PDA

View Full Version : Дълго и недостатъчно сърцераздирателно.



ScarletBite
07-12-2010, 18:28
А, супер. Не съм влизала скоро, ще взема да ви разкажа к'во става покрай мен. :)

Абе нали знаете тийн-връзките, в които си мислиш, че си дълбоко, истински, неповторимо (още хиляда епитета) влюбен? Тези, първите няколко, в които ставате в 5 сутринта да гледате изгрева, скачате от тераси, за да излезете тайно, мислите си, че сте сродни души и човекът насреща е единственият, който може да разбере вътрешните ви терзания и т.н.?
Естествено, че минах през нещо такова. Преди точно година, ако трябва да бъдем точни. Ама скъсахме. По моя инициатива, което автоматично значи, че имаше период, в който се чудех дали съм взела правилното решение. Между другото, така и не излязох от този период...


Та, той се върна за лятото. Видях го в автобуса преди няколко дни. След края не се бяхме виждали изобщо, да уточня. Познах го веднага, разбира се! И той ме позна, убедена съм - загледа ме и сякаш се напрегна, но нищо не каза. Е, фактът, че извърнах глава (неволно), когато го разпознах, може да е оказал някакво влияние, ама... Друга голяма и мазна като дюнер подробност, която трябва да знаете, е, че той се беше разположил на седалката си, докато аз пътувах права. И не ми отстъпи мястото си! То по принцип е нормално от едното кавалерско чувство да го направи, а пък в случая сме били нещо (какво нещо точно ми е трудно да кажа).

А, ето я и най-притесняващоконфузноужасн осмешната част - утре отивам при баба, а неговото семейство и, разбира се, той, са наели втория етаж на къщата й за лятото. То и миналата година беше така, ама не знаех, че ще се връща отново.
Да си призная, в мен напира вой като по американските филми. Shit! Или латиноамериканските сериали. Ай, ай аааай!
Чувства към него вече най-категорично и официално нямам. Освен леко гадене и въпрос какво съм виждала в него. И въпреки това изпитвам леко притеснение.

Ми... ако ви се разправя с мен, в което се съмнявам, направете това, в което сте най-добри! Оплюйте хубаво темата, кажете ми, че съм тъпа лигла или нещо от сорта и ми дайте съвет как да се държа с него (да го игнорирам, приятелски, любезно-отчуждено ала някоя германка или и аз не знам как... ). :smt118

И едно музикално поздравче от мен. - http://www.youtube.com/watch?v=Q_CuvXbq0Ac&feature=PlayList&p=6C60294DD58FE6B1&playnext_from=PL&index=7&shuffle=3645&playnext=1

П.С. И само някой да отворилите линка за носталгично-любовната песен да посмее дори да спомене възможността още да съм влюбена, привлечена или нещо от сорта към него! Наказанието е цитат на мнението + ей тая емотиконка :smt075



Краят ще направя като по другите видове досадни изказвания, някои от които опитващи да конкурират това по досадност. Двуеточие слагаме тук (мързунти ме да го търся на клавиатурата, която е нова и копчето за двуеточието не е на обичайното си място).
Благодаря ви за отделеното внимание!

П.П.С. Намерих си двуеточието. Сега ще ви го покажа. : : : : :

VinDiesel
07-12-2010, 18:39
Прочетох я,някак си ме зайнтригува,което рядко става тук.Та според мен,ти още изпитваш положителни чувства,но се правиш на силна и си го налагаш с инат.Дръж се добре с момчето,много се дразня,като съм ходил с някоя и после да се прави на мотика,да ми се надува ,и т.н.Селска пръчка,има и такива които ме поздравяват,все пак,на никоя не сам сторил зло(биене изневяра и т.н).Дръж се печено с него,може пак да се саберете според мен :)

jghgh
07-12-2010, 18:40
Абе щом пишеш тема, знаем ли те ...


Но каквото и да ти се мъти в главата, не почвай никога вече приключила връзка, губене на време е.

Whoopdedoo
07-12-2010, 18:43
http://i49.tinypic.com/27xge1g.gif

ScarletBite
07-12-2010, 18:56
А така, мерси за мненията!



http://i49.tinypic.com/27xge1g.gif
Ааа, не! Няма пък да ми публикуваш тия картинки! Айде, фейспалмовете ми разбрах, ама туй нещо кво е?! Хейтърс гона хейт или гона хейт хейтърс? И кво трябва да значи?
Съобразявай се с коафициента ми на мозъчна ограниченост!

zapi
07-12-2010, 19:08
Амии все пак ти си го зарязала, би било добре да се държиш малко по-мило с него, да го игнорираш не може поради това че ще го виждаш често. Успех! :)

Monstre
07-12-2010, 19:25
Еми можеш да се държиш по-приятелски 8-) След като ще се засичате често, сигурно няма да е много приятно, ако дори не се поглеждате.
Ама както каза jghgh по-горе:

Но каквото и да ти се мъти в главата, не почвай никога вече приключила връзка, губене на време е.

