PDA

View Full Version : пограмата ми става ли?



ro6lio
07-13-2010, 19:59
създадах си сам пограма която следвам за да кача мускулна маса

понеделник : сутрин в 9 ходя на лостове до 10 правя всякакви упражнения,набирания,лицев и до умора
в предвид 70 си кг прая най много 5-6 набирания ;д но по много серии (правя и по 10 но по бързо се уморявам)

вечер към 7 до 8:30 тренирам в нас с щангата която имам (40кг)
правя 5х10 вдигания от лежанка (с 40кг)
5х10 мъртва тяга (с 40кг)
5х10 за трапец (с 40кг)
5х10 клякания с щанга (с 20кг)
5х10 гребане с щанга (20кг)
5х5 бицепсиво сгъване (с 20кг)
5х5 раменни преси пред гърди (с 20кг)
тоя понеделник много ме изморява особено това с щангата вечерта
вторник:бягане около 30-40мин

коремни преси и упражнения за корема

и така сряда пак както понеделник и след това корем и така повтарям
какво мислите ?
начинаещ съм все още :)
пс:храня се правилно

Shazzrah
07-14-2010, 07:59
Ако следваш тази програма освен да отслабнеш и да станеш жилав друго няма да постигнеш.Погледни в други сайтове за фитнес хората какви програми ползват

ivandimitrovVARNA
07-14-2010, 11:12
Ще ти отговоря възможно най-кратко и ясно.Тренировката е най-добре да я правиш вечерно време към 7-8 ако имаш възможност.Тренираш веднъж в деня ,не 2 както правиш ти ,и НЕ повече от 45-50 мин до час най-много.След това тестостерона в тялото ти се изчерпва и почваш да варвиш назад.А за трупане на маса правиш за големите мускули (гърди,гръб,крака) правиш базовите упражнения пирамидално -10,8,6 ,по 4 упражнения.За малките мускули правиш 3 упражнения ,отново пирамидално,като най-добре са да правиш едно с лост,едно с дъбмел , и едно с кабели (ако ходиш на фитнес).

ro6lio
07-14-2010, 11:23
ем по принцип като повечето хора искам да махна мазнините по талията и да оформя яко корема,бедрата(защото там ми е проблемната 4аст)но в същото време нямам маса,ръцете ми са слаби..(немогаго проумея като гледам някво хилаво лапе дето ходи от 5 месеца на лостове и се е оформело идва ми му тегля един бой :-D )
може и да е от гена нз..

HHristov
07-14-2010, 11:32
Абе стига си ги гледал тези с големите ръце :) Нищо кой знае какво не са :)
Ръцете ми са 28-29см най-много :) не ми личи да имам сила изобщо обаче бия всяка седмица батковците с големите ръце :)
Тренирай за нарастване силата на мускула, а не неговия обем. Тренирането за сила води до хипертрофия :)

Krischu
07-19-2010, 00:51
Защо не посетиш bb-team . org и да видиш раздела им с тренировачни програми :)