...

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

JCoutureJunkie
07-18-2010, 16:50
^rozovka,вероятно освен,че пускаш теми безразборно и без да пишеш източника,не си чела и правилата на форума :?
Относно темата,повечето информация наистина е не само безполезна,но и невярна,особено имайки се напредвид,че 99% от всички гримове са вредни.Преди време имаше тема,където пишеше коя компания какви канцерогенни вещества слага в продукцията.И не,не говоря за марки като руби роуз,а гарниер,макс фактор и т.н.