Whoopdedoo
07-12-2010, 19:52
А така, мерси за мненията!



http://i49.tinypic.com/27xge1g.gif
Ааа, не! Няма пък да ми публикуваш тия картинки! Айде, фейспалмовете ми разбрах, ама туй нещо кво е?! Хейтърс гона хейт или гона хейт хейтърс? И кво трябва да значи?
Съобразявай се с коафициента ми на мозъчна ограниченост!
Haters gonna hate.
Tва е за въпросните потребители, които си казала и описала, че ще хейтват и такива неща :Д т.е. да не ти пука, кво ти казват, тваЙ.

ScarletBite
07-12-2010, 20:26
А така, мерси за мненията!



http://i49.tinypic.com/27xge1g.gif
Ааа, не! Няма пък да ми публикуваш тия картинки! Айде, фейспалмовете ми разбрах, ама туй нещо кво е?! Хейтърс гона хейт или гона хейт хейтърс? И кво трябва да значи?
Съобразявай се с коафициента ми на мозъчна ограниченост!
Haters gonna hate.
Tва е за въпросните потребители, които си казала и описала, че ще хейтват и такива неща :Д т.е. да не ти пука, кво ти казват, тваЙ.
Благодаря ти за пояснението. :)

Whoopdedoo
07-12-2010, 20:43
пЛуСчИиИи {~}{p}~{p{}{{}~

justonegirlwithonehope
07-12-2010, 20:53
Щом пускаш тема едва ли всички чувства са охладнели, но ти си знаеш най-добре.Поне се опитай да се държиш приятелски и да не извръщаш глава щом го видиш.Получава се така, все едно още го искаш, а и е кофти. .

MaLkaTa_LaDy
07-12-2010, 20:53
Дръж се приятелски. По друг начин ще е нелепо и ще показваш слабост.

valdesbg
07-12-2010, 20:59
Е почти астрална близначке(буквалнои преносно) - виждаш го и най-миличко и невинно му казваш здрасти. Сякаш сте се видели последно вчера. После се врътваш на 180 градуса и засичаш след колко време ще почне да те гледа странно и влажно и да се умилква около теб :)

Аз залагам на.. 2-3 часа.

SuperBadSuperFresh
07-12-2010, 21:10
Ей най-мразя да кажа здрасти на някой,а той да не отвърне.Така като те гледам,хич не ти дреме за него,вземи ми направи някой номер,ей така за доброто старо време. 8-) Ми така де...кой е той да не ти направи място в автобуса?!?
btw,защо всички в яките теми си мислят че много ще ги плюят,а кифлите и кифловчите (?) не им пука,че дразнят?

ScarletBite
07-12-2010, 22:14
Приятелски, приятелски... ама колко приятелски?
И като не знам от другата страна как са чувствата? Щото след като скъсахме в отговор на дежурното "хайде да си останем приятели" имаше нещо от рода на "не искам, поне докато не започна да те виждам само като приятелка".
Е, то ясно, че е охладнял. Ама все пак е неловко.

lubomirky
07-12-2010, 22:26
просто е ядосан, че си го зарязала, заради т'ва ти се дразни и ти се прави. покажи му пак няк'ви симпатии и ако не се усети го махай

Pippilotta
07-13-2010, 00:49
Не можеш да си начертаеш схема за това как ще се държиш и да действаш по нея. То само ще си дойде, ще видиш как ще се получи от само себе си, само не се напрягай, панирай и се дръж естествено. Пробвай да се държиш и приятелски. Недей да го мислиш толкова. Преди да се видите приложи една малка техника за успокояване- затваряш вдишаш дълбоко, издишаш и си представяш как всичко минава по вода. И после всичко ще ти дойде отвътре като го видиш. Пробвай да се държиш с него като със стар познат.

blader
07-13-2010, 09:27
Ъх...значи...

Доколкото разбрах(само прочитайки 'доколкото разбрах' сигурно ще почнеш да търсиш пропуски в моята интерпретация на твоята история...типоична човешка черта...това е както когато някой ти каже не искам да те плаша знаейки че това което ще ти каже ще те прати в ужас...) тъй като връзката ви е приключила по твоя инициятива и респективно чувствата ти към тоя пич са окончателно пратени в небитието се получава неудобство от това че погледите ви са се засекли в автобуса и което допълнително подсилва усещането за дискомфорт-ще прекарате известно време близко един до друг...което повдига въпроса за това как аджеба е добре да подходиш...

Ако ти дам какъвто и да е съвет започващ с 'трябва'(което предполагам разбираш че не бих направил...) би било твърде задължаващо и би звучало твърде заповеднически от моя страна(...ето защо...) затова ще го кажа така *двуеточие* мисля че би било хубаво нито да проявяваш мило нито негативно отношение към човеччеца който по нещастни и за него предполагам обстоятелства и след невъобразими обрати на съдбата се е оказал в лицето на съдбоносното и несъмнено оспорвано от негова страна решение на родителите си да прекарат част от ваканцията именно на мястото където има голям шанс да се видите...ето защо не би било лошо да се поставиш на негово място и да предположиш че най-хубаво в случая би било да минаваш с едно 'здрасти' от време на време и игнор през останалото...

