PDA

View Full Version : Гърло



H0lyGanGs7eR
07-12-2010, 23:17
Здравейте, от малък имам проблеи с гърлото, 2 бронхопневмонии и всяка година с настинки. Преди 1-2 години имах синузит, който продължи около половин година, в крайна сметка го излекувах, синусите ми са чисти, но продължавам да имам хрема. Изкарах и една гнойна ангина, останаха гнойни тапи, които махнах, но гърлото ми остана надуто. След време уж трябваше да спадне, но не се оправи, отидох на друг УНГ, който ми каза, че имам фарингит, предполагам от там идва и хремата, постоянно имам лош дъх и чувство за чуждо тяло в гърлото. През 2-3 дена като се погледна имам някой налеп на гърлото. Като се вгледам по издутините има дупки направо от тези налепи. Моля ви, кажете ми какво да правя, тези постоянни възпалителни процеси не пречат ли на сърцето и черния дроб? Омръзна ми да ходя на доктори, да ми изписват разни лекарства, да давам сума ти пари за тях без да имам никакъв резултат.Имам леко подут лимфен възел отзад на врата, осещам ги като няколко малки мехурчета, както и отпред в ляво от гълтача, малко над адамовата ябълка, което осещам като мастно топче във формата на безйболна топка, но ми казаха, че е лимфа, казаха ми, че било и това лимфа и като ми минел фарингита щели да се приберат. И двете не се овеличават, но явно имам някакъв възплалителен процес в главата, което според моите биологични познания поставя под въпрос как още съм жив. Явно не е толкова страшно, но много ме измъчва този проблем, през няколко дена ме дращи гърло, запушен ми е носа целогодишно, не мога да си намеря и приятелка, защото имам дъх на ацетон. Направо живота ми почерни този фарингит. Почнах да се изнервям, омръзна ми да ме човърка това гърло, на всичкото отгоре и ми създава проблеми и в личния живот, тъй като дъха ми е ужасен, не е от слюнката ми, а точно от гърлото, като бръкна с пръст и го бутна винаги пръста ми мирише на гной. Моля ви помогнете ми, това гърло просто ми съсипва живота. Приемам всякакви съвети, но вече съм по-склонен да вярвам на алтернативната мецидина, защото традиционната ме докара до тук. Благодаря предварително на всички за отделеното време.

darkPaladin
07-12-2010, 23:42
иди в някоя по-добра болница

явно няма да стане така

kalpazanka
07-13-2010, 15:30
Дъхът на ацетон може да идва от разстройство във въглехидратната обмяна.
С тези твои болежки няма да е зле да започнеш медикамент за подсилване на имунната система+закаляване, а не е лошо да се замислиш дали да не се консултираш с УНГ за вадене и на трите сливици.
П. С Като се излекуваш, пообърни малко внимание на правописа. Много малко ти трябва. :)

LipSy
07-13-2010, 20:23
По добре отиди в някоя болница със специалисти, а не при разни доктори. Всеки доктор казва различни неща и затова даваш толкова пари по медикаменти. Затова има и такива тревоги. Посети някой специалист!

H0lyGanGs7eR
07-14-2010, 22:51
Може ли да ме насочите към някой специалист или болница.... Някой който се е справил с проблема или поне е имал подобен