PDA

View Full Version : Книги на английски.



BlackRose7
07-12-2010, 16:26
До сега съм чела книги само на български. Имам желание обаче да започна и на английски, за да си го подобря малко. Ще помоля ако може да ми дадеде някакви предложения за книги.

Мерси на всички обърнали внимание на темата ми и дали мнение. :-)

xWandereRx
07-12-2010, 16:31
The Host <33 8-)

ecstazy
07-12-2010, 17:12
The Host <33 8-) ++ <3 ама все пак кажи някакви предпочитания така на сляпо ще ти предложа освен The host -> Sookie stackhouse novels /Southern Vampire Mysteries / става въпрос за вампири но няма нищо общо със Здрач и Дневниците на вампира, които имат доста взаимствания. Това е просто невероятно, както книгите, така и сериалът. :D може да си вземеш също и The last song /последната песен/ невероятна книга, просто Никълъс Спаркс е много добър автор. Романтична е, но не е романтична БОЗА. Мога да ти препоръчам и The notebook/тетрадката/, също на Никълъс Спаркс. За нея съм чувала, че също е невероятна. Чакам да си кажеш предпочитанията 8-) Ако си падаш по ужасите пък посегни към книгите на Стивън Кинг, особено новата чух че е супер интересна. :)

BlackRose7
07-12-2010, 17:23
Ами доста харесвам криминалните романи, също така и романтични.

Харесва ми предложението за The notebook (гледала съм филма, но може и книгата да прочета)

ecstazy
07-12-2010, 17:29
Ами доста харесвам криминалните романи, също така и романтични.

Харесва ми предложението за The notebook (гледала съм филма, но може и книгата да прочета) Изобщо не си падам по криминалета, но ако не си чела Агата Кристи- 10 малки негърчета, прочети го. Също сам и го препоръчвали и е много известен. За романтични виж книгите на Никълъс Спаркс и The HOOOOOOOOST, една също така невероятна книга. Тя май се прибавя към фантастика, но има голяма доза романтика вътре 8-)

CreamCookie
07-12-2010, 17:33
Извинявам се на авторката, че използвам темата й, за да задавам въпроси, но знаете ли от къде в Пловдив (или околностите) мога да закупя книга на английски? По-специално някоя от поредицата за Шерлок Холмс.. Благодаря предварително. :)

BlackRose7
07-12-2010, 17:34
Ок ще я прочета. Много благодаря за мненията :-)

ecstazy
07-12-2010, 17:40
Радвам се, че съм помогнала. CreamCookie,не мога да ти помогна, защото не съм от Пловдив. По принцип би трябвало в книжарниците да има и книги на английски или поне тука в София е така. Ако не си поръчай онлайн от Book.store или knigomania примерно. Или някакъв друг сайт, поразрови се

BlackRose7
07-12-2010, 17:46
CreamCookie, в Пловдив на главната в книжарница Литера би трябвало да има.

CreamCookie
07-12-2010, 17:48
Радвам се, че съм помогнала. CreamCookie,не мога да ти помогна, защото не съм от Пловдив. По принцип би трябвало в книжарниците да има и книги на английски или поне тука в София е така. Ако не си поръчай онлайн от Book.store или knigomania примерно. Или някакъв друг сайт, поразрови се

Да, но проверих в Mall-а и на главната улица и нямаше .. Благодаря иначе :smt003

-Edit
BlackRose7, разгледах в Литера, но не видях нищо.. ще отида пак. Благодаря и на теб. :-)