Тъй като обаче нито аз нито предполагам някой друг в тази тема е наясно с естеството на връзката която си имала с горепосочения тип нито със степента на чувствата които макар и сега да нямаш към него все някога си изпитвала...не мога да ти дам по-конкретен съвет...но при всички положения отписвам варианта за флирт...а негативното отношение никога не води до хубави последици както и да го погледнем...затова просто се мъчи да държиш съзнанието си заето с неща които биха ти били доста по-приятни от мислите за човек с който не ти е било приятно дори да си в един автобс...
звучиш ми като момиче което чете...предполагам предимно английски автори...или американски...в тази връзка мога да ти препоръчам книжки на Тери Пратчет които много биха ти помогнали да си прекараш забавно в моментите когато нищо друго не ти се струва смислено...или просто те мързи да правиш нещо друго...

това е от мен засега...Jah bless :D ...

Scouser
07-13-2010, 12:29
Бааа, мацко, не зная какво да ти кажа, ама мерси за поздравчето. Песничката наистина е много добра. :)

ScarletBite
07-13-2010, 12:39
Ууу, страхотна идея! Не съм чела нищичко на бай Тери, което е голям пропуск. Само да си довърша "Фарс или никога вече самота" на Вонигът и го почвам! :)

Взех решение. Няма да се държа никак с него. По-точно, няма да вкарвам свои емоции в отношенията ни. Ще играя по неговата мелодия, нещо като "каквото повикало, такова се обадило" в тийн вариант и полято с "Фибела" ягода.

А, между другото, след около два часа тръгвам. Стискайте ми палци! Пък в замяна, ако стане нещо интересно по време на престоя ми там, ще ви разкажа най-подробно. А особено подробно ще ви разкажа, ако стане някоя простотия или конфуз, понеже това се котира най-много тук. Аз ви обичам, обичайте се и вие!

За ценителите на истинската музика, поздрав с един шедьовър - http://www.youtube.com/watch?v=bWKQyQ3aCpk&feature=PlayList&p=6C60294DD58FE6B1&playnext_from=PL&playnext=1&shuffle=6649

didi0804
07-13-2010, 12:49
Темата ти ми хареса.Просто другия път като го видиш му кажи "Здравей" и толкова.Нормално е да изпитваш някакви положителни чувства към него.Успех

blader
07-13-2010, 13:42
О...Кърт Вонегът ми го препоръча учителката ми по литература след като установи че през учебната година само в училище прочетох около 16-17 книжки на Пратчет(тъй като те са от една негова много голяма поредица която съм решен да прочета...)...
и вземайки впредвид опита си с книжките на Тери Пратчет женицата ми каза че Вонегът би ми харесъ заради чувството си за хумор...но още не съм го изпробвал...
Харесвам английските автори заради изказа им...много ми допада...а и цялостното усещане за книжките...готино е...
Сарказма,остроумието...няма ги другаде тия неща...не и показани по такъв начин...

Както и да е...не съм много опитен в четенето че да имам претенции за критик...

Колкото до момчето...мисля че подхода ти е разумен(дали е правилен или не можеш да кажеш само ти и то след време...)...и така имаш най-малък шанс да бъдеш объркана...затова ти пожелавам приятно прекарване независимо от неговото присъствие и ако има възможност за един-два(или повече...)запомнящи се момента...защо не?...
очаквам ъпдейт...предизвика ми( и не само на мен де...) интереса...всъщност може би не толкова с темата а с образността на изказа си и разумното си мислене де но все пак...

ScarletBite
07-16-2010, 12:01
Хелооооу! :)

Тука съм. Демек съм си у нас. Прибрах се от бабината къща, защото, по тъжко стечение на обстоятелствата, се скарах с въпросната роднина. Закъснях съвсем мъничко по-миналата вечер и тя веднага вдигна тупурдия и даже звънна на маминка и татинка. Така де... прибрах се в 3 сутринта. Абе в правото си е жената. :)

С бившия нищо не стана и съм невероятно щастлива от този факт. Той ми прати някакъв СМС, но съдържанието не изискваше отговор и аз реших да не се натрапвам с такъв. :oops: Въобще не се засякохме по стълбите или изобщо някъде. А, искал да излизаме, но това ми го предаде сестра му. Що за мъж трябва да си, за да използваш 9-годишната си сестра за пощенски гълъб? Ами ще слезеш, ще позвъниш (или почукаш) на вратата на девойката, ще й подадеш ръка и галантно ще кажеш "Ае навънка довечера :wink: " . То така се прави. Какво са тези половинчати работи ?!

Взех си Тери Пратчет от библиотеката. И, да се оплача, през цялото време го сравнявах с Вонигът. :( А в сравнение с Вонигът е бозав. Мнооого бозав. Направо комерсиален. blader, вземи прочети "Фарс или никога вече самота". В стила му са горчивият хумор, ирония и самоирония, а също и намеци, винаги прикривани, за философски прозрения... само дето философските прозрения биват внушени в главата на читателя, никога ясно изявени в книгата. Уж леко и сякаш на шега, а всъщност толкова дълбоко и наслоено с толкова Много. Абе, шедьовър. 8)


А темата вече е съвсем безполезна.