PDA

View Full Version : Ниско тегло и липса на цикъл



Raffine
07-13-2010, 19:31
Здравейте!От доста време разглеждам форума,търсейки проблем, подобен на моя,но така и не намерих.Съжалявам,ако съм пропуснала. На 16 години съм и преди две години за пръв път ми дойде цикълът. Идваше ми изключително рядко за една година само три пъти. Майка ми ми каза,че е нормално все още да не е редовен.Сами разбирате,че не съм могла да се развия ,включително и гърдите.Всички жени в семейството ми са изключително наляти навсякъде :-D За сметка на това преди година ми дойде малоумната идея да отслабна и понеже бях достатъчно тъпа да го направя ,декември месец миналата година бях достигнала ужасно ниски килограми и естествено цикълът ми изчезна. Сега повече от половин година се боря и почти достигнах предишните си килограми. Отидохме с майка ми на ендокринолог и тя ми каза,че засега се развивам добре.Но когато я попитах кога ще ми дойде отново цикълът,тя ми каза че може би чак след 1 година. :smt089 Не мисля,че ще изтрая още време в това състояние.Не приличам на годините си...Имам ужасно много притеснения,че ще си остана плоска завинаги и,че няма да мога да имам деца. Някой от вас срещал ли е подобен случай и може ли да ми каже дали има някаква вероятност до половин година отново да ми дойде цикълът?Направих ужасна глупост и ако някое момиче,което иска да отслабва чете поста ми трябва да знае,че не бива да го прави,просто ще съжалява цял живот.

elito0o0o0
07-13-2010, 19:56
И как си отслабнала? :)

Аз вече ходя да тичам всеки ден и правя разни упражнения + здравословно хранене. И защо да не искам да отслабна ако не се чувствам комфортно и съм се отпуснала? :) Това, че ти се развиваш различно от другите е нормално, тъй като всеки е различен. :) Ще се оправиш, гледай напред.

Btw - килограми, височина?

Raffine
07-13-2010, 20:31
Е,явно при теб е друго,но аз лично не съчетавах режима си на хранене със спорт.Сега вече промених това.Иначе отслабнах като ядох мн малко и все нискокалорични храни като мюсли,салати,зърнени хлябове,които са много вкусни бтв. Въпросът е че и преди си бях слабичка и може би от там идваше нередовността на цикълът ми.Сега наистина се надявам да се оправя... А иначе в момента съм 170см и 47кг но пак изглеждам слаба не знам,може би трябва да стана поне 54 кг,за да се харесам.Имам пилешки ръце :D

Sunandsea
07-14-2010, 13:17
170см и 47кг :shock: Ще се оправиш споко... :grin: